Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 39 από 39

Θέμα: Royal Enfield Meteor 350 2021

  1. #31
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.088
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Γιώργης Προβολή μηνύματος
    Τι απίστευτα εγωιστική απάντηση είναι αυτή; Νομίζεις ότι κατέχεις την απόλυτη γνώση και δεν μπορείς να την μοιραστείς με άλλους; Ή σου είναι τόσο δύσκολο να γράψεις γιατί το πιστεύεις αυτό; Κάποιος έχει μια ειλικρινή απορία δεν είναι τεμπέλης να τον παραπέμπεις στην αναζήτηση χωρίς συνδετικό κρίκο.
    Ο δόκτωρας με 6 προτάσεις είπε κάτι πολύ σωστό, δεν είναι νεορετρό της σειράς ο μετεωρίτης, είναι μικρό cruiser.
    Στα 5.5 χιλιάρικα για αυτά τα κυβικά, (και περισσότερα) οι επιλογές που υπάρχουν είναι πάρα πολλές για να κάτσω να τις αραδιάσω. Ένα απλό ψάξιμο στα μοντέλα εδώ μέσα θα σε διαφωτίσει.
    Αν εσένα σου αρέσουν τα μοτέρ που μέχρι να σηκωθεί η μια βαλβίδα έχει πιάσει αράχνες η άλλη, μεγεια σου με χαρά σου.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #32
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    331
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Τα μηχανακια αυτα ειναι ξεχωριστα, δε ειναι συγκρίσιμα με τα νεορετρο 125-250cc της brixton για παραδειγμα.
    Τα μοτερ ειναι cruiseαδικα σαν να οδηγείς μονοκυλινδρη indian ενα πραμα
    Τερμα υποτετραγωνο, 2v αερο sohc. Max rpm 5500rpm
    Νομιζω σε αυτη τη κατηγορια δυνατα παιζει η benelli imperiale 400.
    Ψαχνεις πιο ειναι πιο προσβάσιμο-διαθέσιμο εχει καλυτερη υποστήριξη και καλυτερη προσφορα αγορας.
    Πάντως potis απο αυτο που έχεις αν δεν κανω λαθος 250nk θα πρεπει να αλλαξεις εντελώς την προσέγγιση μετακινηση-βολτα.
    Τώρα άμεσα δεν έχω σκοπό να αλλάξω.Την είδα την Εγγλέζικη στο δρόμο και μου άρεσε πάντως. 100 χρόνια η εταιρεία! Με πολλές πωλήσεις. Ξέρεις τι παίρνεις. Το Μπενελι δεν μου αρέσει εμφανισιακά.

  3. #33
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    331
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Στα 5.5 χιλιάρικα για αυτά τα κυβικά, (και περισσότερα) οι επιλογές που υπάρχουν είναι πάρα πολλές για να κάτσω να τις αραδιάσω. Ένα απλό ψάξιμο στα μοντέλα εδώ μέσα θα σε διαφωτίσει.
    Αν εσένα σου αρέσουν τα μοτέρ που μέχρι να σηκωθεί η μια βαλβίδα έχει πιάσει αράχνες η άλλη, μεγεια σου με χαρά σου.
    Άπειρες επιλογές! Και ; Ανάλογα με το τι ψάχνει ο καθένας. Κανεις δεν παίρνει τέτοια μοτό για να κάνει κόντρα σε φανάρι της παραλιακής με το διπλανό του . Και μπουσα βρίσκεις με τα λεφτά αυτά. Απλά δεν αρέσει σε όλους. 5.000 το βρήκα αν δεν κάνω λάθος. Συν το ότι κάποιοι είμαστε κατά του μεταχειρισμένου και μας αρέσει να ξέρουμε τι παίρνουμε .

  4. #34
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.088
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Άπειρες επιλογές! Και ; Ανάλογα με το τι ψάχνει ο καθένας. Κανεις δεν παίρνει τέτοια μοτό για να κάνει κόντρα σε φανάρι της παραλιακής με το διπλανό του . Και μπουσα βρίσκεις με τα λεφτά αυτά. Απλά δεν αρέσει σε όλους. 5.000 το βρήκα αν δεν κάνω λάθος. Συν το ότι κάποιοι είμαστε κατά του μεταχειρισμένου και μας αρέσει να ξέρουμε τι παίρνουμε .
    Δεν μίλησα κάπου για μεταχειρισμένα.
    Όπως είπα πιο πάνω, αν εσένα σου αρέσει να το πάρεις και να το χαρείς εύχομαι.
    Σε πολλούς εδώ μέσα (μεταξύ τους, κι εμένα) άρεσε οπτικά το μηχανάκι, (ρετρό κι έτσι) αν θα το παίρναμε; Μπα.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #35
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    331
    Κατάλαβα οκ.

  6. #36
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.226
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Τώρα άμεσα δεν έχω σκοπό να αλλάξω.Την είδα την Εγγλέζικη στο δρόμο και μου άρεσε πάντως. 100 χρόνια η εταιρεία! Με πολλές πωλήσεις. Ξέρεις τι παίρνεις. Το Μπενελι δεν μου αρέσει εμφανισιακά.
    Η Royal Enfield είναι ινδική, η βρετανική "μητρική" δεν υφίσταται πλέον.

  7. #37
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    331
    Κάποιος κάτοχος του εργαλείου να μας πει γνώμες ; Είναι και διαθέσιμο για τέστ Ράιντ στην αντιπροσωπεία πλέον.

  8. #38
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    331
    Καλησπέρα στην ομάδα. Έκανα ένα τέστ Ράιντ το 350 Ρόγιαλ ενφιλντ. Τα θετικά του σημεία. Πρώτα από όλα άνεση . Πήγα βόλτα δικαβαλος μια ώρα . Δεν ένιωθα καθόλου τον συνεπιβάτη. Άνεση και για τον επιβάτη και για τον συνεπιβάτη. Είχε και Σίσι μπάρ ο συνεπιβάτης. Οι αναρτήσεις καλές μου φάνηκαν στις λακούβες που έπεφτα. Τα φρένα πολύ καλά. Το μέγεθος του παραπέμπει σε μεγαλύτερα κυβικά από 350.Το τιμόνι κόβει ικανοποιητικά. Και πλαγιασμα έκανα σχετικά εύκολα.

  9. #39
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    331
    Δεν νιώθεις στην οδήγηση τα 190 κιλά. Ευκολοδηγητο για μέσα στην πόλη μου φάνηκε. Και μέσα στην κίνηση το ίδιο. Η ποιότητα κατασκευής δείχνει προσεγμένη. Καλά επιταχύνει από νεκρά. Το μοναδικό αρνητικό για τα κυβικά του είναι η τελική ταχύτητα. Στα 100 - 110 τερμάτιζε . Θα μπορούσε να έχει παραπάνω λίγο. Δηλαδή μιλάω για εθνική οδό ή Αττική οδό. Να τελικιαζει ας πούμε στα 130-140. Αυτά διαπίστωσα από μία ώρα βόλτα.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Royal Enfield Custom My Life
    από Alkis στο forum Ιστορία & κλασικές μοτοσικλέτες
    Απαντήσεις: 139
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2018, 10:24
  2. Royal enfield
    από graceland στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2008, 10:11
  3. Royal enfield... Οι λυσσάρες (για σπαμ)
    από Nik0s στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2008, 20:48
  4. Royal Enfield Woodsman
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2007, 23:35
  5. The Greek Royal Enfield Expirience
    από tndk στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 08/05/2007, 00:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF