Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 49

Θέμα: Φερθηκα σαν μαλάκας

  1. #16
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Αστειεύεσαι; σου κάνει ντουπ απο πίσω με αμερικάνικο saab στο φανάρι, γυρνάς βγάζεις γυαλιά και του λες ευγενέστατα ότι "δεν υπάρχει θέμα
    αλλά να ξέρετε ο προφυλακτήρας φτάνει μέχρι εδώ" και σε βρίζει..
    νομίζω ότι δεν κατάλαβες τι έγγραψα, το ίδιο λέμε
    δεν φέρθηκε σωστά ο παπούς.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    650
    Όσοι ζούμε σε μεγάλες, περισσότερο, πόλεις έχουμε βιώσει παρόμοιες καταστάσεις.
    Αλλά όταν κινδυνεύει η σωματική ακεραιότητα μας κάποιες φορές είναι δύσκολο να συγκρατήθουμε.

  3. #18
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.106
    Κατάλαβα, συνδρομητικά το ανέφερα πάνω στην φράση σου

  4. #19
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Κατάλαβα, συνδρομητικά το ανέφερα πάνω στην φράση σου
    τότε εγώ δεν κατάλαβα

  5. #20
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ratamahatta Προβολή μηνύματος
    Όσοι ζούμε σε μεγάλες, περισσότερο, πόλεις έχουμε βιώσει παρόμοιες καταστάσεις.
    Αλλά όταν κινδυνεύει η σωματική ακεραιότητα μας κάποιες φορές είναι δύσκολο να συγκρατήθουμε.
    Έτσι.... Έχω δώσει 2 φορές στο "χέρι" καθρέφτη όταν άλλαξαν λωρίδα χωρίς καν να κοιτάξουν αν έρχεται κανένας και γλίτωσα από καθαρή τύχη και μόνο. ο ένας κιόλας ήταν απασχολημένος με το κινητό του.... Και τους είπα "βάλε τον μέσα άχρηστος σου είναι"......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.137
    Όταν γύρω σου κυκλοφορουν μπουνταλάδες μια λύση υπάρχει. Dashcam.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.453
    [QUOTE=rainmike;3085698]Σημερα στη δουλειά αποφασίζω να πάω με το 675 έχοντας να το παρώ καιρο λογο καραντίνας ...




    Ρε...τον άρχισες τουλάχιστον στα καριολικια;

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    731
    Εχεις χιλια δικια,εκανε μαλακια.Ναι και εσυ ισως ησουν υπερβολικος αφου δεν εγινε τιποτα.Ναι σε καταλαβαινω ολοι ειμαστε τρελαμενοι,σκεψου να τυχει κατι τετοιο μετα απο γεγονος που σε εχει τσιτωσει.Αυτο ομως που κραταω ειναι το οτι νιωθεις τυψεις,Οτι αναρωτιεσαι μηπως ησουν μαλακας.Οτι αναρωτιεσαι μηπως ησουν υπερβολικος.Η αυτοκριτικη δλδ,κατι που η πλειοψηφια του κοσμου δεν το κανει και πιστευει οτι εχει ολα τα δικια του κοσμου παντα.Αυτο για μενα ειναι σημαδι σωστου ανθρωπου.Να αναγνωριζει το τυχον λαθος του,ωστε να προσπαθησει να μην το ξανακανει.Ετσι παμε μπροστα και μπραβο σου που αναγνωριζεις το δικο σου λαθος στο περιστατικο

  9. #24
    Πριν 20 χρονία είμαι με παπι Θεμιστοκλεους πριν το φαναρι της Ακαδημιας. Εχουμε κολησει 3 παπακια πισω απο ενα αμάξι που οδηγάει μια κυρία καμια 45-50... Ξαφνικά η κυρία βάζει όπισθεν γιατι στο πλαι εχει κενό μεταξυ των αυτοκινήτων και ενοειτε χωρις καν να κοιτάξει πίσω κανει όπισθεν και μας παρκάρει ξαπλωτους και τους 3....
    Σκηνές αλοφροσύνης ακολούθησαν κριμα που δεν ειχαμε τοτε κινητα με video γιατί ο τύπος που χοροπήδαγε πανω στο καπό και κλώτσαγε το παμπριζ θα ειχε κανει σιγουρα 100.000 views σε μερικα λεπτα.... lol

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zid Προβολή μηνύματος
    Σκηνές αλοφροσύνης ακολούθησαν κριμα που δεν ειχαμε τοτε κινητα με video γιατί ο τύπος που χοροπήδαγε πανω στο καπό και κλώτσαγε το παμπριζ θα ειχε κανει σιγουρα 100.000 views σε μερικα λεπτα.... lol

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.255
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Ετσι ειναι φίλε μου οι λογοι γιατο οποιο κάνουμε το οτιδήποτε είναι πολυ σημαντικοί.
    Ηθελα απλά να τιμωρήσω τον παππού για τη χαζομάρα που έκανε ,φερθηκα εκδικητικά και όχι έξυπνα.
    Αφού δεν έγινε κάτι γιατι να το διογκώσω.?
    Το αστείο της υποθεσης ήταν που καποια στιγμή στο τέλος αφου είχαν ηρεμίσει τα πράγματα γυρνάει ο παππούς και μου λεει.
    <Τωρα είσαι 50 χρονών μακάρι να φτάσεις στην ηλικία μου>
    Λεω από μέσα μου 37 χρονών είμαι ρε πούστη μου τι 50

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.255
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Οχι φιλε μου ΔΕΝ ΦΕΡΘΗΚΕΣ σαν όπως λες. Ισα ισα του την χαρισες κιολας. Αυτος ο κυριος θα χτυπησει καποιον αλλον πιο σοβαρα και θα ισχυριστει τα ιδια.

    Ενας τετοιος στην ΒΡ της ΕΡΤ στην Μεσογειων πριν την Κατεχακη αποφασισε να κοψει δρομο κοβωντας καθετα τον δρομο απο το βενζιναδικο ωστε να παει με το παπακι κατω απο την Κατεχακη για να γλυτωσει τα φαναρια. Εγω ανεβαινα με κανα 100αρια απο το φαναρι του Ερρικος Ντυναν και φρεναρα... Φρεναρα... Φρεναρα με αποτελεσμα να συγκρουστουμε πλαγια δεξια με εμενα και αυτος πισω αριστερα απο την σελα και περα. Εμενα το μηχανακι σχεδον καμμια ζημια... Μια γρατσουνια μονο και ο παππους επεσε επανω στο διαχωριστικο κρασπεδο διαλυοντας το μηχανακι του. Ενα Crypton x135. Ευτυχως ειχε κρανος και δεν χτυπησε παρα κατι αμυχες στις παλάμες.
    Με το που γινεται αυτο τρεχω μηπως χρειαζεται βοηθεια. Του λεω... "Γιατι βρε φιλε... Γιατι τετοια κινηση?". Δεν μιλαει. Λεω επαθε σοκ. Τον ρωταω αν ειναι καλα... Δεν απανταει και απλα με κοιταει. Αρχιζω να φορτωνω. Τον ρωταω αν ειναι Ελληνας η καταλαβαινει Ελληνικα και απανταει με νευμα καταφατικο. Τον ρωταω αν εχει ασφαλεια... Ξανα καταφατικος. Περνω τηλεφωνο τροχαια... Εχουμε πεσει σε απεργία του Μετρο και γινεται χαμος στους δρομους. Ετος 2017 αυτο. Δεκεμβριος μηνας.
    Ο "αθωος" γερακος πηρε τηλεφωνο τον γιο του και μετα απο 10 λεπτα σκαει ενα τυπακι ψιλολιγνο με ενα tdm900.
    Παει προς τον πατερα του. Ερχεται μετα σε μενα και μου λεει... Εσυ τον χτυπησες απο πισω μου λεει.
    Ω ρε φιλε βαστατε τουρκοι τ'αλογα!!!
    Αρχιζω τις φωνες και του λεω παμε δικαστικα φιλε. Σιγα μην σε πληρωσω κιολας. Το βενζιναδικο ειχε καμερες ουτως η αλλως. Αρχίζει μετά το τυπακι τα γλυψιματα. "Ναι αλλα εσυ δεν επαθες ζημια ενώ εγω ολικη κανε μου δηλωση". Η Τροχαια πουθενα. Ξαναπερνω... Τζιφος. Μου λεει μετα ο Ουκρανοτετοιος... "Θα σου δωσω 100€ να κανεις δηλωση"...!!!
    Εγινα εξαλλος. "200€ του λεω και φυγε να μη σε βλεπω".
    Εμενα η ζημια ηταν 50€.
    Οκ αποζημιωθηκα και με το παραπανω αλλα ο χαρος θα εξακολουθει να βγαινει παγανια. Αν ερχοταν η τροχαια δεν υπηρχε περιπτωση να δεχομουν χρηματα. Αλλα κατι τετοιοι τυπαδες καταλαβαινετε οτι θα φταινε και δεν θα βγαζετε ακρη. Συν οτι ημουν τυχερος που δεν χτυπησα και ουτε επεσα λογω χειρισμων.
    Μην τους λυπαστε. Και δεν χρειαζεται μετα απο ενα σημειο φωνες περαν των δικαιολογημενων απο το σοκ της στιγμης. Μετα μετρανε εις βαρος σας. Εγω μπορει να φωναζα αλλα δεν εβρισα κανεναν οποτε εκει δεν υπηρχε πατημα.
    Προσοχη λοιπον.
    Καλά φίλε στην αρχή και μένα κάτι τέτοια τρελά μου ελεγε, εγω δεν εκανε καμμια οπισθεν και θα μου πληρώσεις και κάτι γρατζουνιές στον προφυλακτήρα.
    Μετα που άρχισαν οι μαρτυρες που ήταν εκεί ότι ότι έκανα ξεκαθαρα όπισθεν και του φωναζα μιά ωρα κορνάροντας,το βούλωσε και με άρχισε αν παθαινες ζημιά θα στα έδινα και απο την
    τσεπη μου και τετοια.
    Ξαναλέω όμως οτι το γεγονός οτι ο παππούς ήταν ψιλοβλάκας δεν πρεπει να με κάνει και μένα βλάκα γιατι το μηχανάκι δεν έπαθε πραγμα.
    Οποτε το να τον κρατήσω 2 ώρες+ και να γίνει καταγραφή και στο τέλος προφανώς να μην γίνει τίποτα αφου κανένας δεν επαθε τιποτα,ειναι εκδίκηση που θα τονώσει μόνο τον
    εγωισμό μου.
    Απλα οπως είπα ειναι η κατάσταση ζόρικη υπάρχει αγχος μπολικο και όταν ακους και μαμακίες τρελαινεσαι ακομα περισσοότερο ενώ το πράγμα θελει ψυχραιμία.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    731
    Δεν πειραζει φιλε,κανεις δεν ειναι τελειος.Και γω εχω γινει οχι απλως μαλακας,αλλα μεγαλος μαλακας πολλες φορες..Εχω θεμα με τα νευρα μου,δεν με δικαιολογω,απλα ξεσπαω ασχημα.Προσπαθω να το διορθωσω,το εχω ελατωσει αρκετα,αλλα παρατηρω οτι εχει να κανει με την γενικοτερη ψυχολογια μου.Αν ειμαι καλα,παιζει να με βρισεις πλεον στο δρομο,στο τιμονι δλδ και να γελασω,δλδ δεν με χαλας με τπτ αν ειμαι καλα.Απλα οταν εχουμε τα δικα μας ειμαστε ποιο ευεξαπτοι και τσιμπαμε με την πρωτη.Πλεον σκεφτομαι και αυτο,γιατι εγω ας πουμε που ξυπνησα και ειμαι καλα και χαρουμενος,να μπω στο τρυπακι του αλλουνου που θελει να με βγαλει εξω απ τα ρουχα μου.Γιατι δλδ να μπω στο παιχνιδι του?Να με παει εκει οπου θελει δλδ?Ασε που αν τσιμπησεις ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει και που να καταληξεις..Μυνησεις,δικαστηρια,λεφτα...Ασε ευχαριστω δεν θα παρω

  14. #29
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Ετσι ειναι φίλε μου οι λογοι γιατο οποιο κάνουμε το οτιδήποτε είναι πολυ σημαντικοί.
    Ηθελα απλά να τιμωρήσω τον παππού για τη χαζομάρα που έκανε ,φερθηκα εκδικητικά και όχι έξυπνα.
    Αφού δεν έγινε κάτι γιατι να το διογκώσω.?
    Το αστείο της υποθεσης ήταν που καποια στιγμή στο τέλος αφου είχαν ηρεμίσει τα πράγματα γυρνάει ο παππούς και μου λεει.
    <Τωρα είσαι 50 χρονών μακάρι να φτάσεις στην ηλικία μου>
    Λεω από μέσα μου 37 χρονών είμαι ρε πούστη μου τι 50
    Έπρεπε να τον κρατήσεις άλλα 13 λεπτά για να μάθει

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    731
    Προς τον απο πανω που λεει για το σκηνικο με τον παππου με το κρυπτον-χ..Ναι,εκανε ο παππους την μαλακια του εννοειται,αλλα και συ φιλε αναφερεις οτι πηγαινες με 100..Ετσι δεν ειναι?Ειχες και συ μεριδιο ευθηνης.Ησουν πανω απο το οριο ταχυτητας.Για αυτο υπαρχουν τα ορια ταχυτητας.ΑΝ πηγαινες με 40-50 δεν υπηρχε περιπτωση να συγκρουστειτε.Ο κωδικας κυκλοφοριας ειναι στημενος τοσο σωστα που αν τον τηρεις οι πιθανοτητες να γινει κατι ειναι ελαχιστες

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2004, 19:53
  2. Χειρολαβές μαλακές σαν ...
    από socos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2004, 11:19
  3. Είναι οι μηχανές σαν τις γυναίκες???
    από Wizard13 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2004, 10:29
  4. Βρες σαν τα χιονια...
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 17:38
  5. Μην κάνετε σαν μαλάκες ρε....
    από bikersonly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2003, 12:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF