Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: Βεβαίωση μη οφειλής τελών κυκλοφορίας

  1. #1

    Βεβαίωση μη οφειλής τελών κυκλοφορίας

    Καλησπέρα σε όλους
    Μια βοήθεια αν μπορείτε γιατί θα σαλτάρω.

    Τον Ιανουάριο πλήρωσα τέλη ηλεκτρονικά (ebanking) για μηχανή και αυτοκίνητο
    Οι πληρωμές φαίνονται κανονικά στο taxis,έχω και τα αποδεικτικά απο την τράπεζα.
    Η μηχανή βγάζει βεβαίωση μη οφειλής κανονικά,το αμάξι όχι.Βγάζει μήνυμα να πάμε στην εφορία,δηλ.χέσε μέσα γιατί δεν μου κλείνουν ραντεβού γιατί στο σύστημά τους φαίνονται όλα κανονικά-πληρωμένα
    Πήρε το πρωί η γυναίκα μου σε ένα τηλέφωνο στη ΔΟΥ,της είπαν πως φαίνεται να υπάρχει μια εκρεμότητα το 2010.
    Μέσα από το taxis μπορώ να βγάλω εκτυπώση ανά χρόνο και φαίνεται ότι από το 2016 και μετά όλα είναι οκ.Πριν από το 2016 δεν σου δίνει τη δυνατότητα να δεις άρα δεν μπορώ να εκτυπώσω το 2010

    Και αφού σας τα ζάλισα, στο ερώτημα.Αν χρωστάς τέλη δεν σου βάζουν πρόστιμο ή επιπλέον στα επόμενα ή τι?
    Στο taxis δεν υπάρχει καμία οφειλή απλήρωτη.
    Ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας

  2. #2
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    λυση μονο στην εφορια(αμα σε εξυπηρετησουν σφυρα μου κλεφτικα)το δημοσιο εχει βαρεσει διαλυση,ηταν στραβο το κλημα τοφαγε κι ο γαιδαρος.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #3
    Μωρέ εγώ σφυράω,άκρη δε βγάζω

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.964
    Στείλε γραπτώς το αίτημά σου με email στη ΔΟΥ που υπάγεσαι.
    Θα πρότεινα να επισυνάψεις και αντίγραφο της άδειας κυκλοφορίας όπου φαίνεται πως είσαι ο ιδιοκτήτης του οχήματος.

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Στείλε γραπτώς το αίτημά σου με email στη ΔΟΥ που υπάγεσαι.
    Θα πρότεινα να επισυνάψεις και αντίγραφο της άδειας κυκλοφορίας όπου φαίνεται πως είσαι ο ιδιοκτήτης του οχήματος.
    Έστειλα γράφοντας λεπτομερώς το πρόβλημα.Μου απάντησαν με οδηγίες πως να βγάλω ηλεκτρονικά την βεβαίωση.
    Αυτή που δεν μπορώ να βγάλω

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από supershitty Προβολή μηνύματος
    Έστειλα γράφοντας λεπτομερώς το πρόβλημα.Μου απάντησαν με οδηγίες πως να βγάλω ηλεκτρονικά την βεβαίωση.
    Αυτή που δεν μπορώ να βγάλω
    Ζήτησες να σου στείλουν βεβαίωση μη οφειλής για μεταβίβαση;

    Sorry αν ακούγομαι σπασαρχίδας αλλά η εμπειρία μου για την εξυπηρέτηση της ΑΑΔΕ μέσω email ήταν πολύ καλή.

  7. #7
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.502
    κρατάμε από όλα τα χρόνια κατοχής του οχήματος τις απόδειξής πληρωμής τελών και σε ανάλογη περίπτωση την τρίβουμε στην μούρη υπαλλήλου αφού πρώτα την έχουμε κατουρήσει!!!!!!
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από supershitty Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους
    .. .χέσε μέσα γιατί δεν μου κλείνουν ραντεβού γιατί στο σύστημά τους φαίνονται όλα κανονικά-πληρωμένα
    Χρειάστηκα την βεβαίωση πρόσφατα για μεταβίβαση, τα τέλη πληρωμένα 2-3 μέρες πριν και το σύστημα δεν είχε ενημερωθεί. Πήγα κατευθείαν στην ΔΟΥ χωρίς ραντεβού - και μου είπαν εκεί ότι για την συγκεκριμένη βεβαίωση δεν χρειάζεται ραντεβού. Οπότε δοκίμασε το ...

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Ζήτησες να σου στείλουν βεβαίωση μη οφειλής για μεταβίβαση;

    Sorry αν ακούγομαι σπασαρχίδας αλλά η εμπειρία μου για την εξυπηρέτηση της ΑΑΔΕ μέσω email ήταν πολύ καλή.
    Ναι ζήτησα,αλλά μου είπαν πως πρέπει να την βγάλω εγώ ηλεκτρονικά μόνο

  10. #10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από road spirit Προβολή μηνύματος
    Χρειάστηκα την βεβαίωση πρόσφατα για μεταβίβαση, τα τέλη πληρωμένα 2-3 μέρες πριν και το σύστημα δεν είχε ενημερωθεί. Πήγα κατευθείαν στην ΔΟΥ χωρίς ραντεβού - και μου είπαν εκεί ότι για την συγκεκριμένη βεβαίωση δεν χρειάζεται ραντεβού. Οπότε δοκίμασε το ...
    Θα το δοκιμάσω και βλέπουμε

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    Πήγα χωρίς Ραντεβού..είχα παραδόσει τις πινακίδες το 12 και τις πήρα τον Νοέμβριο πληρώνονται τους δύο μήνες αλλά μεταβίβαση δεν γίνεται εκτός αν πληρώσεις όλη την χρονιά.περιμενα αρχές Ιανουαρίου έχοντας πληρώσει κανονικά αλλά δεν μπορούσα να πρινταρω όποτε με φυσική παρουσία

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Όταν χρωστάς τέλη το τάξις δεν σου βγάζει κάποια οφειλή,απλά όταν πας να κάνεις μεταβίβαση σε στέλνουν να το πληρώσεις εις διπλούν, αυτό μόνο..Πολλοί ισχυρίζονται ότι ενώ τα έχουν πληρώσει κανονικά όταν ήρθε η ώρα για μεταβίβαση εκπλαγηκαν αφού βρέθηκαν να έχουν απλήρωτα..

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dorso Προβολή μηνύματος
    Όταν χρωστάς τέλη το τάξις δεν σου βγάζει κάποια οφειλή,απλά όταν πας να κάνεις μεταβίβαση σε στέλνουν να το πληρώσεις εις διπλούν, αυτό μόνο..Πολλοί ισχυρίζονται ότι ενώ τα έχουν πληρώσει κανονικά όταν ήρθε η ώρα για μεταβίβαση εκπλαγηκαν αφού βρέθηκαν να έχουν απλήρωτα..
    Αυτό φοβάμαι μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος,γιατί σίγουρα έχουν πληρωθεί όλα.Θα πάω στην εφορία και βλέπουμε

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2020, 19:16
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2010, 17:28
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2010, 16:01
  4. Σημα τελων κυκλοφοριας?
    από clyde2 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2009, 20:05
  5. Περι τελων κυκλοφοριας μια ερωτηξη...
    από liakaros στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2008, 11:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF