Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 46

Θέμα: 1250 k8 ΒΟΗΘΕΙΑ,,,,,,,,,,,,

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    δεν φαίνεται ένα κύκλωμα αλλά 2 .
    Αν δουλεύει το gps και είσαι στη νεκρά το κύκλωμα δεν βλέπει την ECU οπότε από εκεί δεν γίνεται να βλέπει γείωση το λαμπάκι...
    O μόνος τρόπος να κλείσει κύκλωμα το λαμπάκι είναι από τον σταντ αλλά εκεί έχει δίοδο.
    Όταν λοιπόν βγάζεις τη βαλβίδα του σταντ φυσικά χάνει τη γείωση το λαμπάκι και σβήνει.
    Από όσο καταλαβαίνω δηλαδή.Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Inkedwiring2_LI.jpg 
Προβολές:	256 
Μέγεθος:	92,2 KB 
ID:	423574
    Να υποθέσω ότι άλλαξες είναι τα σωστά ανταλλακτικά από το σωστό μοντέλο της σωστής χρονιάς

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    το λαμπακι παιρνει μονιμο + απο την ecu και περιμενει γειωση για να αναψει
    κανονικα παιρνει γειωση μονο απο τη βαλβιδα των ταχυτητων κι οχι απο την ecu

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    το λαμπακι παιρνει μονιμο + απο την ecu και περιμενει γειωση για να αναψει
    κανονικα παιρνει γειωση μονο απο τη βαλβιδα των ταχυτητων κι οχι απο την ecu
    +από το διακόπτη

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    ναι σωστα απο τον διακοπτη μαζι με την ecu
    θελω να πω οτι το λαμπακι στην ecu αποτελει εισοδο κι οχι εξοδο

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Αν καταφέρεις να βγάλεις το καλώδιο από την φίσα στο 53 και βάλεις μπροστά θα καταλάβεις αν η ECU εχει πρόβλημα. ΔΕΝ πρέπει να πάρει μπροστά το μηχανάκι με το καλώδιο στον αέρα.
    Όταν έχεις νεκρά ή σταντ σηκωμένο τότε δημιουργείται "βύθιση" τάσης στο 53 .
    Οι εισόδοι γενικότερα στα γιαπωνέζικα είναι τύπου sink (δηλαδή μετρώντας με πολύμετρο στον αέρα σε σχέση μέ την γη σου δείχνει 12V και όταν έχεις νεκρά ή σταντ σηκωμένο πέφτει στο 0).

  6. #36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Αν καταφέρεις να βγάλεις το καλώδιο από την φίσα στο 53 και βάλεις μπροστά θα καταλάβεις αν η ECU εχει πρόβλημα. ΔΕΝ πρέπει να πάρει μπροστά το μηχανάκι με το καλώδιο στον αέρα.
    Όταν έχεις νεκρά ή σταντ σηκωμένο τότε δημιουργείται "βύθιση" τάσης στο 53 .
    Οι εισόδοι γενικότερα στα γιαπωνέζικα είναι τύπου sink (δηλαδή μετρώντας με πολύμετρο στον αέρα σε σχέση μέ την γη σου δείχνει 12V και όταν έχεις νεκρά ή σταντ σηκωμένο πέφτει στο 0).
    Το καλωδιακι να το βγάλω είναι αδύνατο τόσο λεπτό που είναι.Τελικα αρχίζω και το παίρνω απόφαση ότι για ένα διάστημα τουλάχιστον θα ζήσω με αυτό.
    Όταν λήξει η καραντίνα θά έχω περισσότερες επιλογές να βρω την λύση.
    Δεν κάνει τίποτα άλλο να με εκνευρίσει δουλεύει κανονικά κατά τα άλλα οπότε το αφήνω έτσι μέχρι νεωτέρας.
    Ευχαριστώ όλους και πάλι για την βοήθεια.

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  8. #38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Thanks. Τον έχω πάρει και την έχει ήδη πουλήσει

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    προσωπικα πιστευω οτι δεν ειναι θεμα εγκεφαλου
    παρ ολα αυτα αν εχεις καταληξει εκει θα σου προτεινα να ψαχτεις για κατι τζιμανια που επισκευαζουν εγκεφαλους και να τους τον πας

  10. #40
    Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους.Επειδη άνοιξα το θέμα πρέπει και να το κλείσω καθώς είχαμε happy end.
    Αφού ο μηχανικός μου είχε καταλήξει ότι είναι ECU παραγγειλα χθες το πρωί από Ολλανδία την ECU και μου ήρθε 4 το απόγευμα σήμερα στο σπίτι μου.
    Κόστος 125 +17 ευρώ μεταφορικά 142 €συνολο.Μπηκε επάνω και όλα επανήλθαν στην φυσιολογική τους λειτουργία.
    Τώρα τι και πώς έγινε δεν ξέρω,και δεν ξέρω αν θέλω να μάθω.
    Απλά αν τύχει σε κάποιον τουλάχιστον να ξέρει τι θα αντιμετωπίσει.
    Ευχαριστώ πάλι όλους για τις απαντήσεις σας και σας εύχομαι Καλά Χριστούγεννα και καλή χρονιά

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    wow ενδιαφέρον ... και μπραβο για το feedback.
    Καλα κανεις και σκεφτεσαι ετσι, μακαρι ΟΛΟΙ οσοι αντιμετωπιζαν προβλημα ζητωντας δημοσιως τα φωτα οποιου μελους γνωριζει, να εδιναν feedback προς οφελος του επομενου ατυχου.

    Για 142€ καλα σου εκατσε τετοια βλαβη. Η ECU εχει ιδιο κωδικο με τη δικη σου;
    pew pew pew pew pew pew !!!

  12. #42
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TONYBANDIT Προβολή μηνύματος
    Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους.Επειδη άνοιξα το θέμα πρέπει και να το κλείσω καθώς είχαμε happy end.
    Αφού ο μηχανικός μου είχε καταλήξει ότι είναι ECU παραγγειλα χθες το πρωί από Ολλανδία την ECU και μου ήρθε 4 το απόγευμα σήμερα στο σπίτι μου.
    Κόστος 125 +17 ευρώ μεταφορικά 142 €συνολο.Μπηκε επάνω και όλα επανήλθαν στην φυσιολογική τους λειτουργία.
    Τώρα τι και πώς έγινε δεν ξέρω,και δεν ξέρω αν θέλω να μάθω.
    Απλά αν τύχει σε κάποιον τουλάχιστον να ξέρει τι θα αντιμετωπίσει.
    Ευχαριστώ πάλι όλους για τις απαντήσεις σας και σας εύχομαι Καλά Χριστούγεννα και καλή χρονιά
    ΕΝ ΜΕΣΩ κορωνοιου σε 1,5 μερα ηρθε Ελλαδα.
    Με τι το στειλανε με το ΕΝΤΕΡΠΡΑΙΖ.???
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #43
    Ο κωδικός είναι ο ίδιος 32920-18Η00 όσο για τον χρόνο αποστολής οι τύποι είναι αποθήκη ανταλλακτικών στην Ολλανδία με μεταχειρισμένα ανταλλακτικά σε πολύ καλές τιμές και στέλνουν με dhl με 48 ώρες χρόνο παράδοσης.
    Τώρα επειδή παρήγγειλα πρωί Τετάρτης και σήμερα είναι Χριστούγεννα το έφεραν σε 32 ώρες ακριβώς.Τα σχόλια δικά σας.

    Αν και δεν μου αρέσει να διαφημίζω κανέναν οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες και τις 3 φορές που τους χρειάστηκα ήταν άψογοι.
    Το σάιτ τους είναι www.boonstraparts.com/gr.

  14. #44
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    θα τα συγκράτησαν να φύγουν όλα μαζί έκανα την αγορά πριν 8 ημέρες και ήρθε προχθές.
    Είναι όντως καλοί στην δουλειά τους.

  15. #45
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    θα τα συγκράτησαν να φύγουν όλα μαζί έκανα την αγορά πριν 8 ημέρες και ήρθε προχθές.
    Είναι όντως καλοί στην δουλειά τους.
    Σου δίνουν επιλογές αποστολής.Η πιο γρήγορη με 2 εργάσιμες παράδοση που είναι και η πιο ακριβή και η πιο οικονομική που έχει μια εβδομάδα παράδοση .Εγώ σαν ανυπόμονος που είμαι και τις 3 φορές επέλεξα την πρώτη.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 1250 bandit k8 abs
    από konstantinos30 στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2009, 12:20
  2. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 15:43
  3. Θελω Βοηθεια
    από sozos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 00:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF