Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Πρωτη μηχανη - 1.95 υψος

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/01/2021
    Μηνύματα
    1

    Πρωτη μηχανη - 1.95 υψος

    Καλησπερα σε ολους, δεν εχω οδηγησει ποτε μηχανη στη ζωη μου εκτος απο τα μαθηματα που εκανα για το Α2 στην σχολη ,οποτε ειμαι τελειως νεος στον χωρο της μηχανης.
    Ειμαι φοιτητης και θα ηθελα μηχανη οσο πιο πολυ γινεται οικονομικη ,για χρηση μεσα στην πολη κυριως και κανενα μικρο ταξιδακι που και που, ωστοσο εχω υψος 1,95 και ειμαι 95 κιλα, οποτε για παπι αποτι εχω δει και για μηχανες 150cc ή γενικα τετοιου τυπου που ειναι μικρες το αποκλειω(λογω διαστασεων το λεω,εκτος και αν κανω λαθος και δεν ισχυει).
    Ψαχνω λοιπον μια μηχανη που ειναι λιγο πιο μεγαλη- λιγο πιο πολυ στα μετρα μου, αλλα να ειναι οσο πιο γινεται οικονομικη στην καταναλωση (σκουτερ τα αποκλειω και αυτα-δεν μου αρεσουν καθολου).

    Αποσο εχω ψαξει και με τα πολυ λιγα που ξερω εχωω ξεχωρισει τις xt απο 250 μεχρι 600 που μου αρεσουν παρα πολυ σαν μηχανες αλλα δεν ξερω τι παιζει απο οικονομια και αμεσως μετα κανα cbf250 ή τιποτα τετοιο σε 250cc.
    Oποιος θα μπορουσε να με βοηθησει ειτε για αυτες τις μηχανες ή να προτεινει καποια αλλη θα το εκτιμουσα ειλικρινα.
    Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    το ΧΤ 600 είναι εκτός παραγωγής εδώ και 20 χρόνια

    Τ άλλα δεν τα ξέρω.
    Έτσι όπως τα περιγράφεις εγώ θα κοιτούσα το ΧΤ 660
    ή και κανένα 2,5 300 ον οφ

    https://youtu.be/dWCQKUrdMZ0

  3. #3
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    καταρχάς καλώς ήρθες , μπορείς να δεις μέχρι 500 κυβικά που θεωρώ ιδανικό για ξεκίνημα πολλές on - off μοτοσυκλέτες καινούριες ή μεταχειρισμένες οι οποίες σε καλύπτουν και για το Α2 δίπλωμα. Γνώμη μου να πας σε πιο πρόσφατα μοντέλα από αυτά που αναφέρεις που σε κάποιες περιπτώσεις είναι εφοδιασμένα και με abs και θα σε καλύψουν και σε θέμα ύψους και με τις οποίες καλύπτεις ανάγκες μετακίνησης σε πόλη αλλά και ταξίδια. Υπάρχει το kawasaki versys x 300 , το suzuki v strom 250 , bmw g 310 gs , honda cb 500 x , benelli trk 502 , ktm 250 adventure , επίσης αν θες να είσαι πιο χωμάτινος αλλά σε περιορισμό σε ταξίδια , πας σε enduro μοτοσυκλέτα που πλέον υπάρχουν πολλές επιλογές , ένα παράδειγμα kawasaki klx 250, αλλιώς αν δεν σε ενδιαφέρει το On - off και enduro υπάρχουν επίσης πολλές επιλογές σε street - sport μοτοσυκλέτες που μπορείς να τσεκάρεις αφού κάτσεις επάνω ποια σου ταιριάζει καλύτερα , η kawasaki σε αυτήν την κατηγορία έχει αρκετές επιλογές με naked και με fairing μοτοσυκλέτες , αλλά βέβαια δεν είναι η μόνη εταιρεία . Από εκεί και πέρα αφού δοκιμάσεις κάποιες μοτοσυκλέτες και κάνεις τις συγκρίσεις σου ανάλογα με τι χρήματα μπορείς να διαθέσεις , ποια σου αρέσει και οπτικά , τι προσφέρει περισσότερο η καθεμία κτλ , εδώ είμαστε να σου πούμε και τα υπόλοιπα που θα χρειαστείς . Σε κάθε περίπτωση ότι και να επιλέξεις οπωσδήποτε ένα καλό κράνος να συνοδεύει την επιλογή σου.
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Μπατζετ αγορας δεν λες.
    Αμα πας σε καινουργια ολες (ή έστω οι περισσότερες) οικονομικότατες είναι.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 140
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2007, 08:29
  2. Πρώτη μηχανή Gs500 ερωτήσεις
    από filtatos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2006, 10:58
  3. Πρώτη μηχανή...?Δίλλημα...
    από Horhito στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2006, 12:04
  4. πρώτη μηχανή..?
    από Ksames στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 00:56
  5. Fazer 600 για πρώτη μηχανή?
    από the_passenger στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2006, 22:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF