Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 46

Θέμα: 1250 k8 ΒΟΗΘΕΙΑ,,,,,,,,,,,,

  1. #1

    1250 k8 ΒΟΗΘΕΙΑ,,,,,,,,,,,,

    Ζητώ από κάποιο φίλο από Αθήνα με 1250 k8 και μετά να συναντηθούμε να αλλάξουμε ηλεκτρονική καθώς έχω ένα θέμα με την νεκρά.Ευχαριστω προκαταβολικά.τηλ 6939361434 Αντώνης.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TONYBANDIT Προβολή μηνύματος
    Ζητώ από κάποιο φίλο από Αθήνα με 1250 k8 και μετά να συναντηθούμε να αλλάξουμε ηλεκτρονική καθώς έχω ένα θέμα με την νεκρά.Ευχαριστω προκαταβολικά.τηλ 6939361434 Αντώνης.
    Εχεις καθαρίσει τον διακόπτη?
    https://m.youtube.com/watch?v=MlUcBfRjHzs
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  3. #3
    Φίλε έχω το ακριβώς ανάποδο πρόβλημα δεν σβήνει η νεκρά έχουμε δοκιμάσει τα πάντα να αλλάξουμε όπως βαλβίδα νεκρας, σταντ, ρελε σταντ, όργανα, και το λαμπάκι εκεί.

    Το άσχημο είναι ότι δεν σβήνει η μηχανή με σταντ ανοιχτό όταν βάζεις ταχύτητα και είναι επικίνδυνο να το ξεχάσω κάποια στιγμή.

    Έχουμε καταλήξει στον εγκέφαλο αλλά πριν τον αγοράσω θα ήθελα να δοκιμάσω με κάποιο φίλο τον δικό του να σιγουρευτώ.
    Εννοείται ότι αν βρεθεί κάποιος επειδή λόγω καραντίνας υπαρχει πρόβλημα πηγαίνω εγώ στον χώρο του. 5 λεπτά είναι αρκετά.

    Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    εισαι σιγουρος οτι το λαμπακι περναει απ τον εγκεφαλο;

  5. #5
    Σύνδεσα εγκέφαλο από gsr 600, φυσικά δεν παίρνει εμπρός, αλλά και το λαμπάκι σβήνει και όταν ανοίγει το πλαϊνό Σταντ δεν πατιεται η μιζα

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Ο μονος τροπος που μπορει η ecu να παρεμβει στο αν θα ξεκινησει ο κινητηρας η οχι, ειναι μεσω του immobilizer.
    Δεδομενου οτι λειτουργει κανονικα και διαβαζει το κλειδι, θεωρω απιθανο σεναριο να φταιει η ECU.

    Θεωρω λιγο χλωμο με μια προχειρη ματια που εριξα σε ηλεκτρικα διαγραμματα να ταιριαζει "γαντι" η ECU του GSR (και στη θεση σου θα απεφευγα να κανω κατι τετοιο δια ροπαλου!!!!) αλλα ακομα και ετσι, το γεγονος οτι το λαμπακι εσβησε μπορει να οφειλεται σε βραχυκυκλωμα που δεν συμβαινει με αλλο εγκεφαλο επειδη το Pin readout μπορει να μην ειναι ιδιο!

    Χωρις την ecu συνδεδεμενη, τι συμβαινει;;
    Οι ασφαλειες ειναι ελεγμενες;
    Η Suzuki οριζει τι μετρησεις πρεπει να παιρνεις σε καθε pin του εγκεφαλου. (κλειστο η ανοικτο κυκλωμα, ωμικη, volt κλπ...)
    Ενα καλο πολυμετρο μαζι με αντιστοιχα μικρους ακροδεκτες, ενα ζεστο καφε και μεθοδικα ελεγχο μια μια τις επαφες.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  7. #7
    Τα καλώδια από βαλβίδα Σταντ,ρελέ Σταντ,και βαλβίδα Νεκράς καταλήγουν στην ecu.Ο μάστορας μου λέει ότι τα έχει ελενξει όλα ένα προς ένα,και δεν έχω λόγο προς το παρόν τουλάχιστον να διαφωνήσω.

    Άλλωστε αυτός μου είπε να μην αγοράσω την ecu πριν δοκιμάσω μια άλλη να σιγουρευτώ.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Πάντως με μια γρήγορη ματιά σε ξένα φόρουμ το πρόβλημα το δημιουργεί ο διακόπτης που σου έστειλα σε videolink
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    εχει ελεχθει η καλωδιωση απο το λαμπακιου μηπως γειωνει καπου;

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TONYBANDIT Προβολή μηνύματος
    Τα καλώδια από βαλβίδα Σταντ,ρελέ Σταντ,και βαλβίδα Νεκράς καταλήγουν στην ecu.Ο μάστορας μου λέει ότι τα έχει ελενξει όλα ένα προς ένα,και δεν έχω λόγο προς το παρόν τουλάχιστον να διαφωνήσω.

    Άλλωστε αυτός μου είπε να μην αγοράσω την ecu πριν δοκιμάσω μια άλλη να σιγουρευτώ.
    Να το δεχτω και καλα κανουν αλλωστε και καταληγουν στην ECU.
    Πολλα μηχανακια εχουν και "χαρτη νεκρας".

    Απο την ECU σου ειπε ο μαστοράς σου, η οποια ισχυριζεται οτι ευθυνεται, αν πηγαινει καλωδιο για το λαμπακι του καντραν;
    pew pew pew pew pew pew !!!

  11. #11
    Αν ήταν μόνο το πράσινο λαμπάκι θα μπορούσα να ζήσω με αυτό.
    Το πρόβλημα είναι ότι δεν σβήνει αν βάλεις ταχύτητα με το Σταντ ανοιχτό.
    Άστα έχω μπλέξει.Φαντασου τα συνεργεία του Σφακιανάκη έχουν σηκώσει τα χέρια ψηλά.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TONYBANDIT Προβολή μηνύματος
    Αν ήταν μόνο το πράσινο λαμπάκι θα μπορούσα να ζήσω με αυτό.
    Το πρόβλημα είναι ότι δεν σβήνει αν βάλεις ταχύτητα με το Σταντ ανοιχτό.
    Άστα έχω μπλέξει.Φαντασου τα συνεργεία του Σφακιανάκη έχουν σηκώσει τα χέρια ψηλά.
    Στον Σφακιανάκη δεν έχουν άλλη ecu να την κουμπώσουν επάνω δοκιμαστικά? Αν όχι δεν νομίζω ότι θα βρεθεί κάποιος να βγάλει την ECU του και να την κουμπώσει σε εσένα. Η επόμενη επιλογή είναι να βρεις αγγελια που να πουλάει κάποιος και να την δοκιμάσεις επιτόπου πριν την αγοράσεις.
    Εστίασε πάντως από που έρχεται το σήμα και όχι ποια μονάδα το επεξεργαζεται
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Δε σβηνει γιατί συνεχίζει να νομίζει ότι έχει νεκρα

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    αν δεν σου κάνει κόπο δοκίμασε μια να το πας στο Σταθόπουλο στους Αμπελόκηπους κάθετα στην Αλεξάνδρας ειναι στο ανέβα μετά το πεδίο του Αρεως...(αν δεν το χεις πάει ήδη)
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Στον Σφακιανάκη δεν έχουν άλλη ecu να την κουμπώσουν επάνω δοκιμαστικά? Αν όχι δεν νομίζω ότι θα βρεθεί κάποιος να βγάλει την ECU του και να την κουμπώσει σε εσένα. Η επόμενη επιλογή είναι να βρεις αγγελια που να πουλάει κάποιος και να την δοκιμάσεις επιτόπου πριν την αγοράσεις.
    Εστίασε πάντως από που έρχεται το σήμα και όχι ποια μονάδα το επεξεργαζεται
    Το σήμα έρχεται από 3 πράγματα. Βαλβίδα νεκρας, διακόπτης σταντ, και ρελε σταντ το οποίο είναι και ρελε φλας.
    Όλα αυτά έχουν αλλαχτεί. Καλωδίωση μέχρι την ecu έχει ελεγχθεί. Γιαυτό καταλήγω στην ecu. Ο Σφακιανάκης και στην Καλλιρρόης και στον Βοτανικό δεν έχει 1250 ούτε για σέρβις. ECU στην Ελλάδα δεν βρίσκω πουθενά. Έχω βρει από εξωτερικό 150 ευρώ και μάλλον θα την ζητήσω από τον Άγιο Βασίλη.

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 1250 bandit k8 abs
    από konstantinos30 στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2009, 12:20
  2. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 15:43
  3. Θελω Βοηθεια
    από sozos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 00:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF