Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 94

Θέμα: Αγορά μηχανής από αρχάριο και γκρίνια

  1. #61
    Σιγουρα εισαι 29; Εγω στα 28 της ειπα φευγω απ την χώρα, όχι θα βγαλω διπλωμα να παρω μηχανάκι. ( το ειπα στα 25 αυτο απ το πουθενα).
    Εξηγησε της τους λογους, αν εισαι και ωριμος και σοβαρος ακομα καλυτερα. Αν εισαι κανα παρταλι λογικο μα σε κλαιει ηδη. Εγω προσωπικα να μην παρεις αλλον στον λαιμο σου με νοιαζει μονο αν εισαι παρταλι. Και στην τελικη, δικια σου ειναι η ζωη οχι της μανας σου. Μεγαλη ζημια η ελληνιδα μανα παντως.
    done.

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Ενώ γενικά συμφωνώ με το πόσο τεμπελχαναδες και μοσχοαναθρεμενοι είναι πολλοί της γενιάς μου, νομίζω εδώ δεν έχει τόσο πολύ εφαρμογή.
    Το ξυπνημα χαράματα είναι σκληρό.&-
    Που να δεις οι νυχτερινές βάρδιες σε κρύο βροχή υγρασία πως είναι.....
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  3. #63
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  4. #64
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Throttle that mysterious friend of ours

  5. #65
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Τονε ξετεντωσαμε τον κυνόδοντα τον καημένο και μάλλον μας την έκανε.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Που να δεις οι νυχτερινές βάρδιες σε κρύο βροχή υγρασία πως είναι.....
    Ναι Τζορτζ εννοείται πως ξέρω.
    Σαφώς υπάρχουν πολύ πιο δύσκολες δουλειές.
    Εγώ απλά λέω ότι το ξύπνημα χαράματα και δεν εννοω για 07:00, μιλάω για 04:00 για 05:00,τέτοια βάρβαρα ωράρια, είναι για σκληρούς καριοληδες
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #66
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Για τον ίδιο λόγο, που η οργανωμένη μαφία δεν εμφανίστηκε ποτέ, καμίας μορφής σε ετούτη εδώ την χώρα, όπως εμφανίστηκε σε άλλες χώρες.

    Γιατί Μαφία στην Ελλάδα, είναι η οικογένεια. Η μαμά νονός και ο μπαμπάς προστάτης.

    Ετσι το έχουμε εμείς εδώ.


    Κατά τα άλλα ΘΛΙΒΟΜΑΙ με σχόλια τύπου ''δεν θα γίνεις κι εσύ γονιός, θα δεις!''. Μπράβο ρε μοντέρνοι άνθρωποι, συγχαρητήρια, ο δρόμος της έγκαιρης σωστής παιδείας και εκπαίδευσης ώστε το παιδί να είναι έτοιμο-προετοιμασμένο και αυτοπροστατευμένο ΔΕΝ σας περνάει ποτέ από το μυαλό για τα παιδιά μας, ΜΟΝΟ από φόβο, υστερία, άρνηση και απαγόρευση ξέρει ο Έλληνας γονιός, ώστε να κινδυνεύει περισσότερο το παιδί που θα κάνει του κεφαλιού του αβοήθητο και χωρίς σωστή καθοδήγηση.
    Σωστός!!!

  7. #67
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Όχι φίλε...
    Στη Γερμανία τελειώνει το παιδί την τεχνική σχολή και 18 χρονών πάει δουλειά
    Εδώ πρέπει να είναι πολύ μάγκας (αν δεν έχει τίποτε άκρες ή τίποτα... άλλα)
    για να μπορεί να το κάνει
    Στις χώρες που έχουν παραγωγή η ζωή δεν περιμένει ΚΑΝΕΝΑΝ
    Εδώ τα νέα παιδιά απλά πετάνε τα καλύτερα τους χρόνια στα σκουπίδια
    και δεν το παίρνουν χαμπάρι
    Το χειρότερο ξέρεις ποιο είναι?
    Μαθαίνουν να ζουν ΕΤΣΙ απροπόνητοι στη δουλειά
    χωρίς αυτοεκτίμηση κι ελπίδα
    Τους λες ότι η παραγωγή δεν μπορεί να περιμένει και σε κοιτάνε καλά καλά
    Ξημερώματα όμως πρέπει να γίνει διανομή
    Φρόντισαν οι γέροι να ταχτοποιήσουν τα πάντα
    και θέλουν και τα ρέστα τώρα Κατάλαβες δηλαδή?
    ++++
    Αλλά πάλι γυρνάμε στο ότι φτενε κατά κύριο λόγο οι γονείς και αν το παιδί είναι λίγο εσωστρεφης-βολεμενα από τα όλα έτοιμα καταλήγουμε σε αυτό που λες...
    Σίγουρα για μένα τουλάχιστον ο οποιοσδήποτε θα πρέπει να βγει μόνος του έξω να πετύχει πράγματα να φάει και τα στραπατσα του όπως τα έχουν φάει όλοι και στο τέλος να καταφέρει να πάρει την κατάσταση στα χέρια του

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Για τον ίδιο λόγο, που η οργανωμένη μαφία δεν εμφανίστηκε ποτέ, καμίας μορφής σε ετούτη εδώ την χώρα, όπως εμφανίστηκε σε άλλες χώρες.


    Η οργανωμένη μαφία δεν υπάρχει πουθενά όλα ψέματα είναι !

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	baggelis-marinakis.jpg 
Προβολές:	90 
Μέγεθος:	74,8 KB 
ID:	423893


    Στα άλλα που έγραψες είναι και η Ελληνίδα μάνα στο κόλπο

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panagos Προβολή μηνύματος
    ++++
    Αλλά πάλι γυρνάμε στο ότι φτενε κατά κύριο λόγο οι γονείς και αν το παιδί είναι λίγο εσωστρεφης-βολεμενα από τα όλα έτοιμα καταλήγουμε σε αυτό που λες...
    Σίγουρα για μένα τουλάχιστον ο οποιοσδήποτε θα πρέπει να βγει μόνος του έξω να πετύχει πράγματα να φάει και τα στραπατσα του όπως τα έχουν φάει όλοι και στο τέλος να καταφέρει να πάρει την κατάσταση στα χέρια του
    Η Ελλάδα φίλε, απ όσο έχω καταλάβει
    δεν τους γουστάρει τους νέους

    Από το πρωί ως το βράδυ δεν ακούς τίποτε άλλο παρά οι νέοι σήμερα
    μπλα μπλα
    Προχτές άκουσα ότι δε γ.... κι όλας κι αυτοί είχαν ξεσκιστεί στο π.... στην ηλικία μας


    Θέλω να πω ότι πρέπει να να δοθούν και κίνητρα
    Δεν μπορεί πχ να κάνουμε την ίδια δουλειά
    εγώ να βγάζω και πιο πολύ κι εσύ να πληρώνεσε παραπάνω
    γιατί είσαι... παλιός
    (δεν μιλάω για οικογενειακά επιδόματα προς θεού έτσι)
    Ούτε να μην παίρνω προαγωγή εγώ γιατί είμαι νέος
    και να την παίρνει ο άλλος που είναι βλάκας.
    (και ολίγον τι λουφαδόρος και κοπροσκυλίδης)
    ΜΟΝΟ λόγο αρχαιότητας
    Πρόσθεσε και αυτά την εξίσωση

    Θα μου πεις όμως από την άλλη αν ήταν όλα καλά
    δεν θα ήταν και η τρόικα εδώ

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Το καλύτερο απ όλα είναι τα παιδιά να βλέπουν και να ακούνε αυτά που λένε οι μεγαλύτεροι
    μπας και βγάλουν καμιά άκρη πριν τα φάνε στα μούτρα και τραβάνε τα μαλλιά τους.
    Τα συμπεράσματα των προηγούμενων γενεών είναι πολύτιμα αφενός για να ΜΗΝ κάνουν οι νέοι τις ίδιες ΜΑΛΑΚΙΕΣ
    που κάναν οι γονείς τους, αφετέρου για να μην χάνουν τα χρόνια τους προσπαθώντας να σηκωθούν από τις "σφαλιάρες".
    Αλλά αυτή είναι η φύση των νέων.
    Τα ξέρουν ΟΛΑ και δεν χρειάζεται να μάθουν τίποτα.

  11. #71
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Το καλύτερο απ όλα είναι τα παιδιά να βλέπουν και να ακούνε αυτά που λένε οι μεγαλύτεροι
    μπας και βγάλουν καμιά άκρη πριν τα φάνε στα μούτρα και τραβάνε τα μαλλιά τους.
    Τα συμπεράσματα των προηγούμενων γενεών είναι πολύτιμα αφενός για να ΜΗΝ κάνουν οι νέοι τις ίδιες ΜΑΛΑΚΙΕΣ
    που κάναν οι γονείς τους, αφετέρου για να μην χάνουν τα χρόνια τους προσπαθώντας να σηκωθούν από τις "σφαλιάρες".
    Αλλά αυτή είναι η φύση των νέων.
    Τα ξέρουν ΟΛΑ και δεν χρειάζεται να μάθουν τίποτα.
    Εχεις δικηο,αλλα δυστυχως οταν εισαι νεος ,παντα νομιζεις οτι τα ξερεις ολα για την ζωη και τις σχεσεις μεταξυ των ανθρωπων.Ετσι ειμασταν κι εμεις σαν νεοι,και ετσι θα ειναι ΠΑΝΤΑ οι νεοι.Δυστυχως η πειρα δυσκολα διδασκεται σ αυτα τα πραγματα,συνηθως ειναι βιωματικη.ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΘΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣΕιναι οπως και εδω μεσα με τον πιτσιρικα με το παπί,που οτι και να του πεις για το διπλωμα και την ασφαλεια,ή για το πουσάρισμα απο 50 κυβικα σε 125,αυτος θα κανει το δικό του.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #72
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Το καλύτερο απ όλα είναι τα παιδιά να βλέπουν και να ακούνε αυτά που λένε οι μεγαλύτεροι
    μπας και βγάλουν καμιά άκρη πριν τα φάνε στα μούτρα και τραβάνε τα μαλλιά τους.
    Τα συμπεράσματα των προηγούμενων γενεών είναι πολύτιμα αφενός για να ΜΗΝ κάνουν οι νέοι τις ίδιες ΜΑΛΑΚΙΕΣ
    που κάναν οι γονείς τους, αφετέρου για να μην χάνουν τα χρόνια τους προσπαθώντας να σηκωθούν από τις "σφαλιάρες".
    Αλλά αυτή είναι η φύση των νέων.
    Τα ξέρουν ΟΛΑ και δεν χρειάζεται να μάθουν τίποτα.
    Φίλε το να διαβάζει κάποιος μια κατάσταση δεν βοηθάει επαρκώς όλους τουλάχιστον....
    Αν δεν βιώσει κάποιος τις καταστάσεις ο ίδιος έχω βρεθεί σε παρόμοιες συζητήσεις με γονείς και η απάντηση των περισσοτέρων είναι "εγώ πέρασα δύσκολα στη ζωή μου δεν θέλω να περάσει τα ίδια και το παιδί μου" μήπως τελικά εκεί είναι το λάθος...δεν πιστεύω ότι κάποτε βγαίναν προκειμένου άνθρωποι και τώρα δεν βγαίνουν πιστεύω οι καταστάσεις έχουν αλλάξει ο άνθρωπος είναι προσαρμόσιμο ον από τη φύση του....απλώς κάποτε οι άνθρωποι μοχθιζανε για να αποκτήσουν κάτι και να κάνουν κάτι στην ζωή του δίχως βοήθεια από κανέναν πλέον αυτό δεν ισχύει δυστυχώς...κάποτε βγαίναν για δουλειά από τα 14 πάση φύσεως δουλειά πλέον κάποιες δουλειές σνομπαροντε όπως ανέφερε και κάποιος πιο πάνω και όλοι κυνηγάνε τα εύκολα και με καλύτερο μισθό (σερβιτόροι ντελιβερι) αυτές όμως δεν είναι δουλειές που μπορείς να τις κάνεις για πάντα εγώ προσωπικά δεν θα γουστάρω καθόλου στα 40-50 μου να κάνω κάτι τέτοιο...πιστεύω όλες αυτές οι αλλαγές έχουν οδηγήσει σε άβουλα άτομα με ότι συνεπάγεται αυτό!!!

  13. #73
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Αυτος που δινει μια συμβουλη πρεπει με καποιον τροπο να αποδειξει την "σοφια" που εχει αποκτησει για να δινει συμβουλες αλλιως μιλατε για πιστευε και μη ερευνα.
    Επισης η προηγουμενη γενια με τις επιλογες της και τα λεγομενα της επειτα απο ολα αυτα δεν μας εχει αποδειξει οτι απεκτησε και καποια σοφια που πρεπει να μεταλαμπαδευτει στις επομενες γενιες.
    Θα προετρεπα λοιπον την προηγουμενη γενια να κανει την αυτοκριτικη της πρωτα,πραγμα που μπορει να την βοηθησει να αποκτησει σοφια μιας και θα δει και θα παραδεχθει τα λαθη τα δικα της,και επειτα δινει οσες συμβουλες θελει

  14. #74
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panagos Προβολή μηνύματος
    και όλοι κυνηγάνε τα εύκολα και με καλύτερο μισθό (σερβιτόροι ντελιβερι)
    Ουτε ευκολα ειναι,ουτε καλυτερο μισθο εχουν.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  15. #75
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Αυτος που δινει μια συμβουλη πρεπει με καποιον τροπο να αποδειξει την "σοφια" που εχει αποκτησει για να δινει συμβουλες αλλιως μιλατε για πιστευε και μη ερευνα.
    Επισης η προηγουμενη γενια με τις επιλογες της και τα λεγομενα της επειτα απο ολα αυτα δεν μας εχει αποδειξει οτι απεκτησε και καποια σοφια που πρεπει να μεταλαμπαδευτει στις επομενες γενιες.
    Θα προετρεπα λοιπον την προηγουμενη γενια να κανει την αυτοκριτικη της πρωτα,πραγμα που μπορει να την βοηθησει να αποκτησει σοφια μιας και θα δει και θα παραδεχθει τα λαθη τα δικα της,και επειτα δινει οσες συμβουλες θελει
    Φίλε δεν ανοίξω στην προηγούμενη γενιά αλλά κανείς δεν είναι φιλόσοφος και η κουβέντα που ανοίγεις είναι μεγάλη δεν θεωρώ φυσικά ότι η προηγούμενες γενιές ήταν καλύτερες από τις φιλίες μας...
    Τώρα όσο για τις σοφίες και τις συμβουλές πολλοί τις δίνουν χωρίς να σημαίνει ότι μπορούν να το κάνουν ή ότι ισχύει η δικιά του οπτική γωνία καθη κάνουν οι πάντες άσχετος γενιάς και κανείς δεν ξέρει τα πάντα....
    "Χιουμοριστικά πάντα μην παρεξηγηθεί ο Γιωργάκης που μας έβαλε στα μνημόνια και μας κατέστρεψε τελείως τίνος γενιά ήτανε"??!

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. H κλασσική πλέον ερώτηση : αγορά μηχανής από αρχάριο.
    από Aboulafia στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 210
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2012, 23:23
  2. αγορα μηχανης απο αρχαριο.βοήθεια!
    από makro στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2010, 08:05
  3. ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟΣ
    από tsiki στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2006, 14:58
  4. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2005, 08:34
  5. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF