Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 49 από 49

Θέμα: Παρκάρισμα μοτό σε πυλωτή - Θεσσαλονίκη

  1. #46
    Μέλος Το avatar του/της aris19
    Εγγραφή
    25/01/2021
    Μηνύματα
    189
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Σοβαρα? Με τσιμρντομενα καγκελα δεξια αριστερα και πισω τοιχο τα εχει αυτος ο φιλος μου. Δεν λεω οτι δεν γινεται να το κλεψουν. Αλλα με βαση το βαθμο δυσκολιας και χρονου που χρειαζονται νομιζω οτι θα κινηθουν σε αλλη κατευθυνση.

    Παντως στον φιλο αν ειναι να τον αγχωνει τοσο πολυ ας το βαλει στο γκαραζ για αρχη. Ετσι κι αλλιως θα το νοικιασει. Αν δει και δεν βολευει το ξανασκεφτεται και εδω ειμαστε να να το ξανασυζητησουμε.
    Εναλλακτικα νομιζω οτι υοηρχε μια κουκουλα με βαση που επαιζε στο φορουμ, ανν και νομιζω οτι δεν ηταν κ ιδιαιτερα ασφαλης
    Ναι αυτό θα κάνω σε πρώτη φάση, θα πάρω και μια κλειδαριά δισκοφρένου για όταν θα το παρκάρω έξω και στη συνέχεια βλέπουμε. Δεν είναι οικονομικό το θέμα έτσι και αλλιώς, αυτό που με χαλάει με το πάρκινγκ είναι ότι όταν θα θέλω να το πάρω θα έχω λίγο περπάτημα (7-8 λεπτά με γρήγορο ρυθμό το κοντινότερο) και όχι κατεβαίνω-ξεκλειδώνω-φεύγω. Και δεν είναι η απόσταση αλλά η διαδικασία πιο πολύ, αν ήταν στα 200 μέτρα από το σπίτι μου δεν θα ρωτούσα καν. Θα μου πεις αν το έχω κάτω με κουκούλα, αλυσίδα-λουκέτο και κλειδαριά δισκοφρένου πάλι θα έχει μεγάλη διαδικασία το πάρκαρε-ξεπάρκαρε, οπότε μάλλον καλύτερα το κλειστό πάρκινγκ με λίγο περπάτημα, θα είναι και πιο ασφαλές τα βράδια.

  2. #47
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από aris19 Προβολή μηνύματος
    Ναι αυτό θα κάνω σε πρώτη φάση, θα πάρω και μια κλειδαριά δισκοφρένου για όταν θα το παρκάρω έξω και στη συνέχεια βλέπουμε. Δεν είναι οικονομικό το θέμα έτσι και αλλιώς, αυτό που με χαλάει με το πάρκινγκ είναι ότι όταν θα θέλω να το πάρω θα έχω λίγο περπάτημα (7-8 λεπτά με γρήγορο ρυθμό το κοντινότερο) και όχι κατεβαίνω-ξεκλειδώνω-φεύγω. Και δεν είναι η απόσταση αλλά η διαδικασία πιο πολύ, αν ήταν στα 200 μέτρα από το σπίτι μου δεν θα ρωτούσα καν. Θα μου πεις αν το έχω κάτω με κουκούλα, αλυσίδα-λουκέτο και κλειδαριά δισκοφρένου πάλι θα έχει μεγάλη διαδικασία το πάρκαρε-ξεπάρκαρε, οπότε μάλλον καλύτερα το κλειστό πάρκινγκ με λίγο περπάτημα, θα είναι και πιο ασφαλές τα βράδια.
    Πολύ σημαντικό επίσης την κλειδαρια στο δισκόφρενο να την βάζεις πάντα και παντού.
    Κι ας ειναι και για 5 λεπτα.
    Τελευταία τροποποίηση από sapila racing; 01/02/2021 στις 11:15.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Η κλειδαρια καλύτερα μπροστά ή πίσω? Ή δεν παίζει ρόλο

  4. #49
    Μέλος Το avatar του/της aris19
    Εγγραφή
    25/01/2021
    Μηνύματα
    189
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Πολύ σημαντικό επίσης την κλειδαρια στο δισκόφρενο να την βάζεις πάντα και παντού.
    Κι ας ειναι και για 5 λεπτα.
    Εννοείται! Τον πρώτο χρόνο ειδικά που θα είναι καινούργιο μη σου πω και στο φανάρι που θα σταματάω θα βάζω κλειδαριά μέχρι να ανάψει πράσινο

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Η κλειδαρια καλύτερα μπροστά ή πίσω? Ή δεν παίζει ρόλο
    Καλύτερα στον πίσω τροχό γιατί θέλει λίγη παραπάνω διαδικασία για να βγει

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. επισκευη μοτο σε πυλωτη ?
    από orcinious στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2012, 01:46
  2. Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2007, 05:02
  3. μοτο σε βαπορι..
    από ronin1 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2007, 17:11
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2006, 18:22
  5. χρήση ορυκτέλαιων για μοτο σε ΧΤ600Ε
    από kaps στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2005, 08:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF