Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 60

Θέμα: ΥΑΜΑΗΑ XT 600E

  1. #1
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    180

    ΥΑΜΑΗΑ XT 600E

    Καλησπέρα συμφοριτες.Τι δισκία Συμπλέκτη προτείνετε για ΧΤ 600 Ε..

  2. #2
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.193
    Οποιαδήποτε βρεις που να ταιριάζουν στο μηχανάκι σου,δεν υπάρχει κάτι το ειδικό.

  3. #3
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    180
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Οποιαδήποτε βρεις που να ταιριάζουν στο μηχανάκι σου,δεν υπάρχει κάτι το ειδικό.
    Νομίζω ότι κάνεις λάθος υπάρχει ότι μάρκα θέλεις από σφυρηλατα καλάθια καμπάνας και καρμπόν δισκία αν είσαι άσχετος η δεν έχεις γνώσεις δεν χρειάζεται να απαντήσεις.. Το να βάλω ότι να ναι φαντάζομαι δεν χρειαζόμουν την συμβουλή σου.. Εκτός και αν το φόρουμ εδώ δεν είναι να βοηθάει ο ένας τον άλλον.. Μπορεί να είναι ΧΤ όπως είδες ο τίτλος αλλά για εμένα έχει μεγάλη αξία και δεν χρειάζεται να πω τι πράγματα φοράει επάνω.. Δες αν θες XT 600F που έχω ανεβάσει εδώ στο forum.. Αλλα αν είσαι άσχετος η δεν έχει γνώσεις ο καθένας εδώ μην λει ότι να ναι..

  4. #4
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sotirisxt Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ότι κάνεις λάθος υπάρχει ότι μάρκα θέλεις από σφυρηλατα καλάθια καμπάνας και καρμπόν δισκία αν είσαι άσχετος η δεν έχεις γνώσεις δεν χρειάζεται να απαντήσεις.. Το να βάλω ότι να ναι φαντάζομαι δεν χρειαζόμουν την συμβουλή σου.. Εκτός και αν το φόρουμ εδώ δεν είναι να βοηθάει ο ένας τον άλλον.. Μπορεί να είναι ΧΤ όπως είδες ο τίτλος αλλά για εμένα έχει μεγάλη αξία και δεν χρειάζεται να πω τι πράγματα φοράει επάνω.. Δες αν θες XT 600F που έχω ανεβάσει εδώ στο forum.. Αλλα αν είσαι άσχετος η δεν έχει γνώσεις ο καθένας εδώ μην λει ότι να ναι..
    AKOMA και ετσι να ειναι οπως τα λες,ο ανθρωπος ειχε την καλη προθεση να σου απαντησει για να σε εξυπηρετησει ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ.Η απαντηση σου και το ΥΦΟΣ σου ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ.ΠΡΟΣΕΧΕ λοιπον με την συμπεριφορα σου διοτι φλερταρεις με ΚΑΡΤΑ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #5
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    180
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Οποιαδήποτε βρεις που να ταιριάζουν στο μηχανάκι σου,δεν υπάρχει κάτι το ειδικό.
    καλημέρα Panavour δεν ξέρω αν τα έγραψα σωστά..Αλλα φαντάζομαι ότι το να βάλω ότι να ναι θα μπορούσα και μόνος μου εγώ και ο καθένας στην θέση μου.. Πιο πολύ σαν σνομπαρισμα και αδιαφορία το πήρα την απάντηση πάρα σαν καλοπροαιρετη βοηθεια..

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    εχεις δικιο φιλε
    τα xt ειναι μονο για γνΩστες

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    548
    Η πλάκα είναι ότι και εγώ ότι βρεις βάλε θα έλεγα αλλά με πρόλαβε ο Karellen.

    Τι το ιδιαίτερο φοράει το ΧΤ σου που καθιστά τα κανονικά δισκάκια του εμπορίου ακατάλληλα?

    Πέρα από τα εργοστασιακά, υπάρχουν άλλες δύο μάρκες εξίσου καλές και αρκετές κινέζικες-Ταϊβανέζικες.

  8. #8
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    180
    ΓιώργοςΤΤ το έχω βελτιώσει όσο μπορώ και όσο σηκώνει η τσέπη μου.. Σίγουρα θα μπορούσα τα μαμά η ταιβανεζικα αλλά θα ήθελα την γνώμη κάποιου που έχει δοκιμάσει η έχει να μου προτείνει κάτι γιατί υπάρχουν κιτ της wiseco η της barnnet ακόμα και της ebc μαζί με φλαντζες.. Έγραψα και πριν ότι ήθελα μια γνώμη η μία βοήθεια το να βάλω ότι να ναι δεν με βοηθά και πήρα εκείνη την απάντηση πιο πολύ σαν σνομπαρισμα πάρα σαν βοήθεια για αυτό και μίλησα έτσι..

  9. #9
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Παλικαρε πάρτο αλλιώς γιατί βρήκες.
    Δεν είναι ύφος αυτό!
    Σε δημόσιο βήμα, δεν πατροναρουμε τις απαντήσεις που θα λάβουμε.
    Ειδικά όταν μας προσφέρουν αφιλοκερδώς βοήθεια.
    Αν δεν σου έφτανε το σχόλιο του Καρελεν ας το αγνοουσες.
    Προειδοποιήθηκες.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #10
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    180
    Δεν νομίζω να γράφω κάτι τώρα η να μιλαω κάπως.. Αντιθέτως εσενα βλέπω να έχεις υφακι παλλικαρε και ότι βρήκα και πάρτο αλλιώς.. Έγραψα ότι το πήρα σαν σνομπαρισμα για αυτό και μίλησα έτσι.. Είναι κακο που εξηγώ τον λόγο που μίλησα έτσι;

  11. #11
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Επειδή δεν δείχνεις να καταλαβαίνεις, να στο σπάσω σε ταληρα μπας και.
    Εδώ δεν είναι τσατ, όπου οι απαντήσεις δίνονται λαηβ.
    Η κάρτα σου δόθηκε για την απάντηση στον Καρελεν. Δε με ενδιαφέρει το πώς μιλάς τώρα ή μετά.
    Δεν είναι κακό που εξηγείς γιατί μίλησες έτσι.
    Είναι κακό το ότι μίλησες έτσι.
    Επίσης,δεν έχει κανείς την υποχρέωση να βοηθήσει.
    Όταν αυτό συμβαίνει, συμβαίνει σε πνεύμα αλληλεγγύης.

    Το να βγαίνεις εσύ με το υφακι αυτό και να λες κάποιον που έγραψε για να σε βοηθήσει, ασχέτως αν σου έκανε η απάντηση, είναι τουλάχιστον λάθος.
    Και νόμιζα το αναγνώρισες.
    Μη συνεχίζεις σε αυτό το ύφος λοιπόν κι όλα καλά.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  12. #12
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    180
    Έγραψα πως το πήρα και γιατί απάντησα έτσι.δεν νομίζω παρακάτω να προσβάλλω κανέναν η να μιλαω κάπως;

  13. #13
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    180
    Ζητώ συγνώμη στον kαρελεν που απάντησα με τέτοιον τρόπο..Και από το forum και το λέω ειλικρινά χωρίς ειρωνείες και τέτοια..

  14. #14
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Όλοι είμαστε τρελά πιεσμένοι Σωτήρη, τι να κανς;

    Υπάρχουν δίσκοι που αντέχουν λίγο παραπάνω (ferodo, ebc, κ.λπ.) αλλά αν δεν έχεις πολύ μεγάλες απαιτήσεις
    του στυλ να έχεις πουσάρει το μοτέρ να τα δίνει όλα ή να κουβαλάς πολλά κιλά, δεν ξέρω τι νόημα έχει όταν βρίσκεις
    τους OEM στην ταϊβανία πολύ φθηνά.

    Γράψε λίγα για το πως το έχεις και πως το χρησιμοποιείς, εμένα το κόλλημα μου είναι να έχω slip συμπλέκτη γιατί το χρησιμοποιώ πολύ για φρένο.

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    548
    Το XT ακόμα και 104 χιλιοστά να το κάνεις, οι εργοστασιακοί δίσκοι δεν έχουν κανένα απολύτως θέμα.

    Όλες οι μάρκες που ανέφερες είναι καλές και κάνουν την ίδια δουλειά. Κάποιες τα δίνουν σε σετ με φλάντζα κλπ. Δες τι σε συμφέρει και αγόρασε. Οτιδήποτε πάρεις πλην κινεζιας "τρία κιλά ένα χιλιάρικο" είναι καλό.

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF