Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: SUZUKI ΧΩΡΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ....

  1. #16
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Δεν θέλω να σε αποτρέψω αλλά καλό θα ήταν να κάνετε μια εκτίμηση κόστους πριν οτιδήποτε άλλο
    γιατί μοτοσυκλέτες σαν αυτή που θέλετε να έχετε, τις βρίσκει σαν επάγγελμα γνωστός κύριος απο γερμανία
    και έρχονται κοντά στα 2500-3000ε. Πλήρεις, προσεγμένες κ.λπ.

  2. #17
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από carina1savvas Προβολή μηνύματος
    συντροχοι δεν εχω λογια να σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ για την αμεση ανταποκριση το εν λογω μηχανακι ειναι το παρακατω οπως το βλεπετε ηρθε στα χερια του κουμπαρου μου-¨"ΑΔΕΛΦΟΥ ΜΟΥ" και προσπαθει να βαλει μια σειρα....και να το επαναφερει στην αρχικη του μορφη και οχι να παραμεινει ετσι...." ΜΙΑΣΜΑ".... ΜΗΝ ΣΑΣ ΞΕΓΕΛΑ Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΕΡΑΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ.....Συνημμένο 424596......
    Αυτό δείχνει σαν Inazuma 750.
    Πως εβγαλε πινακίδα ιστορικού αυτό ειναι λίγο περίεργο να ξέρεις μια που το μοντέλo δεν μπορεί να πιστοποιηθεί ακόμα σαν ιστορικό.
    edit: Απο το μονόσελλο και την ουρά φαίνεται οτι κατα πάσα πιθανότητα ήταν Suzuki INAZUMA GSX P 750 αστυνομικό.

    Αν δεις την φωτό αυτην πχ θα δεις τις ομοιότητες, το μονόσελλο και τις βάσεις του ασυρμάτου κλπ στην ουρά.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Suzuki INAZUMA GSX P 750.jpg‎   Suzuki INAZUMA GSX P 750_1.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από sapila racing; 07/01/2021 στις 13:23.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #18
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Βλέποντας τη φωτογραφία αρχίζω να πιστεύω ότι έχει δίκιο ο Viper1, δε βλέπω ούτε ένα κομμάτι πάνω στο μηχανάκι που να είναι από τη δεκαετία που θα έπρεπε.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Δεν είμαι ειδικός αλλα κάτι δεν μου πάει καλά ούτε με τα νούμερα
    Υπάρχει περίπτωση κάποιος να χτύπησε νούμερα από παλιότερο suzuki που καταστράφηκε σε πιο καινούργιο για να διατηρήσει τις ιστορικές πινακίδες;

  4. #19
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Για ποιο λόγο; είναι οφθαλμοφανές δεν μπορεί να γελάσει κάποιον. Πιο πιθανό εμείς να διαβάζουμε με λάθος τρόπο τους πίνακες.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Για ποιο λόγο; είναι οφθαλμοφανές δεν μπορεί να γελάσει κάποιον. Πιο πιθανό εμείς να διαβάζουμε με λάθος τρόπο τους πίνακες.
    Τα νούμερα δεν δείχνουν να είναι χτυπημένα από το εργοστάσιο και σε συνδυασμό με την φωτογραφία της μοτοσυκλέτας σίγουρα κάτι δεν πάει καλά. Όπως είπε και ο Άρης ΙΟ πινακίδες δεν βγάζει με την καμμια το συγκεκριμένο
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  6. #21
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Προφανώς αυτη η μοτοσυκλέτα δεν πέρασε απο κάποια επιτροπή πιστοποίησης αλλά η δουλειά έγινε πλαγίως, τότε που η πινακίδα ιστορικού επέτρεπε να κυκλοφορείς το όχημα για 'Χιλιόμετρα Συντήρησης' και πολλοί εσπευσαν να χαρακτηρίσουν σαν Ιστορικά τα οχήματά τους με σκοπό να καταστρατηγήσουν την χρήση της πινακίδας.
    Μαλιστα υπήρχαν και Λέσχες που δεν έκαναν τους ελέγχους που έπρεπε και αυτή η μοτοσυκλέτα ειναι ενα τέτοιο παράδειγμα.
    Πιθανολογώ οτι αυτη η μοτοσυκλέτα δεν είχε ποτέ πινακίδα υπουργείου αλλά αφού αποσύρθηκε απο την αστυνομία κάποιος την αγόρασε απο ΟΔΔΥ και πλαγίως της έβγαλε πινακίδα Ιστορικού.
    Απο κάτι τέτοια την φάγαμε οι υπόλοιποι νομοταγείς με ιστορικές πινακίδες.

    Ετσι λοιπόν ο νόμος απο τότε άλλαξε και αφού για περίπου 2 χρόνια δεν μπορούσαμε να κυκλοφορήσουμε καθόλου τώρα πλέον η Ιστορική Πινακίδα δεν δίνει το δικαίωμα κυκλοφορίας παρα μόνο για ελάχιστες ημέρες τον χρόνο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Να σε στεναχωρήσω δεν θέλω. Αλλά αυτά που βλέπω, θα πω.

    Άλλο λέει το πλαίσιο, άλλο είναι η μοτοσυκλέτα. Και μοντέλο άλλο αντί άλλου, και κυβισμός άλλος αντί άλλου, και ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΑΛΛΗ ΑΝΤΙ ΑΛΛΗΣ.

    O αριθμός πλαισίου που έχεις, δείχνει ΑΥΤΟ το μοντέλο.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Suzuki-GS1100EX-s jpg.jpg 
Προβολές:	282 
Μέγεθος:	47,1 KB 
ID:	424604
    Ουδεμία επαφή με ΑΥΤΟ στην φωτογραφία σου.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	αταχ.jpg 
Προβολές:	282 
Μέγεθος:	64,9 KB 
ID:	424605

    Το πλαίσιο είναι εμφανώς φαγωμένο το νούμερο και χτυπημένο άλλο.

    Πάρτο για ανταλλακτικά, βρες ένα ίδιο μοντέλο με σωστό πλαίσιο και άδεια, και φτιάξε από τα δύο ένα καλό και νόμιμο.

    Αλλά να ξέρεις, ακόμα και τα σβησμένα πλαίσια, διαβάζονται με μηχάνημα με ακτίνες και μην είναι κανά που ''απασχολεί'' το γνήσιο από κάτω, αυτό που έχεις.


    Σε λαικές αγορές και έξω από μανάβικα με μπανάνες μην περάσεις, θα τις φάει όλες και θα σε κυνηγάει ο ιδιοκτήτης.

    Εγώ, ΔΕΝ θα έμπλεκα.
    Τελευταία τροποποίηση από telegonos; 07/01/2021 στις 17:30.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  8. #23
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Τα νούμερα στο πλαίσιο δεν τηρούν καν μια στοιχειώδη ευθυγράμμιση,δούλεψε σφυράκι,πόντα και άγιος ο Θεός.

  9. #24
    Το μηχανάκι στη φωτο ειναι το gsx 750p , των ζηταδων. Χαρακτηριστικό και το μονοσελο αφου πίσω ειχαν την κεραία.

  10. #25
    ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΟΥΣΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΧΟΥΣ ΝΑ ΑΠΟΣΥΡΘΕΙ Η ΑΓΓΕΛΙΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΔΟΘΗΚΕ ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ .....ΔΕΝ ΒΓΑΛΑΜΕ ΑΚΡΗ!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ ΟΛΩΝ.
    carina1savvas

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki V-strom 650
    από petridist στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 08:58
  2. Suzuki Freewind xanei ladia
    από rallisg στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 02:58
  3. Μια Μερα Χωρισ Lsd...!!! (nls)
    από Μικρή Λουλού στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 14:18
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 08:29
  5. Suzuki με V-2... DESMO !!!!!
    από SeNNinhA στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 12:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF