Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 35 από 35

Θέμα: Πόσα κράνη έχετε;

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    Δεν έχει σημασία πότε πλήρωσα. Η εγκύκλιος λέει ότι το γλιτώνεις μόνο αν αποδείξεις ότι το αγαθό έφυγε από τις εγκαταστάσεις του πωλητή μέχρι 31/12/20 Δηλαδή αν έχεις πάρει tracking number μέχρι 31/12.
    Στην περίπτωσή μου , το τελωνείο ζήτησε τα παραστατικά και είδε ότι tr. No ήταν από 3/1/21.
    εισαι βέβαιος? το tracking number δεν ειναι επισημο εγγραφο. η αποδειξη αγοράς ομως ειναι.

  2. #32
    Προφανώς θα κλείσουν πολλά μαγαζιά- διακομιστικά κέντρα στην Αγγλία, όπως και αποθήκες κινεζομάγαζων.

    Φανταστείτε να είχε γίνει το grexit...

  3. #33
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    εισαι βέβαιος? το tracking number δεν ειναι επισημο εγγραφο. η αποδειξη αγοράς ομως ειναι.
    Δυστυχώς το είχα μάθει από ΣΚ, αλλά το επιβεβαίωσε και το τελωνείο σήμερα.

    Εδώ στην τρίτη σελίδα λέει ότι πρέπει να αποδείξεις ότι η αποστολή είχε ξεκινήσει πριν τη λήξη του έτους. Δεν ξέρω άλλον τρόπο να το αποδείξει κανείς
    https://www.aade.gr/sites/default/fi..._p30.12.20.pdf


    Ο δε πωλητής δεν είναι άμοιρος ευθυνών. Πλήρωσα στις 30/12, με την βεβαιότητα ότι θα το στείλει την ίδια, ή την επόμενη μέρα. Χαλαρός αυτός δεν είχε ενημερωθεί και όταν ενημερώθηκε, έτρεχε κυριακάτικα στο μαγαζί του , να βγάλει tracking number σε όλα τα ρολόγια του για Ευρώπη. Ήταν αργά.
    Όταν του έγραψα τα καθέκαστα, με ρωτούσε πόσα μου ζήτησαν έκπληκτος. Όταν το ψήφιζαν το brexit , φαίνεται δεν ήξεραν.
    Τελευταία τροποποίηση από nikonian; 05/01/2021 στις 23:43.

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    Δυστυχώς το είχα μάθει από ΣΚ, αλλά το επιβεβαίωσε και το τελωνείο σήμερα.

    Εδώ στην τρίτη σελίδα λέει ότι πρέπει να αποδείξεις ότι η αποστολή είχε ξεκινήσει πριν τη λήξη του έτους. Δεν ξέρω άλλον τρόπο να το αποδείξει κανείς
    https://www.aade.gr/sites/default/fi..._p30.12.20.pdf


    Ο δε πωλητής δεν είναι άμοιρος ευθυνών. Πλήρωσα στις 30/12, με την βεβαιότητα ότι θα το στείλει την ίδια, ή την επόμενη μέρα. Χαλαρός αυτός δεν είχε ενημερωθεί και όταν ενημερώθηκε, έτρεχε κυριακάτικα στο μαγαζί του , να βγάλει tracking number σε όλα τα ρολόγια του για Ευρώπη. Ήταν αργά.
    Όταν του έγραψα τα καθέκαστα, με ρωτούσε πόσα μου ζήτησαν έκπληκτος. Όταν το ψήφιζαν το brexit , φαίνεται δεν ήξεραν.
    κριμα. δεν αλλαζει κατι γιαυτους που το ψηφισαν παντως. σε μερικές μερες θα ειναι ολα οπως πριν. απ οτι φαινετε το ΗΒ κράτησε όλα τα καλα της εε. πολύ σκληρο brexit λεγανε... λολ

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2020
    Μηνύματα
    105
    Λοιπόν τα νεότερα που έχω είναι ότι όταν προσγειώθηκε το δέμα στις αποθήκες της Γαλλίας μου ήρθε mail πως πρέπει να πληρώσω customs κλπ. για να έρθει στη διεύθυνση του σπιτιού μου χωρίς άλλη ταλαιπωρία. Και πως μόλις πλήρωσα, κάποια ώρα αργότερα ήρθε μήνυμα πως το δέμα επιβιβάστηκε στο αεροπλάνο για Ελλάδα. Το συνολικό ποσό με το φπα πήγε στα 70€. Δείτε και στη φώτο. Λέτε να έχω και κάποια άλλη έκπληξη φτάνοντας Ελλάδα; Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2021-01-17 (2).jpg 
Προβολές:	70 
Μέγεθος:	55,7 KB 
ID:	424841

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. πόσα χιλιόμετρα έχετε στη ΣΕΛΑ !! ?
    από kiriakost στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 259
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2013, 19:33
  2. ποσα χιλιομετρα εχετε στο κοντερ?
    από 675 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2013, 14:50
  3. Πόσα Χλμ. έχετε κάνει με το V-strom?
    από jimgeo στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 91
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2010, 22:16
  4. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2005, 12:32
  5. Θεμα: Ποσα Χιλιομετρα ΕΧετε Κανει??
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 00:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF