Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Honda traction control

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896

    Honda traction control

    Ακομα τρεμω απο το σοκ....η σημερινη μπορα με βρηκε στην εθνικη...στη στροφη του πεταλου απο εθνικη στην ποσειδωνος, προφανως ειχαν πεσει λαδια, ακριβως στη στροφη οι ροδες του sh300 της δουλειας μου χανουν προσφυση, γλυστρανε, το σκουτερ κανει ζιγκ ζαγκ ανεξελεγκτο για καμια 20σαρια μετρα,κατορθωνω να μην πεσω στα καγκελα και εκει που ελεγα παει σκοτωθηκα, το traction control δουλεψε αψογα και κατω απο πολυ αντιξοες συνθηκες με εφερε στα ισια με μια τεραστια τρομαρα και σοκ στο προσωπο μου...

    Σε μια στιγμη το πανακριβο σκουτερ εβγαλε τα χρηματα του, συμπερασμα η ασφαλεια δεν εχει κοστος και μπραβο στη Χοντα...το σκουτερ ειναι μοντ.2020, του αφαιρεσανε μερικους ιππους για euro5 αλλα χαλαλι...προσκυνω...
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  2. #2
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    αν πιστευεις αναψε κανα κερι,αν οχι στειλε καμμια ευχαριστια στον σοιχίρο πριν το βραδυνο φαγητο.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Στο τελος του ποστ περιμενα να διαβασω για instagram links, referral code, like & subscribe ...


    Close enough. 6 στα 10 για την προσπαθεια 8/10 για το στορυ.
    Αγρατζουνιστος ευχομαι...
    pew pew pew pew pew pew !!!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Το traction δεν νομίζω να σε έσωσε στην προκειμένη περίπτωση αλλά η τύχη και/ή η ικανότητα σου μιας και δεν λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο όπως στα αυτοκίνητα (σαν σύστημα ευστάθειας).

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Το traction δεν νομίζω να σε έσωσε στην προκειμένη περίπτωση αλλά η τύχη και/ή η ικανότητα σου μιας και δεν λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο όπως στα αυτοκίνητα (σαν σύστημα ευστάθειας).
    Δεν ξερω πως λειτουργει αλλα οντως κατι λειτουργησε..πηγα δεξια -αριστερα δεν θυμαμαι ποσες φορες για να πεσω και τσουπ σε μια στιγμη σαν να ηρθαν 2 χερια απο τον ουρανο και με βιδωσαν στην ασφαλτο....τελος παντων εγω το εγραψα επειδη εκτος χοντα και αλλες εταιριες οπως piaggio εχουν traction σε σκουτερ και ειμαι της αποψης οτι το 500σαρικο παραπανω το αξιζει..τιποτα αλλο..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  6. #6
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Πάντα όρθιος!

    Traction control δεν έχω, αλλά έχω ανάψει κερί στον Άι Μπηές, κάποιες φορές που πετάχτηκε ξαφνικά αμάξι μπροστά μου.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #7
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Δεν ξερω πως λειτουργει αλλα οντως κατι λειτουργησε..πηγα δεξια -αριστερα δεν θυμαμαι ποσες φορες για να πεσω και τσουπ σε μια στιγμη σαν να ηρθαν 2 χερια απο τον ουρανο και με βιδωσαν στην ασφαλτο....τελος παντων εγω το εγραψα επειδη εκτος χοντα και αλλες εταιριες οπως piaggio εχουν traction σε σκουτερ και ειμαι της αποψης οτι το 500σαρικο παραπανω το αξιζει..τιποτα αλλο..
    Αν οσο εκανες σλαλομ ειχες ανοιχτο γκαζι, τοτε μαλλον λειτουργησε το tc
    Αν οσο εκανες σλαλομ αφησες γκαζι και πατησες φρενα, τοτε σε εσωσε το abs
    Αν οσο εκανες σλαλομ δεν ειχες ουτε ανοιχτο γκαζι ουτε πατημενα φρενα, τοτε ηταν συνδυασμος εμπειριας, κωλοφαρδιας, καλου σχεδιασμου μηχανης και αγιου νικολα προστατη των ναυτικων.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

Παρόμοια θέματα

  1. Honda with apeftos control
    από DrBig στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2020, 20:37
  2. Traction control
    από menos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2009, 13:00
  3. Η Υamaha ετοιμάζει Traction Control(;)
    από ruyjin στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2006, 12:14
  4. Agora Honda CB-1 400
    από MARK στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2004, 22:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF