Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 60

Θέμα: ΥΑΜΑΗΑ XT 600E

  1. #16
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    179
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Όλοι είμαστε τρελά πιεσμένοι Σωτήρη, τι να κανς;

    Υπάρχουν δίσκοι που αντέχουν λίγο παραπάνω (ferodo, ebc, κ.λπ.) αλλά αν δεν έχεις πολύ μεγάλες απαιτήσεις
    του στυλ να έχεις πουσάρει το μοτέρ να τα δίνει όλα ή να κουβαλάς πολλά κιλά, δεν ξέρω τι νόημα έχει όταν βρίσκεις
    τους OEM στην ταϊβανία πολύ φθηνά.

    Γράψε λίγα για το πως το έχεις και πως το χρησιμοποιείς, εμένα το κόλλημα μου είναι να έχω slip συμπλέκτη γιατί το χρησιμοποιώ πολύ για φρένο.
    καλημέρα φίλε το έχω πουσαρει είμαι στα 55hp για αυτό και ρώτησα για κάτι καλύτερο φόραγα από το 13 δισκία και ελατήρια Newfreen τώρα μου έχει γυαλίσει το κιτ της wiseco είναι στα 150e αλλά πιστεύω μοτερικα καλό είναι να μην λυπάσαι ότι πληρώνεις παίρνεις..

  2. #17
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    179
    Μου έχει γυαλίσει το κιτ της wiseco ξέρω ότι δεν έχω hayabusa η κάποιο χιλιαρι..Απλα αυτό που έχω όσο μπορώ το βελτιώνω και το προσέχω.. Ξέρω και εσύ ΓιώργοςΤΤ ότι το έχεις βελτιώσει για αυτό και μετράει η γνώμη σου παραπάνω..

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.834
    Προσωπικά σε φτιαγμένο μηχανάκι εάν κάτι δούλευε δεν θα το άλλαζα.
    Είσαι σίγουρος ότι το wiseco θα δουλέψει με τα επιπλέον άλογα?
    Επί πλέον όσο περνάνε τα χιλιόμετρα Θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα και με το καλάθι οπότε ίσως χρειαστεί
    να πας σε πλήρες κιτ συμπλέκτη και όχι μόνο δισκάκια.

  4. #19
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    179
    Stefanos νομίζω θα είναι καλύτερα με το κιτ της wiseco αφού αντέχει το μαμά γιατί να μην αντέξει το κιτ της wiseco που δίνεται για βελτίωση και αντοχή..

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.405
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sotirisxt Προβολή μηνύματος
    Stefanos νομίζω θα είναι καλύτερα με το κιτ της wiseco αφού αντέχει το μαμά γιατί να μην αντέξει το κιτ της wiseco που δίνεται για βελτίωση και αντοχή..
    και ρωτάω....
    Αν δουλεύει το μαμά γιατί να κάνεις πατέντα?

    -μη δίνεις σημασία κάτι δικά μου λέω -

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sotirisxt Προβολή μηνύματος
    Stefanos νομίζω θα είναι καλύτερα με το κιτ της wiseco αφού αντέχει το μαμά γιατί να μην αντέξει το κιτ της wiseco που δίνεται για βελτίωση και αντοχή..
    Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο κιτ αλλά μου έχει τύχει να βάλω "ενισχυμένα" για αγωνιστική χρήση που στη βδομάδα αρχίσαν να πατινάρουν
    και τα ελατήρια τους δεν υπήρχαν στα μαγαζιά (προ ίντερνετ εποχές) και ταίριαξα άλλα και όλα καλά, έφτιαξα και μπράτσα στο αριστερό χέρι...
    Δεν είπα να μην τα βάλεις απλά να βρεις κάποιον να τα φοράει να πάρεις μια ιδέα.
    Εχω και άλλες ιστορίες με αγωνιστικές δισκόπλακες αγωνιστικές αλυσίδες .... λεφτά να έχουμε να πληρώνουμε.
    Ωραία γούστα όμως.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    και ρωτάω....
    Αν δουλεύει το μαμά γιατί να κάνεις πατέντα?

    -μη δίνεις σημασία κάτι δικά μου λέω -
    Γιατί το μαμά μπορεί να γίνει καλύτερο και ωραιότερο.
    Γιατί σε πολλά πράγματα διαφωνούμε με τη μαμά.
    Γιατί έχουμε προσωπική άποψη για τα πράγματα.
    Γιατί ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός με διαφορετικές ανάγκες.

  8. #23
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Ας του πει κάποιος ότι ναι,το wiseco kit κάνει,δηλαδή όχι απλά κάνει, δίνει πόνο, ναι Τέρενς το wiseco kit ξαναλέω, ας μας επιβεβαιώσουν από το κοντρόλ ότι κάνει.
    Αφού αυτό μπήκε να επιβεβαιώσει ο φίλος,απλά το έκανε σε μορφή ερώτησης τάχα για πιο σμουδ μπασιμο
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  9. #24
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    179
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Ας του πει κάποιος ότι ναι,το wiseco kit κάνει,δηλαδή όχι απλά κάνει, δίνει πόνο, ναι Τέρενς το wiseco kit ξαναλέω, ας μας επιβεβαιώσουν από το κοντρόλ ότι κάνει.
    Αφού αυτό μπήκε να επιβεβαιώσει ο φίλος,απλά το έκανε σε μορφή ερώτησης τάχα για πιο σμουδ μπασιμο
    έγραψα αν δεις ότι φοράω newfreen ελατήρια και δισκία απο το 2013 και ερώτηση εκανα αν ξέρει κάποιος για κάτι καλύτερο. Γιατί τόση ειρωνεία ρε φίλε..

  10. #25
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sotirisxt Προβολή μηνύματος
    έγραψα αν δεις ότι φοράω newfreen ελατήρια και δισκία απο το 2013 και ερώτηση εκανα αν ξέρει κάποιος για κάτι καλύτερο. Γιατί τόση ειρωνεία ρε φίλε..
    Δεν σε ειρωνεύεται, έχει (έχουμε....) Καταλάβει ότι σου έχει γυαλίσει για τα καλά το κιτ της wiseco και απλά ψάχνεις επιβεβαίωση από το φόρουμ. Ανάθεμα όμως αν είναι κανένας εγώ μέσα που να φοράει τέτοιο κιτ και μάλιστα σε παλιό μηχανάκι. Αυτό λέμε. Βάλε ότι σε φωτίσει η.... Τσέπη σου. Το πηγασάκι μου είναι από μαμά 50 μουλάρια, δεν το πειράζω δεν με πειράζει και η ζωή συνεχίζεται ωραία και καλά. (Και τα φράγκα παραμένουν στην τσέπη....)
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #26
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    179
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Ας του πει κάποιος ότι ναι,το wiseco kit κάνει,δηλαδή όχι απλά κάνει, δίνει πόνο, ναι Τέρενς το wiseco kit ξαναλέω, ας μας επιβεβαιώσουν από το κοντρόλ ότι κάνει.
    Αφού αυτό μπήκε να επιβεβαιώσει ο φίλος,απλά το έκανε σε μορφή ερώτησης τάχα για πιο σμουδ μπασιμο
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Δεν σε ειρωνεύεται, έχει (έχουμε....) Καταλάβει ότι σου έχει γυαλίσει για τα καλά το κιτ της wiseco και απλά ψάχνεις επιβεβαίωση από το φόρουμ. Ανάθεμα όμως αν είναι κανένας εγώ μέσα που να φοράει τέτοιο κιτ και μάλιστα σε παλιό μηχανάκι. Αυτό λέμε. Βάλε ότι σε φωτίσει η.... Τσέπη σου. Το πηγασάκι μου είναι από μαμά 50 μουλάρια, δεν το πειράζω δεν με πειράζει και η ζωή συνεχίζεται ωραία και καλά. (Και τα φράγκα παραμένουν στην τσέπη....)
    Όταν είσαι μάμα φίλε συμφωνω.. Ότι δεν χρειάζεται να πειράξεις κάτι.. Όλα καλά αφήνεις και τα λεφτά στην τσέπη σου.. Απλώς αφού το έχω βελτιώσει σκέφτηκα να ρωτήσω εδώ για συμβουλή..σε ευχαριστώ για την απάντηση σου πιθανόν η καλύτερη λύση είναι να πάω ξανά σε αυτά που φοράω αφού κιόλας έβγαλαν 7ετια..

  12. #27
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sotirisxt Προβολή μηνύματος
    έγραψα αν δεις ότι φοράω newfreen ελατήρια και δισκία απο το 2013 και ερώτηση εκανα αν ξέρει κάποιος για κάτι καλύτερο. Γιατί τόση ειρωνεία ρε φίλε..
    Τσιλαρε αδερφέ, πλακιτσα κάνω.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  13. #28
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    ... ναι Τέρενς .....

    Που τον θυμήθηκες.......... τι να κάνει αυτή η ψυχή..........
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  14. #29
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Κάπου καποιανου θα πιπιλαει το μυαλό
    Καλά να'ναι κι όπου θέλει ας ειναι
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #30
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Σε συνέχεια του χαβαλε, μου θυμισες το ανέκδοτο με το τύπο που ήθελε μια εικόνα του αγίου Νικολάου αλλά πήγε στον αρτιστα του Αγίου Χαράλαμπου....
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF