Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 17 από 17

Θέμα: Honda Innova 125 2005 διαρροή λαδιού 10-40

  1. #16
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bratsos Προβολή μηνύματος
    Το συνεργείο ειπε που το φτιάξε μου ο κυριότερος λόγος που μου κόλλησε είναι επειδή εβαζα ορυκτελαιο. Εάν δεν τσιγκουνευομουν τα επιπλέον 5-10€ και του βάζα ημισυνθετικο ή φουλ συνθετικο (είναι ακριβό λάδι και άμα προσέχω τα λάδια δεν χρειάζεται τέτοιο λάδι), δεν θα χα μπλέξει και προφανώς δεν θα τον ήξερα καν αυτόν τον μάστορα. .
    Τα ορυκτελαια που πουλάνε είναι απλά ανακύκλωση από παλιά λάδια που έρχονται απο ασπροπυργο.
    Μου πε ρώτα οποίο συνεργείο θες, το ίδιο θα σου πει.
    Από την αρχή μου πρότεινε να μου βάλει άλλο κινητήρα και να μην φτιάξω το υπάρχον. Ειδικά με γνήσια ανταλλακτικά πολύ απλά δεν συμφέρει. Μου βάλε ότι οικονομικό βρήκε. Όταν τον ρώτησα για καινούργιο κινητήρα χοντα είπε καλύτερα να αγοράσω άλλο μεταχειρισμενο παπάκι, ποιο οικονομικά θα μου ρθει.
    Αυτό που ρώτησα πως να φτιάξω προσωρινά μόνος μου τη βλάβη. Τη κόλλα θέλει, (μάρκα)πως τη λένε και που τη πουλάνε.
    Σου έγραψα πιο πάνω τι να κάνεις. Ρευστή φλαντζόκολλα (η μάρκα καμιά σημασία δεν έχει) το μόνο που θέλει λίγη προσοχή όταν βάλεις πίσω το καβούκι το σφίξιμο των βιδων να γίνει περιμετρικά λίγο λίγο και όχι σφίξιμο χωρίς αύριο που λένε. Αν βρεις και κανένα δυναμόκλειδο ακόμα πιο εύκολα .
    Και για ακόμα μια φορά: άλλαξε μηχανικό!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2019
    Μηνύματα
    5
    Σε όσα συνεργεία έχω μιλησει ένα πράγμα κοιτάνε. Πως να φάνε λεφτά. Δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα. Εννοείται δεν θέλουν να σε χάσουν από πελάτη. Ούτε οι εταιρείες που φτιάχνουν τα παπάκια το θέλουν αυτό. Το άστρα το κάναν καλό και πέσανε οι πωλήσεις τότε.
    Το ορυκτελαιο χαλάει πολύ ποιο γρήγορα από το συνθετικό λάδι. Ειδικά εάν έχει θέμα το παπί με λάδια, το ορυκτελαιο είναι η χειρότερη λύση.
    Τώρα εάν γνωρίζετε κανένα έμπιστο συνεργείο για παπάκια να το παω...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Kaze-R 115 VS Honda Innova 125
    από cooltzo στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2015, 17:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF