Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Cbr 600 f4

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/08/2015
    Μηνύματα
    15

    Cbr 600 f4

    Καλησπέρα έχω δει ένα cbr 600 f4 κοντά στην περιοχή που μένω δίνεται 1500 ευρώ πιστεύεται αξίζει η αγορά του έχει προβλήματα και τι να προσέξω;η αγγελία που έχω δει είναι αυτή https://www.car.gr/classifieds/bikes...onda-cbr-600-f

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    680
    Να προσέξεις να μην το πάρεις.

  3. #3
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.116
    Πάρε χοντα έχει μεταπώληση σου λέει..

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από angelo XTX Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα έχω δει ένα cbr 600 f4 κοντά στην περιοχή που μένω δίνεται 1500 ευρώ πιστεύεται αξίζει η αγορά του έχει προβλήματα και τι να προσέξω;η αγγελία που έχω δει είναι αυτή https://www.car.gr/classifieds/bikes...onda-cbr-600-f
    Προσπερνάμε την εμφάνιση, για την οποία ΕΓΩ δεν θα το έπερνα για κανένα λόγο να το κυκλοφορήσω έτσι. Η μοτοσυκλέτα έτσι όπως την έχει κάνει, θέλει 500-700 ευρώ τουλάχιστον, για να ξαναγίνει κάπως σωστή μόνο για την εμφάνιση.

    Προσπερνάμε ότι δεν ξέρει τι μοτοσυκλέτα πουλάει. Το μοντέλο 2002 λέγεται CBR600F2. Γενικά, ΟΛΑ τα CBR600F έχουν ονομα της μορφής CBR600F* όπου αστεράκι μπαίνει το model year σύμφωνα με τον πίνακα >>> https://dcisolution.com/wp-content/u...r-decoding.jpg

    ΔΕΝ προσπερνάμε ότι λείπουν πράγματα όπως οι καθρέπτες του, η χειρολαβή της ουράς, το undertray, η εξάτμιση, κι ακόμα χειρότερα, λείπουν οι σωλήνες του ram air. Καθρέπτες και χειρολαβές δεν επηρεάζουν την υγεία του κινητήρα, το να λείπουν όμως τα ram air, σημαίνει ότι η μοτοσυκλέτα ΔΕΝ θα λειτουργεί σωστά, το μίγμα θα είναι λάθος και ο ψεκασμός θα δουλεύει στον βρόντο. Βάλε και την εξαφανισμένη εξάτμιση στο άρθροισμα, και έχουμε ένα μοτέρ που ΣΙΓΟΥΡΑ δεν θα δουλεύει καλά και θα έχει προβλήματα απόδοσης. Κι αυτά θα πρέπει να ξοδευτείς για να τα διορθώσεις.

    Τρύπια φανάρια ( έχεις ιδέα πόσο έχει το φανάρι να το αλλάξεις, ακόμα και ως μεταχειρισμένο; ), ηλίθιες επιλογές βαμμένων εξαρτημάτων, λείπει το undertray και μάλιστα με τρόπο που δείχνει ότι έχει κόψει δυο κομμάτια του υποπλαισίου στο πίσω μέρος (οπότε θες ΚΑΙ υποπλαίσιο), τι να πούμε για τις δαγκάνες βαμμένες χύμα όπως ήταν με το σωληνάκι μαζί.

    Α υπόψιν, τροχοί και όργανα, είναι από το καρμπυρατεράτο μοντέλο, το CBR600FX (1999) ή FY (2000) δλδ. Τώρα τι ακριβώς έχει παίξει εδώ, ή έχει το ψεκαστό μοντέλο και για κάποιο λόγο του έχει βάλει τροχούς και όργανα από το καρμπ, ή έχει το καρμπ μοντέλο και έχει βάλει μούτρο και υπόλειμα φαναρίου από το ψεκαστό.

    ΓΕΝΙΚΑ ίσως αν το έδινε κανά 500ρικο να το έπαιρνα αν είχα δεύτερο, και το έπαιρνα αυτό για ανταλλακτικά.

    Είχα CBR600FY, μετάνοιωσα που το έδωσα, υπεραγαπημένη μοτοσυκλέτα, εξαιρετική σε όλα, και στεναχωριέμαι όταν τα βλέπω να τα καταντάνε έτσι.

    Εσύ αυτό, απέφυγέ το. Ούτε απέξω μην περάσεις.
    Τελευταία τροποποίηση από telegonos; 14/02/2021 στις 12:01.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/08/2015
    Μηνύματα
    15
    Οκ ευχαριστώ καρμπυρατέρ είναι παντός

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    251
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Προσπερνάμε την εμφάνιση, για την οποία ΕΓΩ δεν θα το έπερνα για κανένα λόγο να το κυκλοφορήσω έτσι. Η μοτοσυκλέτα έτσι όπως την έχει κάνει, θέλει 500-700 ευρώ τουλάχιστον, για να ξαναγίνει κάπως σωστή μόνο για την εμφάνιση.

    Προσπερνάμε ότι δεν ξέρει τι μοτοσυκλέτα πουλάει. Το μοντέλο 2002 λέγεται CBR600F2. Γενικά, ΟΛΑ τα CBR600F έχουν ονομα της μορφής CBR600F* όπου αστεράκι μπαίνει το model year σύμφωνα με τον πίνακα >>> https://dcisolution.com/wp-content/u...r-decoding.jpg

    ΔΕΝ προσπερνάμε ότι λείπουν πράγματα όπως οι καθρέπτες του, η χειρολαβή της ουράς, το undertray, η εξάτμιση, κι ακόμα χειρότερα, λείπουν οι σωλήνες του ram air. Καθρέπτες και χειρολαβές δεν επηρεάζουν την υγεία του κινητήρα, το να λείπουν όμως τα ram air, σημαίνει ότι η μοτοσυκλέτα ΔΕΝ θα λειτουργεί σωστά, το μίγμα θα είναι λάθος και ο ψεκασμός θα δουλεύει στον βρόντο. Βάλε και την εξαφανισμένη εξάτμιση στο άρθροισμα, και έχουμε ένα μοτέρ που ΣΙΓΟΥΡΑ δεν θα δουλεύει καλά και θα έχει προβλήματα απόδοσης. Κι αυτά θα πρέπει να ξοδευτείς για να τα διορθώσεις.

    Τρύπια φανάρια ( έχεις ιδέα πόσο έχει το φανάρι να το αλλάξεις, ακόμα και ως μεταχειρισμένο; ), ηλίθιες επιλογές βαμμένων εξαρτημάτων, λείπει το undertray και μάλιστα με τρόπο που δείχνει ότι έχει κόψει δυο κομμάτια του υποπλαισίου στο πίσω μέρος (οπότε θες ΚΑΙ υποπλαίσιο), τι να πούμε για τις δαγκάνες βαμμένες χύμα όπως ήταν με το σωληνάκι μαζί.

    Α υπόψιν, τροχοί και όργανα, είναι από το καρμπυρατεράτο μοντέλο, το CBR600FX (1999) ή FY (2000) δλδ. Τώρα τι ακριβώς έχει παίξει εδώ, ή έχει το ψεκαστό μοντέλο και για κάποιο λόγο του έχει βάλει τροχούς και όργανα από το καρμπ, ή έχει το καρμπ μοντέλο και έχει βάλει μούτρο και υπόλειμα φαναρίου από το ψεκαστό.

    ΓΕΝΙΚΑ ίσως αν το έδινε κανά 500ρικο να το έπαιρνα αν είχα δεύτερο, και το έπαιρνα αυτό για ανταλλακτικά.

    Είχα CBR600FY, μετάνοιωσα που το έδωσα, υπεραγαπημένη μοτοσυκλέτα, εξαιρετική σε όλα, και στεναχωριέμαι όταν τα βλέπω να τα καταντάνε έτσι.

    Εσύ αυτό, απέφυγέ το. Ούτε απέξω μην περάσεις.
    respect για την απαντηση

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Ενώ ο telegonos παραπάνω τα ξέρει πάρα πολύ καλά αυτά τα μηχανάκια και το'χει αποδείξει πολλές φορές, νομίζω μπερδεύτηκε μ'αυτό το καημένο μηχανάκι που ανέβασες. Κατά την άποψή μου είναι f4 με κινεζοfairing από f4i. Το μηχανάκι, φυσικά, δεν θα το έπαιρνα ούτε τσάμπα γιατί θέλει πολλά λεφτά και πολλή δουλειά για να ξαναγίνει ανθρώπινο, και εννοείται με το που το βλέπεις πρέπει να αναρωτηθείς τι μπορεί να γίνεται στο μυαλό αυτού του ανθρώπου που το κατέντησε έτσι. Δυστυχώς, δεν υπάρχουν αγγελίες στην δυτική πελοπόννησο για τέτοια μηχανάκια στα λεφτά που κοιτάς, οπότε ίσως θα έπρεπε να σκεφτείς να κάνεις ένα ταξιδάκι Αθήνα και να πάρεις ένα από δω, όταν ηρεμήσουν λίγο τα πράγματα με τις απαγορεύεις. Εγώ αυτό δεν θα το ακουμπούσα.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από angelo XTX Προβολή μηνύματος
    Οκ ευχαριστώ καρμπυρατέρ είναι παντός
    Άρα είναι CBR600FX του 1999 ή CBR600FY του 2000. Το τι απο τα δύο, φαίνεται αν το δεις, στον αριθμό πλαισίου, στο δέκατο στην σειρά ψηφίο, αν θα είναι X ή  Υ αντίστοιχα.

    Σε κάθε περίπτωση, κάνε λίγο υπομονή, και πάρε ένα καλό από ΑΘήνα ή άλλο μέρος της Ελλάδας με ποικιλία επιλογών. Στα λεφτά αυτά περίπου 1500 θα βρεις περιπτώσεις που θα παλεύεται η κατάσταση, όχι αυτό το πράγμα που πουλάει αυτός.

    Αυτά και καλή τύχη.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

Παρόμοια θέματα

  1. Kserei Kaneis Poso Ladi Pairnei To Cbr 600 F4?
    από motomaniac στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2006, 10:25
  2. Αγορά CBR 600 F4 μοντέλο 2000 ?
    από Polifer στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2005, 13:56
  3. πωλειται cbr 600 f4 2000
    από picramenos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2005, 21:44
  4. Kamia Iδεα Για Να Ομορφινο Το Cbr 600 F4???
    από ΣΤΑΥΡΟΣ στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2005, 20:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF