Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 47

Θέμα: Piaggio Beverly 2021

  1. #31
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Χαλάρωσε λίγο, τα ποστ του toyar απευθύνονταν γενικά, ενώ εσύ το γύρισες στο προσωπικό.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Χαλάρωσε λίγο, τα ποστ του toyar απευθύνονταν γενικά, ενώ εσύ το γύρισες στο προσωπικό.
    κι εμενα μου εκανε εντυπωση το υφος αλλα ειπα να μην το συνεχισω γιατι προσωπικες κοντρες εδω μεσα ειναι αχαρες κι ανουσιες
    ολα καλα λοιπον και παμε παρακατω

  3. #33
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Πριν καμιά πενταετία δεν κόστιζε 3.000€ το Beverly 300 σε προσφορά;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    661
    Σωστά, τόσο το είχα πάρει το 2015
    Beverly 300i
    - Triumph Daytona 675 (Track Bike)
    - Ducati Multistrada 1200s

  5. #35
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panos_zip Προβολή μηνύματος
    Σωστά, τόσο το είχα πάρει το 2015
    Beverly 300i
    Ναι αλλά δεν συνδεόταν απ ευθείας με το κινητό σου η οθόνη του ώστε να βλέπεις και κάνα πρωινάδικο καθ οδόν προς το την δουλεια
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.467
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Πριν καμιά πενταετία δεν κόστιζε 3.000€ το Beverly 300 σε προσφορά;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panos_zip Προβολή μηνύματος
    Σωστά, τόσο το είχα πάρει το 2015
    Beverly 300i
    Σίγουρα τόσο φθηνά? Το 2014 που πήρα το δικό μου μτχ, έκανε 4300Ε καινούργιο. Το καλοκαίρι που πήρα το ΜΥ20 ήταν σε προσφορά 3890, χωρίς πλαϊνό σταντ
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  7. #37
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παντα καθε καινούργιο εμπορικο μοντελο παίρνει αύξηση απο χρονο σε χρονο οπως καθε τί καταναλωτικο προιον μικρο η μεγάλο.

    Το 4000ευρω του 300cc του '20, στα 5000 του '21 ειναί 25% αύξηση..ειναι τεράστιο νούμερο..
    Ας περιμενουμε τις λεπτομέριες της αυξησης αυτης, αν δεν υπαρχει σημαντική αναβαθμιση στο μηχανακι που θα δικαιολογεί την αυξηση αυτη, θα χασει μερίδιο..απλα πραματα

  8. #38
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Ποτέ δεν είχε 3000€...Το πιο κάτω που είχε φθάσει 3750€ στοκ κομμάτια κ χωρίς abs...

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    661
    Λοπόν διόρθωση.
    Έχετε δίκιο, έκατσα, έψαξα τα χαρτια και βρήκα την απόδειξη.
    3750 τιμή προσφοράς, + 60 η φιμέ ζελατίνα.
    Σύνολο 3810 Νοέμβριος 2015
    Piaggio Λυκούδης στον Πειραια.
    Χωρίς ABS και ήταν τόσο στοκ που είχε στραβά λάστιχα.

    Απλά μπερδεύτηκα γιατι 3000 το πούλησα 2.5 χρόνια μετά, αρχές 2018 με 30,000χλμ περίπου.
    - Triumph Daytona 675 (Track Bike)
    - Ducati Multistrada 1200s

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Απο 'βδομάδα δίνω το Scarabeo και σκέφτομαι άν θα το αντικαταστήσω άμεσα, διότι με τις τωρινές συνθήκες έχω και το σκούτερ της γυναίκας όταν δουλεύει τηλεργασία. Θα βγάλω και το ποδήλατο μια και το γραφείο μου είναι 1km από το σπίτι, το multi δεν το βγάζω για τέτοιες αποστάσεις. Μια σκέψη για καινούριο είναι και το Beverly 350, αξίζει λέτε το νέο 400αρι στα 6300€ πάντα σε σχέση με τα 5200€ του 350αριου? Αλλιώς θα περιμένω να βγούμε από την καραντίνα να ανέβω Αθήνα για κάνα ελαφρώς μτχ
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  11. #41
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.113
    Δεν είναι εύκολο να νικηθεί το ποδήλατο σε αποστάσεις κοντά στα 10km καθημερινά.
    Ακόμα και αν χρειάζεσαι να είσαι με κοστούμι και να κουβαλάς χαρτοφύλακα, η ποιότητα ζωής άμεσα και η προστασία σου σαν οργανισμός
    λίγο αργότερα, λειτουργούν τόσο καλά που μόνο ανηφόρες εκτός προδιαγραφών χάραξης θα έδιναν ελάχιστα συν στο σκούτερ.

    Στο μπάτζετ σου, αν η εργασία σου σε μετακινεί σε πελάτες όλη μέρα, θα πάρκαρα ένα μονστεράκι στο γραφείο να ανεβάζει και αυτό
    την διάθεση με την σειρά του.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    Απο 'βδομάδα δίνω το Scarabeo και σκέφτομαι άν θα το αντικαταστήσω άμεσα, διότι με τις τωρινές συνθήκες έχω και το σκούτερ της γυναίκας όταν δουλεύει τηλεργασία. Θα βγάλω και το ποδήλατο μια και το γραφείο μου είναι 1km από το σπίτι, το multi δεν το βγάζω για τέτοιες αποστάσεις. Μια σκέψη για καινούριο είναι και το Beverly 350, αξίζει λέτε το νέο 400αρι στα 6300€ πάντα σε σχέση με τα 5200€ του 350αριου? Αλλιώς θα περιμένω να βγούμε από την καραντίνα να ανέβω Αθήνα για κάνα ελαφρώς μτχ
    Ειμαι στο ψαξιμο καθως κωλοτριβομαι να αλλαξω το 300άρι μου (Aprilia SR Max 300) με ενα BV300 ή 350 ή και το καινουριο 400άρι που βγηκε....

    Θα σου πω το εξης:

    Ο 300άρης (278) που εχει πολλα χρονια στην πλατη του σαν κατασκευασμα... και ειναι φορεμενος σε ολα τα μοντελα, ειναι τερας αξιοπιστιας σαν συνολο.
    Απο την αρχη στο στρωσιμο μεχρι και τωρα, 70000 μετα... η λειτουργεια του, παραμενει ακριβως η ιδια. Λαδια φιλτρα κλπ στην ωρα τους (δε θα επεκταθω πολυ, μεχρι τα 30000χλμ εγιναν 4 αλλαγες λαδιων + φιλτρο μαζι με αυτη του στρωσιματος!)

    Δοκιμασα το 300άρι HPE κινητηρα στο σασι της Vespa GTS σε test ride.... αισθητα πιο "απαλη" λειτουργια, αν και τελειως διαφορετικο μηχανακι απο το δικο μου και καινουριο προφανως, μου φανηκε πως σκορτσάρει λιγοτερο στο απαλο ανοιγμα τσουλώντας στο σημειο ισορροπιας... ενω στις μεσαιες πιο προθυμος. Καταναλωση λενε σιγουρα καλυτερη.

    Δοκιμασα επισης και το BV350 παλιοτερα, μοντελο του 2015 ... η διαφορα με τους δυο κινητηρες που προανεφερα, χαοδης.
    Κατ'αρχην τρομερη η λειτουργια του φυγοκεντρικου μεν, αλλα ΥΓΡΟΥ πολυδισκου συμπλεκτη που φορανε.
    Κανενα σκορτσαρισμα, απαλο στα stop & go και το μοτερ, που αν σε εβαζαν με κλειστα ματια να το δουλεψεις σε συγκριση με τους 300άρηδες, θα ορκιζοσουν πως εχει παραπανω απο 50cc διαφορα!!!
    Καιει ομως δυσαναλογα περισσοτερο σε σχεση με την ιπποδυναμη και τα κυβικα του...

    Θελω να πιστευω πως η χρυση τομη στο beverly, ειναι ξανα ο 300άρης κινητήρας, ο HPE.
    Το 400άρι, πρεπει να εισαι πολυ ανησυχος για να το ζαχαρωνεις και για 50/50 (εντος - εκτος) δεν αξιζει τον κοπο.
    Θα το αγοραζα ευκολα, αν ειχα να καλυψω σε περιφερειακο, αττικη οδο, εθνικη - you name it - σεβαστες αποστάσεις καθημερινα.
    Απο τη στιγμη που βρισκεσαι στον αστικο ιστο κατα κυριο λογο, δεν αξιζει να δωσεις παραπανω και να πας σ'αυτο.

    Υ.Γ. Ο 278άρης στο Aprilia μου (Nexus 300 rebadged) καιει απο 3,5 εως 4,5λ/100. Αντε να καψει κατι λιγοτερα το BV300 το καινουριο αν και δε νομιζω...
    pew pew pew pew pew pew !!!

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.467
    Το Beverly 300 που πήρα το καλοκαίρι (MY2020) καίει ελαφρώς λιγότερο από από το προηγούμενο Beverly 300 (2013) που είχα, μάλλον λόγω euro 4.
    Χοντρικά +20-30χλμ παραπάνω στο γέμισμα από λαμπάκι.

  14. #44
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Καλη φαση μου φαινονται τα καινουρια beverly,σαφως αναβαθμισμενα και με συνδεσιμοτητα,σαν να μου φαινονται εκ πρωτης οψεως πισω στην ουρα πιο ασχημα (ισως να το συνηθισω με τον καιρο) και νομιζω ειδικα στον κινητηρα οσον αφορα το 300αρι την χρειαζοταν την ανανεωση/βελτιωση.Τωρα οσο για το ποιο να παρει καποιος νομιζω ειναι καθαρα για τι χρηση το θελει.Θελει πολη 90% και που και που λιγο παραεξω -> 300αρι. Θελει 50/50 πολη και αμα λαχει εξορμηση -> 400αρι.
    Τελευταία τροποποίηση από Akalestos; 28/02/2021 στις 19:59.

  15. #45
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.702
    Ανάμεσα σε 300 & 350 με κλειστά μάτια το δεύτερο.
    Το είχα το πρώτο μια 5ετια κ το δεύτερο έκλεισα τα 4 ήδη.
    Απ' όπου να το πιάσω δεν συγκρίνεται.
    Κινητήρας, μετάδοση δείχνουν ηλικίες/ τεχνολογία...

    Για το 400 άγνωστο. Θεωρητικά θα είναι καλύτερο απ' τα προηγούμενα.
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF