Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 86

Θέμα: Πρόβλημα με cbr 1000rr 2006

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    φίλε panagos σε ποιά περιοχή εισαι ?
    γραψε την κ σίγουρα πολλοί φίλοι εδω μέσα θα σού πούν σε ποιόν ΣΩΣΤΟ κοντινό σου μαστορα να πάς ,
    μαζεψε κάποιο ποσό και μετά πήγαινε σε μάστορα που να ξέρει τα honda (εξουσιοδοτημένο να ειναι ομως )
    μην πηγαινεις σε οποιον μαστορα βρισκεις στο δρομο σου κ λεφτα χαλάς ετσι κ δουλειά δεν κάνεις ,
    για τις ταχυτητες μάλλον η φουρκέτα φταίει, αυτή μοιάζει με δίχαλο (μου εκανε το ιδιο σε ενα αρχαίο honda xr200 που ειχα οταν το ειχα αγοράσει σε τιμή χώμα πριν 25-30 χρονια κ το εφτιαξε τοτε ο μαστορας κ εφταιγε αυτό ) για θερμοκρασίες ΔΕΝ ξέρω να σου πώ ,φτιάξτο ομως γιατι ειναι πολύ καλό μηχανάκι .κ μην το κυκλοφορείς ετσι -ετσι αγορασες το μοτο με προβλημα στην δευτέρα η το προκάλεσες εσύ ?
    στο honda xr200 που αγορασα εγω ο πωλητής ηταν ασχετος κ εβαζε τις ταχύτητες καρφωτές χωρίς να αλλάζει ταχύτητες με την βοήθεια του συμπλέκτη ,και για αυτό καταστράφηκε η φουρκέτα
    Τελευταία τροποποίηση από alexis72; 04/12/2020 στις 19:46.

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102
    Φίλε μου καλησπέρα αυτή τη στιγμή είμαι σε ένα χωριό καμία 40 χιλιόμετρα έξω από την Κυπαρισσία...αλλά είμαι και αφραγγος μόλις πέσει η άρση των μέτρων θα αναιβω Αθήνα πάλι για δουλειά και μετά θα μείνω απάνω...οπότε θα μπορώ να μετακινηθεί Αθήνα ...
    Φίλε το μόνο που ξέρω είναι ότι ο προηγούμενος το έβαζε πίστα είχε ένα ψευτοθεματακι δεν κουμπώνει όλες τις φορές η Δευτέρα....σοβαρό έγινε όταν είχα θέμα με τα ηλεκτρικά σκέψου ότι όταν άλλαζα ταχύτητα το μηχανάκι έριχνε τα ρεύματα έσβηνε δηλαδή με το που πατάω συμπλεχτη και εμπενε νεκρά αυτόματα αυτό το έκανε από τις 4000 Χιλ στροφές και πάνω και μόνο από πρώτη Δευτέρα μου είχαν αλλάξει τα πάντα τουλάχιστον έτσι έλεγαν όλο αυτό έγινε πολύ χειρότερο όταν μου άλλαξαν την μπαταρία γιατί έλεγαν ότι αυτή ευτεγε και μου βάλανε μια κινέζικη που ούτε το όνομα της δεν θυμάμαι..το σασμάν εσκουζε ολόκληρο τελικά το πρόβλημα λύθηκε ήταν σφάλμα στον εγγεφαλο το οποίο έπρεπε να σβηστεί τέλος πάντων ρυθμίστηκε....μέχρι να το λίσω μου άλλαξαν μπαταρία 3 φορές (1. Κινέζικη. 2.την είδε ένας μάστορας και μου είπε δεν κάνει και μου έβαλε skyritch την καλή την οποία την πλήρωσα 130 και σε δύο μέρες κάηκε και φυσικά δεν μου την άλλαξαν είναι στα ηλεκτρικά λέει δεν προβλέπεται μόλις λύθηκε το πρόβλημα ξαναβαλα την ίδια skyritch και όλα καλά) πηνία ανωρθωτη και ένα κάρο άλλα πράγματα μέχρι που πήγα σε έναν μάστορα και του και του λέω θέλω να μαζέψουμε το μηχανάκι από σέρβις μπροστινών τακάκια και λοιπά και να ψιλοτσεκαρει το μηχανάκι του είπα το πρόβλημα που είχα με τα ηλεκτρικα και ότι διορθώθηκε αλλά την Δευτέρα μου την πέταγε πάλι μόνο στις αλλαγές όμως....από κει και πέρα γαμιθηκε δεν ξέρω τι έκανε ο τύπος σιγά σιγά άρχισε να την πετάει και εν κίνηση συν ο τύπος για να βγάλει το μπροστινό το χτύπησε με κατσαβίδι για να βγει πλέον έχω θέμα και με την μια μπουκάλα τρέχει λαδι αβερτα..και ο επόμενος μάστορας ο τελευταίος δηλαδή μου είπε ότι εφτεγαν τα λάδια για το σασμάν και για την χτυπημένη με κατσαβίδι μπουκάλα....σε κάθε μάστορα έπαιζα από 100 μέχρι 300 με ξεζουμιζαν....
    Σορυ για το κατεβατο άλλα αυτή είναι όλη η ιστορία από το μηχανάκι από τη μέρα που το πήρα...
    *. Εν το μεταξύ έχω 2/2 και το προηγούμενο για τον @@ ήταν αλλά αυτό μιλάμε ήταν το κάτι αλλο καρκίνος σκέτος....
    Τελευταία τροποποίηση από panagos; 04/12/2020 στις 20:44.

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102
    Ο κάθε μάστορας που πήγαινα εν το μεταξύ μου κατηγορούσε τον προηγούμενο σε φάση τίποτα δ ν σου κανε

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Μια ερωτηση.

    Αφου το manual λεει στους 221 βαθμους εχεις προβλημα γιατι εσυ αγχωνεσαι απο τους 103?
    Εχει ανεβει δλδ πανω απο 115? Ενας δεν εχει το χοντα αυτο να πει του ανθρωπου σε τι ευρος παιζει το μηχανακι?

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.boun Προβολή μηνύματος
    Μια ερωτηση.

    Αφου το manual λεει στους 221 βαθμους εχεις προβλημα γιατι εσυ αγχωνεσαι απο τους 103?
    Εχει ανεβει δλδ πανω απο 115? Ενας δεν εχει το χοντα αυτο να πει του ανθρωπου σε τι ευρος παιζει το μηχανακι?
    φιλε στους 103 ανοιγει ο αερας η θερμοκρασια ομως συνεχίζει να ανεβαίνει μεχρι 115 εφτασε 1 φρορα και το εσβησα να μην ανεβει αλλο
    γιατι φοβηθηκα μην καει γενικα ολον αυτον τον καιρο απλα δεν το αφηνα να ανεβει...
    αυτο το κανει μονο υποπιεση...αν το παω σιγα εν κινιση ειναι περιπου στο 78-82 και αν σταματησω και το αφησω να δουλευει ρελαντι παει μεχρι 103 ανοιγει ο αερας και μετα κατεβαινει στους 91....
    και γιαυτο μου ειπε ο μαστορας οτι εχει τσιμπισει φλατζα και καλα μολις το πιεσω ανεβαινει....τωρα τι να σου πω δεν ξέρω καν τι παιζει και το κανει αυτο!!!θα το βγαλω αυριο μια τελευταια βολτα και στο τελος θα τραβηξω βιντεο το κοντερ να δειτε τι ενοω
    Τελευταία τροποποίηση από panagos; 04/12/2020 στις 21:25.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.boun Προβολή μηνύματος
    Μια ερωτηση.

    Αφου το manual λεει στους 221 βαθμους εχεις προβλημα γιατι εσυ αγχωνεσαι απο τους 103?
    Εχει ανεβει δλδ πανω απο 115? Ενας δεν εχει το χοντα αυτο να πει του ανθρωπου σε τι ευρος παιζει το μηχανακι?
    221 Φαρενάιτ ή Κελσίου?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    221 Φαρενάιτ ή Κελσίου?
    κελσιου.
    122 συγνωμμη

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panagos Προβολή μηνύματος
    φιλε στους 103 ανοιγει ο αερας η θερμοκρασια ομως συνεχίζει να ανεβαίνει μεχρι 115 εφτασε 1 φρορα και το εσβησα να μην ανεβει αλλο
    γιατι φοβηθηκα μην καει γενικα ολον αυτον τον καιρο απλα δεν το αφηνα να ανεβει...
    αυτο το κανει μονο υποπιεση...αν το παω σιγα εν κινιση ειναι περιπου στο 78-82 και αν σταματησω και το αφησω να δουλευει ρελαντι παει μεχρι 103 ανοιγει ο αερας και μετα κατεβαινει στους 91....
    και γιαυτο μου ειπε ο μαστορας οτι εχει τσιμπισει φλατζα και καλα μολις το πιεσω ανεβαινει....τωρα τι να σου πω δεν ξέρω καν τι παιζει και το κανει αυτο!!!θα το βγαλω αυριο μια τελευταια βολτα και στο τελος θα τραβηξω βιντεο το κοντερ να δειτε τι ενοω
    φυσιολογικο μου φαινεται αλλα οκ δεν το γνωριζω γιαυτο λεω καποιος κατοχος να σε διαφωτισει. Μηπως το να ανεβαινει στους 115 ειναι μορμαλ...

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.boun Προβολή μηνύματος
    φυσιολογικο μου φαινεται αλλα οκ δεν το γνωριζω γιαυτο λεω καποιος κατοχος να σε διαφωτισει. Μηπως το να ανεβαινει στους 115 ειναι μορμαλ...
    αν το αφησω θα παει και 130 σε μερικα δευτερολεπτα θα εβγαζα σημερα το βιντεο αλλα1) εχει βρεξει πολυ 2) ολη η αστυνομια για καποιο λογο ηταν ολοι εξω γραφανε δεν ειμαστε για 300ρες.....θα δοκιμασω το πρωι να το παω μια να καταλαβετε τις σας λεω και μετα θα το αφησω στην ακρη μεχρι να το φτιαξω μη με βρει τιποτα χειροτερο οπως μου ειπαν τα παιδια πιο πανω!!!

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.boun Προβολή μηνύματος
    κελσιου.
    122 συγνωμμη
    Ε ναι γιατί με 221 Κελσίου όχι η Δευτέρα δεν θα έμπαινε. Ούτε το κλειδί δεν θα έμπαινε
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  11. #41
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Αδερφέ χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά η μηχανή σου πλέον είναι παλιά.. Πιστεύεις ότι αξίζει όλο αυτό που παιρνας κ στο τέλος αν θα έχεις πάλι μηχανή.. Σκέψου να την σκοτώσεις να ησυχάσεις.. Τόσο παλιά μηχανάκια δεν τα παίρνεις από την στιγμή που δεν μπορείς να βάλεις χέρι μόνος..Στο τέλος το φθηνό καταλήγει ακριβό και τα λεφτά που θα σου στοιχίσει θα έπαιρνες κάτι πιο καινούριο..Όπως έχει χιλιοειπωθει όταν παίρνεις μια χιλιάρα μηχανή επιδόσεων φθηνά δεν σημαίνει ότι θα έχει κ φθηνει συντήρηση,αλλά η συντήρηση κ οι ζημιές που θα σου βγάζει θα είναι ανάλογη του αρχικού ποσού της μηχανής (15000-20000€)..

  12. #42
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.122
    Φίλε dosro το πας στα όρια, δεν έχει το πρόβλημα που περιγράφεις η ηλικία του, απλά δεν μαζεύεται τζάμπα.
    Αν υπήρχε αδιαφορία για την συντήρηση χρόνια, προφανώς χρειάζεται τα ίδια ή και αντικαταστάσεις (όχι μοτερ) αλλά
    ότι μαζεύεται με κόστος που αξίζει για την μοτοσυκλέτα αυτή είναι ρεαλιστικό.
    Χέρι εκτός μηχανικού αυξάνει το κόστος.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dorso Προβολή μηνύματος
    Αδερφέ χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά η μηχανή σου πλέον είναι παλιά.. Πιστεύεις ότι αξίζει όλο αυτό που παιρνας κ στο τέλος αν θα έχεις πάλι μηχανή.. Σκέψου να την σκοτώσεις να ησυχάσεις.. Τόσο παλιά μηχανάκια δεν τα παίρνεις από την στιγμή που δεν μπορείς να βάλεις χέρι μόνος..Στο τέλος το φθηνό καταλήγει ακριβό και τα λεφτά που θα σου στοιχίσει θα έπαιρνες κάτι πιο καινούριο..Όπως έχει χιλιοειπωθει όταν παίρνεις μια χιλιάρα μηχανή επιδόσεων φθηνά δεν σημαίνει ότι θα έχει κ φθηνει συντήρηση,αλλά η συντήρηση κ οι ζημιές που θα σου βγάζει θα είναι ανάλογη του αρχικού ποσού της μηχανής (15000-20000€)..
    Η καλύτερη συμβουλή που έχει γραφτεί σε αυτό το νημα
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panagos Προβολή μηνύματος
    φιλε στους 103 ανοιγει ο αερας η θερμοκρασια ομως συνεχίζει να ανεβαίνει μεχρι 115 εφτασε 1 φρορα και το εσβησα να μην ανεβει αλλο
    γιατι φοβηθηκα μην καει γενικα ολον αυτον τον καιρο απλα δεν το αφηνα να ανεβει...
    αυτο το κανει μονο υποπιεση...αν το παω σιγα εν κινιση ειναι περιπου στο 78-82 και αν σταματησω και το αφησω να δουλευει ρελαντι παει μεχρι 103 ανοιγει ο αερας και μετα κατεβαινει στους 91....
    και γιαυτο μου ειπε ο μαστορας οτι εχει τσιμπισει φλατζα και καλα μολις το πιεσω ανεβαινει....τωρα τι να σου πω δεν ξέρω καν τι παιζει και το κανει αυτο!!!θα το βγαλω αυριο μια τελευταια βολτα και στο τελος θα τραβηξω βιντεο το κοντερ να δειτε τι ενοω
    Παναγο αν δεν κάνω λάθος το βεντιλατερ έχει 2 σκάλες λειτουργίας. Θα προσπαθήσω να βρω το manual της μηχανής σου και θα επανέλθω. Όσο για το σασμάν πας για επισκευή ή αλλαγή.
    Όσο για τον μηχανικό σίγουρα τον αλλάζεις. Και σταματα να την κυκλοφορείς
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    ενα μηχανακι με απαιτητικη συντηρηση λογω κατηγοριας αφου περασε μια δυσκολη ζωη κατεληξε στα γεραματα στα χερια ενος ιδιοκτητη δυστυχως ανεργου
    ο ορισμος του κουμπαρα.....
    φιλε μου το μηχανακι αυτο τρωει τα λεφτα σου πιο γρηγορα απο οσο τα βγαζεις οποτε δωστο για ανταλλακτικα και παρε κατι ποιο ταπεινο αλλα σωστο να κανεις τη δουλεια σου
    αν θες ντε και καλα αυτο για να γινει οπως πρεπει μην υπολογιζεις λιγοτερα απο διχιλιαρο

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νεος με CBR 600RR 2006
    από Manolo12 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 24/01/2020, 16:45
  2. προβλημα με CBR 600 F4
    από reaperxtk στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2014, 14:12
  3. πρόβλημα με Cbr 1000F
    από dg1 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2006, 16:36
  4. Cbr 1000rr 2006
    από ruyjin στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2005, 10:48
  5. Πρόβλημα με cbr 125 αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει
    από GEORGEL στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2005, 14:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF