Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 37

Θέμα: Keihin FCR 35 σε KTM 250 2002

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    544
    Αυτό που δείχνεις δεν είναι το CR 35 που φοράς σύμφωνα με το μανουαλ. Λογικά το πήρε από κάποιο άλλο μηχανάκι.

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/01/2021
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Αυτό που δείχνεις δεν είναι το CR 35 που φοράς σύμφωνα με το μανουαλ. Λογικά το πήρε από κάποιο άλλο μηχανάκι.
    https://www.motorcyclespareparts.eu/...oad/carburetor

    αυτο εδω ειναι το καρμπυρατερ , σωστα?

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/01/2021
    Μηνύματα
    14
    Τωρα που βρηκα κ ποια βελονα φοραει , βρηκα αυτο
    A local rider was frustrated by 2 of the KTM shops failing to solve his 2002 250EXC RFS jetting problems and told him to get used to it. After a few emails he met with me and we worked thru a series of tests and found DTM#1 or DXM#3 was best by far.

    #48 pilot

    OBDXM#3

    1 1/4 turns out

    #168 main jet

    ~60F @ 500ft elevation

    A OBDXN is a step leaner for summer or higher altitude riding.

    I made contact with Randy at Clearbrook Yamaha in BC Canada because none of the US dealers can get the OBDXM, it is from Yamaha. Randy has been handling orders for several months now on this for KTM 250RFS riders.

    US riders can call Clearbrook Yamaha (BC) at 1-877-811-0011 (toll free) and ask for Randy. He will order the needles from Yamaha Canada and ship them to you. They are only available as a special order item.

    ( Clearbrook Yamaha open Tues.-Sat.)

    OBDXN is part number 5GS-14916-DN

    OBDXM is part number 5GS-14916-DM

    James

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    544
    Ναι.

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/01/2021
    Μηνύματα
    14
    Μπορειτε να μου προτεινετε καποια μαγαζια (σε πμ αν αποτελει προβλημα διαφημισης να γραφτει στο φορουμ) να επικοινωνησω για να ρωτησω για τα ζιγκλερ γιατι στο διαδυκτιο απο Ελλαδα δεν εχω μεγαλη τυχη στην αναζητηση και φανταζομαι καποιοι που ασχολουνται με αυτα ισως δεν βρισκονται στο νετ.

  6. #21
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Thabishop Προβολή μηνύματος
    Μπορειτε να μου προτεινετε καποια μαγαζια (σε πμ αν αποτελει προβλημα διαφημισης να γραφτει στο φορουμ) να επικοινωνησω για να ρωτησω για τα ζιγκλερ γιατι στο διαδυκτιο απο Ελλαδα δεν εχω μεγαλη τυχη στην αναζητηση και φανταζομαι καποιοι που ασχολουνται με αυτα ισως δεν βρισκονται στο νετ.
    Ψαξε για καποιον κυριακοπουλο, νομιζω στον αλιμο ειναι.
    Αν δε βρεις ελλαδα, τοτε allen performance στην αγγλια.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/01/2021
    Μηνύματα
    14
    Ευχαριστώ

  8. #23
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    179
    Frank mxparts έχει τα πάντα για fcr και σε μια εβδομάδα είναι σπίτι σου.. Για τα fcr υπάρχει ένας κανόνας μια ρύθμιση κάθε φορά όχι πολλές μαζί γιατί χάνεται η μπάλα.. Μέχρι τα 3/4 του γκαζιού υπεύθυνη είναι η βελόνα στο τέρμα γκάζι είναι το main Jet..

  9. #24
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    179
    http://www.keihin-fcr.com/index.php?...product_id=138 αν δεις πιο κάτω έχει σχεδιάγραμμα για τις βελόνες και σε ποιο φάσμα στροφών είναι πιο φτωχές η πιο πλούσιες..

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/01/2021
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sotirisxt Προβολή μηνύματος
    http://www.keihin-fcr.com/index.php?...product_id=138 αν δεις πιο κάτω έχει σχεδιάγραμμα για τις βελόνες και σε ποιο φάσμα στροφών είναι πιο φτωχές η πιο πλούσιες..

    Όπως γράφει κ ο James η βελόνα που φοράω πάνω είναι yamaha κ ουχί keihin έτσι δεν την βρίσκω στα σχεδιαγραμματα της keihin...

    Main jet βρήκα κ πήρα #160 #166 #170 είχε κ μια κασετίνα με δέκα νούμερα από 160-178 στο περκο παρτς αλλά πουλάνε μόνο αν έχεις μαγαζί με μηχανάκια...

    Το pilot jet που φοράω ειναι το κοντό κ είναι σαν να ψάχνω βελόνα στα άχυρα... Ο κυριάκοπουλος που στο σαιτ δείχνει να έχει δεν έχει καθόλου κ δεν θα φέρει σύντομα απ ότι μου είπε, τώρα περιμένω μια απάντηση από Θεσσαλονίκη, αν έχει κ τι νούμερα...

    Frank mx βλέπω ένα pilot jet μόνο #35? "φοβάμαι" λίγο το εξωτερικό γιατί με τα κουριερ βλέπω να έρχεται σε κάνα 2μηνο...

  11. #26
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Απο τη στιγμη που εχεις αλλο καρμπ και αλλη βελονα, δεν εχει κανενα νοημα να συγκρινεις νουμερα ζιγκλερ, συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια.

    Το ιδιο fcr με διαφορετικες βελονες μπορει να εχει ακριβως ιδιο μειγμα στο τερμα γκαζι με 150 και 180 ζιγκλερ. Αυτο για να εχεις μια ιδεα. Αν εισαι ομως 20 νουμερα κατω στο μειν ζιγκλερ απο αυτο που πρεπει να εχεις οταν ανοιγεις το γκαζι και ανεβαινουν οι στροφες θα πρεπει να μην πηγαινει καθολου το μηχανακι και να εχεις διακοπες/σκασιματα, αν δεν το εχεις αυτο τοτε δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα απο νουμερα μειν. Τωρα θα σου ελεγα καλο ειναι να βρεις ειτε καποιον που να ξερει να ρυθμιζει ειτε να παρεις ενα wb για να κανεις πιο σωστη δουλεια.

    Το προβλημα που περιγραφεις μοιαζει με φτωχη θεση βελονας αν υποθεσουμε οτι το plate του σλαιντ η ο κορμος δεν εχει φθορα, αλλα η βελονα μπορει να ειναι φτωχη επειδη εχεις μικρο μειν. Πρωτα πρεπει να βρεις το μειν και μετα θα παιξεις με το τζετινγκ.

    Εγω με ζιγκλερ ειχα καλη τυχη με αυτον οταν χρειαζομουν

    Kaffes, Sokratis, & Co. O.E.
    Address: Dikearchou 122, Athina 116 32, Greece
    Phone: +30 21 0756 5000

    το ειχα ποσταρει και παλιοτερα, καποιος ειχε πει οτι δεν εχει πλεον, κατι τετοιο, εχω πολλα χρονια να παω εκει αλλα αξιζει να παρεις ενα τηλεφωνο αν σε βολευει η περιοχη

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/01/2021
    Μηνύματα
    14
    Κάλεσα το κατάστημα δεν έχουν αυτό που ψάχνω, το θέμα είναι πως πλέον δεν βαδίζω με τις αλλαγές που έλεγε η ΚΤΜ στο manual η στο retrofit αλλά τις αλλαγές που δοκίμασε πρακτικά ο James γι αυτό κ ψάχνω τα συγκεκριμένα pilot K main jet.

    Τώρα που έχω τα main 160 166 170 στα χέρια μου να κάνω δομική η δεν αξίζει καν εφόσον το pilot jet μου είναι 32 από 48 που προτείνει?

  13. #28
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Thabishop Προβολή μηνύματος
    Κάλεσα το κατάστημα δεν έχουν αυτό που ψάχνω, το θέμα είναι πως πλέον δεν βαδίζω με τις αλλαγές που έλεγε η ΚΤΜ στο manual η στο retrofit αλλά τις αλλαγές που δοκίμασε πρακτικά ο James γι αυτό κ ψάχνω τα συγκεκριμένα pilot K main jet.

    Τώρα που έχω τα main 160 166 170 στα χέρια μου να κάνω δομική η δεν αξίζει καν εφόσον το pilot jet μου είναι 32 από 48 που προτείνει?
    Νομιζω τελικα πρεπει να παρεις ενα wb.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  14. #29
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Thabishop Προβολή μηνύματος
    Κάλεσα το κατάστημα δεν έχουν αυτό που ψάχνω, το θέμα είναι πως πλέον δεν βαδίζω με τις αλλαγές που έλεγε η ΚΤΜ στο manual η στο retrofit αλλά τις αλλαγές που δοκίμασε πρακτικά ο James γι αυτό κ ψάχνω τα συγκεκριμένα pilot K main jet.

    Τώρα που έχω τα main 160 166 170 στα χέρια μου να κάνω δομική η δεν αξίζει καν εφόσον το pilot jet μου είναι 32 από 48 που προτείνει?


    Δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις...αμα ειναι τοσο φτωχο στο πιλοτ το μηχανακι δεν θα επερνει καν μπρος. Οπως ειπα και πριν μην κολλας στα νουμερα τοσο, αλλα ζιγκλερ εχουν διαφορετικη αριθμιση αναλογα με τη μαρκα. Αν το μηχανακι παιρνει και χωρις τσοκ μην ασχοληθεις με το πιλοτ προς το παρον. Μια ενδειξη ειναι επισης αν πεφτουν οι στροφες σχετικα γρηγορα και μενουν σταθερες στο ρελαντι οταν κλεινεις το γκαζι.

    Αλλα να ξερεις χωρις εμπειρια στο πως να ρυθμιζεις καρμπ και ειδικα χωρις wb το σεταρισμα θα ειναι τρομερα δυσκολο εως ακατορθωτο για την περιπτωση σου.


    εδιτ: ζιγκλερ θα βρεις και στην τεκνομοτο, αλλα φροντισε να παρεις keihin και οχι dynojet γιατι εχουν διαφορετικο τροπο αριθμησης

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/01/2021
    Μηνύματα
    14
    Είναι τόσο Μπερδεμένα τα πράματα που δεν θα βγάλω άκρη αλλιώς λες ε..

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απο Ktm 200 Exc σε Kdx 250 !!!!
    από jmst στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2020, 19:20
  2. Keihin FCR 41 σε LC4 640 supermoto
    από Phatt στο forum KTM
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2015, 13:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF