Καλησπέρα στην ομάδα και Καλά Χριστούγεννα με υγεία σε όλους και πάντα όρθιοι. Έχουν ανοιχτεί πολλά νήματα με το συγκεκριμένο θέμα αλλά δεν βρήκα "αυτό που έψαχνα" . Εάν έχει απαντηθεί παρακαλώ παραπεμψετε με.
Λοιπόν ξεκινάω,ψάχνω μια μοτοσυκλέτα σε στυλ SS δηλαδή πιο πολύ για sport turing. Κοίταζα το Yamaha XJ6 Diversion F και για το Honda CBR 600 F . Και τα δύο είναι τετρακυλινδρα και το Yamaha το έκανα και test drive. Κοίταζα και για το kawasaki ER 6 F αλλά δεν το προτιμώ λόγο του ότι είναι δικυλινδρο. Για Suzuki (GSXR F) δεν έχω πολύ κοιτάξει λόγο των ανακλήσεων του πλαισίου. Μιλάμε για μοντέλα μετά το 2010 σίγουρα. Τα δύο πρώτα τα είχα βρει μεταχειρισμένα (κοντά Αθήνα που κοιτάζω) αλλά δυστυχώς δεν τα πρόλαβα. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο μοντέλο να κοιτάξω σε τετρακύλινδρο και σε όχι πολύ χαμηλή θέση οδήγησης? Είναι η πρώτη μοτοσυκλέτα μεγάλου κυβισμού οπότε δεν θέλω να διάθεσω και πολλά χρήματα ,όχι ότι άμα βρεθεί το καταλληλότερο δεν θα πέσει το μαρούλι . Επίσης για εξοπλισμό κοιτάζω να έχει πιστοποιήσεις τουλάχιστον CE lvl 2.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.