Σελίδα 12 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 27891011121314151617 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 288

Θέμα: CFMOTO 800MT 2021

  1. #166
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.840
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Αυτό το έλεγα και εγώ. Και για αυτό θεωρώ πως σύντομα θα πάει περίπατο το επιχείρημα του value for money, το μόνο που μένει για να συμβεί αυτό είναι... να εδραιωθούν.
    Εκτός αυτού έτσι και αλλιώς τα έχουν αγοράσει σχεδόν όλα οι Κινέζοι και τα επώνυμα που γνωρίζαμε. Δε θα μου φανεί καθόλου παράξενο αν στο μέλλον μάθουμε ότι δεν είναι η KTM που φοράει κινητήρες Loncin αλλά η Loncin που αγόρασε το brandname KTM. Γιατί κάτι τέτοιο μυρίζομαι εδώ και 2-3 χρόνια...
    Ακόμα νομίζω ότι το 48% της ΚΤΜ το έχει Bajaj οπότε δεν νομίζω να δούμε κινέζους εκεί.
    Από την άλλη value for money καλύτερο από το nc ας πούμε να βγάλει Κινέζος δεν το βλέπω
    μακάρι ,καταναλωτής είμαι και εγώ.

  2. #167
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλά το κάθε tracer strom κλπ μένουν στην παραγωγή 30 χρόνια και άλλα 10 χρόνια μετά σε καλύπτουν σε ανταλλακτικό τα εργοστάσια.
    Τα επισκευάζουν σε κάθε συνεργείο της χώρας και υπάρχει και θα υπάρχει μεταχειρισμένο οτιδήποτε ακόμα περισσότερο, με ότι σημαίνει αυτό για την μεταπώληση και την διαθεσιμότητα της μοτοσυκλέτας, χώρια που όλοι ξέρουν ότι δε σπάνε δε χαλάνε.
    για τιμές μιλάμε τελικά ή after sales, μεταπώληση κτλ?
    η cf πουλάει μηχανή που άν έγραφε yamaha θα είχε 11+. προφανώς αν είχε 11+ δεν θα το κοιτούσαμε για ολα αυτα που λες. εχει ομως 8μιση. οσο το tracer 7 που δεν έχει καμια επαφη με το MT. οι τιμές μεταπώλησεις παντως ρυθμίζονται απο τις πωλήσεις. αν πουλήσει δεν θα πέφτει πολύ.

  3. #168
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Έχεις μείνει λίγο πίσω,ξαναδιάβασε στατιστικά,και έλα στην β' εξεταστική τον Φεβρουάριο.
    Διαφώτισε με γέροντα. Στείλε λινκ με στατιστική ανάλυση που αναφέρεσαι

  4. #169
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Διαφώτισε με γέροντα. Στείλε λινκ με στατιστική ανάλυση που αναφέρεσαι
    https://data.worldbank.org/indicator...990&view=chart. Εδώ είναι ένας μπουσουλας,αν έχεις κάποιες γνωσεις οικονομικων,και αγγλικών,και δείχνει σε παγκόσμιο επίπεδο τα οικονομικά των χωρών όπου βλέπεις την βελτίωση της κινας.Πολυ καλή αν σκεφτείς από που ξεκίνησε,αλλά και το μέγεθος της χώρας.

  5. #170
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    https://data.worldbank.org/indicator...990&view=chart. Εδώ είναι ένας μπουσουλας,αν έχεις κάποιες γνωσεις οικονομικων,και αγγλικών,και δείχνει σε παγκόσμιο επίπεδο τα οικονομικά των χωρών όπου βλέπεις την βελτίωση της κινας.Πολυ καλή αν σκεφτείς από που ξεκίνησε,αλλά και το μέγεθος της χώρας.
    ότι να ναι παιδιά οκ. GDP για να μιλήσουμε για Wages. ντάξει μπορεί να φταίει οτι είχα βγάλει Toefl μικρός

    παίδες δε φταίμε εμείς που πέσαμε τοσα χρόνια στη παγίδα του:

    "ντάξει ρε Ελληνάρα κλέφτη πωλητή που μου πουλάς το μπουφάν €300, θα το πάρω απο τη Κίνα που είμαι πολύ μαγγιόρος εγώ και θα γλυτώσω τα μισά λεφτά".
    Όλοι οι παγκόσμιοι ξαφνικά απέκτησαν επιχειρηματολογία για να δείξουν οτι δε τους πιάνουν κοροιδα αυτούς, γιατί αυτοί είναι γενιά πάππους προς πάππου απο τιμημένα χώματα με κοφτερά μυαλά.

    Τώρα ψάχνει ολος ο δυτικός κόσμος (εδώ και 15 χρόνια) έναν τρόπο να αναπτύξει βιομηχανική και βιοτεχνική παραγωγή μπάς και ενισχυθεί η οικονομία τους.
    Το μόνο που καταφέρνουν είναι να παράγουν περισσότερο φτώχια και εθνικισμό. Γιατί το μόνο που έμεινε στον δυτικο-ευρωπαίο εργάτη να κάνει είναι σερβιτόρος ή πωλητής Κινέζικων Προιόντων και συζητάει αν είναι αρκετά τα 500€ ή τα 600€ για κατώτατο μισθό!


    ps. πάντως σε περίπτωση που κάποιος έχει βγάλει το toefl σαν και εμένα και θέλει να ψάξει το μέσο ετήσιο εισόδημα στο Manufacturing πριν το κοουτάρει ας ρίξει και μια ματιά για το τι λέει ο υπόλοιπος κόσμος για το τι σημαίνει National Bureau of Statistics of China

    ps2 το American Factory στο Netflix να δείτε

  6. #171
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    ότι να ναι παιδιά οκ. GDP για να μιλήσουμε για Wages. ντάξει μπορεί να φταίει οτι είχα βγάλει Toefl μικρός

    παίδες δε φταίμε εμείς που πέσαμε τοσα χρόνια στη παγίδα του:

    "ντάξει ρε Ελληνάρα κλέφτη πωλητή που μου πουλάς το μπουφάν €300, θα το πάρω απο τη Κίνα που είμαι πολύ μαγγιόρος εγώ και θα γλυτώσω τα μισά λεφτά".
    Όλοι οι παγκόσμιοι ξαφνικά απέκτησαν επιχειρηματολογία για να δείξουν οτι δε τους πιάνουν κοροιδα αυτούς, γιατί αυτοί είναι γενιά πάππους προς πάππου απο τιμημένα χώματα με κοφτερά μυαλά.

    Τώρα ψάχνει ολος ο δυτικός κόσμος (εδώ και 15 χρόνια) έναν τρόπο να αναπτύξει βιομηχανική και βιοτεχνική παραγωγή μπάς και ενισχυθεί η οικονομία τους.
    Το μόνο που καταφέρνουν είναι να παράγουν περισσότερο φτώχια και εθνικισμό. Γιατί το μόνο που έμεινε στον δυτικο-ευρωπαίο εργάτη να κάνει είναι σερβιτόρος ή πωλητής Κινέζικων Προιόντων και συζητάει αν είναι αρκετά τα 500€ ή τα 600€ για κατώτατο μισθό!


    ps. πάντως σε περίπτωση που κάποιος έχει βγάλει το toefl σαν και εμένα και θέλει να ψάξει το μέσο ετήσιο εισόδημα στο Manufacturing πριν το κοουτάρει ας ρίξει και μια ματιά για το τι λέει ο υπόλοιπος κόσμος για το τι σημαίνει National Bureau of Statistics of China

    ps2 το American Factory στο Netflix να δείτε
    Οι εταιρείες πήγαν στην Κίνα και την έκαναν μάγκα για να αυξήσουν το κέρδος. Οι πελατες ακολουθουν το ρεύμα αυτό. Να πρόσεχαν.

  7. #172
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Να ναι αληθη τα στατιστικα της Κινας οσο τα στατιστικα των κρουσματων/θανατων του κορωνοιου?
    Να μην εχει μπει χερι...Δεν το πιστευω.
    Ακομα τα restrictions που εχει η Κινα τοπικα σε παρα πολλα λιμανια (λογω δουλειας γνωριζω) δεν λεγεται...

    Στο δια ταυτα... οποιος ειναι τολμηρος ας το παρει ωστε να μαθουνε κ οι υπολοιποι τι χασανε κ πληρωσανε υπεραξια την Suzuki κ την Yamaha στα αντιστοιχα μοντελα κλπ κλπ
    Κουμαντο στην τσεπη του καθενα δεν μπορει να κανει καποιος...
    Ride(s) the wind of change...

  8. #173
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    252
    Εγώ βλέπω ότι ήρθε ένα μοτό από τη σοβαρότερη εταιρία της Κίνας όπου έχει βάλει πάνω ένα σφυρήλατο γνωστό μοτέρ με επώνυμα φρένα αμορτισέρ τεχνολογία σε τιμή που παίρνεις τα βασικά βστρομ tracer7 βερσους nc και το σκεφτομαστε.
    Σαν τι να χαλάσει?
    Τα σφυρήλατα πιστόνια της κτμ?
    Τα 4πιστονα φρένα?
    Ακούω να μιλάνε για μεταπώληση όταν το αντίστοιχο κάνει 3-5000 παραπάνω τα οποία τα έχεις στη τσέπη σου για βολτες.
    Ή να συγκρίνουν καινούριο με μεταχειρισμένο το οποίο μεταχειρισμένο θέλει άμεσα συντήρηση και δεν έχεις εγγυηση
    Τελευταία τροποποίηση από Nikos77; 04/11/2021 στις 13:53.

  9. #174
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    Εγώ βλέπω ότι ήρθε ένα μοτό από τη σοβαρότερη εταιρία της Κίνας όπου έχει βάλει πάνω ένα σφυρήλατο γνωστό μοτέρ με επώνυμα φρένα αμορτισέρ τεχνολογία σε τιμή που παίρνεις τα βασικά βστρομ tracer7 βερσους nc και το σκεφτομαστε
    Το μοτέρ είναι ένας παράγοντας
    Όμως ένα μηχανάκι δεν είναι μόνο κινητήρας, είναι και ένα σωρό άλλα πράγματα

    Να σου πω το πιο απλό πράγμα: πες ότι χαλάει το keyless σύστημα που έχει και για τον ΧΨZ λόγο θέλει ένα ανταλλακτικό και σου πουν ότι κάνει τρεις μήνες να έρθει Ελλάδα

    Σου εγγυάται κάποιος ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να συμβεί;

    Ή για να το πω καλύτερα, το παραπάνω εσένα σαν σενάριο σου φαίνεται εξωφρενικό;
    Τελευταία τροποποίηση από AristidisZ; 04/11/2021 στις 14:01.

  10. #175
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Το μοτέρ είναι ένας παράγοντας
    Όμως ένα μηχανάκι δεν είναι μόνο κινητήρας, είναι και ένα σωρό άλλα πράγματα

    Να σου πω το πιο απλό πράγμα: πες ότι χαλάει το keyless σύστημα που έχει και για τον ΧΨZ λόγο θέλει ένα ανταλλακτικό και σου πουν ότι κάνει τρεις μήνες να έρθει Ελλάδα

    Σου εγγυάται κάποιος ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να συμβεί;

    Ή για να το πω καλύτερα, το παραπάνω εσένα σαν σενάριο σου φαίνεται εξωφρενικό;
    Αυτο μου κανει λιγο απο κινεζικα κλιματιστικα με 10 χρονια εγγυηση αλλα αν τυχει κ σου χαλασει κανα εξαρτημα μετα απο 3-4 χρονια αγοραζεις καινουριο κλιματιστικο γιατι δεν υπαρχει υποστηριξη/ανταλλακτικο κλπ κλπ.
    Ride(s) the wind of change...

  11. #176
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Αυτο μου κανει λιγο απο κινεζικα κλιματιστικα με 10 χρονια εγγυηση αλλα αν τυχει κ σου χαλασει κανα εξαρτημα μετα απο 3-4 χρονια αγοραζεις καινουριο κλιματιστικο γιατι δεν υπαρχει υποστηριξη/ανταλλακτικο κλπ κλπ.
    Άλλο 4 κατοστάρικα, άλλο 9 χιλιάρικά. Μπορεί τα 9 χιλιάρικα να φαίνονται λίγα για αυτά που προσφέρει (στα χαρτιά... ακόμη) αλλά δεν είναι λίγα λεφτά. Δε πρόκειται να το πετάξεις και να πάρεις άλλο.

  12. #177
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    252
    Αριστείδης......
    Σε sh 300 που είχα καινούριο το 14 έγινε έγκριση αλλαγής στα 2 πίσω αμορτισέρ σε εγγύηση.
    Η χοντα Ελλάδας είχε στοκ μόνο το ένα και περίμενα 1 μήνα να έρθει από έξω το άλλο.
    Για ενα σκούτερ τοπ σε πωλήσεις.
    Μην ακούω για υποστήριξη σε ανταλλακτικά λοιπον.
    Δηλαδή αν χαλάσει το keyless στο χοντα θα έχεις εσύ αντικατάσταση.....χαχα

  13. #178
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος

    Στο δια ταυτα... οποιος ειναι τολμηρος ας το παρει ωστε να μαθουνε κ οι υπολοιποι τι χασανε κ πληρωσανε υπεραξια την Suzuki κ την Yamaha στα αντιστοιχα μοντελα κλπ κλπ
    Κουμαντο στην τσεπη του καθενα δεν μπορει να κανει καποιος...
    Αυτό είναι όλη η ουσία, οπότε κοντός ψαλμός.

  14. #179
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2016
    Μηνύματα
    16
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν λαμβάνουμε υπόψιν τα προϋπάρχοντα μοντέλα της εταιρείας στην Ελλάδα για να βγάλουμε ένα συμπέρασμα για αυτά που συζητάμε;
    Υπάρχει κάποιος κάτοχος που να αντιμέτωπισε κάποιο πρόβλημα και το αν έμεινε ευχαριστημένος με το service που έλαβε;

  15. #180
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Έναν ξέρω που έχει πάρει το CFMOTO 650 και δηλώνει ευχαριστημένος και από τη μοτό και από την εξυπηρέτηση μέχρι στιγμής αν και δεν του έχει βγάλει κάτι. Είναι σοβαρός άνθρωπος δεν έχω λόγο αν μην το πιστέψω.

Σελίδα 12 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 27891011121314151617 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. KTM RC 390 2021
    από lleonidas στο forum KTM
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2024, 13:06
  2. CFMoto 250 NK
    από cfloratos στο forum CFMoto
    Απαντήσεις: 239
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2023, 04:10
  3. CFMOTO 400GT
    από lleonidas στο forum CFMoto
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2023, 20:34
  4. Yamaha MT-07 2021
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2022, 19:29
  5. CFMoto 650 MT
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2019, 15:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF