Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 41

Θέμα: Versys300X Benelli trk502

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Το μικρο βαρος ειναι σημαντικη παραμετρος σε οποιο δικυκλο, με επιπλεον βαρυτητα οταν αυτο ειναι το πρωτο μας. Kawasaki κι απο μενα.

  2. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2020
    Μηνύματα
    80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    οι ακτίνες και ο 19αρης είναι προνόμιο; κι αν ναι. Πάνω σε τι.
    Και καλα για το χωμα που δεεεν ειναι ολαυτα τα μηχανακια που προαναφερθηκαν για χωμα αλλα να χαμε να λεγαμε ασ όψεται η νεα μοδα με τα on off...

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2020
    Μηνύματα
    80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    δεν ξέρω πως τα κατάφερε η καβα αλλά όντως μετρημένα στο συγκριτικό του motomag βερσυς 300 και 390 αντβε(μιας και αναφέρθηκε) εχουν τα ίδια κιλά 175kg γεμάτα

    απο μένα βερσυς, το άλλο όμως αντικειμενικά είναι πιο όμορφο να το βλέπεις
    Εεεε οχι μονο ομορφια γιατρε μου έχει παραπανω κυβικα παραπανω αλογα παραπανω ηλεκτρονικα μπλιμπλικια ανεστραμενα πιρουνια ρυθμιζομενα led φωτισμο...

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    624
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mr_Overdose Προβολή μηνύματος
    Εεεε οχι μονο ομορφια γιατρε μου έχει παραπανω κυβικα παραπανω αλογα παραπανω ηλεκτρονικα μπλιμπλικια ανεστραμενα πιρουνια ρυθμιζομενα led φωτισμο...
    Λογω προελευσης αυτα τα ηλεκτρονικα δεν ξερει κανεις ποσο θα αντεξουν στον χρονο. Αν ειναι να δωσεις 1.000€ παραπανω, προσωπικα θα επαιρνα το cb 500x που εχει ολα αυτα που λες. Στα ματια μου δε, ειναι ασυγκριτα πιο ομορφο απο το trk.


    Οπως ειπα ομως και πριν, καλυτερα το Versys και την διαφορα ταξιδια και εκδρομες

  5. #20
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.125
    ουτε να σε ακουγαν Νίκο, το άλλαξαν και πλέον μοιάζει περισσότερο με μη ευρωπαϊκό...

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    624
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    ουτε να σε ακουγαν Νίκο, το άλλαξαν και πλέον μοιάζει περισσότερο με μη ευρωπαϊκό...
    Ομορφηνε μεν αλλα και παλι.....Honda θα επαιρνα.
    Αν ειναι να φορτωθω ογκο και βαρος καλο θα ηταν να εχει αρκουδογκαζο να ξεχνιεμαι ( ξερεις κατι ΚΤΜ, κατι 1250 )

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giannis04 Προβολή μηνύματος
    όσων αφορά στο test drive που θα πρέπει να απευθυνθώ; Γιατί από όσο ξέρω πχ στον βυνιο δεν γίνεται
    Για το Καβασακι μίλα απευθείας με την ΤΕΟΜΟΤΟ, αν δεν έχουν δικό τους μηχανάκι θα σε ρωτήσουν που κοντά είσαι και θα σε στείλουν σε συνεργάτη τους που έχει μηχανάκι για τεστ.

    Υποθέτω το ίδιο θα ισχύει πάνω-κατω με το benelli, αν και το δίκτυο είναι κάπως πιο...μυστήριο.

    Να ξέρεις όμως το ότι είσαι νέος οδηγός μπορεί να τους κάνει κάπως επιφυλακτικούς στο να στα δώσουν βόλτα...τεσπα ρώτα και βλέπεις.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  8. #23
    Ήμουν ανάμεσα απο versys, 390 και trk για την "επαναφορά" μου στο μοτοσυκλετικό κόσμο μετα από μια δεκαετία....
    Τα δοκίμασα και τα τρία και εύκολα έμειναν δυο πιθανές επιλογές, αφου το benelli εμένα δεν με βόλεψε.
    Τελικά μετα από πολύ σκέψη κατέληξα στο kawa....
    Θεωρώ πως το ktm είναι πολύ πιο σύγχρονο μηχανάκι αλλά τα προσωπικά μου γούστα ήταν υπέρ του versys το όποιο και απόκτησα.
    Δεν θα έχεις κανένα θέμα με το ύψος και την διαχείριση της μοτο.
    ότι θες ρωτάς

  9. #24
    Το καινουριο τρκ ειναι καλη περιπτωση,πιο ελαφρυ απο το παλιο και πιο μηχανη απκ τα υπολοιπα του ανταγωνισμου .
    Εγω εκει θα πηγαινα .

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2020
    Μηνύματα
    13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από antouan 81 Προβολή μηνύματος
    Ήμουν ανάμεσα απο versys, 390 και trk για την "επαναφορά" μου στο μοτοσυκλετικό κόσμο μετα από μια δεκαετία....
    Τα δοκίμασα και τα τρία και εύκολα έμειναν δυο πιθανές επιλογές, αφου το benelli εμένα δεν με βόλεψε.
    Τελικά μετα από πολύ σκέψη κατέληξα στο kawa....
    Θεωρώ πως το ktm είναι πολύ πιο σύγχρονο μηχανάκι αλλά τα προσωπικά μου γούστα ήταν υπέρ του versys το όποιο και απόκτησα.
    Δεν θα έχεις κανένα θέμα με το ύψος και την διαχείριση της μοτο.
    ότι θες ρωτάς


    Καλησπέρα και ευχαριστω για την απάντηση! Η αλήθεια είναι ότι και εγώ κλείνω προς το βερσυς! Εμφανισιακά μου αρέσει πιο πολύ το τρκ αλλά σε όλα τα αλλα kawa.. Όσον αφορά τα ταξίδια γύρω στα 200χλμ θα έχει μεγάλο μειονέκτημα (λόγω των 200cc κάτω);;;

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2020
    Μηνύματα
    13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Για το Καβασακι μίλα απευθείας με την ΤΕΟΜΟΤΟ, αν δεν έχουν δικό τους μηχανάκι θα σε ρωτήσουν που κοντά είσαι και θα σε στείλουν σε συνεργάτη τους που έχει μηχανάκι για τεστ.

    Υποθέτω το ίδιο θα ισχύει πάνω-κατω με το benelli, αν και το δίκτυο είναι κάπως πιο...μυστήριο.

    Να ξέρεις όμως το ότι είσαι νέος οδηγός μπορεί να τους κάνει κάπως επιφυλακτικούς στο να στα δώσουν βόλτα...τεσπα ρώτα και βλέπεις.

    Καλησπέρα!! Ναι το φοβαμαι και εγώ ότι δεν θα το δώσουν εύκολα, και είναι το πιο βασικό κριτήριο στην επιλογή..

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2020
    Μηνύματα
    13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Λογω προελευσης αυτα τα ηλεκτρονικα δεν ξερει κανεις ποσο θα αντεξουν στον χρονο. Αν ειναι να δωσεις 1.000€ παραπανω, προσωπικα θα επαιρνα το cb 500x που εχει ολα αυτα που λες. Στα ματια μου δε, ειναι ασυγκριτα πιο ομορφο απο το trk.


    Οπως ειπα ομως και πριν, καλυτερα το Versys και την διαφορα ταξιδια και εκδρομες

    Είναι πιο όμορφο το τρκ είναι η αλήθεια.. γιατί δεν φέρνουν το versys ρε γαμωτο στα χρώματα που υπάρχουν στο εξωτερικό;; Το άσπρο είναι έρωτας..

  13. #28
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    το kawasaki για πρώτη μοτοσυκλέτα είναι προτιμότερο , πιο ευκολοδήγητο και με ένα κλικ παραπάνω χωμάτινο προσανατολισμό από το benelli σε περίπτωση που θες να δοκιμάσεις και μια χωμάτινη διαδρομή για να αποκτάς σιγά σιγά και περισσότερες μοτοσυκλετιστικές εμπειρίες και επίσης το θέμα αξιοπιστίας χωρίς να θάβω το benelli βέβαια. Σε ταξίδι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με το kawa , δικύλινδρο , υδρόψυκτο και δεν έχει και λίγα άλογα για 300 κυβικά . Ότι και να επιλέξεις πάντως ένα καλό κράνος να συνοδεύσει την επιλογή σου .
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  14. #29
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.125
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    versys φιλε μου.στις ρεπριζ φευγει μπροστα απ τα 500αρια.και με ενα γραναζακι ενα δοντι μπροστα περισσοτερο.απλωνει ακομα ποιο πολυ.

    αν το αφήσεις να ησυχάσει κανα 4ωρο απλώνει περισσότερο

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    KTM 390 adv..Full εξοπλισμένη..
    Ανάμεσα στις 2 αν κ δεν έχω οδηγήσει το versys 300 θα έλεγα κ γω να πάρεις το versys..Η trk (πρώην κάτοχος) είναι μια πολύ όμορφη μοτοσυκλέτα όμως η συνάρτηση βάρους δύναμης δεν είναι καλη..H maverick φαίνεται καλύτερη από την trk κ είναι κ πολύ πιο ελαφριά με tubelles ελαστικά αναρτήσεις kyb κ φρένα της nissin

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Benelli νεα μοντελα
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2009, 00:15
  2. ΤΟ ΤΟΥΦΕΚΙ ΤΗΣ Benelli
    από griso850 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2007, 23:21
  3. Benelli TnT
    από DimST στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2005, 12:42
  4. H καινοτομία της Benelli
    από DIT στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2004, 11:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF