Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 50

Θέμα: Μπουφάν μηχανής ή μπουφάν που μοιάζει με εξόδου;

  1. #16
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Η χαρά του μοτοσυκλετιστη είναι να μοιάζει με power ranger να ουμε

    Σκέψου πως έβλεπες ένα τυχαίο να κατεβαίνει από το άλογο του το μεσαίωνα και πως ένα ιππότη....


    Spam off....ότι είπε ο Ζευκας..
    Throttle that mysterious friend of ours

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Γενικά το μπάτζετ μου δεν είναι πολύ υψηλό. Δεν μπορώ να ξεπεράσω τα 300 ευρώ με όλες τις προστασίες ...
    Δεν έχω να κρύψω το ότι οδηγάω μηχανή απλά πχ θέλω να πάω για έναν καφέ και δεν θέλω να είναι σαν να κατέβηκα από ss ενώ πήγα με σκούτερ. Να μπορώ να βγω για ένα φαγητό με αυτό.
    Για αυτό ρωτάω διότι δεν είναι πχ γάντια που είναι φθηνά και έξω να πέσεις παίρνεις άλλα!
    Επίσης πολλές εταιρείες ονομάζουν τις προστασίες τους με διαφορετικό όνομα . Πώς μπορώ να δω πχ να η τάδε προστασία είναι σαν μια άλλης μάρκας με άλλο όνομα;
    Τελευταία τροποποίηση από Sachry; 12/01/2021 στις 12:49.

  3. #18
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    τότε αφήνεις τα δέρματα και κοίτα για υφασμάτινα(cordura) 3/4 όπως αυτά που προτάθηκαν
    you rise you fall you're down then you rise again

  4. #19
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Απο την στιγμη που καβαλας διτροχο οχημα πας κ αγοραζεις μπουφαν/κρανος με προστασια την καλυτερη που μπορεις οικονομικα.
    Εκτος κ αν βαζεις οριο στην σωματικη σου ακεραιοτητα.
    Το να πας για καφε με το σκουτερ κ να εχεις ενα πολυ καλο μπουφαν/κρανος απο θεμα προστασιας γιατι ειναι παραξενο?
    Δεν μπορει να γινει ατυχημα στο πηγαινε/ελα?

    Ασε το στυλ για το εσωτερικο ρουχο, για οταν θα βγαλεις το μπουφαν.
    Υπαρχουν αρκετες επιλογες μεχρι 300Ε.
    Ride(s) the wind of change...

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Απο την στιγμη που καβαλας διτροχο οχημα πας κ αγοραζεις μπουφαν/κρανος με προστασια την καλυτερη που μπορεις οικονομικα.
    Εκτος κ αν βαζεις οριο στην σωματικη σου ακεραιοτητα.
    Το να πας για καφε με το σκουτερ κ να εχεις ενα πολυ καλο μπουφαν/κρανος απο θεμα προστασιας γιατι ειναι παραξενο?
    Δεν μπορει να γινει ατυχημα στο πηγαινε/ελα?

    Ασε το στυλ για το εσωτερικο ρουχο, για οταν θα βγαλεις το μπουφαν.
    Υπαρχουν αρκετες επιλογες μεχρι 300Ε.
    Πλέον υπάρχουν casual λουκ μπουφάν με όλες τις προστασίες που για αστική μετακίνηση είναι μια χαρά χωρίς να διακινδυνεύεις την σωματική σου ακεραιότητα. Προσωπικά, έχω το Metropolis της Nordcap (τώρα βγάζει το Metropolis 2), τίμιο, ζεστό και φθηνό. Σε πιο ακριβά, πράγματι η Revit έχει αρκετές ωραίες προτάσεις.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  6. #21
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Πλέον υπάρχουν casual λουκ μπουφάν με όλες τις προστασίες που για αστική μετακίνηση είναι μια χαρά χωρίς να διακινδυνεύεις την σωματική σου ακεραιότητα. Προσωπικά, έχω το Metropolis της Nordcap (τώρα βγάζει το Metropolis 2), τίμιο, ζεστό και φθηνό. Σε πιο ακριβά, πράγματι η Revit έχει αρκετές ωραίες προτάσεις.
    Ενα casual μπουφαν σιγουρα καπου χανει απο ενα καθαρο μοτοσυκλετιστικο.
    Συν τοις αλλοις για να παρει καποιος μπουφαν μοτοσυκλετας θα το χρησιμοποιει πανω στη μοτοσυκλετα παραπανω ωρες παρα σε εξοδους.
    Προσωπικα μου φαινεται παραλογο να θελω να μην δειχνει τοσο ''μοτοσυκλετιστικο''.
    Βεβαια ο καθενας οτι γουσταρει κανει.
    Ride(s) the wind of change...

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Ενα casual μπουφαν σιγουρα καπου χανει απο ενα καθαρο μοτοσυκλετιστικο.
    Συν τοις αλλοις για να παρει καποιος μπουφαν μοτοσυκλετας θα το χρησιμοποιει πανω στη μοτοσυκλετα παραπανω ωρες παρα σε εξοδους.
    Προσωπικα μου φαινεται παραλογο να θελω να μην δειχνει τοσο ''μοτοσυκλετιστικο''.
    Βεβαια ο καθενας οτι γουσταρει κανει.
    Μιλάμε πάντα για αστική χρήση. Και εγώ θέλω να είναι διακριτικό και άνετο στην καθημερινότητα μου, γι' αυτο και έχω πάρει ένα "casual".
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  8. #23
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    ένα μπουφάν εξόδου μπορεί να σε βοηθήσει με τα γκομενάκια οπότε είναι μονόδρομος

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sachry Προβολή μηνύματος
    Γενικά το μπάτζετ μου δεν είναι πολύ υψηλό. Δεν μπορώ να ξεπεράσω τα 300 ευρώ με όλες τις προστασίες ...
    Δεν έχω να κρύψω το ότι οδηγάω μηχανή απλά πχ θέλω να πάω για έναν καφέ και δεν θέλω να είναι σαν να κατέβηκα από ss ενώ πήγα με σκούτερ. Να μπορώ να βγω για ένα φαγητό με αυτό.
    Για αυτό ρωτάω διότι δεν είναι πχ γάντια που είναι φθηνά και έξω να πέσεις παίρνεις άλλα!
    Επίσης πολλές εταιρείες ονομάζουν τις προστασίες τους με διαφορετικό όνομα . Πώς μπορώ να δω πχ να η τάδε προστασία είναι σαν μια άλλης μάρκας με άλλο όνομα;
    καταρχήν ενα μπουφάν που δεν ειναι μαύρο αλλα καφε/χακι/γκρι και 3/4 ειναι αμέσως πολύ πιο εμφανίσιμο. εκει παιζουν πολλές επιλογές και με πολύ λιγότερα λεφτα απο 300ευρω. βεβαια αν ειχα σκούτερ δεν θα έδινα καν τοσα λεφτα. θα έπερνα ενα casual απλό φθηνο μπουφανάκι κανονικό με 80-100 ευρω και θα το δίπλωνα κάτω απο τη σέλα ομορφα τις λίγες φορες που θα έβγαινα για φαι ποτο whatever και θα άλλαζα επιτοπου.

    η κύρια διαφορά στην ασφάλεια ειναι οτι τα μπουφάν αυτα δεν ειναι στενά. αυτομάτως χάνεις την προστασία ενος αντίστοιχης αξίας καθαρα μοτοσυκλετιστικού γιατι δεν θα μείνει στην θέση του αν φας γερό χτυπημα. οι προστασίες προστατεύουν μόνο αν ειναι στην θέση τους. με το δικό μου ας πούμε δεν παιζει να μείνουν εκει αμα φύγω απο το μηχανάκι με πολλα. εκτός αυτου δεν έχουν άλλες διαφορές πλήν της πλάτης που δεν μπορείς να βάλεις κατι σκληρο γιατι φαίνεται πολύ και χάνει τον χαρακτηρα του casual look.

  10. #25
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.039
    Ειχα το Dainese Barcelona, άψογο για την μηχανή, αδιάβροχο και ζεστό. Το φόραγα ακόμα και όταν δεν ήμουν με την μηχανή, βόλτες, ψώνια, με το αμάξι. Άψογο. Καταργήθηκε και κάποιο άλλο έχει πάρει την θέση του. Το πη΄ρα και αυτό, δεν θυμάμαι όμως ποιό μοντέλο είναι, εαν το βρώ στο γράφω.
    Vi døde ikke...
    vi har aldri levd..

  11. #26
    ανέ-μελος Το avatar του/της KAGOURO
    Εγγραφή
    20/08/2010
    Μηνύματα
    243
    Dainese razon leather black...!

  12. #27
    Το colori storm, αλλά δυστυχώς δεν βγαίνει πλέον. Υπέροχο.
    done.

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Δεν είναι θέμα να βγω βόλτα και να βρω γκομενάκι. Έχω γυναίκα η οποία θέλει να φαίνομαι λιγάκι ωραίος χαχα. Διαφορετικά θα έπαιρνα καθαρά μηχανής. είναι τόσες πολλές οι διαφορές σε θέμα προστασίας από μπουφάν μηχανής σε casual ???

  14. #29
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sachry Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι θέμα να βγω βόλτα και να βρω γκομενάκι. Έχω γυναίκα η οποία θέλει να φαίνομαι λιγάκι ωραίος χαχα. Διαφορετικά θα έπαιρνα καθαρά μηχανής. είναι τόσες πολλές οι διαφορές σε θέμα προστασίας από μπουφάν μηχανής σε casual ???
    θέλει να σε βλέπει όπως επιθυμεί εκείνη.. αν αυτό αντισταθμίζεται με δικτυωτά εσώρουχα κλπ αξεσουάρ ένδυσης...οκ ....αν δεν αντισταθμίζεται...όσο πιο κακός γίνεται
    you rise you fall you're down then you rise again

  15. #30
    Ζωντανο την ενδιαφερει ή μονο η εμφανιση μετραει;
    done.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Εταιρικα μπουφαν μηχανης
    από SpineshankD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2008, 18:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF