Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 103

Θέμα: Ειδικός τύπος

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    εδώ βρε 'σείς περιμέναμε πως και πώς(!) τα: ποπάυ,μικυ, περιπέτεια, μπλεκ, λουκιλουκ, τιραμολα, ταρατατά κλπ.....έτσι ήταν η ψυχαγωγία τότε
    συνεπώς και περιμέναμε να μάθουμε απο περιοδικά μοτοσυκλέτας.

    Σήμερα όμως (γιαυτόυς που θέλουν) η ενημέρωση / εκπαίδευση / εξειδικευμένη γνώση έχει πάει σε αστρονομικό επίπεδο σε σχέση με τότε
    Ταρατατά
    Στα "ειδικά" περιοδικά κατατάσεται και αυτό?

  2. #62
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Μου πέταξε αυτο σε διαφήμιση στο φβ αλλα δεν εχει καμια πληροφορία. Συγγραφέα κτλ κτλ κτλ

    https://karakotsoglou.com/product/set-moto-moto/

    Πάντως τα εξώφυλλα μου θυμίζουν δεκαετία 80

  3. #63
    Σήμερα όμως (γιαυτόυς που θέλουν) η ενημέρωση / εκπαίδευση / εξειδικευμένη γνώση έχει πάει σε αστρονομικό επίπεδο σε σχέση με τότε

    Για το πρώτο θα συμφωνήσω για τα άλλα 2 μήν είσαι και τόσο σίγουρος.Η εξειδικευμένη γνώση θέλει πολύ ψάξιμο διάθεση και συνήθως δεν είναι δωρεάν.

    Όσο για τον ειδικό τύπο οποίος έχει διαβάσει τεστ του Δημήτρη Παπανδρέου από το Motorsport θεωρεί τα σημερινά τεστ μικρότερα και από τα φυλλάδια των εταιρειών.
    Προσωπικά προτιμώ το ύφος του Ντανη Φώτου παλιά στο ΜΟΤΟ από τα σημερινά τεστ που όλα είναι καλά όλα ανθηρά για το τάδε μοντέλο και μπαίνεις σε ένα φόρουμ και νιώθεις από μ.....ς έως πολύ Μ......Σ

  4. #64
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TONYBANDIT Προβολή μηνύματος
    Σήμερα όμως (γιαυτόυς που θέλουν) η ενημέρωση / εκπαίδευση / εξειδικευμένη γνώση έχει πάει σε αστρονομικό επίπεδο σε σχέση με τότε

    Για το πρώτο θα συμφωνήσω για τα άλλα 2 μήν είσαι και τόσο σίγουρος.Η εξειδικευμένη γνώση θέλει πολύ ψάξιμο διάθεση και συνήθως δεν είναι δωρεάν.

    Όσο για τον ειδικό τύπο οποίος έχει διαβάσει τεστ του Δημήτρη Παπανδρέου από το Motorsport θεωρεί τα σημερινά τεστ μικρότερα και από τα φυλλάδια των εταιρειών.
    Προσωπικά προτιμώ το ύφος του Ντανη Φώτου παλιά στο ΜΟΤΟ από τα σημερινά τεστ που όλα είναι καλά όλα ανθηρά για το τάδε μοντέλο και μπαίνεις σε ένα φόρουμ και νιώθεις από μ.....ς έως πολύ Μ......Σ
    Καλησπέρα και από εμένα,

    Ο Ντάνης Φώτος είναι πάρα πολύ καλός, αλλά μάλλον γι' αυτό δεν έχει χώρο στα περιοδικά του ειδικού τύπου, παρά είναι "ειδικά"

  5. #65
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Ξεθάβω το παρόν νήμα μετά από 3 χρόνια...αφορμή ο πίνακας ταξινομήσεων μοτό Δεκεμβρίου...μπαίνω χτες στο Moto, διαβάζω δημοφιλέστερη μοτοσυκλέτα για τον Δεκέμβριο 2023 το Yamaha Tracer 9, με 25 ταξινομήσεις...μπαίνω σήμερα στο Mototriti, πρώτο το Benelli TRK702 με 21 ταξινομήσεις...λέω, τι στον κόρακα συμβαίνει;...

    To Mototriti θεωρεί ένα μοντέλο το TRK702/702X, διαφορετικό μοντέλο το Tracer 9 από το Tracer 9GT...το δε MOTO, τα μετράει κανονικά αμφότερα, ως ένα μοντέλο...εξαρτάται από ποια οπτική σκοπιά το βλέπεις (και μάλλον από το ποιος σε πληρώνει να το παρουσιάσεις όπως το παρουσιάζεις...)
    Τελευταία τροποποίηση από AUFGEBRACHT; 17/01/2024 στις 20:53.

  6. #66
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Ξεθάβω το παρόν νήμα μετά από 3 χρόνια...αφορμή ο πίνακας ταξινομήσεων μοτό Δεκεμβρίου...μπαίνω χτες στο Moto, διαβάζω δημοφιλέστερη μοτοσυκλέτα για τον Δεκέμβριο 2023 το Yamaha Tracer 9, με 25 ταξινομήσεις...μπαίνω σήμερα στο Mototriti, το Benelli TRK702 με 21 ταξινομήσεις...λέω, τι στον κόρακα συμβαίνει;...

    To Mototriti θεωρεί ένα μοντέλο το TRK702/702X, διαφορετικό μοντέλο το Tracer 9 από το Tracer 9GT...το δε MOTO, τα μετράει κανονικά αμφότερα, ως ένα μοντέλο...εξαρτάται από ποια οπτική σκοπιά το βλέπεις (και μάλλον από το ποιος σε πληρώνει να το παρουσιάσεις όπως το παρουσιάζεις...)
    Απίστευτο!
    Γίνονται τέτοια πράγματα;

  7. #67
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Απίστευτο!
    Γίνονται τέτοια πράγματα;

    Άμα πλΕρώνεις, θα σου βρουν τρόπο να βγάλουν πρώτο το Himalayn....

    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #68
    Μέλος Το avatar του/της Sorath
    Εγγραφή
    15/11/2019
    Μηνύματα
    143
    Η προσέγγιση του MOTO μου φαίνεται ως σωστή. Μιλάμε για ακριβώς την ίδια μοτοσυκλέτα, απλά με άλλο εξοπλισμό.

    Για παράδειγμα, στα αυτοκίνητα τo Seat Ibiza έχει 4 εκδόσεις (Reference, Business, Style, Optimum). Φυσικά στις πωλήσεις αναφέρεται συνολικά ως Ibiza, και όχι ξεχωριστά κάθε έκδοση.

  9. #69
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sorath Προβολή μηνύματος
    Η προσέγγιση του MOTO μου φαίνεται ως σωστή. Μιλάμε για ακριβώς την ίδια μοτοσυκλέτα, απλά με άλλο εξοπλισμό.

    Για παράδειγμα, στα αυτοκίνητα τo Seat Ibiza έχει 4 εκδόσεις (Reference, Business, Style, Optimum). Φυσικά στις πωλήσεις αναφέρεται συνολικά ως Ibiza, και όχι ξεχωριστά κάθε έκδοση.
    Προφανώς και η προσέγγιση του ΜΟΤΟ φαίνεται να είναι η σωστή...και αυτό ακριβώς "καυτηριάζω", το μαγείρεμα του Mototriti, μάλλον επειδή η αντιπροσωπεία της Benelli είναι γαλαντόμα...

  10. #70
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Ωρες ωρες γινεστε παιδια..

    (δεν ειναι κακο αν εισαι νήπιο..)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Αφού λοιπόν βρήκαμε πως ο ειδικός τύπος τα παίρνει και τα μαγειρεύει γιατί η γαλαντομα αντιπροσωπεία της benelli δεν τα χώνει σε όλους να την έχουν όλοι πρώτη? Μισές δουλειές κάνει στην πονηρή της εκστρατεία?και αν ήθελε να φανεί θα τα έσπρωχνε στο μοτο που είναι σοβαρό περιοδικό.
    Η απλά κάποιοι γραμματείς της μοτοτριτη είναι εντελώς άσχετοι με το αντικείμενο.
    Γιατί πάντα ψάχνουμε τον δράκο? Και το τρελό της υπόθεσης είναι πως τον βρίσκουμε.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  12. #72
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Αφού λοιπόν βρήκαμε πως ο ειδικός τύπος τα παίρνει και τα μαγειρεύει γιατί η γαλαντομα αντιπροσωπεία της benelli δεν τα χώνει σε όλους να την έχουν όλοι πρώτη? Μισές δουλειές κάνει στην πονηρή της εκστρατεία?και αν ήθελε να φανεί θα τα έσπρωχνε στο μοτο που είναι σοβαρό περιοδικό.
    Η απλά κάποιοι γραμματείς της μοτοτριτη είναι εντελώς άσχετοι με το αντικείμενο.
    Γιατί πάντα ψάχνουμε τον δράκο? Και το τρελό της υπόθεσης είναι πως τον βρίσκουμε.
    Το είπες μόνος σου, επειδή το ΜΟΤΟ είναι πιο σοβαρό περιοδικό...και θ΄αντιστρέψω το ερώτημα...γτ να ΜΗΝ υπάρχει δράκος στην προκειμένη περίπτωση; Κανείς δεν ξέρει...

    Δηλ ο/η αδαής γραμματέας του Mototriti, θεώρησε ότι Benelli 702 και 702Χ είναι το ίδιο, ενώ Tracer 9 και 9GT είναι διαφορετικό...αν ήταν όντως αδαής, θα είχε 4 διαφορετικές ταξινομήσεις.

  13. #73
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.191
    Αναρωτιέμαι πότε βαφτίστηκαν "ειδικός τύπος" τα ανυπόγραφα άρθρα των online (και μόνο) περιοδικών και οι αμέτρητοι youtubers που κοντράρονται ποιος θα θεοποιήσει περισσότερο την κάθε εταιρεία για να παίρνει αποκλειστικότητες στις παρουσιάσεις μοντέλων.

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.836
    Εγώ από την άλλη δεν καταλαβαίνω τι πληροφορία αντλούμε από τα νούμερα των πωλήσεων που δημοσιεύονται.

  15. #75
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Εγώ από την άλλη δεν καταλαβαίνω τι πληροφορία αντλούμε από τα νούμερα των πωλήσεων που δημοσιεύονται.
    Πουλάει πολύ, άρα είναι καλό....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Στην κατηγορια αυτη μπηκε ειδικος mod
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2006, 08:23
  2. Ο "ειδικός τύπος" και το σωστό παράδειγμα
    από SF στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2005, 16:43
  3. ο τυπος ειναι ....
    από idi στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2005, 09:05
  4. μπαίνει ένας τύπος λιώμα
    από afrotwin στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2003, 23:20
  5. Ένας τύπος πηγαίνει μια μέρα σε ένα μπαρ
    από niko13g στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 08:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF