Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: Χάθηκε Κλειδί

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/12/2020
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από psychoboy Προβολή μηνύματος
    Μήπως είσαι απ Αχαία?Χθές είδα κάτι κλειδιά SYM..Μικρες οι πιθανότητες αλλά ποτέ δεν ξέρεις
    Κρητη

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/12/2020
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Ρώτα με μοντέλο-χρονιά τότε.

    Έχεις καεί λιγάκι με το αν έχει immobilizer. Σταμάτα να το σκέφτεσαι, ΔΕΝ σε απασχολεί για την ώρα.

    ΟΧΙ, δεν μπορείς εσύ να λύσεις κάτι. Οι δε βίδες των κλειδαριών, είναι επίτηδες τυφλό το κεφάλι τους για να μην λύνονται, και θέλουν ειδική τεχνική.


    Βρες συνεργείο μοτοσυκλετών, να έρθει να ΦΟΡΤΩΣΕΙ το διτροχό σου και να το λύσει, να βγάλει κλειδαριά. Ο ίδιος ο μηχανικός, θα δει αν έχει κεραιούλα immobilizer απάνω η κλειδαριά σου και θα σε ενημερώσει. Πάρε κλειδαριά, και πηγαινέ την στον κλειδαρά που έχεις βρει, να σου φτιάξει κλειδί. Και μετά πάλι στον μηχανικό να στο δέσει.

    Υπόψιν αν κάπου έχει το διτροχό σου, κλειδαριά για ντεπόζιτο ή σέλα, ΣΥΝΗΘΩΣ συμφέρει να βγει αυτή, είναι πιο εύκολη, και να φτιάξει κλειδί από αυτήν, αντί να λυθεί η κεντρική κλειδαριά.

    Εναλλακτικά ψάξε ΑΛΛΟ κλειδαρά, να έρθει ΕΚΕΙ που είναι το διτροχό σου, να ''διαβάσει'' τις ασφάλειες της κλειδαριάς χωρίς να λύσει κάτι και να φτιάξει κλειδί να στο ξεκλειδώσει, να μην χρεώνεσαι συνεργείο μοτοσυκλέτας. Το διάβασμα δεν γίνεται πάντα, αλλά ψάξε μήπως κάποιος άλλος κλειδαράς μπορεί να το κάνει.
    Ευχαριστώ πολύ telegonos!! μου λυθηκαν ολες οι απορειες ! συγνωμη αν κουρασα!

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2016
    Μηνύματα
    44
    Μιας που αναφέρθηκε για τα χαρτιά, εγω εχω φωτοτυπίες μεσα στο μηχανάκι και τα ορίτζιναλ σπιτι. Όταν παω κάποιο ταξίδι παίρνω μαζι μου και τα οριτζιναλ καλού κακού. Πάντως 2 φορές που τα χρειάστηκα για την ασφάλεια (μικροατυχηματα) δεν μου ζήτησαν τα κανονικά και εγινε με τις φωτοτυπίες η δουλειά.

  4. #19
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.148
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GeorgeHellas Προβολή μηνύματος
    Μιας που αναφέρθηκε για τα χαρτιά, εγω εχω φωτοτυπίες μεσα στο μηχανάκι και τα ορίτζιναλ σπιτι. Όταν παω κάποιο ταξίδι παίρνω μαζι μου και τα οριτζιναλ καλού κακού. Πάντως 2 φορές που τα χρειάστηκα για την ασφάλεια (μικροατυχηματα) δεν μου ζήτησαν τα κανονικά και εγινε με τις φωτοτυπίες η δουλειά.
    Αν στα ζητήσει η αστυνομία και δεν έχεις τα γνήσια σου κόβει πρόστιμο σαν να μην έχεις καθόλου χαρτιά....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2016
    Μηνύματα
    44
    Εδώ τις άδειες τις δίνανε σε μια κολλα α4 πριν απο 4-5 χρόνια, και το χαρτί της ασφαλειας ετσι αλλιώς ειναι φωτοτυπία.
    3 φορες με έχουν σταματήσει πάντως στη πολη που ζω και δεν αντιμετωπισα πρόβλημα. Μαλλον φαίνονται και όλα ηλεκτρονικά απο τις πινακίδες.
    Υγ. Ξερω πώς χρειάζεσαι την ορίτζιναλ αδεια μαζι σου, αλλα οταν η μηχανή δεν εχει χώρο, δεν μπορείς να κουβαλάς την άδεια μαζι σου σε τσέπες όλη την ωρα.

  6. #21
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Ακόμα αυτή την κόλλα χαρτί-άδεια έχω
    porca miseria.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Χαθηκε το κλειδι...και τώρα???
    από manhunter στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2008, 22:01
  2. Κλειδί στο CBF-250
    από Rezeguet στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2005, 10:45
  3. Σβήσιμο μηχανής: Kill Switch ή κλειδί ??
    από Nik0s στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2005, 10:33
  4. Που χάθηκε...
    από parji στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 17:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF