Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 27 από 27

Θέμα: Scooter για διανομή 2021

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/07/2018
    Μηνύματα
    13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Και κατι ακομα.Αγοραζεις παμπριζ,χουφτες απο Neoprene και εισαι καυλα για το χειμωνα!Και με ενα καλο αδιαβροχο εισαι μπομπα!Εγω εχω και γαλοτσες με επενδυση γουνας απο μεσα και φαντασου με το σκουτερ δεν μου πολυχρειαζονται ενω με το παπι στην βροχη ηταν απαραιτητες!
    O χειμωνας ειναι μια αφορμη που θελω σκουτερ. Με το medley θυμασαι ποσο εκαιγες βενζινη?

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Οχι φιλε δεν θυμαμαι.Τα σκουτερ καινε περισσοτερο γιατι συνηθως απο 0 χλμ μεχρι να ξανακλεισεις το γκαζι το χεις στο τερμα .Πολυ καλο παντως το medley,ποιοτικο μηχανακι,πηγαινε καλα για 150 κυβικα,ειχε και abs και αρκετο χωρο κατω απο την σελα η οποια ανοιγε με κουμπι.Στο Sym γυρνας το κλειδι στην κεντρικη κλειδαρια και ανοιγει.Λεπτομερειες θα μου πεις.Για μενα υπερτερουν τα σκουτερ παντως για διανομη,οπου θα ανεβοκατεβαινεις συνεχεια απο το μηχανακι.Αναρτησεις πολυ καλυτερες απο τις παπισιες που ετσι και πεσεις σε λακουβα πεφτουν οι πετρες απο τα νεφρα σου και τα σφραγισματα απο τα δοντια σου.Φρενα?Καμια σχεση με τα χαλια παπισια.Γνωμη μου δες τα και τα δυο απο κοντα,το μεντλει ειναι καλυτερο αλλα αρκετα ακριβοτερο νομιζω εχει πανω απο 3000 αλλα και το συμ το 125ι ειναι παρα πολυ καλο εμενα μου αρεσε πολυ και το πως ανεβαζει χλμ(πολυ γρηγορα) και ειδικα τα φρενα του!Το cbs που εχει ειναι πολυ δυνατο ισως καλυτερο απο το ΑΒΣ του μεντλει.Και στο σαιτ το δινει 2.7 λιτρα στα 100 το συμ.Ειδικα το χειμωνα θα το λατρεψεις το σκουτερ,στεγνη πατουσα=χαρουμενος αναβατης για μενα που δεν αντεχω με τπτ την βρεγμενη καλτσα

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    για μενα που δεν αντεχω με τπτ την βρεγμενη καλτσα
    εσένα πρεπει να σε πάρω στα μονοπατια μετα απο βρόχα..

    συμφωνώ σε οτι λες για το καργκο το σιμ..το χει φιλος σε εταιρεια και κουβαλάει νύχτα μέρα μέσα Αθήνα (φαρμακευτικό υλικό), τον βόλεψε αφάνταστα σε σχέση με παπί που είχε πριν.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Το καλυτερο σκουτερ για διανομη ειναι το... παπι

    Απο εκει και περα εαν θελεις οντως σκουτερ για μενα, δες κατι τυπου daytona, cargo κλπ. Απλετος χορος, μικρα σε μεγεθος, φθηνα στην αγορα, δεν τα κλεβουν. Εαν θελεις το απολυτως καλυτερο, pcx / nmax. Εαν θελεις κατι ενδιαμεσο, agility/symphony.

  5. #20
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Δεν υπαρχει καλυτερο και χειροτερο.Ειναι τι βολευει τον καθενα και πως την βλεπει.Αλλος θελει παπι για οικονομια και αλλος θελει σκουτερ για περισσοτερη προστασια απο νερα,αερα κτλ ακομα κι αν δινει λιγα παραπανω σε βενζινη η' στα σερβις. Απλα τα πραγματα. Ελεος φθανει πια με αυτη την αντιπαραθεση παπι εναντιον σκουτερ κτλ. Αλλο το ενα αλλο το αλλο.Δυο διαφορετικα μεταφορικα μεσα.

    Προτεινω σκουτερ οποιο τραβαει η ορεξη σου και η τσεπη σου φιλε.Καλη αγορα.

  6. #21
    Αν θες να το χεις και σαν προσωπικο μηχανακι και δεν θα κανει και πολλα χλμ οπως λες ...Η παρακατω λυση ειναι αρκετα καλη .
    Χωρος στα ποδια , κατω απο τη σελα ,παιρνει μπαγκαζιερα ,αλλα εχει μικροτερους τροχους με μεγαλυτερο ομως μεταξονιο .
    Αλλιως πας στα σκουτερ cargo φαση που ειναι σχεδιασμεν για αυτο που θες.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20210319_152548.jpg 
Προβολές:	257 
Μέγεθος:	53,1 KB 
ID:	426476

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    91
    Ότι και να πάρεις θα κάνεις την δουλειά σου εγώ θα προτιμούσα ένα nmax η pcx και θα κάνεις διανομές για πάντα...

  8. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    91
    Το nmax είναι από τα πιο εύκολα και πρακτικά σκούτερ που έχω οδηγήσει και πολύ ελαφρύ

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2021
    Μηνύματα
    1
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	194CD8E2-19E6-4110-B692-CFC56CB1C675.jpg 
Προβολές:	170 
Μέγεθος:	48,6 KB 
ID:	427051Καλησπέρα στην παρέα.
    Έχω δει το Peugeot rs 150 με abs euro 4 σε προσφορά με 1900 €.
    Είχα το symphony s 125 του 2009 και το πούλησα πριν μερικές μέρες με σκοπό να πάρω με ψεκασμό για οικονομία μιας και το sym ηταν με καρμπυρατέρ.κάποιοι μου είπαν οτι το Peugeot έχει μοτέρ sym.έναν που είδα με τέτοιο στο δρόμο και τον ρώτησα στο μου είπε οτι του καίει λάδι..ξέρει κάνεις τίποτα για αυτό το scooter;

  10. #25
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iceman Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	194CD8E2-19E6-4110-B692-CFC56CB1C675.jpg 
Προβολές:	170 
Μέγεθος:	48,6 KB 
ID:	427051Καλησπέρα στην παρέα.
    Έχω δει το Peugeot rs 150 με abs euro 4 σε προσφορά με 1900 €.
    Είχα το symphony s 125 του 2009 και το πούλησα πριν μερικές μέρες με σκοπό να πάρω με ψεκασμό για οικονομία μιας και το sym ηταν με καρμπυρατέρ.κάποιοι μου είπαν οτι το Peugeot έχει μοτέρ sym.έναν που είδα με τέτοιο στο δρόμο και τον ρώτησα στο μου είπε οτι του καίει λάδι..ξέρει κάνεις τίποτα για αυτό το scooter;
    Από όσα σκόρπια έχω διαβάσει για τα σκούτερ της πεζώ, μείνε μακριά....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iceman Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	194CD8E2-19E6-4110-B692-CFC56CB1C675.jpg 
Προβολές:	170 
Μέγεθος:	48,6 KB 
ID:	427051Καλησπέρα στην παρέα.
    Έχω δει το Peugeot rs 150 με abs euro 4 σε προσφορά με 1900 €.
    Είχα το symphony s 125 του 2009 και το πούλησα πριν μερικές μέρες με σκοπό να πάρω με ψεκασμό για οικονομία μιας και το sym ηταν με καρμπυρατέρ.κάποιοι μου είπαν οτι το Peugeot έχει μοτέρ sym.έναν που είδα με τέτοιο στο δρόμο και τον ρώτησα στο μου είπε οτι του καίει λάδι..ξέρει κάνεις τίποτα για αυτό το scooter;
    Τα μικρά σκούτερ της Peugeot είναι SYM και τα μεγαλύτερα είναι PIAGGIO (μπορεί και από άλλες μάρκες). Οι διαφορές τους είναι ελάχιστες μια και είναι προϊόντα συνεργασίας και όχι ότι απλά έχουν τον ίδιο κινητήρα. Είχα Peugeot Tweet που ήταν φασόν SYM Symphony με κάποιες διαφορές στα πλαστικά μόνο.

    ΥΓ: Ρίχνοντας μια ματιά στο site βλέπω GEOPOLIS 400 που πρέπει να είναι το παλιό BEVERLY 400 του 2008 ?!!!!?....με τιμή χώμα πάντως
    Τελευταία τροποποίηση από contes di Zante; 11/04/2021 στις 09:00.
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  12. #27
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Εμένα πάντως το Tweet 125 μια χαρά παλικαράκι και συνεχίζει Σαντορίνη στα χέρια του αδερφού μου.Πλην των σκληρών αναρτήσεων δεν μπορω να του προσάψω κάτι αρνητικό.
    Και είναι όντως rebranded SYM.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. ποδια μοτο scooter για το κρυο
    από vmoageorge στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2012, 17:08
  2. e-scooter (για γελια και για κλαματα)
    από lspiros στο forum Μετατροπές (Customizing)
    Απαντήσεις: 201
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2010, 12:45
  3. Μια βοηθεια για μικρο scooter για την συζυγο.
    από ASTRAKITCAR στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2010, 12:08
  4. Αγορά Scooter για φόρτωμα!!!
    από POEXANIA στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2009, 14:40
  5. Scooter ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΑ...
    από symvoulos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 10:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF