Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Remote control για συναγερμό Spyball AM/8510

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της haf
    Εγγραφή
    25/09/2017
    Μηνύματα
    138

    Remote control για συναγερμό Spyball AM/8510

    Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης μου παρέδωσε μόνο ένα τηλεκοντρόλ, τώρα χάλασε και αυτό η τουλάχιστον έμεινε από μπαταρία - με αποτέλεσμα να μην αφοπλίζει.. θα το δω αύριο...

    Έχει κάποιος δεύτερο τηλεκοντρόλ το οποίο θα μπορούσε να διαθέσει η εναλλακτικά να προτείνει κάποιο κατάστημα?
    Το τραγικό είναι πως οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία
    Ράσελ Μπέρτραντ

  2. #2
    Ειναι το τετράγωνο με τα 2 πράσινα τετράγωνα κουμπιά?

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της haf
    Εγγραφή
    25/09/2017
    Μηνύματα
    138
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TONYBANDIT Προβολή μηνύματος
    Ειναι το τετράγωνο με τα 2 πράσινα τετράγωνα κουμπιά?
    Σωστά
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_9992.PNG 
Προβολές:	149 
Μέγεθος:	63,1 KB 
ID:	424848
    Τελευταία τροποποίηση από haf; 18/01/2021 στις 09:07.

  4. #4
    Έχω ένα ολοκαίνουργιο στο συρτάρι μου από το 2004 που είχα το fazer .Πολύ ευχαρίστως να στο δώσω καθότι εμένα δεν μου χρειάζεται.Στειλε μου πμ ένα τηλ να σε πάρω εγω

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    καλλιρόης είναι ο μάστορας

  6. #6
    Μέλος Το avatar του/της haf
    Εγγραφή
    25/09/2017
    Μηνύματα
    138
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TONYBANDIT Προβολή μηνύματος
    Έχω ένα ολοκαίνουργιο στο συρτάρι μου από το 2004 που είχα το fazer .Πολύ ευχαρίστως να στο δώσω καθότι εμένα δεν μου χρειάζεται.Στειλε μου πμ ένα τηλ να σε πάρω εγω
    Και ένα ευχαριστώ και δημόσια για την εξυπηρέτηση του φίλου Αντώνη!

    Αν τώρα βρω και οδηγίες πως μπορώ να ρυθμίσω το δεύτερο χειριστήριο μόνος μου από τη στιγμή που δεν έχω το manual κωδικό έχει καλώς, διαφορετικά βρήκα το μάστορα στην Καλλιρρόης και κανονίζω επίσκεψη..

    Αν κάποιος έχει γνώση για τη ρύθμιση ας με ενημερώσει.
    Το τραγικό είναι πως οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία
    Ράσελ Μπέρτραντ

  7. #7
    Μέλος Το avatar του/της haf
    Εγγραφή
    25/09/2017
    Μηνύματα
    138
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    καλλιρόης είναι ο μάστορας
    Ευχαριστώ τον βρήκα, Αν βρω οδηγίες μόνος μου θα προσπαθήσω το ρυθμίσω διαφορετικά ο κύριος Θανάσης θα με εξυπηρετήσει
    Το τραγικό είναι πως οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία
    Ράσελ Μπέρτραντ

  8. #8
    11.1 Επαναπρογραμματισμός χειριστηρίων
    Η διαδικασία αυτή είναι απαραίτητη σε περίπτωση όπου κάποιο χειριστήριο που λειτουργεί κανονικά με τον συναγερμό σας
    αποσυγχρονιστεί και πάψει ξαφνικά να λειτουργεί. Αυτό μπορεί να συμβεί για παράδειγμα εξ αιτίας της παραμονής του για
    μεγάλο χρονικό διάστημα χωρίς μπαταρία ή με κάποια μπαταρία χωρίς φορτίο, όπως επίσης και αν πατηθεί το χειριστήριο
    επανειλημμένα εκτός της περιοχής λειτουργίας ? ανταπόκρισης του δέκτη (του συναγερμού).
    Στην περίπτωση αυτή ακολουθήστε την παρακάτω διαδικασία:
    - Πατήστε το μπουτόν Νο 1 του χειριστηρίου για ένα δευτερόλεπτο και μετά αφήστε το
    - Πατήστε το ξανά και κρατήστε το πατημένο για 15 περίπου δευτερόλεπτα
    - Ο πομπός (χειριστήριο) και ο δέκτης του συναγερμού αυτόματα προγραμματίζονται
    - Το σύστημα ενεργοποιείται ή απενεργοποιείται αντίστοιχα.

    11.2Προγραμματισμός νέων χειριστηρίων
    Το σύστημα συναγερμού σας προσφέρετε από τον κατασκευαστή του με δύο χειριστήρια.
    Σε περίπτωση απώλειας ή βλάβης, ένα ή δύο καινούργια χειριστήρια μπορούν να προγραμματιστούν ως εξής:
    - Αφοπλίστε το σύστημα (συναγερμό και immobiliser) από το δεύτερο χειριστήριο (αν σας έχει απομείνει) ή με τη χρήση του
    προσωπικού κωδικού έκτακτης ανάγκης (emergency disarming Confidential Code).
    - Γυρίστε τον κεντρικό διακόπτη ανάφλεξης στη θέση ON, και μετά στη θέση OFF , και περιμένετε περίπου 20
    δευτερόλεπτα ?? Το ενδεικτικό LED θα ανάψει για περίπου 2 δευτερόλεπτα.
    - Ενώ το ενδεικτικό LED είναι αναμμένο γυρίστε πάλι τον διακόπτη στη θέση ON ?? Το LED θα σβήσει και ο συναγερμός
    θα δώσει ένα σύντομο ηχητικό.
    - Τώρα έχετε 6 δευτερόλεπτα στη διάθεσή σας (*) για να πατήσετε το μπουτόν Νο 1 και των δύο χειριστηρίων, ένα κάθε
    φορά, ?? το σύστημα δίνει ένα σύντομο ηχητικό για να επιβεβαιώσει την επιτυχία της διαδικασίας.
    - Γυρίστε το διακόπτη ανάφλεξης στη θέση OFF.
    (*) Όταν τα 6 δευτερόλεπτα περάσουν, το σύστημα δίνει ένα σύντομο ηχητικό, για να σας ειδοποιήσει με τον τρόπο αυτό ότι ο
    χρόνος προγραμματισμού έχει τελειώσει.
    ΣΗΜΕΙΩΣΗ:
    1. Για λόγους ασφαλείας, κάθε σύστημα μπορεί να δεχθεί μέχρι δύο χειριστήρια.
    2. Κάθε διαδικασία προγραμματισμού ακυρώνει τα προηγούμενα χειριστήρια. Για το λόγο αυτό: αν χάσετε ένα χειριστήριο και
    θέλετε να προγραμματίσετε ένα καινούργιο, μην ξεχάσετε να προγραμματίσετε επίσης και το άλλο ? δεύτερο ?χειριστήριο
    που σας έχει απομείνει (γιατί διαφορετικά θα σταματήσει να λειτουργεί). Αν δεν θέλετε να προγραμματίσετε ένα
    καινούργιο, ξανά-προγραμματίστε αυτό που σας έχει μείνει, έτσι ώστε να ακυρώσετε αυτό που χάθηκε.
    Ride to the end of time!!!!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του/της haf
    Εγγραφή
    25/09/2017
    Μηνύματα
    138
    Ευχαριστω,, διαβασα στο manual οτι πρεπει πρωτα να γεφυρωσω τα καλωδια 11-13 για να ακολουθησω την διαδικασια που περιγραφεις..

    Ξερει κανεις πως μπορω να βρω τον κωδικο ασφαλειας?
    Το τραγικό είναι πως οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία
    Ράσελ Μπέρτραντ

  10. #10
    Μέλος Το avatar του/της haf
    Εγγραφή
    25/09/2017
    Μηνύματα
    138
    Ακολούθησα τις οδηγίες παραπάνω βρήκα και τα καλώδια που έπρεπε να γεφυρώσω αλλά Δυστυχώς δεν μπορω να σύγχρονησω το νέο τηλεκοντρόλ, από όσο βλέπω πρέπει να έχουν διαφορετική version

    Κάποια ιδέα?
    Τo πάνω το δικό μου

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3684C740-312F-4DDD-807A-E2C69CB36F1F.jpg 
Προβολές:	51 
Μέγεθος:	43,7 KB 
ID:	425025

    Αριστερά αυτό που βρήκα, και δεξιά το παλιό δικό μου.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	9CCE6692-E496-4A09-9682-4EC9CB74B574.jpg 
Προβολές:	51 
Μέγεθος:	90,0 KB 
ID:	425026
    Τελευταία τροποποίηση από haf; 24/01/2021 στις 16:59.
    Το τραγικό είναι πως οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία
    Ράσελ Μπέρτραντ

Παρόμοια θέματα

  1. Remote control για συναγερμό Spyball AM/8510 (πράσινα κουμπιά)
    από helix στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2018, 05:49
  2. Ερωτηση για συναγερμο Spyball
    από ioannou_b στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2014, 21:38
  3. Απορία για Remote control συναγερμού.
    από Billymuse στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2013, 16:53
  4. Το καλυτερο remote control για γυναικες
    από Vezouvios στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 16:04
  5. Ερώτηση για συναγερμό
    από Godfather στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2005, 15:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF