Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 1 από 1

Θέμα: με μεγαλη ευρωπαικη μηχανη discovery πετρελαιο, μαχιμο εκδρομικο με πολλα εξτρα

  1. #1

    με μεγαλη ευρωπαικη μηχανη discovery πετρελαιο, μαχιμο εκδρομικο με πολλα εξτρα

    ευχαριστω πολυ, αν δεν επιτρεπονται 4τροχα, ας σβηστει και συγγνωμη!
    ετσι κι αλλιως ειναι long shot!

    οπως αναφερει ο τιτλος, ανταλασσω το disco με μηχανη, κατα προτιμηση ευρωπαικη.
    ο λογος ειναι πως με την νεα δουλεια που προεκυψε περυσι, δεν υπαρχει χρονος για καταλληλη χρηση πια, εδω και ενα χρονο ειμαι/ειναι σπιτι - δουλεια και πισω και δεν προβλεπονται ταξιδια ουτε για πλακα.
    οποτε, καλυτερα να εχω αλλη μια μηχανη να καθεται να περιμενει ποτε θα βρεθει (λιγος) χρονος για ταξιδι, παρα το ντισκο.


    τι ψαχνω?
    εχω ηδη ενα 750 και μια βεσπα.
    οποτε θα προτιμουσα κυριως κατι πιο ταξιδιαρικο και με σχετικη ανεση για την συμβια.(ή κατι που απλως θα μου παρει το μυαλο).
    πχ, καποιο ορθιο, multi παλιο πολυ καλο ή νεο, ΚΤΜ smt, sd, adventure. αξιας απο 4000(για κατι παλιοτερο αλλα προσεγμενο) εως 10000 ευρω, δεν θα ηθελα να πληρωσω πανω απο 2000 σε διαφορα.

    τι δινω.
    land rover discovery, πολυ προσεγμενο και ικανο, στημενο για εκδρομικο εντουρο, δεν τρεχει σταγονα, ειναι το μοναδικο / καθημερινο μου αυτοκινητο.
    το τιμολογω καπου στα 8000 ευρω, ανταλλαγες συζητω και προς τα πανω και προς τα κατω για το καταλληλο μηχανακι.
    δεν ειναι στο car.gr, οποιος μπει να συγκρινει ας εχει στο νου του πως προκειται για πετρελαιο και τριπορτο.

    πετρελαιοκινητο 2499cc, 300TDI μοντελο 1996, 385.000 χιλιομετρα, περασμενο κτεο (εως 2/2022, γιαυτο καλυφθηκε ο εργατης), μπαταρια 880cca 100Ah 11/2018 με 4 χρονια εγγυηση, βαψιμο καπο και οροφης που ειχε αρχισει να σκαει το χρωμα 2/2019, αλλαγη πισω τακακια 3/2019, αλλαγη μπροστινα τακακια 4/2020, ανακατασκευη δυναμο-αυτοματος/ρουλεμαν/καρβουνακια 8/2020, καινουρια τρομπα αναρροφησης σερβο 9/2020.

    ηλεκτρικα παραθυρα, ηλεκτρικοι καθρεπτες, κεντρικο κλειδωμα, 7θεσιο στην αδεια (5θεσιο στην παρουσα φαση, εχουν αφαιρεθει τα 2 αναδιπλουμενα καθισματα απο τον χωρο αποσκευων).
    με κεντρικο μηχανικο μπλοκε και κοντες απο το εργοστασιο.

    κυριοτερα εξτρα
    ARB air locker πισω διαφορικο μαζι με το ΑRB κομπρεσερ του.
    αμορτισερ Τerrafirma Pro Sport long travel shock και ελατηρια KING HHD (heavy heavy duty load).
    εργατης Tmax 9000.
    2ο κομπρεσερ πισω Tmax 150psi για εργαλεια αερος, φουσκωμα ελαστικων πριν την ασφαλτο κτλ.
    snorkel.
    μεταλλικοι προφυλακτηρες μπρος/πισω/πλαινα μασπιε.
    μεταλλικοι προφυλακτηρες διαφορικων.
    μεταλλικες ποδιες μπρος /πισω.
    εμπροσθιοι και οπισθιοι προβολεις.
    ξυλινη εργαλειοθηκη/συρταριερα στον χωρο αποσκευων.
    μεγαλη expedition σχαρα οροφης.
    λαστιχα 235/85-16 DISCOVERER STT.
    ηχοσυστημα Pioneer με USB / BT DEH-1800UB.

    ευχαριστω ξανα!
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 20190305_154256 (1).jpg‎   20190306_153058 (2).jpg‎   20200213_153345 (1).jpg‎  
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 135
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2008, 14:50
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2006, 10:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF