Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
Θυμάμαι που τα λέγαμε αλλά λεπτομέρειες τις ξεχασα.

Το JE αν μπορείς να το αποφύγεις, κάντο και πάρε wiseco 98mm flat. Αν το έχεις αγοράσει ήδη, κατέβασε το μισό με ένα χιλιοστό. Πάει την συμπίεση πολύ ψηλά και θα έχεις θέμα στην εκκίνηση (κομπλερ, μίζα). Επίσης έχει πολύ απότομο δούλεμα εκτός αν βάλεις πολύ γρήγορο εκκεντροφόρο, όποτε εκεί το χρειάζεσαι για να αντισταθμίσει την απώλεια λόγω προπαίδειας του εκκεντροφόρου.

Αν πρόκειται να βάλεις FCR, πρέπει να ανοίξεις τις εισαγωγές τις κεφαλής στα 35 χιλιοστά (κανονικά είναι 33). Επίσης να πας σε δυναμομετρο να το ρυθμίσεις. Όσο και να προσπαθήσεις μόνος σου, δεν πρόκειται να το πετύχεις.

Εκκεντροφόρο μπορείς να κάνεις reprofile τον δικό σου. Διαφορετικά επέλεξε κάποιον από την σειρά της mega cycle.

Μπορείς να πάρεις προσφορά από διάφορα ρεκτιφιε. Σε εμένα οι εργασίες που έγραψες είχαν κοστίσει 70€ με δικά μου ανταλλακτικά.
Θα θελα να το χρησιμοποιησω το je,μιζα δεν εχω ειναι το μανιβελατο το μοτερ.Γι αυτο ψαχνω εναν εκκεντροφορο να ταιριαζει με αυτο,κοιταω απο webcam-megacycles ποιος θα ταιριαζει με το πιστονι.Fcr θα βαλω και θυμαμαι ολα αυτα που με ειπες για την κεφαλη και το δυναμομετρο.Καλη τιμη τα 70,ρωτησα καπου για τιμη με δικα του ανταλλακτικα(βαλβιδες,οδηγοι,εδρες) και μου πεσανε τα μαλλια...