Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Εξάτμιση για CBF-250

  1. #1
    Γιατι ετσι σας αρέσει Το avatar του/της Alchimistis
    Εγγραφή
    17/11/2004
    Μηνύματα
    375

    Εξάτμιση

    Πρώτον!Απαράδεχτοι ολοι τα παρατησαμε τα ποστ του cbf!
    Ημουν στον τσάκ να κανω ανταλλαγη τη μικρή μου με μια cbr 600 αλλα λογω αφραγκίας το αναβάλω!
    Και σκεφτομαι να της βάλω καμια εξάτμιση για να μου φύγει ο "νταλγκας".
    Εχει βάλει κανεις εξατμιση στη καλη του (250)...
    Πηγα ρωτησα για την racetec και μου είπε 300 ευρω απο λαιμό...μιυ φανηκε τσιμπημένη η τιμη και θελω να ψαξω και αλλου οποιος εχει τπτ υπο ψην του

  2. #2
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Έχεις ρωτήσει για χειροποίητη;
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  3. #3

    Re: Εξάτμιση

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
    Πρώτον!Απαράδεχτοι ολοι τα παρατησαμε τα ποστ του cbf!
    Ημουν στον τσάκ να κανω ανταλλαγη τη μικρή μου με μια cbr 600 αλλα λογω αφραγκίας το αναβάλω!
    Και σκεφτομαι να της βάλω καμια εξάτμιση για να μου φύγει ο "νταλγκας".
    Εχει βάλει κανεις εξατμιση στη καλη του (250)...
    Πηγα ρωτησα για την racetec και μου είπε 300 ευρω απο λαιμό...μιυ φανηκε τσιμπημένη η τιμη και θελω να ψαξω και αλλου οποιος εχει τπτ υπο ψην του
    εγώ στη θέση σου αφού σκέφτεσαι να αλλάξεις τη μηχανή δε θα άλλαζα εξάτμιση. Πρώτον γιατί δεν πρόκειται να σου αγοράσουν ακριβότερα τη μηχανή λόγω εξάτμισης και δεύτερον πέρα από τον ήχο δε νομίζω ότι θα δεις σημαντική διαφορά στην απόδοση.
    ONLY THE GOOD DIE YOUNG


  4. #4
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Εχεις στοιχεια οτι σιγουρα θα δεις καποια διαφορα στο μηχανακι, η τοσα ευρο για αλλαγη θορυβου μονο; Παντως παιδια μια χαρα χρυσο μηχανακι, αλλα μεσα σε 6 μηνες εχω ξενερωση απο τα 20.5 αλογα του!

  5. #5
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Κάτσε να δούνε τα ματάκια σου περίεργες καταστάσεις στο δρόμο και θα καταλάβεις ότι δεν είναι άσχημο να έχεις μηχανή με 250 κ.ε. Για εμένα βέβαια το καλύτερο είναι να έχεις μία μηχανή μεταξύ 400-600 κ.ε. και εφόσον έχεις οδηγήσει παπί η 250άρα για μερικά χρόνια. Γενικά πιστεύω ότι πάνω από 600 κ.ε η μηχανή είναι δυό φορές ρίσκο ...

  6. #6
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
    Κάτσε να δούνε τα ματάκια σου περίεργες καταστάσεις στο δρόμο και θα καταλάβεις ότι δεν είναι άσχημο να έχεις μηχανή με 250 κ.ε. Για εμένα βέβαια το καλύτερο είναι να έχεις μία μηχανή μεταξύ 400-600 κ.ε. και εφόσον έχεις οδηγήσει παπί η 250άρα για μερικά χρόνια. Γενικά πιστεύω ότι πάνω από 600 κ.ε η μηχανή είναι δυό φορές ρίσκο ...
    kala re ayto to paidi akoma na parei mhxanh??? ti gyrevei edo telos pantwn??



    xoris pareksigisi e? apla eprepe na to rotiso
    O Captain! my Captain! our fearful trip is done;
    The ship has weathered every rack, the prize we sought is won;
    The port is near, the bells I hear, the people all exulting,
    While follow eyes the steady keel, the vessel grim and daring.

  7. #7
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Είμαι σκεπτικός γενικά

    Βγήκε πάλι χθες ο υπουργός Αλογομπερές και είπε ότι θα αυξήσει το 2006 τον ειδικό φόρο για τα καύσιμα κατά 20% και θα αυξάνει κάθε χρόνο καθώς υποχρεούμαστε να φτάσουμε στα επίπεδα φορολόγησης της Ένωσης.

    Ελπίζω να βγάλουν τα 400άρια πάλι στην αγορά γιατί με τις αλεπάλληλες αυξήσεις δεν θα μπορεί πολύς κόσμος να συντηρεί μηχανή πάνω από 500-600 κυβικά, παρα μόνο αυτοί που έχουν αποδεχτεί ότι θα έχουν αποκλειστικά μηχανή και όχι αυτοκίνητο. Όποιος αναβάτης λέει ότι αδιαφορεί για την κατανάλωση καυσίμου ... εδώ που φτάσαμε , μάλλον εθελοτυφλεί.

    Όλα θα ξεκαθαρίσουν σε 2 χρόνια ( ) που το παπί μου θα έχει γράψει 60-70.000 και θα είμαι στο δίλημα νέο παπί(χαμηλά έξοδα- πόνεμα πισινού) ή Μικρή Μηχανή(άνεση για ταξιδάκια - υψηλό κόστος συντήρησης) :rotflmao: :rotflmao:

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 16:11
  2. Εξάτμιση για Cbf 250
    από Indian στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2006, 08:50
  3. Εξατμιση για cbf 250
    από Alchimistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2005, 23:02
  4. Εξατμιση για Hornet 250
    από Alex6RR στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2005, 23:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF