Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 74 από 74

Θέμα: Τον πουλο

  1. #61
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Κάτι που με ενόχλησε πραγματικά ήταν ότι στο τμήμα ή δήλωση κλοπής τελειώνει με την συμπλήρωση ενός εγγράφου. Καμία ερώτηση του στηλ ποιο είναι το συνεργείο σου,ποιος ξέρει που είναι η μηχανή από όχι γνωστούς σου και άλλα. Κανένα ουσιαστικό ενδιαφέρων για την οποιαδήποτε πιθανών χρήσιμη πληροφορία.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  2. #62
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.226
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Ε πες ντε.

  3. #63
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Οι καραμελλες απο τα βαζακια στα ταμεια των σουπερ-μαρκετ Βασιλοπουλος πιανονται?οταν δεν εχει αλλο πελατη και δεν κοιταει η ταμιας,παιρνω με την χουφτα
    Πες ποιο μαγαζί, να τους μπριφαρω μια στα γρήγορα

  4. #64
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.088
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Ξέρω ότι έκανες κάποια χρόνια εκεί, για πες μας
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #65
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.153
    Παρα την αυστηρή τήρηση των ποινών, που επιβάλονται από τα ''τυποις'' δικαστήρια που υπάρχουν, υπάρχει αρκετή εγκληματικότητα, σε πολύ μικρότερο φυσικά βαθμό απ' ότι εδώ. Ληστείες τραπεζών πχ ή σουπερ-μίνι μάρκετ ανύπαρκτες.
    Μικροκλοπές πάρα πολλές. Βιασμοί....δεν θές να μάθεις. Τα πάντα, γυναίκες παιδιά. Νταβατζιλίκια ''νόμιμα'' από τους αστυνόμους στα
    χωριά της ερήμου, ο αμερικάνικος νότος είναι κολέγιο μπροστά τους.....

    Μας έσπασαν το πίσω αριστερό τζάμι και έκλεψαν το άιπαντ της κόρης μου στο κέντρο της Τζέντα έξω από στάρμπακς και έφυγαν χτυπώντας άλλα τρία αυτοκίνητα μ' ένα μαύρο φορντ γκράν μαρκίζ χωρίς πινακίδες.

    Στο Al Shugaig παραλίγο να ζήσω το δικό μου εξπρές του μεσονυχτίου......

    Στην Τζέντα στην παλιά πόλη κοντά στο Μπάλαντ υπάρχει μιά τεράστια αλάνα. Δυό-τρείς φορές τον χρόνο εκεί έχει εκτελέσεις,
    αποκεφαλισμούς κόψιμο χεριών κλπ. Μου προτάθηκε από ελληναρά να πάμε να δούμε ''που κρεμάνε και κόβουν κεφάλια''. ....
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  6. #66
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2012
    Μηνύματα
    102
    δεν νομίζω να έχεις αυταπάτες οι η αστυνομία θα ασχοληθεί με το μηχανάκι σου , το μηχανάκι μπορεί να κυκλοφορεί κανονικά με την πινακίδα επάνω και να περνάει κανονικά μπροστά από περιπολικά και να μην έχουν το νούμερο σημειωμένο στο χαρτί τους και να μην γίνεται τίποτα . στην γειτονιά μου είχε ένα transalp παρατημένο αρκετό καιρό και κάθε βδομάδα έλειπε και κάτι από πάνω λέω κάτι φίλους μπατσους για το μηχανάκι μου λένε το ξέρουμε έχουμε δώσει σήμα αλλά δεν έχει πινακίδα οπότε δεν μπορεί να γίνει κάτι , στην ερώτηση μου οκ δεν έχει πινακίδα πρέπει να μείνει εκεί να το κλέβουν γιατί δεν το μαζεύετε και να βρείτε τον ιδιοκτήτη από το πλαίσιο απάντησαν ότι δεν έχουν χώρο και ποιος ασχολείται

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    15/07/2003
    Μηνύματα
    886
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από oti nanai Προβολή μηνύματος
    δεν νομίζω να έχεις αυταπάτες οι η αστυνομία θα ασχοληθεί με το μηχανάκι σου , το μηχανάκι μπορεί να κυκλοφορεί κανονικά με την πινακίδα επάνω και να περνάει κανονικά μπροστά από περιπολικά και να μην έχουν το νούμερο σημειωμένο στο χαρτί τους και να μην γίνεται τίποτα . στην γειτονιά μου είχε ένα transalp παρατημένο αρκετό καιρό και κάθε βδομάδα έλειπε και κάτι από πάνω λέω κάτι φίλους μπατσους για το μηχανάκι μου λένε το ξέρουμε έχουμε δώσει σήμα αλλά δεν έχει πινακίδα οπότε δεν μπορεί να γίνει κάτι , στην ερώτηση μου οκ δεν έχει πινακίδα πρέπει να μείνει εκεί να το κλέβουν γιατί δεν το μαζεύετε και να βρείτε τον ιδιοκτήτη από το πλαίσιο απάντησαν ότι δεν έχουν χώρο και ποιος ασχολείται
    ετσι ειναι...εμενα στο τμημα ενας ασφαλιτης ασχοληθηκε αρκετα να παρει ολα τα στοιχεια για την μηνυση.Και διπλα του ενας παλιος ασφαλιτης μου ελεγε ''μην ελπιζεις φιλε σπανια βρισκονται''.Του απανταω ''γιατι να μην παω με συνοδεια αστυνομικων να τσεκαρω τα ανταλλακτικα που πιστευω ειναι δικα μου αφου αναγνωριζω 100% ενα απο αυτα'' μου απανταει ''δε γινονται αυτα''.Μου λεει να παω μονος μου.Να παω δηλαδη εγω στον μπραβο γυφτο με τους φιλους αλβανους που στα προφιλ τους βγαινουν photo με οπλα να κανω τι?Ασε που δεν πρεπει να ασχοληθω καθολου προσωπικα αφου ξερουν που μενω.

  8. #68
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2012
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    ετσι ειναι...εμενα στο τμημα ενας ασφαλιτης ασχοληθηκε αρκετα να παρει ολα τα στοιχεια για την μηνυση.Και διπλα του ενας παλιος ασφαλιτης μου ελεγε ''μην ελπιζεις φιλε σπανια βρισκονται''.Του απανταω ''γιατι να μην παω με συνοδεια αστυνομικων να τσεκαρω τα ανταλλακτικα που πιστευω ειναι δικα μου αφου αναγνωριζω 100% ενα απο αυτα'' μου απανταει ''δε γινονται αυτα''.Μου λεει να παω μονος μου.Να παω δηλαδη εγω στον μπραβο γυφτο με τους φιλους αλβανους που στα προφιλ τους βγαινουν photo με οπλα να κανω τι?Ασε που δεν πρεπει να ασχοληθω καθολου προσωπικα αφου ξερουν που μενω.
    βασικά και να ξέρεις ότι είναι δικό σου δεν μπορείς να αποδείξεις τίποτα , το μόνο που μπορείς να ελπίζεις και να εύχεσαι είναι να πιαστεί την ώρα που το οδηγουν

  9. #69
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.088
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Παρα την αυστηρή τήρηση των ποινών, που επιβάλονται από τα ''τυποις'' δικαστήρια που υπάρχουν, υπάρχει αρκετή εγκληματικότητα, σε πολύ μικρότερο φυσικά βαθμό απ' ότι εδώ. Ληστείες τραπεζών πχ ή σουπερ-μίνι μάρκετ ανύπαρκτες.
    Μικροκλοπές πάρα πολλές. Βιασμοί....δεν θές να μάθεις. Τα πάντα, γυναίκες παιδιά. Νταβατζιλίκια ''νόμιμα'' από τους αστυνόμους στα
    χωριά της ερήμου, ο αμερικάνικος νότος είναι κολέγιο μπροστά τους.....

    Μας έσπασαν το πίσω αριστερό τζάμι και έκλεψαν το άιπαντ της κόρης μου στο κέντρο της Τζέντα έξω από στάρμπακς και έφυγαν χτυπώντας άλλα τρία αυτοκίνητα μ' ένα μαύρο φορντ γκράν μαρκίζ χωρίς πινακίδες.

    Στο Al Shugaig παραλίγο να ζήσω το δικό μου εξπρές του μεσονυχτίου......

    Στην Τζέντα στην παλιά πόλη κοντά στο Μπάλαντ υπάρχει μιά τεράστια αλάνα. Δυό-τρείς φορές τον χρόνο εκεί έχει εκτελέσεις,
    αποκεφαλισμούς κόψιμο χεριών κλπ. Μου προτάθηκε από ελληναρά να πάμε να δούμε ''που κρεμάνε και κόβουν κεφάλια''. ....
    Όταν πήγε ο γέρος μου, ήταν κάπου το '75-77.... Δεν κουνιόταν φύλλο μου έλεγε και επιβεβαίωνε ο πρώτος (γερός μου ήταν λαδάς) όποτε τα πίνανε παρέα 3-4 φορές είχαν πάει
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    15/07/2003
    Μηνύματα
    886
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από oti nanai Προβολή μηνύματος
    βασικά και να ξέρεις ότι είναι δικό σου δεν μπορείς να αποδείξεις τίποτα , το μόνο που μπορείς να ελπίζεις και να εύχεσαι είναι να πιαστεί την ώρα που το οδηγουν
    τι να οδηγησουν...απο την πυλωτη στο βανακι...απο το βανακι στην ερημια για 1-2 μερες...και απο την ερημια παλι στο βανακι και κατευθειαν ''συνεργειο'' για ανταλλακτικα...Το θεμα ειναι οτι αυτος δεν μπορει να αποδειξει οτι εινα ιδικα του τα ανταλλακτικα γιατι η ασφαλεια θα ψαξει να δει αν ειχε τετοια μοτο στο ονομα του και φυσικα θα φανει οτι δεν ειχε.Ουτε το πως τα πηρε στα χερια του θα μπορει να αποδειξει.Οποτε για αρχη θα μπορουσε να τα κατασχει για να μην προλαβει να τα πουλησει.Και αυτο θα ηταν μια αρχη.Να το αποδειξω μπορω αφου τα ανταλλακτικα εχουν συγκεκριμενα σημαδια φθορας που μπορω να τους τα πω με λεπτομερειες.Και το κωλοπαιδο τα ξερει τα σημαδια γι αυτο δεν ανεβαζει φωτογραφιες παρα μονο απο τα ανταλλακτικα που δεν εχουν σημαδια(πχ αμορτισερ/πιρουνι κτλ).Εκανε το λαθος ομωςε και ανεβασε ανταλλακτικο που εχει σημαδια και ειναι το δικο μου.
    Αλλα φυσικα δε θα γινει τιποτα.Απλα φτιαχνουν ''φακελο'' για να τον πιασουν στο μελλον μετα απο παρακολουθηση κτλ..Αλλα με αυτο τον τροπο εγω χανω εστω καποια ανταλλακτικα τα οποια θα μπορουσα να παρω πισω.

  11. #71
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    257
    Κατανοω τον πονο σου και την πικρα σου,τον εχω περασει και εγω εξαλλου,αλλα το ξερεις κ εσυ οτι με σημαδια δεν καταδικαστηκε κανεις

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.426
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    ολισθηρότατο φίλε
    Οκ......... όπως τό βλέπει ο καθένας.

  13. #73
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    712
    επιτέλους ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ την ΜΑΛΑΚΙΑ που εκαναν οι ...πανέξυπνοι κυβερνώντες ...
    δηλαδή το οτι ,οταν επεφτες θυμα κλοπής η ληστείας και επρεπε να κάνεις και μήνυση και πληρώνοντας φυσικά το ανάλογο ΠΑΡΑΒΟΛΟ ????????
    για να ισχύει η μήνυσή σου και να ασχοληθούν οι αρμόδιοι ....
    και διαβάζω τώρα στο σημερινό πρωτοσέλιδο στην εφημερίδα protothema ,
    οτι αλλάζει ο ποινικός νόμος και οτι καταργείται το παράβολο και θα επεμβαίνει αυτεπάγγελτα πλέον ο εισαγγελέας σε περίπτωση κλοπής ληστείας κλπ ...χωρίς να πληρώνεις παράβολο ,
    αρκεί βέβαια να το δούμε και στην πράξη να εφαρμόζεται....και οχι μόνο στα λόγια.....
    Τελευταία τροποποίηση από alexis72; 25/12/2020 στις 11:47.

  14. #74
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Όταν πήγε ο γέρος μου, ήταν κάπου το '75-77.... Δεν κουνιόταν φύλλο μου έλεγε και επιβεβαίωνε ο πρώτος (γερός μου ήταν λαδάς) όποτε τα πίνανε παρέα 3-4 φορές είχαν πάει
    Φυσικά εδώ και πολλά χρόνια το μεγαλύτερο τμήμα του πληθυσμού εκεί δεν είναι σαουδάραβες.
    Οι περισσότεροι είναι εργάτες-σκλάβοι από τις χώρες της ασίας που ζουν εκεί κλεισμένοι σε κανένα εργοστάσιο (με τα διαβατήρια κρατημένα)

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΛΑ ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ....
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2005, 19:22
  2. Τον πουλο λοιπον απο το Moto.gr????
    από ΟΚΤΑΝΙΟ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 04/09/2005, 21:32
  3. Για Τον Σπυρο (duke IΙ)
    από XTMPAM στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2003, 10:27
  4. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ, θα σας πω τον πόνο μου!!!
    από Adventure-R στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 22:52
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 10:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF