Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: επιλογη μεταχειρησμενης μοτοσυκλετασ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/02/2021
    Μηνύματα
    5

    επιλογη μεταχειρησμενης μοτοσυκλετασ

    καλησπερα σας ειμαι νεος στο φορουμ προκειται να αγορασω μεταχειρισμενη μοτοσυκλετα αλλα δεν εχω καταληξει σε καποια συγκεκριμενη εχω καποιες στο μυαλο μου
    1ο χρηση κυριως μεσα στην πολη αλλα θελω να βγαινω και μικρο εκδρομουλες οχι τρελες αποστασεις διοτι εχω αμαξι
    2ο με νοιαζει κυριως η οικονομια στην καταναλωσει ανταλακτικα σε φυσιολογικες τιμες
    διπλωμα εχω το α2 το μπατζετ μου ειναι στα 2000 ευρω απο μηχανες που εχω δει μαρεσει πολυ το νιντζα το 250 ξερω εχει ακριβα ανταλακτικα αλλα βρισκεις και μεταχειρισμενα και ανετη για εκδρομες αλλα δεν ξερω αν βολευει στην πολη....ειδα και το καινουργιο της συμ το vf185 καλο φαινεται.....επισης μαρεσει το sym το 250 το εχει φιλος ....και τελευταιο το cbf250 θελω να ακουσω και τις δικες σας αποψεις αν εχετε καποια αλλη προτασει και εμπειριες με τις μηχανες που ανεφερα δεν ειχα στο παρελθον μηχανη θα ειναι η πρωτη μου υψος εχω 180 83 κιλα επισης δεν με χαλανε τα εντουρο και τα μοταρντ
    Τελευταία τροποποίηση από leuterisg; 07/02/2021 στις 20:25.

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/10/2017
    Μηνύματα
    8
    Δεν είμαι και τόσο έμπειρος, αλλα νομίζω ότι είναι καπως μπερδεμένα τα θελω σου, γιατί εχεις μπλέξει τελειως διαφορετικά μεταξύ τους μηχανακια.
    Το ninja είναι άβολο, είναι 170 κιλα(!), είναι αρκετα σπορ, εχει επιδόσεις (πάντα όλα αυτα συγκρινόμενο με 250ρια), και γενικα μάλλον αποτελει μια πρώτη καλή γευση για αυτους που θελουν να δοκιμάσουν μια έτσι πιο σπορ φάση.
    Το sym185 ειναι παπί. Τα παπία ειναι εργαλεία πόλης (βασικα, το παπί ειναι ο βασιλιάς της πόλης). Ε δεν μπορείς να πας εκδρόμη με αυτό το πράγμα....
    Το sym250 είναι σκούτερ. Τα σκούτερ σε αυτα τα κυβικα, αποτελουν χρυσή τομή και ιδανική λύση, γιατί τα κάνουν περίπου όλα. Πας εκδρομη, κανεις δουλειες μεσα στη πολη, είσαι άνετος κτλπ. Ομως, ειναι σκούτερ...εισαι δηλαδη καθιστος σε μια πολυθρόνα, εχεις τα πόδια αραχτά και πατάς γκάζι φρένο.
    Αν κάποιον τον ενδιαφέρει το χόμπυ, σκέπτεται να επενδύσει και χρήματα σε εξοπλισμό (μπουφάν, γάντια, μπότες κτλπ), ε τότε λογικά δεν θα πάει σε σκούτερ, θα πάει σε μηχανη.
    Το cbf 250 ειναι μια χαρα ωραίο. Επειδη είπες για enduro, το klx250 ειναι, ας πουμε, εντούρο.
    Ωστοσω, το βασικό ειναι να ψαξεις λιγο να μαθεις και να καταλάβεις τι ακριβώς προσφέρει ο κάθε τύπος δίκυκλου, και ανάλογα με τα δικά σου θέλω, να καταλάβεις ποια κατηγορία σε βολεύει.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/02/2021
    Μηνύματα
    5
    Εχεις απολυτο δικιο το οτι θα βολεψει εμενα βζω μηχανακια διαφορετικη χρηση το καθενα πλα ηθελα να μαθω για το καθενα και τι βολευει η αληθεια ειναι οτι ειμαι ασχετος απο μηχανες μονο απο αμαξια ξερω ....να κανω μια διωρθοση στο συμ ενοω to sym wolf 250

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Το ninjα 250r δε θα σου το προτεινα για τη χρηση που περιγραφεις, ειναι μοτερ σχεδιασμενο για "σπορ" χρηση. Βγαζει τη δυναμη (αρκετη για τα κυβικα του) ψηλα και χαμηλα ειναι πολυ αδειο. Τo λυκακι ειναι καλη περιπτωση αν βρεις καποιο προσεγμενο. Και με το cbf250 δε βγηκε κανεις χαμενος βεβαια, απλα ειναι λιγο αδιαφορο αισθητικα.

    Προσωπικα για wolf θα πηγαινα.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/02/2021
    Μηνύματα
    5
    Το cbf δεν μου πολυ αρεσει και τοσο το wolf ειναι πολυ ομορφο και εχει ωραιο καντραν και ποιο προσφατο σε χρονολογια απτα υπολοιπα και το klx250 ωραιο φαινεται

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leuterisg Προβολή μηνύματος
    και το klx250 ωραιο φαινεται
    Πολυ ωραιο ειναι, αλλα δεν παιζει στα λεφτα σου.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/02/2021
    Μηνύματα
    5
    Ναι το γνωριζω υπαρχουν κια αλλα εντουρακια αλλα ειναι πολυ παλια αγαπημενο μου εντουρο ειναι xt 600 αλλα το wolf το εχει φιλος μου αρεσε αρκετα και με βολευει σαν μηχανη

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/02/2021
    Μηνύματα
    5
    Αλλα το xt ειναι εκτος για τις δικες μου αναγκες συν οτι δεν υπαρχει και παρεα για χωμα που πολυ θα ηθελα να δοκιμασω στο μελλον

Παρόμοια θέματα

  1. 125CC ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΤΑΛΗΛΛΗΛΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ
    από mhxanoviosgr στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2017, 16:07
  2. ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΓΟΡΑΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ
    από ageirini στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2016, 10:17
  3. ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΡΩΤΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ
    από vagelis1979 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2016, 09:19
  4. Βοηθεια Για Επιλογη!!!!
    από djupiter στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2004, 01:05
  5. Γιορτη Μοτοσυκλετασ Και Μοτοσυκλετισμου
    από Julius στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 09:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF