Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 41

Θέμα: New Kawasaki KLR 650 2022

  1. #16
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Περί ορέξεως....Ευρώπη δεν το βλέπουμε οπότε...
    αφού μοσχοπουλάει στην Αμερική , προφανώς δεν τους ενδιαφέρει για Ευρώπη , πάντως η kawasaki και άλλα θα θέλαμε να έχει κάνει αλλά δεν , αυτό είναι όμως είναι ένα άλλο θέμα μην χαλάω το θρεντ
    Τελευταία τροποποίηση από KAWAMANRIDER; 26/01/2021 στις 20:39.
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    πράγματι στην αμερική φίλε kawamandriver το klr650 κυκλοφορεί πολλά χρόνια τωρα με μεγάλη επιτυχία ,
    το εχει μάλιστα κ ενα ξαδελφάκι μου κ ειναι πολύ ευχαριστημένος κ βρίσκει ανετα αφθονα ανταλλακτικά

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Αν είχε 6 ταχύτητες και λίγα κιλά σαν το KTM 690 θα κόστιζε όσο το 2ο .
    και όχι 7000 δολάρια.

    Το σαζμαν και οι ίπποι δεν είναι πρόβλημα , αλλά τα 208 κιλά είναι ΠΟΛΛΑ για αυτό το μηχανάκι.
    Δεν νομίζω να έρθει ποτέ στην Ευρώπη.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    δεν ξέρω για αντοχή εγω ξέρω οτι το 700 που ειχα σε εθνική ΕΨΑΧΝΕΣ για 6η ταχύτητα κ για χαμηλότερη κατανάλωση αλλά κ για να πέσουν οι στροφές του κινητήρα κ να λιγοστέψει ο ηχος του μοτέρ ,και ενας πολύ βασικός λόγος που πολλοί πουλάνε το 700 deauvile (ιδιο μοτέρ με το translap700) οι κάτοχοί τους ,που ειναι εξαιρετική μηχανή ,ειναι πολύ κουραστικό το ταξίδι σε εθνική με το 5άρη κιβώτιο ...
    Και να είχε 6η δεν σημαίνει ότι θα ήταν μακρύτερη από την υπάρχουσα 5η ή ότι ο κινητήρας με την ιπποδύναμή του θα μπορούσε να την εκμεταλλευτεί.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KAWAMANRIDER Προβολή μηνύματος
    αφού μοσχοπουλάει στην Αμερική , προφανώς δεν τους ενδιαφέρει για Ευρώπη , πάντως η kawasaki και άλλα θα θέλαμε να έχει κάνει αλλά δεν , αυτό είναι όμως είναι ένα άλλο θέμα μην χαλάω το θρεντ
    Δεν είναι θέμα ενδιαφέροντος απλά δεν περνάνε καυσαέρια.

  6. #21
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Μονοκύλινδρο 200+ κιλών. Και μετά κράζουμε το ΧΤΧ. Εδώ οι άνθρωποι της καβασάκι είναι επιστήμονες.

  7. #22
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.185
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Μου το εξηγείτε λίγο γιατί θα πρέπει να έχει 6 ταχύτητες; μεγαλύτερη αντοχή δεν έχουν οι 5;
    Με 5 ταχύτητες δεν βγαίνει σωστή η κλιμάκωση των σχέσεων,είναι πιο 'αραιή' η διάταξή τους στο φάσμα των στροφών και σε συνθήκες πόλης δεν σε εξυπηρετεί.Στο δικό μου πχ ενώ η πρώτη είναι όσο κοντή πρέπει,η δευτέρα είναι συγκριτικά πολύ μακρυά και πολλές φορές όταν κινούμαι στην πόλη με μικρή ταχύτητα η δευτέρα σκορτσάρει ενώ αν κατεβάσω πρώτη γεμίζει αμέσως.
    Χώρια που στο ταξίδι ενστικτωδώς το πόδι σου ψάχνει για 6η,το συγκεκριμένο μοτέρ ανέκαθεν απέδιδε στα ψηλά και η τσιτωμένη 5η σε κάνει να ψάχνεις τρόπο να την ανακουφίσεις,εις μάτην όμως.

  8. #23
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι θέμα ενδιαφέροντος απλά δεν περνάνε καυσαέρια.
    οκ , αλλά λογικά αν είχαν ενδιαφέρον για την ευρωπαϊκή αγορά δεν θα φρόντιζαν να προσαρμόσουν την μοτοσυκλέτα στις προδιαγραφές euro 5 ?
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  9. #24
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KAWAMANRIDER Προβολή μηνύματος
    οκ , αλλά λογικά αν είχαν ενδιαφέρον για την ευρωπαϊκή αγορά δεν θα φρόντιζαν να προσαρμόσουν την μοτοσυκλέτα στις προδιαγραφές euro 5 ?
    θελει ΑΛΛΗ σχεδιαση απο την αρχη,ουσιαστικα καινουργιο κινητηρα.
    ΠΟΛΛΑ λεφτα ουσιαστικα σε μια αγορα ,που ΔΕΝ θα πουλησει οσο η ΗΠΑ .
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    μ αρέσει,

    μελλοντικά αν με κρατάνε τα πόδια μου και τα χέρια μου δεν θα με χάλαγε για καποιες τραβελ εντούρο καταστάσεις που σχεδιάζω όταν βρω το χρόνο και το χρήμα...αλλά δεν πρόκειται να ασχοληθεί καθόλου πιστεύω η kawa με την πάρτη μας και τα euro 5 μας 6 μας κτλ...θα μοσχοπουλήσει αμερικη και Αυστραλία και τέλος.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KAWAMANRIDER Προβολή μηνύματος
    οκ , αλλά λογικά αν είχαν ενδιαφέρον για την ευρωπαϊκή αγορά δεν θα φρόντιζαν να προσαρμόσουν την μοτοσυκλέτα στις προδιαγραφές euro 5 ?
    Αν κρίνω από τους υπόλοιπους κατασκευαστές που ΟΛΟΙ κατάργησαν τα μεγάλα μονοκύλινδρα στην Ευρώπη και σχεδίασαν
    από την αρχή δικύλινδρα στην θέση τους με όλο το κόστος ανάπτυξης και παραγωγής ,πρέπει να είναι δύσκολο.
    Στον υπόλοιπο κόσμο βέβαια συνεχίζουν να πουλιούνται κανονικά.Στην Αυστραλία πουλάνε ακόμα dr650...

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.138
    Δεν ειμαι φαν του κουλουριου αλλά οταν ακουω οτι κάτι δεν θα κυκλοφορήσει ευρώπη επειδη έχει "ρύπους" στεναχωριέμαι.

    Γ@μω την ευρώπη με τα euro της. Με όλους αυτούς τους περιορισμούς όλος ο κόσμος χαίρεται μοτο/αυτοκίνηση εκτός από εμάς τους ευρωπΕους.

    Μήπως σκοπεύει να το βγάλει ηλεκτρικό τουλάχιστον?

  13. #28
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Αν οι αμερικανοαυστρακοι τωρα βάζουν για πρωτη φορα ιντζεξιον στο klr650, πιάνουν το euro 3 (2007)

  14. #29
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Δεν ξέρω τι τους κοστίζει όλη η διαδικασία ελέγχου ενός μοντέλου. Το να το στήσουν να περνά προδιαγραφές δεν είναι απίθανο.

  15. #30
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2020
    Μηνύματα
    80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Επειδη ειστε οι περισσοτεροι νεούλια,σας πληροφορω οτι η σειρα ΚLR 600-650 ειναι εδω και 40 χρονια το πιο καλοπουλημενο μηχανακι στο Αμερικα.ΦΕΤΙΧ που ειπε κι ο πιτσας παραπανω.Με βασικη τιμη δε 6400 δολλαρια ,ειναι για τον αμερικανο σαν να αγοραζουμε εμεις 125 σκουτερ.
    Ενταξει best seller στην αμερικη ειναι και το burger γιαυτο ειναι και ολοι σα σαμπρελες οποτε το best seller απο μονο του δεν λεει κ τπτ,στα δια ταυτα το συγκεκριμενο αποσυρθηκε απτην αγορα το 2018 επειδη πουλησε ολο κ ολο 2000 κομματια παγκοσμιος, τωρα υστερα απο 3χρονια το ξαναθυμηθηκαν(κατι δεν παει καλα στη kawa) με τεχνολογια του '60 ευχαριστω αλλα δεν θα μασ ληψει τετοιο τεχνολογικο θαυμα αν δεν ερθει ευρωπη λογο προδιαγραφων,μια σαμπρελα και το καρμπυρατέρ του λυπει και μετα θα ειναθ ενας γνησιος δεινοσαυρος!!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Kawasaki KLR 650
    από advblack στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2006, 18:31
  2. Kawasaki KLR 650
    από milosisk στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2006, 22:34
  3. Erothsh gia Kawasaki KLR 650
    από milosisk στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2006, 22:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF