Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Μασκα κράνους.

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022

    Μασκα κράνους.

    Μου χάλασε η μασκα που εχω στο εντουρο κράνος. Εχω πάρει ενα τέτοιο κράνος και το φοράω το χειμώνα με μασκα και το καλοκαίρι χωρίς.
    Έτσι το καλό κράνος παραμένει στην αποθήκη και δε φθείρεται με την καθημερινή χρήση.
    Είχα μια μασκα spy πολα χρόνια αλλά χάλασε ο ιμαντας και έχασε την ελαστικότητα του. Ξεκόλλησε και το περίβλημα από τη ζελατίνα.
    Με μια γρήγορη αναζήτηση στο Σκρουτζ είδα ότι οι spy ξεκινάνε από 30 γιούργια. Λίγο ακριβά.
    1ον.Εχει κάποιος να προτείνει κάποια καλη και φτηνή (το ξέρω ότι αυτά τα 2 δε πάνε μαζί)


    2ον.Επεσε το μάτι μου σε ενα φυλλάδιο τής wurth και έχει προσφορά αυτή τη μασκα εργασίας 16,90
    https://www.skroutz.gr/s/22589623/Wurth-0899102110.html .Είναι εφικτό να κάνει για κράνος?Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Κατά πάσα πιθανότητα δεν θα φτάνει ο ιμάντας γύρω από το κράνος κ ίσως δεν φτάνει να πατήσει στο μέτωπο σου λόγω χαμηλού προφίλ.

    Εγώ χρησιμοποιώ μια μάσκα για σκι που είχε φέρει το λιντλ πέρυσι. Κι αν εξαιρέσεις το πορτοκαλί χρώμα του φακού, το οποίο πλάκα πλάκα μια χαρά ξεκούραστο είναι στην ηλιοφάνεια, κατά τ άλλα κάνει την δουλειά της όπως πρέπει.

    Κάνε μια αναζήτηση μάσκες σκι snowboard στο σκρουτζ κ θα βρεις φθηνές από 14-15€ που θα κάνεις την δουλειά σου

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Κατά πάσα πιθανότητα δεν θα φτάνει ο ιμάντας γύρω από το κράνος κ ίσως δεν φτάνει να πατήσει στο μέτωπο σου λόγω χαμηλού προφίλ.

    Εγώ χρησιμοποιώ μια μάσκα για σκι που είχε φέρει το λιντλ πέρυσι. Κι αν εξαιρέσεις το πορτοκαλί χρώμα του φακού, το οποίο πλάκα πλάκα μια χαρά ξεκούραστο είναι στην ηλιοφάνεια, κατά τ άλλα κάνει την δουλειά της όπως πρέπει.

    Κάνε μια αναζήτηση μάσκες σκι snowboard στο σκρουτζ κ θα βρεις φθηνές από 14-15€ που θα κάνεις την δουλειά σου
    Ευχαριστώ. Το κάνω αμέσως.



    Όντως ξεκινάνε από 15 ευρώ. Και το καλό είναι ότι της έχει το ιντερσοπρτ το οποίο έχουμε και εδώ στο Ηράκλειο και τυχαίνει να είναι 300 μέτρα από τη wurth.
    Οπότε θα πάω με το κράνος μου αύριο και στο ενα και στο άλλο. Η αλήθεια είναι πως η wurth θα μου άρεσε καλύτερα λόγω αξιοπιστίας και βλέπω ότι έχει και κλιπ αυξομείωσης μήκους στον ιμάντα και μπορεί να χωράει στο κράνος.
    Τελευταία τροποποίηση από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ; 17/01/2021 στις 07:30.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    731
    όπως το βλέπω από τις φωτογραφίες θα σε δυσκολέψει στην εφαρμογή με το κράνος και συγκεκριμένα πιστεύω ότι δεν θα κάθετε καλά στο πρόσωπο όταν περάσεις τον ιμάντα από έξω
    έχει σκληρότερη φούστα πλαστικού(και όχι σιλικόνης όπως το βλέπω) και σε συνδυασμό με το ότι δεν την βάζεις εκεί που κάθεται καλά αλλά εκεί που την οδηγεί το κράνος πιστεύω ότι είναι λάθος αγορά για την χρήση που την θες γιατί για προστασία από τροχό ας πούμε είναι τέλεια

    βλέπω ότι έχει στο σκρουτζ από 55ευρω αλλά είμαι σίγουρος ότι έχω δει και φτηνότερα για μάσκα mx
    πχhttps://www.skroutz.gr/c/1212/gialia...&order_dir=asc

    υγ.1 ψάχνω και για μένα αλλά πρώτα θα πάρω κράνος και μετά θα αγοράσω μάσκα
    υγ.2 του σκι έχω πάρει από τα lidl και την έχω καταευχαριστηθεί στην θάλασσα χειμώνα με το σκάφος αλλά είναι αρκετά φιμε.
    Τελευταία τροποποίηση από george.S; 17/01/2021 στις 08:16.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από george.S Προβολή μηνύματος
    όπως το βλέπω από τις φωτογραφίες θα σε δυσκολέψει στην εφαρμογή με το κράνος και συγκεκριμένα πιστεύω ότι δεν θα κάθετε καλά στο πρόσωπο όταν περάσεις τον ιμάντα από έξω
    έχει σκληρότερη φούστα πλαστικού(και όχι σιλικόνης όπως το βλέπω) και σε συνδυασμό με το ότι δεν την βάζεις εκεί που κάθεται καλά αλλά εκεί που την οδηγεί το κράνος πιστεύω ότι είναι λάθος αγορά για την χρήση που την θες γιατί για προστασία από τροχό ας πούμε είναι τέλεια

    βλέπω ότι έχει στο σκρουτζ από 55ευρω αλλά είμαι σίγουρος ότι έχω δει και φτηνότερα για μάσκα mx
    πχhttps://www.skroutz.gr/c/1212/gialia...&order_dir=asc

    υγ.1 ψάχνω και για μένα αλλά πρώτα θα πάρω κράνος και μετά θα αγοράσω μάσκα
    υγ.2 του σκι έχω πάρει από τα lidl και την έχω καταευχαριστηθεί στην θάλασσα χειμώνα με το σκάφος αλλά είναι αρκετά φιμε.
    Δηλαδή του λιντλ ε?Μήπως να περιμένω λίγο μήπως ξαναβγαλει?Λογικά τώρα με αυτό το καιρό μπορεί να παίξει ε?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  6. #6
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Πρέπει να έχει εξαερισμό.-

    Εσύ πρέπει να έχεις μάτια, άσε το lidl και πάρε μια μάσκα να σε βολεύει.

    Δεν είναι ακριβές τόσο καλές μάσκες στα 25-30ε, πριν λίγα χρόνια δεν υπήρχε αυτή η ποιότητα κάτω απο 80ε, εμείς δεν έχουμε

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Βρε μια χαρά εξαερισμό έχει, σίγουρα όχι τόσο αεράτη όσο μια σωστή mx, αλλά επειδή είναι κ αντιθαμβωτικη η ζελατίνα του δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα ούτε στα κρύα ούτε στις ζεστές. Βέβαια κάνω γενικά χαλαρές βολτίτσες κ μονοπαταδες οπότε για κάποιον που θέλει κάτι παραπάνω μπορεί να μην κάνει

  8. #8
    Car.gr
    Ανταλλακτικα & αξεσουαρ
    Ενδυση-εξοπλισμος
    Γυαλια &μασκες μηχανης
    1042 αποτελεσματα
    Επιλογη φθηνα πρωτα
    https://www.car.gr/s/0m12pn9x/

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Car.gr
    Ανταλλακτικα & αξεσουαρ
    Ενδυση-εξοπλισμος
    Γυαλια &μασκες μηχανης
    1042 αποτελεσματα
    Επιλογη φθηνα πρωτα
    https://www.car.gr/s/0m12pn9x/
    Στο Καρ είδα προτού ανοίξω το θέμα. Ο λόγος που το αποκλείω είναι γιατί η πρώτη φτηνή στο Ηράκλειο είναι στα 23ευρώ .Με 7 ευρώ ακόμα παίρνω spy.
    Οι υπόλοιπες είναι εκτός Κρήτης και με τα μεταφορικά βγαίνει το ίδιο με της wurth και του λιντλ και του ιντερσπορτ που μπορώ να τις δω απο κοντά.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    επειδή είναι κ αντιθαμβωτικη η ζελατίνα
    Αυτός είναι ο λόγος που δε θέλω να πάρω γουρούνι στο σακί και αφού του σκι είναι έτσι μάλλον θα παιξω εκεί.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Σήμερα ψωνισα.
    Πήρα την μασκα της wurth πού εχω βάλει στο πρώτο μου μυνημα.Στα 19,80 προσφορά.
    Τη φόρεσα με το που βγήκα απ το μαγαζί και έκανα κανα δυωρο δουλειές με τη μηχανή. Πολύ βροχή και κρύο. Είναι πλήρως αντιθαμποτικη και εφαπτει όμορφα στο κράνος και στο πρόσωπο μου.Τον ιμάντα τον εχω τελείως λασκα οπότε με τη πάροδο του χρόνου αν αρχίζει και χάνει την ελαστικότητα του απλά θα σφίγγω περισσότερο.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  12. #12
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Σήμερα ψωνισα.
    Πήρα την μασκα της wurth πού εχω βάλει στο πρώτο μου μυνημα.Στα 19,80 προσφορά.
    Τη φόρεσα με το που βγήκα απ το μαγαζί και έκανα κανα δυωρο δουλειές με τη μηχανή. Πολύ βροχή και κρύο. Είναι πλήρως αντιθαμποτικη και εφαπτει όμορφα στο κράνος και στο πρόσωπο μου.Τον ιμάντα τον εχω τελείως λασκα οπότε με τη πάροδο του χρόνου αν αρχίζει και χάνει την ελαστικότητα του απλά θα σφίγγω περισσότερο.
    Καλορίζικη!
    Από ποιον τη πήρες στο Ηράκλειο;

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Καλορίζικη!
    Από ποιον τη πήρες στο Ηράκλειο;
    Απο τη wurth στη λεωφόρο Καζαντζίδη πριν το voi&noi και μετα του μιζερακη.Εχει ανοίξει κανα 5μηνο το κατάστημα.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  14. #14
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Απο τη wurth στη λεωφόρο Καζαντζίδη πριν το voi&noi και μετα του μιζερακη.Εχει ανοίξει κανα 5μηνο το κατάστημα.
    Σωστά!
    Ευχαριστώ!

Παρόμοια θέματα

  1. Επιλογη αθορυβου κρανους
    από AFTER στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 70
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2005, 19:49
  2. Μάσκα GIVI για hornet, fazer γυμνό κλπ μαύρη
    από lousou76 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2005, 09:29
  3. αγορα κρανους??
    από wolfman13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 16:18
  4. Αγορα κρανους.
    από anco στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2005, 09:19
  5. Αγορά κράνους μέχρι 150Ε
    από fractalbit στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2004, 22:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF