Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Νέος οδηγός πρώτη μηχανή επιπέδου Α2

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/01/2021
    Μηνύματα
    5

    Νέος οδηγός πρώτη μηχανή επιπέδου Α2

    Καλησπερα στην ομάδα . Είμαι νέος οδηγός τώρα μπαίνω στο χώρο της μοτοσικλέτας και θα ήθελα την γνώμη σας . Είμαι 1.87 γύρω στα 87 κιλά και είμαι ανάμεσα στις εξής μηχανές
    BMW G310Gs,BMWG310R, YAMAHA MT-03(2016και μετά),HONDA CB500 και BMW G650GS 2012
    Να σας ενημερώσω ότι γενικότερα θα ήθελα μηχανή λιγότερο για την πόλη και περισσότερο για εκδρομές . Ποια είναι η γνώμη σας
    Εγώ κλίνω στο G310GS

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2020
    Μηνύματα
    80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kostasvarva Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα στην ομάδα . Είμαι νέος οδηγός τώρα μπαίνω στο χώρο της μοτοσικλέτας και θα ήθελα την γνώμη σας . Είμαι 1.87 γύρω στα 87 κιλά και είμαι ανάμεσα στις εξής μηχανές
    BMW G310Gs,BMWG310R, YAMAHA MT-03(2016και μετά),HONDA CB500 και BMW G650GS 2012
    Να σας ενημερώσω ότι γενικότερα θα ήθελα μηχανή λιγότερο για την πόλη και περισσότερο για εκδρομές . Ποια είναι η γνώμη σας
    Εγώ κλίνω στο G310GS
    Ktm 390 adventure, Honda cb 500x, kawasaki versys 300x.μακρια απτο κουβα το bmw δεν τραβαει με τιποτα ειδικα δικαβαλος σε βλεπω σαν τους φλινστοουνς να το πηγαινεις ποδαρατος, ειναι μακραν το ποιο αδυναμο απτα προαναφερομενα!

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Χωρίς να έχω ιδέα για τα περισσότερα, το πλέον αναγνωρισιμο όνομα είναι το cb500x.
    Εάν δεν ήσουν αρχάριος (δεν το λέω για κακό) κ ήθελες κάτι πιο παιχνιδιάρικο κ adv θα σου έλεγα το ktm κ το kawasaki.
    Αλλά νομίζω καλύτερα θα σε καλύψει το τα κάνω όλα από λίγο cb, συν ότι έχει πολύ καλή μεταπώληση για όταν κατασταλάξεις οδηγικα κ αλλάξεις κατηγορία.
    Άσε που είναι το πιο ταξιδιάρικο από όλα

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/01/2021
    Μηνύματα
    5
    Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι σε δυο με τρία χρόνια το πολύ όταν μπορώ να έχω το απεριόριστο θα κυνηγήσω ένα tracer όποτε θα ήθελα κάτι να με βάλει ομαλά στον χώρο της μοτοσικλέτας
    Το Honda πείθει αρκετά
    Όσο αναφορά το adv παρότι μαρεσει εμφανισιακά μου κλοτσάει η μάρκα (είμαι κολλημένος)

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2019
    Μηνύματα
    82
    Φιλε τα G310Gs,mt 03 cb 500 ειναι μικρογραφιες για το υψος σου. Εγω στο 1.85 αντιμετωπιζω το ιδιο θεμα,ποσο μαλλον εσυ.
    Βεβαια τα συγκεκριμενα δεν προοριζονται για ανεση.
    Καλο ειναι να το γνωριζεις ομως.
    Επισης στις εκδρομες, οτι σελα και να βαλεις για το συνεπιβατη(το ειχα εγω ετσι στο μυαλο μου) ,θα ειναι δυσκολα τα πραγματα.
    Αν δεν σε ενδιαφερουν τα ποραπανω, MT 03 και εισαι κομπλε.

Παρόμοια θέματα

  1. Νέος οδηγός • πρώτη μηχανή
    από Mosh στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 02/05/2018, 22:35
  2. Καινούργιος οδηγός ,πρώτη μηχανή.
    από RasFrenzY στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2018, 17:20
  3. Νέος οδηγός, νέα μηχανή. Τι ταιριάζει;
    από christoi στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2015, 00:17
  4. Νέος οδηγός κ πρώτη μηχανή
    από err στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2010, 05:45
  5. Νέος οδηγός, πρώτη μηχανή
    από fparis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2007, 18:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF