Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 38

Θέμα: Ταξίδι με παπί(sym vf 125)

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Είμαι καιρό εδώ στο φόρουμ και έχω διαβάσει διάφορα τρελά κατά καιρούς..Από την εμπειρία μου όταν κάποιος κάνει τέτοια ερώτηση είμαι σίγουρος ότι δεν έχει κάνει τέτοιο ταξίδι με κανένα δίτροχο,επόμενος έχει έλλειψη εμπειρίας και προσπαθώ να τον αποτρέψω γιατί το θεωρώ επικίνδυνο από πολλές απόψεις..Τι να πω ίσως είμαι παράλογος που βάζω την ασφάλεια πάνω από όλα...

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Μια χαρά θα φτάσεις . Και αν θέλεις να είσαι 100% σίγουρος ότι θα φτάσεις κάνε μια συνδρομή σε οδική και βάλε διεύθυνση διαμονής τον τόπο προορισμού του ταξιδιού
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    724
    Dorso μπορείς να πεις και όχι να επιβάλεις την άποψή σου χωρίς να σχολιάζεις/χαρακτηρίσεις την άποψη των άλλων.



    Ότι γίνεται γίνεται αλλά...
    Από θέμα ασφάλειας μεγάλο ρόλο παίζει η διαδρομή που θα κάνεις καταρχήν .

    Προσωπικά με παπιά μετά από 10' οδήγησης έχω ένα μούδιασμα στον προστάτη.
    Για αυτό και μόνο τον λόγο εγω δεν θα το επιχειρούσα


    Κατά τα αλλα δες στα ταξιδιωτικά αν θυμάμαι καλά τον Βρασίδα? Που έφυγε διακοπές με την πάπια

  4. #19
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Πως γινεται καθε θεμα,να καταληγει σε προσωπικες διαφωνειες ποιος την εχει πιο μεγαλη δεν το καταλαβαινω.
    Ας μην ειμαστε απολυτοι εφ οσον δεν γνωριζομαστε οι περισσοτεροι μεταξυ μας.
    Και για να ξαναρθουμε στο θεμα μας.
    Φιλε μου καλε αν ειχες ΧΟΝΤΑ ΠΑΝΓΙΟΥΡΟΠΕΑΝ 1300 θα σουλεγα οτι ενα ταξιδι 400 χλμ θα το εκανες ανετα σε 2,5-3,5 ωρες και πιθανως και χωρις σταση.Ομως με το παπι θα κανεις τις διπλασιες ωρες τουλαχιστον.Το παπι δεν εχει κανενα προβλημα μηχανικά.Ο πισινούλης σου και η μεσούλα σου,ομως θα εχουν (αναλογα και την ηλικια σου βεβαια)ΑΝ εισαι κατω απο 25 πιο καλα,αν εισαι παραπανω η πολυ παραπανω θα χειροτερευεις με γεωμετρικο λογο οσο ανεβαινει η ηλικια.
    Αν επιμενεις να το κανεις οπλισου με υπομονη και προχωρας οσο αντεχουν τα παραπανω προαναφερθεντα μελη του σωματος σου.Κανεις σταση ξεκουραζεσαι και ξαναπροχωρας μεχρι να φτασεις στον πρρορισμο σου.Καλοταξιδος.
    Oσο για τα υπολοιπα ''κοκορακια'' ταξιδευτες ή μή,θα αναφερω την εμπειρια μου (την εχω αναφερει πολλακις ,οι παλαιοτεροι το θυμουνται)οτι σε επανειλημμενες μετρησεις που εχω κανει σε σταθμους διοδιων παρασκευες(αναχωρησεις νωρις απογευμα και κυριακες αφιξεις αργα απογευμα-βραδυ) εδω και 15 χρονια,ποτε-ακομα και σε ηλιολουστες καλοκαιρινες μερες που περιμενες ολοι να ειναι εξω με τις μοτοσυκλεττες τους- μά ποτε ομως ,δεν μετρησα πανω απο 3 εως 4 στα χιλια ποσοστο μοτοσυκλεττες προς αυτοκινητα,πραγμα που αποδεικνυει οτι η μοτοσυκλεττα για την συντριπτικη πλειοψηφεια ειναι ΑΣΤΙΚΟ σπορ.ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΕΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 02/01/2021 στις 12:16.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #20
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Πως γινεται καθε θεμα,να καταληγει σε προσωπικες διαφωνειες ποιος την εχει πιο μεγαλη δεν το καταλαβαινω.
    Ας μην ειμαστε απολυτοι εφ οσον δεν γνωριζομαστε οι περισσοτεροι μεταξυ μας.
    Και για να ξαναρθουμε στο θεμα μας.
    Φιλε μου καλε αν ειχες ΧΟΝΤΑ ΠΑΝΓΙΟΥΡΟΠΕΑΝ 1300 θα σουλεγα οτι ενα ταξιδι 400 χλμ θα το εκανες ανετα σε 2,5-3,5 ωρες και πιθανως και χωρις σταση.Ομως με το παπι θα κανεις τις διπλασιες ωρες τουλαχιστον.Το παπι δεν εχει κανενα προβλημα μηχανικά.Ο πισινούλης σου και η μεσούλα σου,ομως θα εχουν (αναλογα και την ηλικια σου βεβαια)ΑΝ εισαι κατω απο 25 πιο καλα,αν εισαι παραπανω η πολυ παραπανω θα χειροτερευεις με γεωμετρικο λογο οσο ανεβαινει η ηλικια.
    Αν επιμενεις να το κανεις οπλισου με υπομονη και προχωρας οσο αντεχουν τα παραπανω προαναφερθεντα μελη του σωματος σου.Κανεις σταση ξεκουραζεσαι και ξαναπροχωρας μεχρι να φτασεις στον πρρορισμο σου.Καλοταξιδος.
    0σο για τα υπολοιπα ''κοκορακκια'' ταξιδευτες ή μή,θα αναφερω την εμπειρια μου (την εχω αναφερει πολλακις ,οι παλαιοτεροι το θυμουνται)οτι σε επανειλημμενες μετρησεις που εχω κανει σε σταθμους διοδιων παρασκευες(αναχωρησεις νωρις απογευμα και κυριακες αφιξεις αργα απογευμα-βραδυ) εδω και 15 χρονια,ποτε-ακομα και σε ηλιολουστες καλοκαιρινες μερες που περιμενες ολοι να ειναι εξω με τις μοτοσυκλεττες τους- μά ποτε ομως ,δεν μετρησα πανω απο 3 εως 4 στα χιλια ποσοστο μοτοσυκλεττες προς αυτοκινητα,πραγμα που αποδεικνυει οτι η μοτοσυκλεττα για την συντριπτικη πλειοψηφεια ειναι ΑΣΤΙΚΟ σπορ.ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΕΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ.
    Αμα ο ανθρωπος είναι μερακλής ταξιδεύει μ' ότι να 'ναι, με ότι έχει......
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  6. #21
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Δεν περνάνε όλοι διόδια..λέγονται επαρχιακοι και οι περισσότεροι μοτοσυκλετιστες πάνε από κει για τη χαρά του σπορ..η εθνική είναι μονότονη..επίσης δίνεις δείγμα από συγκεκριμένο χρονικό περιθώριο..ότι δηλαδή οποιος εχει μοτο βγάνει μονο εκείνες τις ώρες..σε πληροφορώ ότι άλλοι βγαίνουν μονοημερες Σάββατο αλλοι Κυριακή άλλοι γυρνάνε μεσημέρι άλλοι απόγευμα άλλοι βραδυ...οπότε αμέσως αμέσως η έρευνα σου εχει εσφαλμένα δεδομένα γιατί πας βάση των ταξιδεύτων του σκ με τα κουτιά που πάνε σε εξοχικά κλπ..προχωράμε...εμείς τα κοκόρια μαλλον δεν έχουμε θέση εδω γύρω....και ναι σε μένα και γενικά σε όσους απάντησαν στον dorso το πηγαινες..για άνθρωπος που δε σ αρέσουν οι διαφωνίες σε θρεντ δε δείχνεις να τις αποφεύγεις...
    Throttle that mysterious friend of ours

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Δεν περνάνε όλοι διόδια..λέγονται επαρχιακοι και οι περισσότεροι μοτοσυκλετιστες πάνε από κει για τη χαρά του σπορ..η εθνική είναι μονότονη..επίσης δίνεις δείγμα από συγκεκριμένο χρονικό περιθώριο..ότι δηλαδή οποιος εχει μοτο βγάνει μονο εκείνες τις ώρες..σε πληροφορώ ότι άλλοι βγαίνουν μονοημερες Σάββατο αλλοι Κυριακή άλλοι γυρνάνε μεσημέρι άλλοι απόγευμα άλλοι βραδυ...οπότε αμέσως αμέσως η έρευνα σου εχει εσφαλμένα δεδομένα γιατί πας βάση των ταξιδεύτων του σκ με τα κουτιά που πάνε σε εξοχικά κλπ..προχωράμε...εμείς τα κοκόρια μαλλον δεν έχουμε θέση εδω γύρω....και ναι σε μένα και γενικά σε όσους απάντησαν στον dorso το πηγαινες..για άνθρωπος που δε σ αρέσουν οι διαφωνίες σε θρεντ δε δείχνεις να τις αποφεύγεις...
    Εγω που περνάω διόδια χωρίς πινακίδα σε ποια κατηγορία ανηκω ?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  8. #23
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    257
    Εσυ δεν ειπε οτι πας στην γωνια σου να χασμουρηθεις γτ το βλεπεις να παιρνει φωτια το θρεντ?Γτ τωρα το συνεχιζεις?(αγνη απορια ειναι)

  9. #24
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Εγω που περνάω διόδια χωρίς πινακίδα σε ποια κατηγορία ανηκω ?
    Στην ίδια με εκείνους που περνάνε το διόδιο, δυο-δυο.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  10. #25
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.597
    θα άλλαζε η χρονιά και δε θα'χε λίγο μαλλιοτράβηγμα; Αλίμονο και φτου κακά ταυτόχρονα.
    Φαουλ (απ'αυτά που τα λέμε "στην κρίση του διαιτητή" όμως) ο ντόρσος με το "πολύ" ύφος που φάνηκε να έχει το γραπτό του, αλλά ντάξει δεν θα τον κρεμάσουμε ρε παιδιά τον άνθρωπο, καλή πρόθεση είχε.
    Άκυρος ο Παναβούρης με τα άλματα λογικής που έχουν οι "αδιάσειστοι" υπολογισμοί του και οδηγούν -duuuuhh- σε αυθαίρετα συμπεράσματα.
    Αυτο το λαμόγιο ο οχιάς όλο τρίβεται στη γκλίτσα και ο τεος κρατάει το λάβαρο των γουικεντ γουόριορζ ψηλά!
    Είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα είμαστε!
    Πις ρε, μα γιατί δεν ακούει κανένας πλέον τον καλό το γλάρο;

    Στο -ίσως και bot!!!- χρήστη που άνοιξε το θρεντ, η απάντηση είναι μια δοκιμή θα σας πείσει.
    Στα είπαν και τα έτσι στα είπαν και τα αλλιώς.
    Άμα του άλλου το λέει η περδικούλα του θα φτάσει στο βόρειο πόλο με το παπί.
    Καλού κακού βέβαια, ας κάνει καμια πρόβα πριχού, για να μη το φυσάει και δεν κρυώνει.
    Τελευταία τροποποίηση από o_gavros; 02/01/2021 στις 12:46.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  11. #26
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Εσυ δεν ειπε οτι πας στην γωνια σου να χασμουρηθεις γτ το βλεπεις να παιρνει φωτια το θρεντ?Γτ τωρα το συνεχιζεις?(αγνη απορια ειναι)
    Ε πηγα χτες..χασμουρηθηκα...πόσο πχια θα μου φύγει το σαγόνι...
    Throttle that mysterious friend of ours

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Κανείς δε γεννήθηκε με εμπειρία. Όλοι απο κάπου ξεκινήσαμε, καποιες φορές φάγαμε τα μούτρα μας, καποιες φορές τα καταφέραμε.

    Φοιτητής στην Πατρα με παπί μετάνοιωσα που δεν το ανέβασα μια φορά οδικώς στο πατρικο στο Βόλο, παρόλο που ο πατέρας μου μου το πρότεινε, κυρίως επειδή βαριόταν να κουβαλιέται κάτω με το τρεηλερ για να το φέρει (και να το ξαναπαει φυσικα). Το ειχα σκεφτει αλλά..... αυτά τα γαμημένα αλλά. Θα έκανα την τρέλα μου, θα το ζούσα και θα είχα να το λεω.

    Χρόνια μετά, στη Γερμανια, έχω ήδη πάρει ένα αμάξι λίγο ότι ναναι έτσι για το γμτ (γιατί εκτός άλλων μου είχε λείψει και η οδήγηση) και αποφασίζω να κατεβω Ελλάδα οδικώς. Πρακτικά το μόνο που φοβόμουν ήταν η πλοήγηση. Δεν είχα offline navigation, καθόλου χάρτες και καθόλου δίκτυο εκτός χώρας για google maps. Αποφασίζω να κατέβω με ένα συνάδελφο που το είχε ξανακάνει και καλα είχε εμπειρία απο οδήγηση στο εξωτερικό. ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΑΞΙΔΙΑ EVER!!!! Μια που πηγαμε, μια που γυρισαμε μετα τις διακοπες. Ίδια φάση, εγω εχω εμπειρία και ξέρω, εσυ δεν εχεις ταξιδεψει ποτε εξωτερικο και δεν ξέρεις, οποτε κανεις οτι σου λεω. Εκανε κυριολεκτικα κουμαντο στο αμαξι μου.

    Από τότε εχω κατέβει πολλες φορες, πάντα μόνος μου. 2000χλμ στα βαλκάνια μόνος μου, με αμάξι 15ετιας. Από σερί οδήγηση 20+ ωρες και στασεις σε βενζιναδικα μέχρι διανυκτέρευση για ξενάγηση σε πόλεις που ήθελα να δω (έτσι είδα Βελιγράδι και Βουδαπέστη). Να τη χέσω την εμπειρία του, όχι μόνο δε βοήθησε, έχει χάσει και την εκτίμηση μου και οποτε δίνει συμβουλές σκέφτομαι μόνο "τι μλκιες μου λες πάλι...."

    Από τότε με έχουν ρωτήσει αρκετοί για την διαδρομή. Είναι κουραστική? Είναι, δε χωρά καμία αμφιβολία. Σε κανεναν δεν ειπα "μην το κάνεις", και μάλιστα ανεξαρτήτως οχηματος (γιατι άκουσα και τετοια σχόλια).

    Από τότε όποιος ξεκινά με "φίλε αστο δεν εχεις εμπειρία" λέω απλά αντε γεια. Ψάχνω αλλού για πληροφοριες. Όποιος θέλει να βοηθήσει δεν θα σε αποτρεψει ποτε, θα επισημάνει τι να προσέξεις και μόνο "υπο συνθήκες" θα σε αποτρέψει να κανεις κάτι γιατί όντως θα υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος. Το "δεν εχεις εμπειρία" σκέτο ΔΕΝ είναι λόγος.

    Η μηχανή που αγόρασα εδω βρισκόταν σε ένα κωλοχώρι 400χλμ απο μένα. Σχεδόν με όποιον το συζητούσα μου έλεγε να πληρώσω μεταφορικες ή να νοικιάσω φορτηγάκι, δηλ κανα 500αρικο+ καπέλο συν το χρόνο και ταλαιπωρια για τις συνεννοησεις. Ο πωλητής έβαλε τα γέλια οταν του είπα την παιρνω και φευγω. Εμπειρια απο ταξίδι? 1 φορα Αθηνα-Βόλο χωρις να ξαναεχω οδηγησει μηχανή πρακτικά. Με δανεικό εξοπλισμό, κρυο και κάποια βροχή στο δρόμο με γυμνο μηχανάκι, το έκανα και στα τετοια μου ολα. Το άλλο πρωι τη χάζευα στην αυλή και τα είχα ξεχάσει όλα.

    Άρα?
    Αν ο φίλος παπόβιος θέλει να το κάνει, είτε επειδή δεν έχει άλλο μέσο είτε έτσι για το γούστο, να το κάνει. Το τι να προσέξει ήδη αναφέρθηκε. Τα βάζει κάτω, τα μετράει και αποφασίζει.
    Θα κουραστεί? Πιθανότατα, θα πρεπει να το περιμένει. Θα μάθει? Σίγουρα!

  13. #28
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Δεν περνάνε όλοι διόδια..λέγονται επαρχιακοι και οι περισσότεροι μοτοσυκλετιστες πάνε από κει για τη χαρά του σπορ..η εθνική είναι μονότονη..επίσης δίνεις δείγμα από συγκεκριμένο χρονικό περιθώριο..ότι δηλαδή οποιος εχει μοτο βγάνει μονο εκείνες τις ώρες..σε πληροφορώ ότι άλλοι βγαίνουν μονοημερες Σάββατο αλλοι Κυριακή άλλοι γυρνάνε μεσημέρι άλλοι απόγευμα άλλοι βραδυ...οπότε αμέσως αμέσως η έρευνα σου εχει εσφαλμένα δεδομένα γιατί πας βάση των ταξιδεύτων του σκ με τα κουτιά που πάνε σε εξοχικά κλπ..προχωράμε...εμείς τα κοκόρια μαλλον δεν έχουμε θέση εδω γύρω....και ναι σε μένα και γενικά σε όσους απάντησαν στον dorso το πηγαινες..για άνθρωπος που δε σ αρέσουν οι διαφωνίες σε θρεντ δε δείχνεις να τις αποφεύγεις...
    Κακως παρεξηγηθηκες,διοτι μαλλον εσυ θα εισαι στο 0,3-04% αυτων που προανεφερα.Η στατιστικη εχει γινει και σε αλλες ωρες και σε παλαιες Εθνικες και τοπικα δικτυα με ακομα μικροτερα ποσοστα ταξιδευοντων.Εξαιρω στα τοπικα δικτυα τα παπακια και τα ντελιβερυ καθως και τους τοπικους ροσσι με βγαλμενες ουρες εξατμισεις και αριθμους-αυτονοητο νομιζω- εξ αλλου οι ταξιδευτες ξεχωριζουν.Γι αυτο πρωτιστως ανεφερα μετρησεις σε ΔΙΟΔΙΑ για να αποφυγω τους τοπικους παπιοβιους και καγκουρες που ουτως η αλλως ΔΕΝ ταξιδευουν συνηθως.Φιλε δυστυχως απο το 2000 και μετα που το αυτοκινητο εγινε προσιτο και με πολλες ευκολιες ασφαλειας και ανεσης, η ΜΟΤΟ για ταξιδια προτιμαται απο ολο και λιγοτερους, και προτιμαται για κοντινες αποστασεις. ΔΙΑΠΙΣΤΩΜΕΝΟ απο καποιον 60,5 χρον, που ταξιδευε ΑΠΟ τελους της 10ετιας 70 με 50αρι εως 900αρι, εως και σημερα που μιλαμε.Αυτα επειδη βλεπω οτι εισαι 34 και δεν εχεις ζησει παλαιοτερες εποχες και τα ταξιδια τους με μοτο.Καλα και ορθια χιλιομετρα με την νεα χρονια.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #29
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Βρε μαζι σου ναι προφανώς το αμάξι προσφέρει ευκολία..και εγώ για ταξίδι το αμάξι με τον καφέ μου θα προτιμήσω και τη μουσικούλα και το ερκοντισιο..


    Αλλα....θα γουστάρω να πάρω το μοτο να πάω μια εκδρομή κάπου πες το κοντά πες το μακρυά...ο καθένας έχει αλλα μέτρα και σταθμά δες τον τύπο με το nc που η βόλτα του είναι ότι είναι για κάποιον άλλο ένα ταξίδι..αυτό όμως δε σημαίνει ότι έχουν μειωθεί τα μοτο..δηλαδή τι??μοτοσυκλετιστης είναι μόνο οποιος καβαλάει και κανει 950 χλμ τη φορά?έτσι το παρουσιάζεις..και ναι και εμείς οι καγκουρες που λες με τις κλειστές πινακίδες κλπ ψυχούλα εχουμε να ούμε..τέλος πάντων..μεγάλη κουβέντα..ο καθένας όπως τη βρίσκει στην τελική..άλλοι έχουν τα μότο για καφέ και δουλειά άλλοι για πίστες και καγκουριες και άλλοι για να γυρνάνε τον κόσμο όλο..δε νομίζω ότι κάποιος κάνει λάθος χρήση η κατακριτέα(αντε ίσως οι καφετεριακιδες με ss η tracer900)...καλή χρονιά και καλά χλμ και από μενα
    Throttle that mysterious friend of ours

  15. #30
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Προσωπικά συμφωνώ με τον παναβούρη ότι οι μοτοσυκλέτες που κάνουν ταξίδια είναι ποσοστιαία λίγες σε σχέση με τα αυτοκίνητα.

    Εννοείται ότι ένας φανατικός μοτοσυκλετιστής που κάνει παρέα με αντίστοιχους, θα βλέπει γύρω του συνέχεια μοτοσυκλέτες, διότι προγραμματίζει να κινείται με αυτές. Αν όμως παρατηρήσει λίγο καλύτερα τι συμβαίνει γύρω του, θα δει ότι η συντριπτική πλειοψηφία χρησιμοποιεί αμάξι για τα ταξίδια.

    Ακόμα και μέσα στην πόλη τα αμάξια έχουν τα σκήπτρα, παρόλο που δε βολεύουν στο καθημερινό μποτιλιάρισμα. Δεν εννοώ ότι είναι λίγες οι μοτοσυκλέτες, αλλά ότι είναι πολύ περισσότερα τα αμάξια.

    Πάντως δεν είναι κακό να ανήκεις σε μειοψηφία. Σε δένει και πιο πολύ με τους ομοϊδεάτες.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γνωμες για SYM MAGIC 125 SR ΠΑΠΙ!!
    από Golidos7 στο forum SYM
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2016, 01:19
  2. Ταξιδι με παπι(Διαβαστε για να τρελαθειτε)
    από greekgenius στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2009, 11:33
  3. ...ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΠΑΠΙ.Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ!
    από kostask2008 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2008, 13:25
  4. ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΠΑΠΙ...
    από kostask2008 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2008, 00:02
  5. Ταξίδι με... παπί;;;
    από anf125 στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2007, 08:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF