Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 88 από 88

Θέμα: Και τώρα.... Τι;

  1. #76
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Πανέμορφο το παπί. Με yes!

    Μου έκανε πολύ θετική εντύπωση η ανοικτόμυαλη προσέγγιση της SYM, που ανέβασε ταξιδιωτικά πελατών της. Μέσα στο πνεύμα της εποχής το marketing τους. Εύγε!


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    Έκανα κι εγώ παρόμοια μετάβαση πριν από λίγα χρόνια και ξέρω πως είναι να σε περνάνε από παντού.
    Συνηθίζεται. Το βιώνω συχνά και μάλιστα δεν έχω τη δικαιολογία ότι έχει μικρή ισχύ το μοτοσακό μου. Μόνο που δε μου φωνάζουν "Πέτα το, αφού δεν το ανοίγεις!".
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Έστω κι αργοπορημένα, καλορίζικο!





    Spoiler: Εμφάνιση

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20210312_161202.jpg 
Προβολές:	474 
Μέγεθος:	29,4 KB 
ID:	426304

  3. #78
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Έστω κι αργοπορημένα, καλορίζικο!





    Spoiler: Εμφάνιση

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20210312_161202.jpg 
Προβολές:	474 
Μέγεθος:	29,4 KB 
ID:	426304

    Τέλειο! Πώς θα γίνει να το πάρω;

    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #79
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    ... Και μόλις παραλάβαμε! Θωμά, πολλές
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Webp.net-resizeimage.jpg 
Προβολές:	374 
Μέγεθος:	76,7 KB 
ID:	426677
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Μπράβο μπράβο!!!


  6. #81
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Διαβασα ολο το ποστ και εχω να πω λιγα πραγματακια.

    Εαν επαιρνα σημερα παπι κουτα αυτο θα ηταν το συμ που διαλεξες. Ξερω ντελιβερα με αυτο το μηχανακι και του εχει βγει σκυλι μαυρο. Συν οτι για μενα ειναι σημερα το ομορφοτερο παπι που πουλιεται καινουργιο (θα εβαζα μονο μια εξατμιση, η μαμα σαν ολα τα συμ ειναι φλωρικη).

    Το παπι σαν μεσο μετακινησης εντως πολης ειναι γρηγοροτερο απο τα υπολοιπα οχηματα. Σαν γκαζι δε λεει και πολλα αλλα στα φαναρια τα 0-60 τα πιανεις παντα γρηγοροτερα απο τα αυτοκινητα και τους αφηνεις πολυ πισω, και σαν πορεια τα 80 ειναι μια καλη ταχυτητα να μη σε φτανουν καν μεσα στη πολη σε μεγαλους δρομους. Για εκτως πολης δεν κανει προφανως. (δεν εχω παπι αλλα δουλευω με παπι).

    Το καλυτερο παπι που εχει κυκλοφορησει στην Ελλαδα για μενα ειναι το καζε ρ. Αξιοπιστο μοτερ, μιλαμε δε καταλαβαινε τιποτα ακομα και με τα ιδια λαδια για 10++ χιλιαδες χιλιομετρα. Χαμηλο υψος πλατια σελα και μεγαλο τιμονι το εκαναν σταθεροτατο. Πλαστικα ισως τα πιο χοντρα σε παπι που υπηρξαν ποτε, δεν εσπαγαν για κανεναν λογο. Κοντα 200.000 χιλιομετρα και το μονο που εκανα ηταν μια ηλεκτροκολληση στην εξατμιση. Σερβις ουτε μια φορα σε συνεργειο, μονο αλλαγη λαδιων οποτε και αν και μονο λαστιχα φρενα.


    Καλοταξιδο φιλος!

  7. #82
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Διαβασα ολο το ποστ και εχω να πω λιγα πραγματακια.

    Εαν επαιρνα σημερα παπι κουτα αυτο θα ηταν το συμ που διαλεξες. Ξερω ντελιβερα με αυτο το μηχανακι και του εχει βγει σκυλι μαυρο. Συν οτι για μενα ειναι σημερα το ομορφοτερο παπι που πουλιεται καινουργιο (θα εβαζα μονο μια εξατμιση, η μαμα σαν ολα τα συμ ειναι φλωρικη).

    Το παπι σαν μεσο μετακινησης εντως πολης ειναι γρηγοροτερο απο τα υπολοιπα οχηματα. Σαν γκαζι δε λεει και πολλα αλλα στα φαναρια τα 0-60 τα πιανεις παντα γρηγοροτερα απο τα αυτοκινητα και τους αφηνεις πολυ πισω, και σαν πορεια τα 80 ειναι μια καλη ταχυτητα να μη σε φτανουν καν μεσα στη πολη σε μεγαλους δρομους. Για εκτως πολης δεν κανει προφανως. (δεν εχω παπι αλλα δουλευω με παπι).

    Το καλυτερο παπι που εχει κυκλοφορησει στην Ελλαδα για μενα ειναι το καζε ρ. Αξιοπιστο μοτερ, μιλαμε δε καταλαβαινε τιποτα ακομα και με τα ιδια λαδια για 10++ χιλιαδες χιλιομετρα. Χαμηλο υψος πλατια σελα και μεγαλο τιμονι το εκαναν σταθεροτατο. Πλαστικα ισως τα πιο χοντρα σε παπι που υπηρξαν ποτε, δεν εσπαγαν για κανεναν λογο. Κοντα 200.000 χιλιομετρα και το μονο που εκανα ηταν μια ηλεκτροκολληση στην εξατμιση. Σερβις ουτε μια φορα σε συνεργειο, μονο αλλαγη λαδιων οποτε και αν και μονο λαστιχα φρενα.


    Καλοταξιδο φιλος!
    Ευχαριστώ για την ευχή .

    Έναν και κάτι μήνα μετά, η αλήθεια είναι ότι το έχω βολευτεί πολύ καθώς δεν κάνω χλμ. (Βγαίνω σε ακτίνα 15 χλμ. Το πολύ από το σπίτι). Χωράει παντού, Εθνική πάει μια χαρά με 80, βλέπω το γρασίδι να μεγαλώνει, τα πουλάκια να κελαηδούν
    Όσο για την εξάτμιση, φλώρικη συμφωνώ το euro 4, βλέπεις..
    Τις κάνει όλες σαν θερμοσίφωνες πλέον
    Έχω σαν αρχή να μην πειράζω τα μηχανάκια που παίρνω κούτα.
    Το καζέρι το είχα κάπου το 2004, και ισχύουν όσα λες. Το έδωσα για να πάρω το ER-5 και μετά από αυτό, τον Πήγασο.
    Εκτός συνταρακτικού απροόπτου, το παπί μάλλον θα γεράσει μαζί μου...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #83
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Εκτός συνταρακτικού απροόπτου, το παπί μάλλον θα γεράσει μαζί μου...
    Τέτοια λές και μου έφυγε ο καφές από τα χέρια.
    Στην ηλικία μας πρέπει να λές το μηχανάκι που θα μας πάει στα βαθιά γεράματα.
    Μην νομίζει ο κόσμος δηλαδή ότι είμαστε τίποτα τριαντάχρονα τζόβενα(που λένε και στα Πατρινά) που μιλάνε για παπιά
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  9. #84
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Αν ειναι εργαλειο δουλειας το κρατας μεχρι να γινει χρεπι. Αν ειναι για βολτα το αλλαζεις οταν στο επιτρεψουν τα οικονομικα σου. Αυτο ισχυει για ολες τις μηχανες, προσωπικα δε μπορω να κρατησω κατι πανω απο χρονο, βαριεμαι. Η κρατας το παπι φορεβερ και αλλαζεις μηχανες, καλο ειναι να υπαρχει ενα παπι παντα..

  10. #85
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Τέτοια λές και μου έφυγε ο καφές από τα χέρια.
    Στην ηλικία μας πρέπει να λές το μηχανάκι που θα μας πάει στα βαθιά γεράματα.
    Μην νομίζει ο κόσμος δηλαδή ότι είμαστε τίποτα τριαντάχρονα τζόβενα(που λένε και στα Πατρινά) που μιλάνε για παπιά
    Εγώ αγέραστος θα πάω, το παπί δεν ξέρω...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Αν ειναι εργαλειο δουλειας το κρατας μεχρι να γινει χρεπι. Αν ειναι για βολτα το αλλαζεις οταν στο επιτρεψουν τα οικονομικα σου. Αυτο ισχυει για ολες τις μηχανες, προσωπικα δε μπορω να κρατησω κατι πανω απο χρονο, βαριεμαι. Η κρατας το παπι φορεβερ και αλλαζεις μηχανες, καλο ειναι να υπαρχει ενα παπι παντα..
    Το δεύτερο. Η γυναίκα ούτε να ακούσει δεν θέλει για ντελίβερι, φοβάται....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #86
    Νέο μέλος Το avatar του/της thacha
    Εγγραφή
    28/06/2021
    Μηνύματα
    2
    Σκέφτομαι να πάρω ένα Sym vf 125 euro (5) όπως εσύ. Δεδομένου ότι από τα προηγούμενα 10 μηχανάκια που είχα αυτό είναι το μόνο μη Γιαπωνέζικο , φοβάμαι το θέμα της αξιοπιστίας του Ταΐβανέζικου. Σου έχει βγάλει προβλήματα ?

  12. #87
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thacha Προβολή μηνύματος
    Σκέφτομαι να πάρω ένα Sym vf 125 euro (5) όπως εσύ. Δεδομένου ότι από τα προηγούμενα 10 μηχανάκια που είχα αυτό είναι το μόνο μη Γιαπωνέζικο , φοβάμαι το θέμα της αξιοπιστίας του Ταΐβανέζικου. Σου έχει βγάλει προβλήματα ?
    Καλημέρα, έχω μέχρι στιγμής κάτι λιγότερο από 3.000 χλμ. Οπότε ασφαλή συμπεράσματα είναι νωρίς ακόμα για να βγουν.
    Πάντως, ως τώρα κιχ δεν έχει κάνει, κάθεται ωραία στον δρόμο, τα πρώτης τοποθέτησης ελαστικά του πάρα πολύ καλά, δεν γλυστράνε (ευχάριστη έκπληξη για μένα που έλεγα ότι θα τα άλλαζα με την αγορά και τελικά γλίτωσα το έξοδο), η σέλα μόνο θέλει βελτίωση, είναι σκληρή και ελαφρώς κατηφορική.
    Εν ολίγοις, πολύ καλό για τα λεφτά του και είναι και όμορφο
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #88
    Νέο μέλος Το avatar του/της thacha
    Εγγραφή
    28/06/2021
    Μηνύματα
    2
    Ευχαριστώ , stay safe !

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Και τώρα τι κάνουμε... Στέλιο μου;;;;
    από alximistis στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 131
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2018, 20:18
  2. Και τώρα τι κάνουμε... Πανο μου?
    από zephyr1 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2007, 16:08
  3. Και τώρα τι κάνω ???
    από THEOD στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2005, 17:32
  4. Και Τωρα Τι??????
    από koursaros7 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 19:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF