Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 103

Θέμα: Ειδικός τύπος

  1. #16
    Πολλές φορές στο συγκεκριμένο site, φαίνεται να κάνουν "κόπι-πάστε" στο translator άρθρα από ξένα sites τα οποία δεν κατανοούν πλήρως. Γι'αυτό και υπάρχουν περιστατικά στα οποία κάποια από αυτά τα άρθρα "κατέβηκαν πριν τα δούμε"
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  2. #17
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Διαβάζοντας την απάντηση μου συνειδητοποιώ ότι ήταν λίγο επθετική. Δεν το συνηθίζω.

    Οπως ανέφερε ο doctoras προφανως η διαθεση ήταν λιγο χαλαρή

    Sniper, GogosLux απολογούμαι.

    Σχετικά με το θέμα ευχαριστω πολυ για τις εκτενεις απαντησεις.

    Πηρα παραπανω απο αυτο που υπολογιζα

  3. #18
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Διαβάζοντας την απάντηση μου συνειδητοποιώ ότι ήταν λίγο επθετική. Δεν το συνηθίζω.

    Οπως ανέφερε ο doctoras προφανως η διαθεση ήταν λιγο χαλαρή

    Sniper, GogosLux απολογούμαι.

    Σχετικά με το θέμα ευχαριστω πολυ για τις εκτενεις απαντησεις.

    Πηρα παραπανω απο αυτο που υπολογιζα
    Δόκτορα να σου πω κι εγώ 2 πράγματα
    Ο ειδικός τύπος δεν ζει από τα λεφτά που πληρώνει ο αναγνώστης
    εδώ και πολλά χρόνια.
    Ζει βασικά απ τις διαφημίσεις των εταιρειών που τους δίνουν και μηχανάκια για τεστ
    και τους τραπεζώνουν από δω κι από εκεί.
    Άρα αυτά που γράφονται εδώ και πολλά χρόνια δεν γράφονται ως τεστ αλλά ως διαφήμιση
    Δεν θα διαβάσεις ΠΟΤΕ πχ ότι το τάδε μηχανάκι είναι ΜΑΠΑ ή ότι η αντιπροσωπία χρεώνει
    τον κούκο αηδόνι

    Τώρα στα φόρουμ ο καθένας θα γράψει το παραμύθι του
    ανάλογα το χαρακτήρα του και την εμπειρία του
    Συχνά φυσικά δεν έχει και ιδέα για το τι λέει μια και μιλάει
    ως φερέφωνο του γκουγκλ

    Άρα ένας που οδηγάει παπί θα σου πει ότι το ΚΤΜ 390 είναι μεγάλη μηχανή
    με πολλά άλογα κι άλλος που έχει ρο1 θα σου πει ότι ανοίγει τέρμα και δεν συμβαίνει τίποτε.
    Που είναι η αλήθεια?
    Πουθενά.

    Αν θες να καταλάβεις τι συμβαίνει πρέπει ν αρχίσεις από τον εαυτό σου
    Θέλω μηχανάκι για να το κάνω τι?
    Τι εμπειρία έχω
    Πόσα λεφτά κλπ
    Έτσι μόνο θα βρεις το μηχανάκι που ταιριάζει σ εσένα
    και είναι καλό για εσένα

    Ούτε μότο Τρίτη ούτε φωστήρες του φόρουμ

  4. #19
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Ειδικός ιντερνετικός τύπος (μη χesω) : ''Πριν από κάθε στροφή πρέπει να ελέγχουμε το δρόμο για τυχόν λάδια-ολισθηρότητα κλπ.Γι αυτό και στο Motogp οι οδηγοί πριν από κάθε στροφή βγάζουν το πόδι τους'' !!

  5. #20
    Μέλος Το avatar του/της jimpap
    Εγγραφή
    19/08/2012
    Μηνύματα
    68
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Ειδικός ιντερνετικός τύπος (μη χesω) : ''Πριν από κάθε στροφή πρέπει να ελέγχουμε το δρόμο για τυχόν λάδια-ολισθηρότητα κλπ.Γι αυτό και στο Motogp οι οδηγοί πριν από κάθε στροφή βγάζουν το πόδι τους'' !!
    Πού το βρήκες αυτό το διαμάντι; Εκτύπωση και κάδρο!!

  6. #21
    Ο ειδικός τύπος, στη χρυσή δεκαετία, που μάζευε το χρήμα με το τσουβάλι, επηρέαζε μόνον τους πολύ νέους, είτε στην ηλικία, είτε στο σπορ. Οι άνω των 25 και ψιλοέμπειροι, γελούσαν. Διαφορετικά , τα περιοδικά θα είχαν κλείσει τον Σαρακάκη και η Ελληνμότο θα είχε εξαγοράσει τις μαμά εταιρείες.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.750
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    Ο ειδικός τύπος, στη χρυσή δεκαετία, που μάζευε το χρήμα με το τσουβάλι, επηρέαζε μόνον τους πολύ νέους, είτε στην ηλικία, είτε στο σπορ. Οι άνω των 25 και ψιλοέμπειροι, γελούσαν. Διαφορετικά , τα περιοδικά θα είχαν κλείσει τον Σαρακάκη και η Ελληνμότο θα είχε εξαγοράσει τις μαμά εταιρείες.
    Quiz: Σε ποιά χώρα, ποιό περιοδικό, δύο από τους τακτικούς συντάκτες του περιοδικού, αφού επί σειρά ετών λιβάνιζαν τα προιόντα της αντιπροσωπείας στα συγκριτικά τεστ, προσελήφθησαν στην αντιπροσωπεία αυτή, και σήμερα ο ένας από τους δύο, γράφει και πάλι στο ίδιο περιοδικό;
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  8. #23
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Οι περισσοτεροι γελάνε γιατί το moto triti έχει υποπέσει σε πολλές γκάφες στο παρελθόν και δεν είναι να το εμπιστεύεσαι, τουλάχιστον στα τεχνικά.
    Μία γκέλα που μου ρχεται στο μυαλό είναι σε ένα άρθρο που συνιστούσε να παίρνουμε τη στροφή με πολύ λίγα χιλιομετρα και ρολλαριστοι για καλύτερο κράτημα! Φυσικά έφαγε πολύ κράξιμο και το άρθρο κατεβηκε μετά από λίγες ώρες.
    Θα μπορούσα άνετα να είμαι ο καλύτερος συντάκτης τους!!! Κι εγώ έτσι παίρνω στροφή

  9. #24
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Quiz: Σε ποιά χώρα, ποιό περιοδικό, δύο από τους τακτικούς συντάκτες του περιοδικού, αφού επί σειρά ετών λιβάνιζαν τα προιόντα της αντιπροσωπείας στα συγκριτικά τεστ, προσελήφθησαν στην αντιπροσωπεία αυτή, και σήμερα ο ένας από τους δύο, γράφει και πάλι στο ίδιο περιοδικό;
    Ελλαδιστάν και περιοδικό ΜΟΤΟ; Να τολμήσω και αντιπροσωπεία; ΚΤΜ, BMW...

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Quiz: Σε ποιά χώρα, ποιό περιοδικό, δύο από τους τακτικούς συντάκτες του περιοδικού, αφού επί σειρά ετών λιβάνιζαν τα προιόντα της αντιπροσωπείας στα συγκριτικά τεστ, προσελήφθησαν στην αντιπροσωπεία αυτή, και σήμερα ο ένας από τους δύο, γράφει και πάλι στο ίδιο περιοδικό;

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  11. #26
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    Πάντως υπάρχουν και χειρότερα από το κάθε Mototriti και ιντερνετικό περιοδικό... το ανεκδιήγητο ανέκδοτο που λέγεται Traction, που ουσιαστικά είναι θυρίδα τηλεπώλησης και αυτοπροσδιορίζεται ως η μοναδική εκπομπή για... αυτοκίνητο και μοτοσικλέτα στην ελληνική τηλεόραση. Κωμική εκπομπή ναι, και μάλιστα πετυχημένη, ειλικρινά την βλέπω και γελάω απίστευτα από αυτά που λένε και κάνουν... τι να πρωτοσχολιάσεις... θυμάμαι σε μια δoκιμ... εεε, διαφήμιση εννοούσα ενός SUV, εκθείαζαν το εξελιγμένο infotainment και τις λειτουργίες του, όπως την αλλαγή σταθμών και μενού με την κίνηση του χεριού, χωρίς να χρειαστεί να αγγίξεις την οθόνη... επειδή όμως τους είχαν δώσει την απλή έκδοση, προσποιούνταν ότι το χησιμοποιούσαν, έβγαζαν κάτι κραυγές "ουάου, απίστευτο, φοβερό", χωρίς να δείχνουν βεβαίως το infotainment

    Ομολογώ πάντως ότι το Autotriti το παρακολουθώ ανελιπώς στο internet, γτ ειλικρινά διασκεδάζω με κάτι άρθρα τύπου Non paper και κάτι πομπώδεις τίτλους... σήμερα ας πούμε είχε άρθρο "Εσύ ξέρεις να οδηγείς diesel? 5 λάθη που κάνουν όσοι έχουν ντιζελοκίνητα"...
    Τελευταία τροποποίηση από AUFGEBRACHT; 14/12/2020 στις 12:27.

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Quiz: Σε ποιά χώρα, ποιό περιοδικό, δύο από τους τακτικούς συντάκτες του περιοδικού, αφού επί σειρά ετών λιβάνιζαν τα προιόντα της αντιπροσωπείας στα συγκριτικά τεστ, προσελήφθησαν στην αντιπροσωπεία αυτή, και σήμερα ο ένας από τους δύο, γράφει και πάλι στο ίδιο περιοδικό;
    Με τον τελευταίο συντάκτη αρπαζόμασταν συχνά σε ένα message board που γράφαμε πριν το moto.gr , με θέμα φυσικά, την κόντρα ducati vs Japan . O άνθρωπος δεν ήταν ανέντιμος, συνήθως τα πίστευε αυτά που έγραφε, απλά ήταν fan και δεν μπορούσε να γράψει αντικειμενικά.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Εγώ πάλι θα γράψω ότι το ΜΟΤΟ έχει κάνει σοβαρά βήματα προς τα εμπρός και αξίζει να το διαβάζεις. Δεν δουλεύω στο περιοδικό, δεν γνωρίζω τους συντάκτες, απλά διαβάζω ΑΝΕΛΛΙΠΩΣ ειδικό τύπο από το 1995.
    Μιας που το κουβεντιάζουμε λοιπόν, ΕΣΕΙΣ τι θα κάνατε σε ένα περιοδικό για να είναι επιτυχημένο?
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  14. #29
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάλι θα γράψω ότι το ΜΟΤΟ έχει κάνει σοβαρά βήματα προς τα εμπρός και αξίζει να το διαβάζεις. Δεν δουλεύω στο περιοδικό, δεν γνωρίζω τους συντάκτες, απλά διαβάζω ΑΝΕΛΛΙΠΩΣ ειδικό τύπο από το 1995.
    Μιας που το κουβεντιάζουμε λοιπόν, ΕΣΕΙΣ τι θα κάνατε σε ένα περιοδικό για να είναι επιτυχημένο?
    Κι εγώ διάβαζα το ΜΟΤΟ και θυμάμαι τα βήματα πίσω που έκανε...ας πούμε ακόμα θυμάμαι που είχα λυώσει το πρώτο MEGA TEST εκεί γύρω στο 1994 αν δεν απατώμαι...

    Τώρα αν κάναμε κάτι σε ένα περιοδικό... δεν θα ήταν πετυχημένο, γιατί απλά δεν θα ήταν βιώσιμο... δεν θα τα είχε καλά με τις εταιρείες... πως έγινε με τους 2Τροχούς τότε που έγραψε κακή κριτική για ένα τουριστικό Triumph και ο εισαγωγέας τους έκανε εμπάργκο;

    Εγώ τι θα έκανα παρόλα αυτά; Θα δοκίμαζα μια μοτό, και θα είχα και δοκιμή από 2 αναγνώστες. Ή όταν παρουσίαζα μια μοτοσυκλέτα, θα είχα και κριτική από ήδη κατόχους... για μοντέλο που ήδη κυκλοφορεί...

  15. #30
    Οποιος δεν εχει διαβασει ΜΟΤΟΤΕΧΝΙΚΗ επιθεωρηση,δεν εχει διαβασει τιποτα.Η ΚΟΡΥΦΗ ΜΕΝ μη ΒΙΩΣΙΜΟ δε.

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Στην κατηγορια αυτη μπηκε ειδικος mod
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2006, 08:23
  2. Ο "ειδικός τύπος" και το σωστό παράδειγμα
    από SF στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2005, 16:43
  3. ο τυπος ειναι ....
    από idi στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2005, 09:05
  4. μπαίνει ένας τύπος λιώμα
    από afrotwin στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2003, 23:20
  5. Ένας τύπος πηγαίνει μια μέρα σε ένα μπαρ
    από niko13g στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 08:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF