Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 41 από 41

Θέμα: Versys300X Benelli trk502

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    767
    Versys 300x.Αψογο για Ελλάδα.Συνδυασμος χώρων, ισχύος,αξιοπιστιας,άνεσης αναρτήσεων,τιμής μεταπωλησης, διακριτική εμφάνισης σε συμπαθητική τιμή.

  2. #32
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.122
    ΤRK 502. Αψογο για Ελλάδα. Συνδυασμός χώρων, ισχύος, αξιοπιστίας, άνεσης αναρτήσεων, έντονη εμφάνιση με προσωπικότητα και
    δεν μοιάζει με χόντα ή αδύναμο KLE με face lifting

  3. #33
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giannis04 Προβολή μηνύματος
    Ουσιαστικά αυτό που με αγχώνει είναι το κατά ποσό θα μπορώ να «κουμαντάρω» μια σχετικά μεγάλη μηχανή λόγω μικρής εμπειρίας. Το πρώτο διάστημα δηλαδή
    Στην πράξη το πρώτο διάστημα θα σου πέσει σίγουρα κάτω σε κάποια μανούβρα.
    Γι αυτό για πρώτη μηχανή καλύτερη ειναι μια ελαφριά και μεταχειρισμένη. Ελαφριά για να ειναι πιο εύκολη και μεταχειρισμένη για να μην κλαίς.
    Αν είναι η πρώτη σου μηχανή 230 κιλά, καλύτερα να κυκλοφορείς με παρέα γιατί αν σου πέσει ισως και να μην μπορείς να την σηκώσεις μόνος σου.
    Αν ξέρεις πως να την σηκώσεις ΟΚ θα τα καταφέρεις, αλλιώς μπορεί να μείνεις κει μεχρι να σε βοηθήσει κάποιος.

    Αυτα που γραφτηκαν παραπάνω οτι δεν πειράζει αν ειναι 230 κιλά γιατι οταν τσουλήσει ειναι σαν παπί δεν ισχύουν με την καμμία.
    Κι αυτό γιατί στην καθημερινότητά σου πολλές φορές θα πρέπει να την κουμαντάρεις σε επιτοπιες μανούβρες παρκαρίσματος κλπ.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  4. #34
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2019
    Μηνύματα
    124
    νομίζω οτι είναι διαφορετικά μηχανάκια αυτά τα δύο...
    εγώ από αυτά θα έπαιρνα το kawasaki...
    αλλά αν μπορείς να ανεβάσεις λίγο το μπατζετ σου κοίτα και το honda cb500x...

  5. #35
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giannis04 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα και ευχαριστω για την απάντηση! Η αλήθεια είναι ότι και εγώ κλείνω προς το βερσυς! Εμφανισιακά μου αρέσει πιο πολύ το τρκ αλλά σε όλα τα αλλα kawa.. Όσον αφορά τα ταξίδια γύρω στα 200χλμ θα έχει μεγάλο μειονέκτημα (λόγω των 200cc κάτω);;;
    Ταξίδι με τρκ δεν έκανα. Αλλά στη δοκιμή του με χάλασε πάρα πολύ το βάρος του. Δεν είναι μονο τα έξτρα κιλά, είναι και το οτι αυτά είναι αρκετά ψηλότερα απο το kawa.
    Δεν ξέρω αν το λες ταξίδι αλλά μια βόλτα 250 + 250 την έκανα με το versys.
    Για εμένα μια χαρά, πολύ καλή κάλυψη (είμαι 1.73), ωραίο κράτημα και αν πηγαίνεις ήρεμα αρκετά οικονομικό.
    Με το μαμα γρανάζωμα η ταχύτητα πάνω απο 110 km έχει αρκετό θόρυβο με τις στροφές πάνω απο τις 8.000. ένα ζευγάρι ωτοασπίδες χρειάζεται για μεγαλύτερες ταχύτητες ή αλλαγή στο γρανάζι. εγώ το γουστάρω, για άλλους λόγους και δεν θα το αλλάξω όμως κάνω 2 μεγάλες εκδρομές το χρόνο

  6. #36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    ΤRK 502. Αψογο για Ελλάδα. Συνδυασμός χώρων, ισχύος, αξιοπιστίας, άνεσης αναρτήσεων, έντονη εμφάνιση με προσωπικότητα και
    δεν μοιάζει με χόντα ή αδύναμο KLE με face lifting
    όχι μοιάζει περισσότερο με multi και λίγο gs...
    και κάνει για την Ελλάδα σίγουρα, φτάνει να κινούνται τα αυτοκίνητα δίπλα του γιατί στην φράκα, λίγο τα ωραία του κάγκελα λίγο το ψηλό κβ, κολλήσαμε....

  7. #37
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.122
    Παίζω με την φράση του προηγούμενου για να είναι εύκολα αντιληπτό ότι το βασικότερο είναι η οπτική γωνία του καθενός.
    Εμένα μου μοιάζει ανούσιο να αγοραστεί καινούρια η πρώτη μοτό κάποιου για πολλούς λόγους.

  8. #38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Παίζω με την φράση του προηγούμενου για να είναι εύκολα αντιληπτό ότι το βασικότερο είναι η οπτική γωνία του καθενός.
    Εμένα μου μοιάζει ανούσιο να αγοραστεί καινούρια η πρώτη μοτό κάποιου για πολλούς λόγους.

    Το κατάλαβα doc απλά είπα να δώσω συνέχεια...

  9. #39
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2020
    Μηνύματα
    80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Παίζω με την φράση του προηγούμενου για να είναι εύκολα αντιληπτό ότι το βασικότερο είναι η οπτική γωνία του καθενός.
    Εμένα μου μοιάζει ανούσιο να αγοραστεί καινούρια η πρώτη μοτό κάποιου για πολλούς λόγους.
    Μου θυμίσες τον παππού μου που ηθελε ντε και καλα να με βαλει να μαθω να οδηγω στο αγροτικο του αυτοκινητο(προπολεμικου τυπου) διχως abs υδραυλικο τιμονι αναρτησεις φρενα και γενικα ενα ερειπιο οπως τα περισσοτερα μεταχειρισμενα που κυκλοφορουν στη ελλαδα!μετα που εβγαλα διπλωμα και πηρα το δικο μου καινουργιο αμαξι νομιζα οτι οδηγουσα διαστημοπλοιο και απορουσα πως και δεν σκοτωθηκα με το χρεπι του παππου και ποσο λαθος ηταν να μαθω να οδηγω πανω σε ενα οχημα κακων προδιαγραφων! Θα μου πεις δεν υπάρχουν καλα μεταχειρισμενα;σαφως και υπαρχουν,εαν δωσεις μια περιουσια και κοντα στην τιμη ενός καινουργιου τοτε για ποιον λογο να μν παρω το καινουργιο κατευθιαν;οποτε απτην αλλη οπτικη εμενα μου μοιαζει ανουσιο να παρω μεταχειρισμενο και να μπω σε περιπετειες με συνεργεια και βαζοντας σε κινδυνο την ζωη μου απτη στιγμη που εχω την δυνατοτητα να αγορασω καινουργιο!καλυτερα να την ριξω και να κλαιω που θα πληρωνω πλαστικα παρα να κλαιω στα συνεργεια η ακομα
    χειροτερα να με ριξει αυτη και να με κλαινε οι ρεγγες!Εκτος αυτου υπαρχουνε και ανθρωποι που ειναι αλλεργικοι στα μεταχειρισμενα(εμου του ιδίου)καθως αυτη η μυρωδια του καινουργιου ειναι αξεπεραστη!!!Παντα φιλικα και καλα χιλιομετρα!
    Τελευταία τροποποίηση από Mr_Overdose; 04/02/2021 στις 16:52.

  10. #40
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2019
    Μηνύματα
    70
    Το benelli είναι τεράστιο στον ογκο σίγουρα θα σε δυσκολεύει στις μανούβρες γιατί δεν πας σε κάτι μικροτερο πχ. 250 που είναι πιο ευκολοδηγητα

  11. #41
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2020
    Μηνύματα
    13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Thakokk6 Προβολή μηνύματος
    Το benelli είναι τεράστιο στον ογκο σίγουρα θα σε δυσκολεύει στις μανούβρες γιατί δεν πας σε κάτι μικροτερο πχ. 250 που είναι πιο ευκολοδηγητα
    Εντάξει άλλη ομορφιά και πολύ πιο εντυπωσιακά τα προαναφερθέντα.. +ότι θέλω να κάνω και κάποια ταξιδάκια.. αλλιώς και πάλι από 250ρι θα πήγαινα σε σκούτερ..

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Benelli νεα μοντελα
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2009, 00:15
  2. ΤΟ ΤΟΥΦΕΚΙ ΤΗΣ Benelli
    από griso850 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2007, 23:21
  3. Benelli TnT
    από DimST στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2005, 12:42
  4. H καινοτομία της Benelli
    από DIT στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2004, 11:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF