Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Ανταλλακτικά BMW - Καταστήματα?

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της haf
    Εγγραφή
    25/09/2017
    Μηνύματα
    138

    Question Ανταλλακτικά BMW - Καταστήματα?

    Χαιρετώ..

    Θέλω να προγραμματίσω το επόμενο service να το κάνω μόνος μου και θέλω να προμηθευτώ τα κλασικά .. φίλτρο λαδιού,λάδια, φίλτρο βενζίνης, φίλτρο αέρος, φλάντζα δεξαμενής καυσίμου (αφού θα αφαιρέσω τη δεξαμενή για να αλλάξω το φίλτρο καυσίμου) και διάφορα άλλα για το BMW R850C.
    Εκτός από την αντιπροσωπεία μπορείτε να προτείνετε άλλα εξειδικευμένα καταστήματα εσωτερικού ή εξωτερικού για original η μη?

    Ευχαριστώ!
    Το τραγικό είναι πως οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία
    Ράσελ Μπέρτραντ

  2. #2
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Καλησπέρα,

    Προσωπικά το θεωρώ λίγο υπερβολικό να παραγγείλω φίλτρα και λάδια από εξωτερικό, δεν είναι και κάτι το τραγικό... έχεις καταλήξει σε κάποια μάρκα, θες κάποια συγκεκριμένη; Γιατί ρωτάω...

    Λάδια ας πούμε στο δικό μου βάζω Castrol, την τελευταία φορά που παρήγγειλα φίλτρα (αέρα και λαδιού) ήθελα να βάλω συγκεκριμένα της Hiflofiltro, απλά έψαξα και βρήκα ένα site που να τα έχει όλα μαζί, ώστε να μη χρειαστεί να παραγγείλω από διαφορετικά καταστήματα. Ειλικρινά δεν θυμάμαι από ποιο κατάστημα τα παρήγγειλα, αλλά η παραγγελία έφτασε άμεσα κι έκανα τη δουλειά μου.

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της haf
    Εγγραφή
    25/09/2017
    Μηνύματα
    138
    Η αναζήτησή δεν είναι για τα λάδια και φίλτρο λαδιού δεν ψαχνω κάτι συγκεκριμένο αλλά κυρίως για τα υπόλοιπα όπως το φίλτρο καυσίμου που είναι μέσα στην δεξαμενή, το οRing Της δεξαμενής που πρέπει να αντικατασταθεί και φίλτρο αέρος, Επίσης επειδή δεν λειτουργεί και η ένδειξη low fuel και Θέλω να αντικαταστήσω το reed switch Μέσα στην δεξαμενή αφού θα κάνω την αφαίρεση ούτως η αλλιώς.

    Όπως καταλαβαίνεις αν πάω στην αντιπροσωπεία το κόστος θα είναι υπέρογκο, Ψάχνω λοιπόν ένα site από εξωτερικό η από Ελλάδα εκτός αντιπροσωπείας για να τα φέρω για να κανω μόνος μου όλες τις αντικαταστάσεις
    Το τραγικό είναι πως οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία
    Ράσελ Μπέρτραντ

  4. #4
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Ψάξε στο google ότι χρειάζεσαι και μεσω καταχωρήσεων στο ebay θα βρεις καταστήματα όπως το παρακάτω:
    https://www.euromotoelectrics.com/pr...k-231r1200.htm

    Φίλτρα έβαζα Mann και τα έπερνα μαζί με λάδια απο εδώ, τον αισθητήρα ψάξε το λίγο να τον ανακατασκευάσεις (αν είναι αυτό) γιατί είναι ακριβός.
    https://www.euromotoelectrics.com/product-p/flg-773.htm

    Ότι αποφασίζεις ρώτησε πρώτα πόσο έχει να το βρείς εδώ.
    Δούλευε τα πάντα by the service book και βάζε τις κατάλληλες ροπές.
    Υπάρχουν μηχανικοί που πιάνουν μπόξερ, δεν χρειάζεσαι να πηγαίνεις στην "αντιπροσωπεία". Μου κάνει εντύπωση που σε καλύπτουν,
    εμένα μου είχαν πει το 2007 πως σταματάνε την υποστήριξη των "παλιών" τετραβάλβιδων

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2012
    Μηνύματα
    102
    βγάλε το φίλτρο βενζίνης και ψάξε στα ανταλλακτικά αυτοκινήτων πολύ πιθανό να βρεις κάποιο αντίστοιχο εκεί

  6. #6
    Μέλος Το avatar του/της haf
    Εγγραφή
    25/09/2017
    Μηνύματα
    138
    Ευχαριστώ, τελικά βρήκα ότι ήθελα στο http://www.motorworks.co.uk/
    Το τραγικό είναι πως οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία
    Ράσελ Μπέρτραντ

Παρόμοια θέματα

  1. ανταλλακτικά Bmw
    από satellite__21 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2009, 11:59
  2. Bmw ανταλλακτικά
    από tombell στο forum BMW
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2006, 12:30
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2006, 20:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF