Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 86 από 86

Θέμα: Πρόβλημα με cbr 1000rr 2006

  1. #76
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    panago ,αν ηξερες απο την αρχή οτι αυτο το honda εμπαινε σε πίστα ...εκανες ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ που το αγόρασες ,
    και 100% αν το εγραφες εδώ μέσα πριν το αγοράσεις ΟΛΟΙ θα σού ελεγαν φυγε ΜΑΚΡΥΑ ...
    δηλαδή τωρα με αυτο το κρύο εξω αν σου ανεβάζει θερμοκρασία φαντάσου τι θα γινεται το καλοκαίρι...
    οταν με το καλό ερθεις αθήνα και μαζέψεις λεφτά ,πήγαινε σε αυτόν εδώ ,ειναι παρα πολύ καλός μάστορας κ καλός ανθρωπος ,προσωπικά ΔΕΝ τον γνωρίζω απο κοντά η να του εχω πάει δικό μου μοτο ,αλλά 2 γνωστά μου ατομα με μεγάλες μηχανές τον ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ και δεν ειναι χθεσινοί μηχανόβιοι η 20αρηδες αλλά εφαγαν τα μούτρα τους σε αλλα μαστόρια μέχρι που βρήκαν αυτον τον τύπο εδω και 6 χρόνια περίπου ,και απο τιμές λογικές και οχι να σε πετσοκόβουν η να σε κοροιδεύουν ...μπορεί να τον ξέρεις ανεβάζει συχνά video στο youtube ,οταν ερθεις αθηνα πάρτον τηλ. κλείσε ραντεβού και πήγαινε εκεί ,οτι σού πεί αυτό θα φταίει ,διάβασε και τις κριτικές για το ατομο αυτό και θα δείς οτι ειναι πολύ καλές
    δες ενα τυχαίο του video ,
    https://www.youtube.com/watch?v=A84P9juZ5Us

  2. #77
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    panago ,αν ηξερες απο την αρχή οτι αυτο το honda εμπαινε σε πίστα ...εκανες ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ που το αγόρασες ,
    και 100% αν το εγραφες εδώ μέσα πριν το αγοράσεις ΟΛΟΙ θα σού ελεγαν φυγε ΜΑΚΡΥΑ ...
    δηλαδή τωρα με αυτο το κρύο εξω αν σου ανεβάζει θερμοκρασία φαντάσου τι θα γινεται το καλοκαίρι...
    οταν με το καλό ερθεις αθήνα και μαζέψεις λεφτά ,πήγαινε σε αυτόν εδώ ,ειναι παρα πολύ καλός μάστορας κ καλός ανθρωπος ,προσωπικά ΔΕΝ τον γνωρίζω απο κοντά η να του εχω πάει δικό μου μοτο ,αλλά 2 γνωστά μου ατομα με μεγάλες μηχανές τον ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ και δεν ειναι χθεσινοί μηχανόβιοι η 20αρηδες αλλά εφαγαν τα μούτρα τους σε αλλα μαστόρια μέχρι που βρήκαν αυτον τον τύπο εδω και 6 χρόνια περίπου ,και απο τιμές λογικές και οχι να σε πετσοκόβουν η να σε κοροιδεύουν ...μπορεί να τον ξέρεις ανεβάζει συχνά video στο youtube ,οταν ερθεις αθηνα πάρτον τηλ. κλείσε ραντεβού και πήγαινε εκεί ,οτι σού πεί αυτό θα φταίει ,διάβασε και τις κριτικές για το ατομο αυτό και θα δείς οτι ειναι πολύ καλές
    δες ενα τυχαίο του video ,
    https://www.youtube.com/watch?v=A84P9juZ5Us
    ευχαριστω και σένα φιλε για την απάντηση δυστιχως δεν το ήξερα απο την αρχη απο σποντα το έμαθα απο εναν τύπο που του θυμιζε κατι το μηχανακι..πηγαινε στην πιστα στα μεγαρα και μόλις του είπα σε ποια περιοχη το πήρα μου είπε ότι τον ήξερε εμπενε πίστα....
    μακαρι να σταματησει γρηγορα το λοκ νταουν να μαζευτω και να μπουν όλα σε μια σειρα!!

  3. #78
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    αν ηξερες απο την αρχή οτι αυτο το honda εμπαινε σε πίστα
    Αυτές οι μηχανές για πίστα δεν είναι;;; Εγώ προσωπικά αν ήθελα να πάρω ss 1000αρι, θα προτιμούσα κάποιο που ήξερα ότι μπαίνει πίστα αλλά και έχει συντηρηθεί σωστά παρά κάποιο που το έχει κανας πιτσιρικάς για να πηγαίνει σπίτι-καφέ-σπίτι, άντε και καμία σούζα στην ευθεία...

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sam4g Προβολή μηνύματος
    Αυτές οι μηχανές για πίστα δεν είναι;;; Εγώ προσωπικά αν ήθελα να πάρω ss 1000αρι, θα προτιμούσα κάποιο που ήξερα ότι μπαίνει πίστα αλλά και έχει συντηρηθεί σωστά παρά κάποιο που το έχει κανας πιτσιρικάς για να πηγαίνει σπίτι-καφέ-σπίτι, άντε και καμία σούζα στην ευθεία...
    Αν εις γνώσιν σου παίρνεις ένα μηχανάκι που έμπαινε πιστα σαν αποκλειστική χρήση θα πρέπει να αποδεχτείς ότι η χρήση αυτη εχει μειώσει τον χρόνο ζωής κινητήρα και κιβωτίου και θα είσαι κοντά σε μια ανακατασκευή ενός ή και των δυο . Δεν αναφέρομαι σε μηχανές που συνδυαστικά κάνουν νορμάλ χρήση και περιστασιακά πιστα .
    Και εννοείται ότι αν ξέρεις ότι η μηχανή που περνεις εχει σαν κυρια χρήση πιστα και την περνεις και με πρόβλημα ξέρεις ποιο θα είναι το μέλλον.
    Άσε που τα περισσότερα πολιτικά ss η 1η και 2α είναι οι μόνες ταχύτητες που έχουν δουλέψει στο σασμάν. Τα υπόλοιπα γρανάζια είναι κουτα
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  5. #80
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Αν εις γνώσιν σου παίρνεις ένα μηχανάκι που έμπαινε πιστα σαν αποκλειστική χρήση θα πρέπει να αποδεχτείς ότι η χρήση αυτη εχει μειώσει τον χρόνο ζωής κινητήρα και κιβωτίου και θα είσαι κοντά σε μια ανακατασκευή ενός ή και των δυο . Δεν αναφέρομαι σε μηχανές που συνδυαστικά κάνουν νορμάλ χρήση και περιστασιακά πιστα .
    Και εννοείται ότι αν ξέρεις ότι η μηχανή που περνεις εχει σαν κυρια χρήση πιστα και την περνεις και με πρόβλημα ξέρεις ποιο θα είναι το μέλλον.
    Άσε που τα περισσότερα πολιτικά ss η 1η και 2α είναι οι μόνες ταχύτητες που έχουν δουλέψει στο σασμάν. Τα υπόλοιπα γρανάζια είναι κουτα
    Πρώτον δεν αναφέρθηκε πουθενά η ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ χρήση σε πίστα. Δεύτερον, ανέφερα πως σημασία δεν έχει αν, έχει ή όχι, μπει πίστα. Το σημαντικό είναι η ΣΩΣΤΗ συντήρηση.

    Αν μετά από κάθε φορά που μπαίνει πίστα κάποιος σωστος αναβάτης αλλάζει τα λαδακια στο μοτέρ και το προσέχει, η μηχανή (ειδικά το συγκεκριμένο Honda) δεν παθαίνει απολύτως τπτ.

    Ναι συμφωνώ πως αν είναι κανας αμπαλος που έχει τη μηχανή μόνο για πίστα και αλλάζει λάδια κάθε όποτε, τότε το μοτερακι στην καλύτερη είναι για πέταμα.

    Να σου πω την αλήθεια, επειδή, πάω κι εγώ που και που μέγαρα, η πλειοψηφία των αναβατών, έχουν τις μηχανές πολύ προσεγμένες. Σίγουρα υπάρχουν και οι καφροι.

    Ξέρω πολλούς όμως που δεν έχουν μπει ποτε πίστα, έχουν ss, τους αλλάζουν λάδια κάθε δίσεκτο έτος, service κάνουν όταν είναι ευνοϊκές οι αστρολογικές προβλέψεις και έχουν τη μηχανή για να πηγαίνουν στο σχιστό και να σπάνε πρώτη Δευτέρα μπας και κερδίσουν τη χρυσή μούντζα

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sam4g Προβολή μηνύματος
    Πρώτον δεν αναφέρθηκε πουθενά η ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ χρήση σε πίστα. Δεύτερον, ανέφερα πως σημασία δεν έχει αν, έχει ή όχι, μπει πίστα. Το σημαντικό είναι η ΣΩΣΤΗ συντήρηση.

    Αν μετά από κάθε φορά που μπαίνει πίστα κάποιος σωστος αναβάτης αλλάζει τα λαδακια στο μοτέρ και το προσέχει, η μηχανή (ειδικά το συγκεκριμένο Honda) δεν παθαίνει απολύτως τπτ.

    Ναι συμφωνώ πως αν είναι κανας αμπαλος που έχει τη μηχανή μόνο για πίστα και αλλάζει λάδια κάθε όποτε, τότε το μοτερακι στην καλύτερη είναι για πέταμα.

    Να σου πω την αλήθεια, επειδή, πάω κι εγώ που και που μέγαρα, η πλειοψηφία των αναβατών, έχουν τις μηχανές πολύ προσεγμένες. Σίγουρα υπάρχουν και οι καφροι.

    Ξέρω πολλούς όμως που δεν έχουν μπει ποτε πίστα, έχουν ss, τους αλλάζουν λάδια κάθε δίσεκτο έτος, service κάνουν όταν είναι ευνοϊκές οι αστρολογικές προβλέψεις και έχουν τη μηχανή για να πηγαίνουν στο σχιστό και να σπάνε πρώτη Δευτέρα μπας και κερδίσουν τη χρυσή μούντζα
    Ειναι αλλο να μπεις πιστα και να βελτιώνεσαι σαν οδηγός με πολιτικό ss και αλλο να μπαίνεις πιστα και να κάνεις αγωνιστική οδηγηση με πολιτικό ss. Μην ξεχνάς ότι τα αγωνιστικά μοτο βγάζουν συγκεκριμένο αριθμό αγώνων και στα motogp ανοίγονται μετά από κάθε αγώνα αν δεν κάνω λάθος. Οποτε η χρήση εχει να κάνει άμεσα με την διάρκεια ζωής των κινουμενων μερών της μηχανής και όχι η συχνή αλλαγή λαδιων .
    Και δεν έρχομαι σε αντιπαράθεση μαζί σου . Την γνώμη μου γράφω
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  7. #82
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Ειναι αλλο να μπεις πιστα και να βελτιώνεσαι σαν οδηγός με πολιτικό ss και αλλο να μπαίνεις πιστα και να κάνεις αγωνιστική οδηγηση με πολιτικό ss. Μην ξεχνάς ότι τα αγωνιστικά μοτο βγάζουν συγκεκριμένο αριθμό αγώνων και στα motogp ανοίγονται μετά από κάθε αγώνα αν δεν κάνω λάθος. Οποτε η χρήση εχει να κάνει άμεσα με την διάρκεια ζωής των κινουμενων μερών της μηχανής και όχι η συχνή αλλαγή λαδιων .
    Και δεν έρχομαι σε αντιπαράθεση μαζί σου . Την γνώμη μου γράφω
    Ουσιαστικά δεν διαφωνούμε κάπου. Εγώ απλά εξέφρασα την άποψη μου ότι το ότι μπαίνει μια μηχανή πίστα δε σημαίνει απολύτως τπτ.

    Δεν αναφέρθηκε κανεις σε αγωνιστική χρήση. Επίσης, καμία σχέση τα motogp. Αν ο φίλος Panagos πήρε τη μηχανή από προηγούμενο κάτοχο ‘παγκοσμιο’ τότε προφανώς και θα το γνώριζε εξαρχής.
    Τελευταία τροποποίηση από sam4g; 06/12/2020 στις 08:42. Αιτία: Προσθήκη σχολίου

  8. #83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    .............................. Άσε που τα περισσότερα πολιτικά ss η 1η και 2α είναι οι μόνες ταχύτητες που έχουν δουλέψει στο σασμάν. Τα υπόλοιπα γρανάζια είναι κουτα
    και αυτά που μπαίνουν Μέγαρα 2α, 3η άντε και καμιά 4η

  9. #84
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sam4g Προβολή μηνύματος
    Ουσιαστικά δεν διαφωνούμε κάπου. Εγώ απλά εξέφρασα την άποψη μου ότι το ότι μπαίνει μια μηχανή πίστα δε σημαίνει απολύτως τπτ.

    Δεν αναφέρθηκε κανεις σε αγωνιστική χρήση. Επίσης, καμία σχέση τα motogp. Αν ο φίλος Panagos πήρε τη μηχανή από προηγούμενο κάτοχο ‘παγκοσμιο’ τότε προφανώς και θα το γνώριζε εξαρχής.
    Δεν νομίζω να έμπαινε αγωνιστικά απλά ότι εμπενε μου είπαν τώρα φαντάζομαι ότι το μηχανάκι κυκλοφόρησε και έξω....η μαλακια ήταν ότι ο μάστορας που ήταν να πάω να το δω με κρέμασε τελευταία στιγμή.και γω σαν μαλακας ασυγκράτητος πηγα με έναν γνωστό ο οποίος ήταν κάτοχος μηχανής και μηχανικός αυτοκινήτων στην ουσία ο τύπος κοίταξε το μοτέρ αν ακούγετε κάτι ανησυχιτικο και τσεκαρει σπρώχνοντας τα τιμόνια με πατημένα τα φρένα για να δει αν έχει πάρει...τέλος το κοίταξε και από κάτω για καμία προφανή Τούμπα και το είδε οκκ...
    Το μόνο που ξέρω αυτό που μου πε ένας μάστορας που μου άλλαξε τον ανωρθωτη που σας έγραψα και πιο πάνω ότι πρέπει να ξεπούλησαν ότι καλό είχε για αυτό φωραγε ανορθωτης από Άφρικα και οτι οι τύποι είχαν πειράξει τον εγγεφαλο για να τραβάει λίγο για αυτό είχε και το σφάλμα μου πε και σε συνδιασμό με την κινεζική την μπαταρία που δούλευε 12.8 ενώ έπρεπε να δουλεύει 14 γαμιθηκαν τα παντα..συν ότι το μηχανάκι ήταν και γραναζομενο άγγιζε 5 κόφτη αμέσως τελική το κοντέρ πρέπει να πήγαινε 305περιπου ενώ το gps έδειχνε 267 κόφτη

  10. #85
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102
    Τώρα αν είναι καλό ή κακό να μπαίνει πίστα....έχω ακούσει ότι χίλιες φορές να μπαίνει στο τόσο πιστα και να νε καλοσυντηριμενο παρά σουζες παντηλικια 1-2κοφτες και άλλα τέτοια έξω....τώρα για τους καφετεριακηδες δεν κατάλαβα τι κακό έχουνε εγώ πίστευα ότι είναι λαχιο τα μηχανάκια τους γιατί δεν τα ζοριζουν μόνο για κοινή θέα τα έχουν...

  11. #86
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.186
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panagos Προβολή μηνύματος
    ....έχω ακούσει ότι χίλιες φορές να μπαίνει στο τόσο πιστα και να νε καλοσυντηριμενο παρά σουζες παντηλικια 1-2κοφτες και άλλα τέτοια έξω......

    Και πολύ καλά έχεις ακούσει
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Νεος με CBR 600RR 2006
    από Manolo12 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 24/01/2020, 16:45
  2. προβλημα με CBR 600 F4
    από reaperxtk στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2014, 14:12
  3. πρόβλημα με Cbr 1000F
    από dg1 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2006, 16:36
  4. Cbr 1000rr 2006
    από ruyjin στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2005, 10:48
  5. Πρόβλημα με cbr 125 αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει
    από GEORGEL στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2005, 14:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF