Σελίδα 7 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 137

Θέμα: ΕΓΚΛΕΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΒΟΛΤΑ(?)

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Ναι, μόνο που κάτι έλεγαν ότι αυτά τα μηνύματα δεν έμπαιναν σε καμία βάση...

    Μη συζητήσουμε ότι παίζει να είμαστε η μόνη χώρα που χρησιμοποιεί sms...
    Υποθετικά δεν μπαίνουν σε καμία βάση. Και αφού δεν ελέγχεται από κανέναν για ποιο λόγο υπάρχουν. Δλδ αφού ξέρω ότι το μνμ μου δεν καταγράφεται για ποιό λόγο να μην στέλνω συνέχεια αφού δεν ελέγχομαι (από τον μεγάλο αδερφό. Οι αστυνομικοί καμιά φορά ελέγχουν αν έστειλες μνμ). Και πως κατάλαβαν οτι το 6 χρησιμοποιείται πολύ? Τους το σφύριξε κάποιος χαφιές?
    Είναι για γέλια όλοι τους και όλοι μας.
    Για να μην παρεξηγηθώ, σαν μέτρο εμένα μου φαίνεται καλό. Και αυτό γτ οι άλλες χώρες ακολουθούν τα μέτρα. Τον Ελληνάρα όμως δεν τον κάνεις καλά εύκολα. Ας μην μας κοροϊδεύουν όμως οτι δεν ελέγχεται.
    Θα μου πεις λες και δεν το ήξερες-περίμενες οτι τα μνμτα ελέγχονται? Το οτι γνωρίζουμε ομως οτι κτ είναι ψέμα δεν σταματάει να το κάνει ψέμα.
    Πάτα το 0

  2. #92
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Υποθετικά δεν μπαίνουν σε καμία βάση. Και αφού δεν ελέγχεται από κανέναν για ποιο λόγο υπάρχουν. Δλδ αφού ξέρω ότι το μνμ μου δεν καταγράφεται για ποιό λόγο να μην στέλνω συνέχεια αφού δεν ελέγχομαι (από τον μεγάλο αδερφό. Οι αστυνομικοί καμιά φορά ελέγχουν αν έστειλες μνμ). Και πως κατάλαβαν οτι το 6 χρησιμοποιείται πολύ? Τους το σφύριξε κάποιος χαφιές?
    Είναι για γέλια όλοι τους και όλοι μας.
    Για να μην παρεξηγηθώ, σαν μέτρο εμένα μου φαίνεται καλό. Και αυτό γτ οι άλλες χώρες ακολουθούν τα μέτρα. Τον Ελληνάρα όμως δεν τον κάνεις καλά εύκολα. Ας μην μας κοροϊδεύουν όμως οτι δεν ελέγχεται.
    Θα μου πεις λες και δεν το ήξερες-περίμενες οτι τα μνμτα ελέγχονται? Το οτι γνωρίζουμε ομως οτι κτ είναι ψέμα δεν σταματάει να το κάνει ψέμα.
    Εγώ όταν ξεκίνησε η ιστορία πέρυσι τέτοια εποχή ήμουν στο εξωτερικό

    Μου έχουν πει ότι η επίσημη θέση της κυβέρνησης ήταν ότι τα μηνύματα στο 13033 δεν μπαίνουν σε βάσεις δεδομένων

    Προχτές, σε γνωστό βοθροκάναλο (ονόματα δε λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε), έλεγαν ότι "η στατιστική ανάλυση έδειξε ότι"...

    Τελικά τα κρατάνε ή δε τα κρατάνε τα sms ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  3. #93
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Tο προβλημα ειναι αν κρατανε ή οχι τα sms ή η ορθη χρηση ή καταχρηση χρηση των sms.?
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #94
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Tο προβλημα ειναι αν κρατανε ή οχι τα sms ή η ορθη χρηση ή καταχρηση χρηση των sms.?
    Το πρόβλημα είναι ότι έχει καταντήσει γελοίο να μη μπορώ να δω τη μάνα μου που μένει 2 χλμ. από το σπίτι μου 4 μήνες τώρα

    Και πες η μάνα μου είναι μιας Α ηλικίας, πάει στο διάολο, ας πούμε ότι την προστατεύω

    Τον αδερφό μου π.χ. ;

    Ο κόσμος είναι στα όριά του, και αυτοί παίζουν με τη νοημοσύνη μας

    Εξάλλου αν θες να παρακάμψεις το σύστημα, είναι το μόνο εύκολο, βάζεις 3 χαρτάκια στην τσέπη με διαφορετικές ώρες και τελειώνει το θέμα

    Μεγάλα παιδιά είμαστε, ο καθένας ας αναλάβει τις ευθύνες του, ήμαρτον όμως πια με την κοροϊδία...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  5. #95
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Eχεις επιχειρησει με τον κωδικο 4?
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #96
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Eχεις επιχειρησει με τον κωδικο 4?
    Γιατί, τι βοήθεια χρειάζεται ο αδερφός μου δηλαδή ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  7. #97
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Εγώ όταν ξεκίνησε η ιστορία πέρυσι τέτοια εποχή ήμουν στο εξωτερικό

    Μου έχουν πει ότι η επίσημη θέση της κυβέρνησης ήταν ότι τα μηνύματα στο 13033 δεν μπαίνουν σε βάσεις δεδομένων

    Προχτές, σε γνωστό βοθροκάναλο (ονόματα δε λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε), έλεγαν ότι "η στατιστική ανάλυση έδειξε ότι"...

    Τελικά τα κρατάνε ή δε τα κρατάνε τα sms ;
    Μιλάει για στατιστική ανάλυση... Κρατάνε μεν το πλήθος των σμς όχι όμως και τα ονόματα αυτών που τα στέλνουν, προφανώς
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #98
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Μιλάει για στατιστική ανάλυση... Κρατάνε μεν το πλήθος των σμς όχι όμως και τα ονόματα αυτών που τα στέλνουν, προφανώς
    Βασικά όταν κάτι δε μπαίνει σε βάση δεδομένων, δε μπορεί να αναλυθεί στατιστικά

    Δεν υπάρχει "ολίγον έγγυος"...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  9. #99
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Γιατί, τι βοήθεια χρειάζεται ο αδερφός μου δηλαδή ;
    για την μητερα σου εννοουσα.στα 2 χιλιομετρα
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #100
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    για την μητερα σου εννοουσα.στα 2 χιλιομετρα
    Koίτα, πρακτικά μπορώ να πάω ότι ώρα θέλω, χωρίς κανέναν περιορισμό, καθώς λόγω διττής ιδιότητας (μισθωτός + ελ. επαγγελματίας) έχω ως έδρα το πατρικό

    Στη πράξη βέβαια πάω σπάνια, γιατί φοβάμαι με όσα ακούω γύρω μου, και πάντα πάω όταν έχουν περάσει μέρες που δεν έχω έρθει σε επαφή με κόσμο (λόγω τηλεεργασίας έχω αυτήν την πολυτέλεια)

    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι ο κόσμος έχει κουραστεί απίστευτα με όλη αυτή την ιστορία, κυρίως με τον γελοίο τρόπο που έχει γίνει ο χειρισμός της κατάστασης, οπότε το παιχνίδι το έχουν χάσει, ότι απαγόρευση και αν κάνουν τώρα

    Ας λέγαν εξαρχής τον Νοέμβρη καθίστε μέσα 20 μέρες, ούτε άσκηση, ούτε δουλειά, ούτε τίποτα, χίλιες φορές έτσι παρά αυτό που γίνεται

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  11. #101
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.740
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Βασικά όταν κάτι δε μπαίνει σε βάση δεδομένων, δε μπορεί να αναλυθεί στατιστικά

    Δεν υπάρχει "ολίγον έγγυος"...
    Τι σχέση έχει η εγκυμοσύνη με την καταγραφή στοιχείων.

    Ενα πρόγραμμα μετράει αριθμό μηνύματος (1 - 6) και χρόνο άφιξης. Δύο τιμές ουσιαστικά. Βάση δεδομένων με το ένα πεδίο ένα νούμερο από 1 μέχρι 6, και δεύτερο πεδίο χρόνος (ώρα-ημέρα). Μιλάμε για 3bit πληροφορία το πρώτο πεδίο και 6 bytes πληροφορία το δεύτερο πεδίο.

    Τα νούμερα από τα οποία ήρθαν ή όποιο άλλο στοιχείο, δεν καταγράφονται.

    Μια χαρά κάνεις συγκεντρωτικό (και όχι στατιστική, άλλο πράγμα είναι η στατιστική) πόσο μηνύματα, τι ώρες, τι είδος.

    Του λες ας πούμε του υπολογιστή, δείξε μου κίνηση μηνυμάτων την τάδε μέρα. Μετράει, στο βγάζει. Του λες δείξε μου είδος μηνυμάτων από τάδε χρόνο μέχρι τάδε χρόνο. Μετράει, στο βγάζει.

    Μια χαρά γίνεται συγκεντρωτικό, χωρίς να καταγράφεται τίποτα πέρα από τα δύο που περιέγραψα.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  12. #102
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Τι σχέση έχει η εγκυμοσύνη με την καταγραφή στοιχείων.

    Ενα πρόγραμμα μετράει αριθμό μηνύματος (1 - 6) και χρόνο άφιξης. Δύο τιμές ουσιαστικά. Βάση δεδομένων με το ένα πεδίο ένα νούμερο από 1 μέχρι 6, και δεύτερο πεδίο χρόνος (ώρα-ημέρα). Μιλάμε για 3bit πληροφορία το πρώτο πεδίο και 6 bytes πληροφορία το δεύτερο πεδίο.

    Τα νούμερα από τα οποία ήρθαν ή όποιο άλλο στοιχείο, δεν καταγράφονται.

    Μια χαρά κάνεις συγκεντρωτικό (και όχι στατιστική, άλλο πράγμα είναι η στατιστική) πόσο μηνύματα, τι ώρες, τι είδος.

    Του λες ας πούμε του υπολογιστή, δείξε μου κίνηση μηνυμάτων την τάδε μέρα. Μετράει, στο βγάζει. Του λες δείξε μου είδος μηνυμάτων από τάδε χρόνο μέχρι τάδε χρόνο. Μετράει, στο βγάζει.

    Μια χαρά γίνεται συγκεντρωτικό, χωρίς να καταγράφεται τίποτα πέρα από τα δύο που περιέγραψα.
    Δε συννενοούμαστε, συγνώμη

    Αν δεν κρατιούνται τα μηνύματα, δε μπορείς να βγάλεις ούτε συγκεντρωτικό ούτε τίποτα

    Όταν μου λένε ότι π.χ. τα περισσότερα μηνύματα που στέλνονται είναι κωδικός 6, αυτό για μένα είναι στατιστική

    Εσύ πες το συγκεντρωτική κατάταξη, πες το ότι θες

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  13. #103
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Τι σχέση έχει η εγκυμοσύνη με την καταγραφή στοιχείων.

    Ενα πρόγραμμα μετράει αριθμό μηνύματος (1 - 6) και χρόνο άφιξης. Δύο τιμές ουσιαστικά. Βάση δεδομένων με το ένα πεδίο ένα νούμερο από 1 μέχρι 6, και δεύτερο πεδίο χρόνος (ώρα-ημέρα). Μιλάμε για 3bit πληροφορία το πρώτο πεδίο και 6 bytes πληροφορία το δεύτερο πεδίο.

    Τα νούμερα από τα οποία ήρθαν ή όποιο άλλο στοιχείο, δεν καταγράφονται.

    Μια χαρά κάνεις συγκεντρωτικό (και όχι στατιστική, άλλο πράγμα είναι η στατιστική) πόσο μηνύματα, τι ώρες, τι είδος.

    Του λες ας πούμε του υπολογιστή, δείξε μου κίνηση μηνυμάτων την τάδε μέρα. Μετράει, στο βγάζει. Του λες δείξε μου είδος μηνυμάτων από τάδε χρόνο μέχρι τάδε χρόνο. Μετράει, στο βγάζει.

    Μια χαρά γίνεται συγκεντρωτικό, χωρίς να καταγράφεται τίποτα πέρα από τα δύο που περιέγραψα.
    Αυτό ακριβώς εννοούσα
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  14. #104
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Βασικά όταν κάτι δε μπαίνει σε βάση δεδομένων, δε μπορεί να αναλυθεί στατιστικά
    Υπάρχει και το Excel...



    ...συγγνώμη, δεν μπόρεσα να κρατηθώ.

  15. #105
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παιδιά απο τη στιγμη που σου απαντάει το σύστημα, φυσικά και υπαρχουν στατιστικά και αριθμοι και οτι γουστάρετε. Αντε στην καλύτερη (που αποκλείεται) να γινεται ανωνυμοποίηση των δεδομένων.

    Δεν χρειαζεται βάση. Απλό log file του συστήματος θα ειναι.

Σελίδα 7 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. vstrom στρωσιμο και βολτα
    από cosini στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2009, 20:08
  2. Συνάντηση και βόλτα κατόχων Cbf 250
    από koupepes_13 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2009, 19:44
  3. Σήμερα το βράδυ μπύρα και βόλτα με τους Θεσσαλονικείς...
    από Tropeas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2006, 17:12
  4. Και Live και Βόλτα
    από kawashark στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2006, 17:43
  5. Κυριακάτικη βόλτα συνέχεια και εντυπώσεις....
    από periklisk στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2004, 16:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF