Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Αγορα νεου κρανους

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της dimitris23
    Εγγραφή
    28/04/2020
    Μηνύματα
    76

    Αγορα νεου κρανους

    Καλησπερα στη παρεα. Κατι με τρωει να αγορασω κρανος. Αυτη τη στιγμη εχω το agv k-3 sv. Προς το παρον κανει τη δουλεια του αλλα θελω να παω σε κατι καλυτερο. Κοιταω απο helmet city εχει καποιες προσφορες.
    https://www.helmetcity.co.uk/x-lite-...tery-blue-050/ X-Lite X-803
    https://www.helmetcity.co.uk/hjc-rpha-11-naxos-blue/ HJC RPHA-11
    https://www.helmetcity.co.uk/shoei-x...-3-brink-tc10/ Shoei X-Spirit 3
    Ειμαι αναμεσα στα δυο πρωτα x-lite hjc, αλλα σκεφτομαι και το shoei. Βασικα τι παιζει με την αποστολη γιατι βλεπω οτι μαλλον δεν στελνουν προς το παρον εξωτερικο εκτος να κατι διαβαζω λαθος. Αξιζει το shoei τα παραπανω λεφτα; Γιατι δεν τη λες και μικρη τη διαφορα. Οδηγω street triple 675 και διαδρομες κυριως παλια εθνικη. Χρονια πολλα με υγεια και καλη χρονια να εχουμε.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Καλημερα!Ψαξε φιλε να δεις ποτε γινεται το Brexit πριν παραγγειλεις μην γινει καμια στραβη και πληρωσεις τελωνειο!Πριν ενα μηνα πηρα το Shoei απο εδω,Ελλαδα.Δεν μπορω να σου πω την γνωμη μου σε σχεση με τα αλλα που αναφερεις γιατι μεχρι τωρα απο κρανη ειχα μονο κατσαρολες με 50-60 ευρω,δεν ειχα ποτε σοβαρο κρανος περα απο ενα Airoh flip up,που ειναι αλλη κατηγορια απο το Shoei.

  3. #3
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    πολυ καλη τιμη το xlite, μπορει να το χτυπησω κ εγω

  4. #4
    Νέο μέλος Το avatar του/της dimitris23
    Εγγραφή
    28/04/2020
    Μηνύματα
    76
    Και γω μαλλον για xlite με βλεπω. Ξερει καποιος τι παιζει με brexit και τελωνειο που ανεφερε ο φιλος; Επισης αυτο που γραφει στην σελιδα τη σημαινει γιατι δεν βγαζω ακρη
    * * IMPORTANT - UPDATE 23/12/2020 - EUROPEAN ORDERS ARE NOT BEING COLLECTED BY DPD UNTIL MONDAY 4TH JANUARY, DUE TO THE LATEST TRAVEL RESTRICTIONS AGAINST THE UK BY FRANCE / EUROPE * *

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Καλημερα!Ψαξε φιλε να δεις ποτε γινεται το Brexit πριν παραγγειλεις μην γινει καμια στραβη και πληρωσεις τελωνειο!Πριν ενα μηνα πηρα το Shoei απο εδω,Ελλαδα.Δεν μπορω να σου πω την γνωμη μου σε σχεση με τα αλλα που αναφερεις γιατι μεχρι τωρα απο κρανη ειχα μονο κατσαρολες με 50-60 ευρω,δεν ειχα ποτε σοβαρο κρανος περα απο ενα Airoh flip up,που ειναι αλλη κατηγορια απο το Shoei.
    There is a deal https://www.bbc.com/news/uk-politics-32810887

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Capture.jpg 
Προβολές:	245 
Μέγεθος:	89,6 KB 
ID:	424389

    Τωρα παίζει η αγορα να ειναι χωρίς ΦΠΑ αλλα να πληρωνεις το ΦΠΑ της χωρας εισαγωγής, μεχρι τωρα πλήρωνες το ΦΠΑ της χωρας αποστολης.
    Αλλα και παλι κερδος ειναι αφου το ΦΠΑ στην Ελλαδα θα πεσει στο 13% για τα κράνη

    Εμενα σε μια παραγγελία που εκκρεμεί απο αλλο μαγαζι για κατι αντλλακτικα, ο Αγγλος μου είπε οτι θα μου πιστώσει το ΦΠΑ που πλήρωσα.

  6. #6
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitris23 Προβολή μηνύματος
    Και γω μαλλον για xlite με βλεπω. Ξερει καποιος τι παιζει με brexit και τελωνειο που ανεφερε ο φιλος; Επισης αυτο που γραφει στην σελιδα τη σημαινει γιατι δεν βγαζω ακρη
    * * IMPORTANT - UPDATE 23/12/2020 - EUROPEAN ORDERS ARE NOT BEING COLLECTED BY DPD UNTIL MONDAY 4TH JANUARY, DUE TO THE LATEST TRAVEL RESTRICTIONS AGAINST THE UK BY FRANCE / EUROPE * *
    είχαν επιβληθεί κάποιοι περιοιρισμοί μετακίνησης και εισαγωγών/εξαγωγών λόγω μετάλλαξης κορονοβαιρους και γι'αυτό η dpd (το κουριερ) δεν παραλαμβάνει προιόντα για εξαγωγή έως 4/1. Βέβεαια άρθηκαν αυτοι οι περιορισμοί κάποιες μέρες μετά και αφορούσαν μόνο Γαλλία και Βέλγιο αν δεν κάνω λάθος, οπότε νομίζω μπορείς να το πάρεις κανονικά.
    Τελευταία τροποποίηση από Cpt_Slow; 29/12/2020 στις 00:24.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitris23 Προβολή μηνύματος
    Και γω μαλλον για xlite με βλεπω. Ξερει καποιος τι παιζει με brexit και τελωνειο που ανεφερε ο φιλος; Επισης αυτο που γραφει στην σελιδα τη σημαινει γιατι δεν βγαζω ακρη
    * * IMPORTANT - UPDATE 23/12/2020 - EUROPEAN ORDERS ARE NOT BEING COLLECTED BY DPD UNTIL MONDAY 4TH JANUARY, DUE TO THE LATEST TRAVEL RESTRICTIONS AGAINST THE UK BY FRANCE / EUROPE * *
    Δε κοιτάς από το Motocard καλύτερα ?

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα νεου κρανους με Bluetooth...
    από teogtp στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2013, 09:23
  2. Βοήθεια για αγορά νέου κράνους!!!
    από tzoelass στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2012, 14:40
  3. αγορα νεου κρανους x-spirit,xr-1100 η shark RSI?
    από dimkin στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2010, 07:30
  4. Αγορά ζελατίνας κράνους
    από Georg_ στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2006, 13:55
  5. Αγορα Νεου Μοτερ
    από noble στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2004, 07:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF