Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 60

Θέμα: ΥΑΜΑΗΑ XT 600E

  1. #31
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    180
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Ας του πει κάποιος ότι ναι,το wiseco kit κάνει,δηλαδή όχι απλά κάνει, δίνει πόνο, ναι Τέρενς το wiseco kit ξαναλέω, ας μας επιβεβαιώσουν από το κοντρόλ ότι κάνει.
    Αφού αυτό μπήκε να επιβεβαιώσει ο φίλος,απλά το έκανε σε μορφή ερώτησης τάχα για πιο σμουδ μπασιμο
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Δεν σε ειρωνεύεται, έχει (έχουμε....) Καταλάβει ότι σου έχει γυαλίσει για τα καλά το κιτ της wiseco και απλά ψάχνεις επιβεβαίωση από το φόρουμ. Ανάθεμα όμως αν είναι κανένας εγώ μέσα που να φοράει τέτοιο κιτ και μάλιστα σε παλιό μηχανάκι. Αυτό λέμε. Βάλε ότι σε φωτίσει η.... Τσέπη σου. Το πηγασάκι μου είναι από μαμά 50 μουλάρια, δεν το πειράζω δεν με πειράζει και η ζωή συνεχίζεται ωραία και καλά. (Και τα φράγκα παραμένουν στην τσέπη....)
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Σε συνέχεια του χαβαλε, μου θυμισες το ανέκδοτο με το ετύπο που ήθελε μια εικόνα του αγίου Νικολάου αλλά πήγε στον αρτιστα του Αγίου Χαράλαμπου....
    Έλα εντάξει τσιλαρα φίλε.. Αλλά το ανέκδοτο σου νομίζω έπρεπε να το βάλεις στην ενότητα που έχετε για τα πιο κρύα ανέκδοτα..

  2. #32
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.193
    Wiseco είχα βάλει το μακρυνό 2006 στο ΧΤΧ.Ήταν απαραίτητο γιατί του φορούσα πιστόνι 108 και κύλινδρο 780cc από Raptor,στρόφαλο hot rods +5 mm,χειροποίητη 2 σε 1 εξάτμιση + dna stage3 + ecu tuning, κόντευε 65 άλογα στρόφαλο.
    Τελευταία τροποποίηση από karellen; 19/12/2020 στις 16:35.

  3. #33
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    180
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Wiseco είχα βάλει το μακρυνό 2006 στο ΧΤΧ.Ήταν απαραίτητο γιατί του φορούσα πιστόνι 108 και κύλινδρο 780cc από Raptor,στρόφαλο hot rods +5 mm,χειροποίητη 2 σε 1 εξάτμιση + dna stage3 + ecu tuning, κόντευε 65 άλογα στρόφαλο.
    ενδιαφέρον ακούγεται και μάλλον στον τροχό πιστεύω θα είχες αυτά τα άλογα..γιατι για στρόφαλο μου φαίνονται λίγα με όσα φοράς..

  4. #34
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Σωτήρη, σε μια κυριακατικη βολτα με το xt σου, σταματας καπου γιατι χαθηκες και θελεις να σε βοηθήσει καποιος. Μπαίνεις στο καφενείο του χωριου αυτου. Και εκει συναντας απο 18χρονα να παίζουν φλιπερακι μεσηλικες στα μπιλιαρδα και κατι κωτσονατους σαπογερους να παίζουν μπιριμπα για την πλακα τους.
    Και τους διακόπτεις μια φωνη ολους αυτους θετοντας τον προβληματισμό σου..
    Καποιοι σαπογεροι(που εχουν ακουσει / δει πολλα περιστατικά σαν το δικό σου) σου κανουν καυστικο χαβαλε.
    Και εσυ face to face τους απαντας ειρωνικα εντελως παρεξηγημένος μαζι τους..
    Επειδη θελει γκατς για μα το κανεις αυτο ξεροντας τις συνέπειες, ειμαι σιγουρος οτι θα προσπαθουσες περισσοτερο ευγενικα να τους προσεγισεις για το θεμα σου , γιατι δε το κανεις και εδω??
    Το μονο που μπορει να σου πιστωθεί ως ακαταλόγιστο θα ειναι το νεαρό της ηλικιας, αν δε παιζει αυτο, μαζεψε το ολο και ξεδιπλωσε ξανα ομορφα χωρις θυξιματα και παρεξηγήσεις..αν δεν γνωρίζεις πως συμπεριφερεται η κοινότητα εδω, δωσε λιγο χρονο να διαβασεις τι παιζει και μετα αν θελεις προσαρμόσου αναλογα

  5. #35
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    180
    Doctora καλημέρα.. Δηλαδή μου λες ότι το να κάνει κάποιο παλιό μέλος καυστικό χιούμορ επιτρέπεται.. Αλλά όταν απαντάς με το ίδιο καυστικό χιούμορ απαγορεύεται σωστά;; αυτό αναφέρεται στους κανονισμούς;

  6. #36
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    456
    Με όλη την καλή διάθεση και ειλικρινά χωρίς να θέλω να προκαλέσω αντιπαράθεση. Αυτό είναι το αρχικό σου ποστ.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sotirisxt Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα συμφοριτες.Τι δισκία Συμπλέκτη προτείνετε για ΧΤ 600 Ε..
    Με βάση αυτή την ερώτηση ο καρελεν σου απάντησε το αυτονόητο, ότι δλδ μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε δισκάκια συμπλέκτη. Πού να γνωρίζει πώς είναι το δικό σου Xt και τι πράγματα φοράει πάνω και αν λειτουργεί φυσιολογικά ή όχι;;;

    Δεν νομίζω να ήθελε κανείς εδώ μέσα να σε θίξει ή να σου μειώσει τη μηχανή.

    Από εκεί και μετά άρχισες να γίνεσαι λίγο επιθετικός θα έλεγα.

    Αυτό προσπαθούν όλοι να σου πουν

  7. #37
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sotirisxt Προβολή μηνύματος
    Doctora καλημέρα.. Δηλαδή μου λες ότι το να κάνει κάποιο παλιό μέλος καυστικό χιούμορ επιτρέπεται.. Αλλά όταν απαντάς με το ίδιο καυστικό χιούμορ απαγορεύεται σωστά;; αυτό αναφέρεται στους κανονισμούς;
    Ευτυχώς δηλαδή που δεν σε περίλαβε ο γέρος....
    Ο sam4g στα είπε απλά και όμορφα.
    Και μην επιμένεις, όταν 29 κατασκευαστές λένε έτσι και ένας λέει γιουβέτσι, κάτι δεν γίνεται σωστά.......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #38
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    180
    Ρε παιδιά ζήτησα συγνώμη και από τον Κarrelen και από το forum.. Είπα το πήρα στραβά λάθος μου και μαλάκια μου.. Και ξαναζηταω συγνώμη.. Πέρασαν μέρες όμως από αυτό γιατί να κολλάμε στο ίδιο και το ίδιο..

  9. #39
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sotirisxt Προβολή μηνύματος
    .. Πέρασαν μέρες όμως από αυτό γιατί να κολλάμε στο ίδιο και το ίδιο..
    Οι περισσότεροι 'δω μέσα έχουν γεροντική άνοια...................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  10. #40
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    180
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sotirisxt Προβολή μηνύματος
    Ζητώ συγνώμη στον kαρελεν που απάντησα με τέτοιον τρόπο..Και από το forum και το λέω ειλικρινά χωρίς ειρωνείες και τέτοια..
    είναι πριν 2 μέρες που είχα ζητήσει συγνώμη και σήμερα ζήτησα πάλι και έγραψα ότι έκανα μαλάκια.. Τώρα νομίζω όντως πρέπει να πάμε παρακάτω..

  11. #41
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sotirisxt Προβολή μηνύματος
    Πέρασαν μέρες όμως από αυτό γιατί να κολλάμε στο ίδιο και το ίδιο..
    θα ήταν ως μη γενόμενο αν δε έβλεπα οτι και χθες στην προσπάθεια σου να πεις κάτι, την βγήκες στον gavro.

    θέλει λίγο διαχείριση ο γραπτός λόγος, όχι γιούρια. Να γράφεις πάντα σκεπτόμενος σαν να μιλάς σε κάποιον πρόσωπο με πρόσωπο
    you rise you fall you're down then you rise again

  12. #42
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.125
    Να προχωράμε πλιζ, βάλε ένα βιντεάκι ρε Σωτήρη με ένα γαζί να γουστάρουμε, δεν βλέπουμε δυνατά ΧΤ συχνά.

    Παλιότερα είχα βάλει έναν τετράφτερο κεραμικό στο GS (ξερός μονόδισκος) που έλεγαν όλοι σε ξένο φόρουμ ότι είναι
    οκ και τι ωραία κ.λπ. Μου έδινε την αίσθηση ότι πατινάρει, τον ξανατσέκαρε ο μηχανικός, σε μικρό χρονικό διάστημα
    την χάσαμε την προπέλα και έβαλα ένα αναγομωμένο από εργαστήριο που συνεργαζόταν ο μηχανικός και δεν ασχολήθηκα
    ξανά μέχρι που τελείωσε σε αρκετά χλμ και έβαλα κάτι άλλο..

    Αν τους έλεγα εξαρχής τι έχω κάνει στο μοτέρ, σίγουρα κάποιος θα είχε βγει να μου πει: μη δεν σε αντέχει

  13. #43
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    180
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sotirisxt Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά ζήτησα συγνώμη και από τον Κarrelen και από το forum.. Είπα το πήρα στραβά λάθος μου και μαλάκια μου.. Και ξαναζηταω συγνώμη.. Πέρασαν μέρες όμως από αυτό γιατί να κολλάμε στο ίδιο και το ίδιο..
    doctora στο καυστικό χιούμορ πάντα υπάρχει θιγμενος.. Αλλά για αυτό το λένε καυστικό..και αφού ο γραπτός λόγος είναι σαν να μιλάς πρόσωπο με πρόσωπο εννοείται πρέπει να υπάρχει σεβασμός και από τα 2 πρόσωπα όχι μονόδρομα..

  14. #44
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    180
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Να προχωράμε πλιζ, βάλε ένα βιντεάκι ρε Σωτήρη με ένα γαζί να γουστάρουμε, δεν βλέπουμε δυνατά ΧΤ συχνά.

    Παλιότερα είχα βάλει έναν τετράφτερο κεραμικό στο GS (ξερός μονόδισκος) που έλεγαν όλοι σε ξένο φόρουμ ότι είναι
    οκ και τι ωραία κ.λπ. Μου έδινε την αίσθηση ότι πατινάρει, τον ξανατσέκαρε ο μηχανικός, σε μικρό χρονικό διάστημα
    την χάσαμε την προπέλα και έβαλα ένα αναγομωμένο από εργαστήριο που συνεργαζόταν ο μηχανικός και δεν ασχολήθηκα
    ξανά μέχρι που τελείωσε σε αρκετά χλμ και έβαλα κάτι άλλο..

    Αν τους έλεγα εξαρχής τι έχω κάνει στο μοτέρ, σίγουρα κάποιος θα είχε βγει να μου πει: μη δεν σε αντέχει
    είμαι στην Δουλεια φίλε.. Μόλις πάω σπίτι θα βάλω.. Και το forum είναι η καλύτερη παρέα στην φάμπρικα.. Πολλά νυχτερινά τα έβγαλα διαβάζοντας μετατροπες η ανακατασκευες..

  15. #45
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    180
    doctora John αν δεν βαριέσαι πάτα στο YouTube YAMAHA XT 600 Super motard Walkaround είναι το δικό μου.. Έχω βίντεο να δουλεύει..

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF