Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 84

Θέμα: το καλυτερο 400cc scooter ?

  1. #46
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    Φιλε μου το θεμα λεει για 400αρι σκουτερ.Σε ρωταει ο ανθρωπος ποιο εχεις βρει σε αυτη τη κατηγορια με λιγοτερα κιλα και του απαντας και του λες για μοτοσυκλετα.Με απλα λογια αυτο που απαντας ειναι ΑΚΥΡΟ.Ως προς το θεμα τωρα.Αν εχεις καποια αλλη αποψη επι του θεματος σχετικη πες την,αν παλι δε σου αρεσει το θεμα μη γραφεις, αν παλι δε σου αρεσουν τα σκουτερ απλα δεν απαντας.Το να απαντας ομως σε ενα σκουτεροθεμα με παρε μηχανη δεν ωφελει νομιζω.


    Υ.γ βλεπω μερικοι βγαζετε χολη στον ανθρωπο που καταφερε κι αγοραζει καινουριο δικυκλο οτι κι αν ειναι αυτο ειτε μηχανη ειτε σκουτερ.. Κρυψτε ρε λιγο τη χολη σας ελεος σας πηραν χαμπαρι και οι πετρες! Ο αλλος λεει τι ωφελει το Traction σε σκουτερ.. ετσι θα το παμε δλδ,καθε νεα τεχνολογια που βγαινει και ειδικα τεχνολογια για ασφαλεια θα τη κραζουμε? Και στη συγκεκριμενη περιπτωση επειδη προκειται για σκουτερ? Δλδ αν αντι για σκουτερ ειχες μηχανη 400 κυβικων εκει τι θα ελεγες, ναι μια χαρα ειναι το TCS ?

    Δλδ ελεος μερικοι εδω μεσα!

    @Mr Overdose και μενα μ αρεσε πολυ το ΚΤΜ αλλα αλλη κουβεντα αυτη.
    Τι να πούμε κάλε μου φίλε....Και McLaren Senna να αγόραζα πάλι θα έλεγαν ότι είναι χαμηλή και δε μπορείς να μπεις... Τέλος πάντων...όλες οι απόψεις είναι καλοδεχούμενες...έτσι πρέπει να αισθανόμαστε και να λειτουργούμε...

  2. #47
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mr_Overdose Προβολή μηνύματος
    Ποιο πολυ για τραβελι απο ταυλανδι μου κανει να πω την αληθεια και ειναι και άσχημα εκει τα τραβελια παναθεματα!αλλα οπως λες κεσυ τα γουστα ειναι απολυτα σεβαστα! Εμενα παντος τα τραβελια δεν μου αρεσουν!
    Είμαι σίγουρος τώρα ότι ποτέ στη ζωή σου δεν έχεις πάει Ταϋλάνδη!!! Σου εύχομαι από καρδιάς κάποια στιγμή να πας....

  3. #48
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimitris5940 Προβολή μηνύματος
    Τι να πούμε κάλε μου φίλε....Και McLaren Senna να αγόραζα πάλι θα έλεγαν ότι είναι χαμηλή και δε μπορείς να μπεις... Τέλος πάντων...όλες οι απόψεις είναι καλοδεχούμενες...έτσι πρέπει να αισθανόμαστε και να λειτουργούμε...
    Φιλε Δημητρη μη χαλιεσαι ζαμανφου κι απανω τουρλα που λεμε εμεις οι λαικοι,υπαρχουν εδω μεσα οι αρμοδιοι moderators που επιβλεπουν και ειναι αρμοδιοι στο να βαλουν στη θεση του τον καθενα μας αν παρεκτρεπεται.

    Υ.γ Τα περι τραβελιων και γουστων ειλικρινα παιδια δεν ωφελουν σε τιποτα! Μη το κανετε αυτο.Οι moderators να επιληφθουν παρακαλω.

  4. #49
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    Φιλε Δημητρη μη χαλιεσαι ζαμανφου κι απανω τουρλα που λεμε εμεις οι λαικοι,υπαρχουν εδω μεσα οι αρμοδιοι moderators που επιβλεπουν και ειναι αρμοδιοι στο να βαλουν στη θεση του τον καθενα μας αν παρεκτρεπεται.

    Υ.γ Τα περι τραβελιων και γουστων ειλικρινα παιδια δεν ωφελουν σε τιποτα! Μη το κανετε αυτο.Οι moderators να επιληφθουν παρακαλω.
    Φίλε μου καλε...ούτε χαλιέμαι ούτε στεναχωριέμαι...απλά και μόνο λυπάμαι.....Στην ηλικία μου έχω συνηθίσει εντελώς διαφορετικά την ανταλλαγή γνωμών και απόψεων σε ένα φόρουμ.... Είμαι 62 ετών(με καρδιά 30αρη,)και οδηγώ 43 χρόνια μηχανές....Ίσως περισσότερα από την ηλικία πολλών εδώ στο Forum....Δεν παρεξηγώ κανένα...Άλλωστε ο καθένας εκφράζει την άποψη του αρκεί να την εκφράζει κόσμια....
    Τελευταία τροποποίηση από Dimitris5940; 07/03/2021 στις 17:29.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    Μια χαρά είναι το μηχανάκι Μητσαρα (επέτρεψε μου το Μητσαρα αν δεν σε προσβάλλω).. Βάλε φώτο να ζαχαρωσουμε όταν το βγάλεις στο δρομο.

    Στο λέω εγώ που είμαι αντισκουτερας αλλά υπέκυψα πέρυσι το καλοκαίρι και επέστρεψα μετά από πολλά χρόνια σε σκούτερ..

    Ότι έχει ο καθένας μας αρκεί να τσούλανε οι ροδες, αυτή νομίζω είναι η άποψη όλων.. Μην παρεξηγείς και την πλάκα που κάνουν κάποιοι, όλα δεκτά αρκεί να μην ξεφεύγουμε.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  6. #51
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά είναι το μηχανάκι Μητσαρα (επέτρεψε μου το Μητσαρα αν δεν σε προσβάλλω).. Βάλε φώτο να ζαχαρωσουμε όταν το βγάλεις στο δρομο.

    Στο λέω εγώ που είμαι αντισκουτερας αλλά υπέκυψα πέρυσι το καλοκαίρι και επέστρεψα μετά από πολλά χρόνια σε σκούτερ..

    Ότι έχει ο καθένας μας αρκεί να τσούλανε οι ροδες, αυτή νομίζω είναι η άποψη όλων.. Μην παρεξηγείς και την πλάκα που κάνουν κάποιοι, όλα δεκτά αρκεί να μην ξεφεύγουμε.
    Βεβαίως... Μητσαρα με φωνάζουν και τα εγγόνια μου που από 10 ετών τα πηγαίνω για trail μια Μαλακάσα μια Μαραθώνα...Πάνω από 60 μοντέλα Μότο σε 43 χρόνια.... Ξεκινώντας σε ηλικία 18 ετών με μια Matsuless...και ύστερα.... πολλά,πολλά,... Με την BMW 1600GT με τη σύζυγο(που οδηγεί επίσης μια Labretta 150) έχουμε γυρίσει όλη την Ευρώπη και τη μισή σχεδόν Ασία....Δεν είμαι σκουτερακιας,αυτή είναι η διαφορά,είμαι μηχανοφιλος..... Και enduro (παλαιότερα βέβαια,γιατί τώρα λίγο δύσκολο) και touring και trail και hayabusa 1300... και Suzuki 250rd, και laverda 1200 3κυλινδρη(είχα πάει ο ίδιος στο Breganze δίπλα στη Vicenza και την έφερα το 1981),,και Norton Commander 850,και Harley heritage soft tai,και Husky 250 model 1978 (τι να πει η καθόλα αξιοπρεπέστατη KTM)....Μια ζωή με μηχανές...(και σε αγώνες με τον Νίκο τον Κοντογιωργη και τον Γιάννη το Τογελο). Τι να απαντάω τώρα....και όλα αυτά για ένα σκουτερακι για κίνηση στη πόλη...big deal ρε παιδιά....Εάν τελικά βγάλουμε τα ρετσινιά από τα μάτια και καταλάβουμε ότι το κάθε τι έχει το προορισμό που έχει δημιουργηθεί τότε θα αγαπήσουμε πραγματικά τη μηχανοκίνηση...
    Τελευταία τροποποίηση από Dimitris5940; 07/03/2021 στις 23:06.

  7. #52
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimitris5940 Προβολή μηνύματος
    Βεβαίως... Μητσαρα με φωνάζουν και τα εγγόνια μου που από 10 ετών τα πηγαίνω για trail μια Μαλακάσα μια Μαραθώνα...Πάνω από 60 μοντέλα Μότο σε 43 χρόνια.... Ξεκινώντας σε ηλικία 18 ετών με μια Matsuless...και ύστερα.... πολλά,πολλά,... Με την BMW 1600GT με τη σύζυγο(που οδηγεί επίσης μια Labretta 150) έχουμε γυρίσει όλη την Ευρώπη και τη μισή σχεδόν Ασία....Δεν είμαι σκουτερακιας,αυτή είναι η διαφορά,είμαι μηχανοφιλος..... Και enduro (παλαιότερα βέβαια,γιατί τώρα λίγο δύσκολο) και touring και trail και hayabusa 1300... και Suzuki 250rd, και laverda 1200,,και Norton Commander 850,και Harley heritage soft tai,και Husky 250 model 1978 (τι να πει η καθόλα αξιοπρεπέστατη KTM)....Μια ζωή με μηχανές...(και σε αγώνες με τον Νίκο τον Κοντογιωργη και τον Γιάννη το Τογελο). Τι να απαντάω τώρα....και όλα αυτά για ένα σκουτερακι για κίνηση στη πόλη...big deal ρε παιδιά....Εάν τελικά βγάλουμε τα ρετσινιά από τα μάτια και καταλάβουμε ότι το κάθε τι έχει το προορισμό που έχει δημιουργηθεί τότε θα αγαπήσουμε πραγματικά τη μηχανοκίνηση...
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #53
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος

  9. #54
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimitris5940 Προβολή μηνύματος
    Βεβαίως... Μητσαρα με φωνάζουν και τα εγγόνια μου που από 10 ετών τα πηγαίνω για trail μια Μαλακάσα μια Μαραθώνα...Πάνω από 60 μοντέλα Μότο σε 43 χρόνια.... Ξεκινώντας σε ηλικία 18 ετών με μια Matsuless...και ύστερα.... πολλά,πολλά,... Με την BMW 1600GT με τη σύζυγο(που οδηγεί επίσης μια Labretta 150) έχουμε γυρίσει όλη την Ευρώπη και τη μισή σχεδόν Ασία....Δεν είμαι σκουτερακιας,αυτή είναι η διαφορά,είμαι μηχανοφιλος..... Και enduro (παλαιότερα βέβαια,γιατί τώρα λίγο δύσκολο) και touring και trail και hayabusa 1300... και Suzuki 250rd, και laverda 1200 3κυλινδρη(είχα πάει ο ίδιος στο Breganze δίπλα στη Vicenza και την έφερα το 1981),,και Norton Commander 850,και Harley heritage soft tai,και Husky 250 model 1978 (τι να πει η καθόλα αξιοπρεπέστατη KTM)....Μια ζωή με μηχανές...(και σε αγώνες με τον Νίκο τον Κοντογιωργη και τον Γιάννη το Τογελο). Τι να απαντάω τώρα....και όλα αυτά για ένα σκουτερακι για κίνηση στη πόλη...big deal ρε παιδιά....Εάν τελικά βγάλουμε τα ρετσινιά από τα μάτια και καταλάβουμε ότι το κάθε τι έχει το προορισμό που έχει δημιουργηθεί τότε θα αγαπήσουμε πραγματικά τη μηχανοκίνηση...
    Ε, πες τα ντε από την αρχή...

    Με τόση εμπειρία σε μοτοσυκλέτες, δικαιολογείσαι να πάρεις scooter. Οι υπόλοιποι να πάρουν KTM για να μάθουν.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  10. #55
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75

    Σκούτερ οδηγώ για κίνηση στον αστικό κύκλο από το 1995..Ξεκινώντας με ένα Typhoon 50cc και με αλλά πολλά ,έδωσα τώρα το Kymco downtown και πήρα το Sym...Τις μηχανές,ότι και να είναι,δεν τις παντρεύομαι.... Τις ΧΑΙΡΟΜΑΙ.....
    Τελευταία τροποποίηση από Dimitris5940; 08/03/2021 στις 09:25.

  11. #56
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Ε, πες τα ντε από την αρχή...

    Με τόση εμπειρία σε μοτοσυκλέτες, δικαιολογείσαι να πάρεις scooter. Οι υπόλοιποι να πάρουν KTM για να μάθουν.
    Σκούτερ οδηγώ για κίνηση στον αστικό κύκλο από το 1995..Ξεκινώντας με ένα Typhoon 50cc και με αλλά πολλά ,έδωσα τώρα το Kymco downtown και πήρα το Sym...Τις μηχανές,ότι και να είναι,δεν τις παντρεύομαι.... Τις ΧΑΙΡΟΜΑΙ.....

  12. #57
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimitris5940 Προβολή μηνύματος
    Σκούτερ οδηγώ για κίνηση στον αστικό κύκλο από το 1995..Ξεκινώντας με ένα Typhoon 50cc και με αλλά πολλά ,έδωσα τώρα το Kymco downtown και πήρα το Sym...Τις μηχανές,ότι και να είναι,δεν τις παντρεύομαι.... Τις ΧΑΙΡΟΜΑΙ.....
    Τελικά σήμερα αργά το βράδυ το παρέλαβα...Μόλις 4 χλμ και κατευθείαν στο πάρκινγκ.. Γέμισε με 20 ευρώ 100αρα....Ες αύριο τα σπουδαία. Μόλις τελειώσει η τοποθέτηση συναγερμού Pandora smart moto v2...

  13. #58
    Καλές βόλτες.
    MM#93

  14. #59
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	EA467549-A3D4-43E5-8CB9-597F59802F50.jpg 
Προβολές:	112 
Μέγεθος:	103,6 KB 
ID:	426235
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ποπαϋ Προβολή μηνύματος
    Καλές βόλτες.
    Ευχαριστω πολύ...Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	BBA61942-C8AA-4247-9950-FC772AC926CD.jpg 
Προβολές:	113 
Μέγεθος:	97,9 KB 
ID:	426236
    ΕΣ αύριο τα σπουδαία μετά τη τοποθέτηση του συναγερμού Pandora smart moto v2...

  15. #60
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Μεγειες μεγεις φιλε Δημητρη! Να σαι καλα να το χαιρεσαι! Πολυ ωραιο!

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Το καλύτερο παπί
    από COSMIC στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2008, 17:39
  2. το καλύτερο ανέκδοτο του κόσμου!
    από milaber στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 71
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2005, 19:47
  3. το καλύτερο.....
    από free rider στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2004, 13:09
  4. το καλυτερο αντιστρες, μονο για αντρες
    από dimitris74 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2004, 17:53
  5. Το Καλυτερο Ανεκδοτο Ολων
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 14:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF