Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 33

Θέμα: Υπαναχώρηαη αγοράς κινητού τηλεφώνου

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    990

    Υπαναχώρηαη αγοράς κινητού τηλεφώνου

    Παιδιά άν κάποιος απο εσάς έχει γνώση επι του θέματος, θα ήταν πολύ χρήσιμη η τοποθέτησή σας.

    Ένας φίλος μου έχει ένα κινητό της Sony παλιό και εταιρία τη Vodafone. Στο σπίτι του δεν έχει καθόλου σήμα. Καθόλου όμως.
    Μέχρι προσφάτως. είχε η vodafone μία υπηρεσία για το σπίτι, που λεγόταν vodafone full σήμα ή κάπως έτσι. Αυτό το πράγμα ήταν μία συσκευή που εξέπεμπε σήμα το οποίο έστελνε μετά στι δίκτυό τους μέσω του Internet της σταθερής τηλεφωνίας.
    Αυτό λοιπόν, το κατήργησε και άρχισε να χρησιμοποιεί μία δυνατότητα των σύγχρονων κινητών συσκευών που λέγεται wifi calling. Ουσιαστικά, όταν το υποστηρίζει η συσκευή και το δίκτυο κινητής, στις περιπτώσεις που δεν έχεις σήμα κάπου, αλλα έχεις wifi, οι κλήσεις γίνονται μέσω του wifi.

    Όταν λοιπόν κατήργησε η vodafone αυτό το full σήμα, αναγκάστηκε ο φίλος μου να ψάξει για καινούριο κινητό.
    Έψαξε λοιπόν και βρήκε ένα κινητό της sony το οποίο του άρεσε, πήγε στο κατάστημα (της sony) και τους ρώτησε αν υποστηρίζει wifi calling μέσω της vodafone. Έψαξαν αυτοί, του είπαν οτι το υποστηρίζει οπότε και το αγόρασε.

    Μαντέψτε τι έγινε...

    Πήγε σπίτι του, το άνοιξε, έβαλε την sim του, έκανε όλη τη διαδικασία που έπρεπε απο πλευράς ρυθμίσεων και τελικά ανακάλυψε οτι η συσκευή δεν υποστηρίζει το wifi calling μέσω της vodafone.

    Αφού επικοινώνησα και εγώ με την Vodafone, η οποία αρχικά μας έλεγε οτι η συσκευή υποστηρίζεται, μας ενημέρωσαν οτι τελικά η συγκεκριμένη συσκευή, δεν.

    Απόσο έχω καταλάβει, το πρόβλημα είναι στη μεταξύ συνεργασία της Vodafone με τη Sony, αλλα δεν με νοιάζει κιόλας.

    Το θέμα είναι οτι ο φίλος μου αγόρασε ένα ακριβό κινητό, το οποίο όπως αποδείχτηκε δεν τον καλύπτει (παρόλο που τον ενημέρωσαν οτι θα τον κάλυπτε), και η Sony δεν το δέχεται πίσω.

    Υπάρχει τρόπος να το επιστρέψει και να πάρει τα λεφτά του πίσω, ή θα κλαίει τα 900€?


    Edit: η συσκευή αγοράστηκε στις 24/12.

  2. #2
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.809
    Συνήγορος του καταναλωτή.
    Έλλειψη συνομολογημένης ιδιότητας.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    990
    Ναι, όμως δεν είμαι ακριβώς έτσι, διότι η συσκευή υποστηρίζει τη λειτουργία.
    Με την cosmote ξέρω γω, μπορεί να δουλεύει.
    Το πρόβλημα είναι ότι η συνεργασία vodafone-sony πάσχει.

  4. #4
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.114
    Aν δεν δουλέψει η υπηρεσία απο το κινητό μέσα στο κατάστημα αγοράς το πιθανότερο είναι να προτείνουν κάποιο άλλο.
    Δεν φταίνε αλλά ο πελάτης τους αγόρασε ένα προϊόν που δεν λειτουργεί με τις "προδιαγραφές" του.
    Ένα κατάστημα θα το απορροφήσει πιο εύκολα απο αποιονδήποτε, μιλήστε με τον διευθυντή και εξηγήστε του τι συμβαίνει.

  5. #5
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Αν κατάλαβα καλά, η συσκευή αγοράστηκε με φυσική παρουσία του πελάτη στο κατάστημα. Αν δεν κατάλαβα καλά και αγοράστηκε εξ αποστάσεως, τότε μπορεί να την επιστρέψει αναιτιολόγητα.

    Στην περίπτωση που επικοινωνήσει εγγράφως με τη Γενική Διεύθυνση Προστασίας του Καταναλωτή, μάλλον θα λυθεί το θέμα με ένα ευγενικό e-mail. Απ' όσα λες, φαίνεται να έχει το δίκιο με το μέρος του. Ζήτησε να ενημερωθεί πριν την αγορά, ενημερώθηκε λανθασμένα, οπότε λογικά θα υπαναχωρήσει η εταιρεία που τώρα δεν δέχεται επιστροφή του προϊόντος. Μέχρι firmware update μπορεί να βγάλουν για να λύσουν το θέμα, αν κάνουν κι άλλοι καταγγελία ή να πιέσουν τον πάροχο να δώσει λύση εκείνος, περνώντας το μοντέλο στις εγκεκριμένες συσκευές.


    Από εκεί και πέρα, παρόλο που λες ότι μίλησες με Sony και Vodafone, δεν είμαι σίγουρος αν το τεχνικό θέμα είναι σε αδιέξοδο. Με μία πρόχειρη αναζήτηση, βρήκα μερικούς τρόπους troubleshooting, που θα δοκίμαζα στη θέση σου, μήπως και οι υπάλληλοι που μίλησες δεν εξάντλησαν τα πιθανά σενάρια στις ρυθμίσεις.

    1) Αναβάθμιση λογισμικού.
    2) Update network settings, SIM swapping.
    3) Ενεργοποίηση Wi-Fi calling. Μπορεί να χρειαστεί και επικοινωνία με Vodafone. Απ' ό,τι βλέπω ίσως πρέπει να κάνεις ρυθμίσεις στο My Vodafone App ή να κατεβάσεις σχετική εφαρμογή της Vodafone, αν η συσκευή δεν είναι στη λίστα αυτόματης ενεργοποίησης.
    4) Δοκίμασε και off/on/reboot στη ρύθμιση VoWi-Fi του κινητού.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 29/12/2021 στις 00:44.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Ξέρω ότι δεν είναι αυτό που ρωτάς άλλα σε περίπτωση που δεν βγει άκρη μπορεί να αλλάξει εταιρία και να κρατήσει το ίδιο αριθμό (βέβαια πρώτα πρέπει να σιγουρευτεί ότι δουλεύει η δυνατότητα).

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    990
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Αν κατάλαβα καλά, η συσκευή αγοράστηκε με φυσική παρουσία του πελάτη στο κατάστημα. Αν δεν κατάλαβα καλά και αγοράστηκε εξ αποστάσεως, τότε μπορεί να την επιστρέψει αναιτιολόγητα.

    Στην περίπτωση που επικοινωνήσει εγγράφως με τη Γενική Διεύθυνση προστασίας του καταναλωτή, μάλλον θα λυθεί το θέμα με ένα ευγενικό e-mail. Απ' όσα λες, φαίνεται να έχει το δίκιο με το μέρος του. Ζήτησε να ενημερωθεί πριν την αγορά, ενημερώθηκε λανθασμένα, οπότε λογικά θα υπαναχωρήσει η εταιρεία που τώρα δεν δέχεται επιστροφή του προϊόντος. Μέχρι firmware update μπορεί να βγάλουν για να λύσουν το θέμα, αν κάνουν κι άλλοι καταγγελία ή να πιέσουν τον πάροχο να δώσει λύση εκείνος, περνώντας το μοντέλο στις εγκεκριμένες συσκευές.


    Από εκεί και πέρα, παρόλο που λες ότι μίλησες με Sony και Vodafone, δεν είμαι σίγουρος αν το τεχνικό θέμα είναι σε αδιέξοδο. Με μία πρόχειρη αναζήτηση, βρήκα μερικούς τρόπους troubleshooting, που θα δοκίμαζα στη θέση σου, μήπως και οι υπάλληλοι που μίλησες δεν εξάντλησαν τα πιθανά σενάρια στις ρυθμίσεις.

    1) Αναβάθμιση λογισμικού.
    2) Update network settings, SIM swapping.
    3) Ενεργοποίηση Wi-Fi calling. Μπορεί να χρειαστεί και επικοινωνία με Vodafone. Απ' ό,τι βλέπω ίσως πρέπει να κάνεις ρυθμίσεις στο My Vodafone App ή να κατεβάσεις σχετική εφαρμογή της Vodafone, αν η συσκευή δεν είναι στη λίστα αυτόματης ενεργοποίησης.
    4) Δοκίμασε και off/on/reboot στη ρύθμιση VoWi-Fi του κινητού.
    Ναι, η αγορά έγινε απο φυσικό κατάστημα.
    Μίλησα και με τη Sony και με τη Vodafone και διάβασα και αρκετά ωστε να καταλάβω πως δουλεύει αυτή η υπηρεσία και γιατί δεν μπορεί να δουλέψει στο κωλοκινητό που πήρε ο φίλος μου.
    Το ρεζουμέ είναι οτι πρέπει η εταιρία του δικτύου σε συνεργασία με την εταιρία της συσκευής να κάνουν κάποιες "ρυθμίσεις" οι οποίες θα είναι ενσωματωμένες στο firmware του κινητού.
    Στο τηλέφωνο μίλησα και με το αρμόδιο τεχνικό τμήμα της Vodafone αλλα και με της Sony, οι οποίοι έριχναν ο ένας την ευθύνη στον άλλο.

    Στο πρώτο link που μου έστειλες, φαίνεται πώς θα ήταν η διαδικασία, άν η υπηρεσία υποστηριζόταν πλήρως και απο τους 2. Όπως φαίνεται εκεί, η vodafone UK, σε συνεργασία με τη sony, έχουν φτιάξει το firmware ωστε να δουλεύει κανονικά. Στην Ελλάδα δεν ισχύει το ίδιο.

    Όλες τις άλλες περιπτώσεις troubleshooting και ενεργοποίησης που προτείνεις, είτε τις έχω δοκιμάσει ή ξέρω οτι δεν θα δουλέψουν μίας και το πρόβλημα είναι πολύ ριζικό.

    Απλά, η συσκευή δεν υποστηρίζεται απο την Vodafone, ενώ η ίδια νομίζει (ή νόμιζε) οτι υποστηρίζεται. Η τελευταία ενημέρωση που είχα απο αυτούς, είναι οτι η Vodafone έχει στείλει τα απαραίτητα στοιχεία στη sony και αυτή δεν το εχει περάσει στις συσκευές (προφανώς μέσω update)
    Ενώ η Sony απο την άλλη, ισχυρίζεται οτι δεν υπάρχει η κατάλληλη επικοινωνία απο την Vodafone, ωστε να φτιάξει το update.


    @borgiadis1, αυτό που λές είναι η προφανής λύση, αλλα αποκλείεται.
    Το νούμερο είναι εταιρικό.

  8. #8
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Κοίταξα λίγο σε forum, είχε αργήσει η Sony με τα updates, αλλά έβγαλε μερικά μαζεμένα το Δεκέμβριο. Λογικά, θα είσαι ένας από εκείνους που θα επιταχύνει τη διαδικασία υλοποίησης του νέου υλικολογισμικού. Η συσκευή είναι πολύ ακριβή και η Sony φημίζεται την υποστήριξη των συσκευών της, έστω και με διαφορά φάσης, οπότε πιστεύω ότι θα δοθεί λύση.

    Τώρα αν η ενημέρωση λογισμικού θα βγει το Γενάρη ή τον Αύγουστο, δεν το ξέρουμε, οπότε φαντάζομαι ότι δεν είναι ό,τι καλύτερο να πεις στο φίλο σου να περιμένει το update χωρίς συσκευή.

    Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι η Γενική Διεύθυνση Προστασίας του Καταναλωτή θα δώσει λύση, για την επιστροφή των χρημάτων. Την έχω χρησιμοποιήσει μερικές φορές για φίλους και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος. Προτείνω να παραθέσεις και τα τεχνικά στοιχεία που ανέφερες, ώστε να δείξεις την καλή σου πρόθεση να δώσεις λύση στο θέμα που υπάρχει μεταξύ τους και επιβαρύνει το φίλο σου, λόγω της λανθασμένης αρχικής ενημέρωσης. Καλό είναι η έγγραφη επικοινωνία να ξεκινήσει το συντομότερο δυνατό, ώστε να φαίνεται ότι το πρόβλημα διαπιστώθηκε άμεσα και έγιναν οι προβλεπόμενες ενέργειες από τον πελάτη για την επίλυσή του. Επιμένω ότι πρέπει τα γραπτά να είναι πολύ ευγενικά και να δείχνουν καλή πρόθεση του πελάτη και θετική διάθεση για την επίλυση, καθώς και διαλλακτικότητα. Εννοείται ότι πρέπει να αναφέρεις πως προσπάθησες πρώτα να διευθετήσεις το ζήτημα με απευθείας επικοινωνία με τις εταιρείες, δείχνοντας καλοπιστία πριν χρησιμοποιήσεις τις υπηρεσίες του θεσμικού οργάνου προστασίας καταναλωτή, αλλά δεν είχες αποτέλεσμα.

    Για παράδειγμα: "Φρόντισα από την πλευρά μου να ενημερωθώ, εκ των προτέρων, όσο το δυνατόν καλύτερα για τη συμβατότητα της συσκευής με την υπηρεσία, επικοινωνώντας με αμφότερες τις πλευρές που εμπλέκονται στη συγκεκριμένη, απαραίτητη για εμένα, λειτουργία. Κατόπιν, επικοινώνησα με τις δύο εταιρείες, προέβην σε όσες ενέργειες μού προτάθηκαν, αλλά απέβησαν άκαρπες. Παραμένω ανοικτός σε προτάσεις για την επίλυση του θέματος."

    Μπορεί π.χ. να κάνουν εξαίρεση και να του δώσουν προσωρινή συμβατή συσκευή ή να ενεργοποιήσουν συσκευή "Full σήμα", σαν αυτή που είχε πριν. Γενικά, αν το θέμα κλιμακωθεί εγγράφως, όμορφα και σταδιακά, επιλύεται. Οι εταιρείες θέλουν συνεργάσιμους πελάτες που τις βοηθούν στη βελτιστοποίηση των προϊόντων τους, οπότε υπό μία έννοια τους βοηθάς να λύσουν κάτι που δείχνει να έχει κολλήσει στην επιχειρησιακή διεπαφή τους. Αν πάει μέσω τηλεφωνικού κέντρου, δυστυχώς συνήθως γειώνεται, όπως διαπίστωσες από τις προφορικές επικοινωνίες που είχες.

    Υπάρχει βέβαια και η λύση να αγοράσει τη φθηνότερη συσκευή που υποστηρίζει VoWi-Fi (π.χ. κάποια Xiaomi που υπάρχει στη λίστα συμβατών συσκευών) και να κάνει τη δουλειά του, μέχρι να βγει το update, κάποια στιγμή ...του χρόνου.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 29/12/2021 στις 01:20.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Η συσκευή σαν συσκευή δεν είναι ελαττωματική. Η συγκεκριμένη λειτουργία δουλεύει αλλά η Vodafone δεν συνεργάζεται με την Sony. Και από την στιγμή που δεν έκανε αγορά μεσω Vodafone συνδυαστικά με συμβόλαιο γιατί να το παρει πισω η Sony?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  10. #10
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    617
    Ειδικά η Vodafone, αν τους ρωτήσεις αν κάνει εσπρέσο το τάδε κινητό, θα σου δείξουν τον καφε τους και θα σου πουν , βεβαίως, να αυτόν τον φρεντο με το κινητό τον έφτιαξα.
    Και μόλις κάνεις την αγορά, το παίζουνε τρελίτσα.
    Παθών.
    Με αυτούς ενημερωση ΜΟΝΟ ΕΓΓΡΑΦΩΣ , αλλιώς δεν δέχονται τιποτα.
    Κάποια στιγμή ανέβαζα δημόσια με ονοματεπώνυμο σε ΟΛΑ τους τα σοσιαλ επί 1 μήνα καθημερινά ότι είναι απατεώνες και παραπλανουν κακόβουλα και εκ προθεσεως τον κοσμο, και μάλιστα προέτρεπα τον κόσμο να τους αποφεύγει.
    Θα μπορούσαν να με γαμησουν, αλλά δεν έκαναν τίποτα.
    Όχι από μεγαλοψυχία, αλλά επειδή είχα αποδείξεις και επιχειρηματα.

  11. #11
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.114
    Nα πω την αμαρτία μου, μόλις χασκογέλασα που ο άνθρωπος πήρε ένα κντ που σηκώνει 3d studio για να μιλάει με wi fi
    αλλά μου ήρθε η αντίστοιχη λειτουργία του viber.

    Το έχετε ελέγξει; μήπως λειτουργούν οι κλήσεις μέσω viber εφόσον υπάρχει κάλυψη wifi;

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    μηπως να το ξαναβαλει παλι στο κουτι και να το βαλει αμεσα αγγελια μηπως κλαψει μονο κανα 150αρι;
    και μετα να βρει μια εταιρεια που να πιανει στο σπιτι του;

  13. #13
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.167
    Εμένα η ερώτηση μου είναι άλλη: γιατί να δώσει κάποιος 9 κατόμπαλα για.... σώνει και καλά;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  14. #14
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.702
    Μια λυση γρηγορη λογω εταιρικου παροχου ειναι να κανει call forward σε μια 2η καρτα.
    Λογικα ειναι dual sim το κινητο.
    Βαζεις μια cosmote με ενεργοποιημενο το wificall κ ριχνεις το νουμερο εκει οταν δεν εχει σημα το της vodafone.
    Ετσι κραταει κ το κινητο που του αρεσει κ δεν τον νοιαζει επειδη το εταιρικο ειναι vodafone κ δεν μπορει να αλλαξει παροχο.

    Ακριβως ετσι εκανα εγω που ειχα vodafone στο εταιρικο κ δεν ειχα wificall ενω στης cosmote ειχα κανονικα.
    Ευτυχως αλλαξαμε σε cosmote αλλα με εσωσε.

    Σημειωση: Πολλες φορες αν η cosmote δειχνει οτι δεν υποστηριζεται το wificall σε συγκεκριμενη συσκευη, βγαζεις την sim κ την βαζεις σε συσκευη που υποστηριζεται ωστε να κανεις την διαδικασια κ εισαι οκ.
    Παντα εννοειται οτι πρεπει η συσκευη να υποστηριζει wificall (μου φαινεται παραλογο 900ε κινητο να μην υποστηριζει).
    Ride(s) the wind of change...

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    990
    Να διευκρινίσω κάποια πράγματα, που δεν έχουν σημασία βέβαια, αλλά θα τα πώ.

    Πρόκειται για έναν άνθρωπο 55 χρονών, που δεν έχει ιδιέταιρα καλή σχέση με τη τεχνολογία, αλλα κόβει πολύ το μυαλό του.
    Αναγκάστηκε να αντικαταστήσει τη συσκευή του, με νέα, γιατι η παλιά δεν υποστήριζε το wifi calling.
    Έψαξε λοιπόν και βρήκε μία συσκευή που τον κάλυπτε σε υπόλοιπες λειτουργίες, όπως πχ κάμερα, μέγεθος κλπ και σκέφτηκε (πολύ λογικά) οτι αφού αγοράζει κινητό, μία φορά στα 10 χρόνια, δεν πειράζει να δώσει ένα μεγάλο ποσό.
    Δεν είναι δηλαδή απο τους ανθρώπους που θα πάρουν κάθε χρόνο το νέο μοντέλο.

    Η λύση της 2 sim άλλης εταιρίας με call forwording, θα ήταν πολύ καλή, αλλα η συγκεκριμένη συσκευή παίρνει 2η sim ή κάρτα μνήμης και η κάρτα μνήμης είναι must απο αυτόν (για valid λόγους που δεν χρειάζεται να αναπτύξω).


    Η λύση της αλλαγής παρόχου δυστυχώς δεν είναι δυνατή, μίας και εγώ προσωπικά έχω πάρει τις προσφορές απο την Cosmote και τη wind για όλες τις γραμμές (σταθερές και κινητές) της εταιρίας και ήταν πολύ πολύ ακριβότερες απο αυτά που πληρώνουμε τώρα στη Vodafone.

    Μετά απο επικοινωνία μου με την προστασία του καταναλωτή, με ενημέρωσαν πως για επιτόπου αγορές, δεν μπορούν να κάνουν τίποτα και είναι στην ευχέρεια του καταστήματος το άν θα δεχτεί τη συσκευή πίσω ή όχι.
    Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή, με πρόφαση την έλλειψη συνομολογημένης ιδιότητας.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Εντοπιστε κάποιον μέσω του κινητού του τηλεφώνου
    από Elle στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2008, 21:01
  2. Φθηνή βάση κινητού τηλεφώνου Gps Navigator
    από ospsom στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2008, 17:31
  3. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 28/10/2007, 23:01
  4. To email του κινητου σας τηλεφωνου
    από tifoefs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2005, 18:19
  5. Ιδιωτικό συμφωνητικό αγοράς;;;
    από sourtaggias στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2004, 14:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF