Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 88

Θέμα: Και τώρα.... Τι;

  1. #1
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120

    Και τώρα.... Τι;

    Την καλησπέρα μου στην παρέα.
    Αφού δόθηκε ο Πήγασος στον συμφορουμίτη teo_g7
    Είμαι μια ανάσα να παραγγείλω την Δευτέρα το sym vf 125...
    Δεδομένου ότι τελικά ΔΕΝ θα χρησιμοποιηθεί για ντελίβερι (οι λόγοι δεν είναι του παρόντος) αλλά για απλές μετακινήσεις θεωρείται καλή κίνηση; Υπάρχει κάτι καλύτερο αυστηρώς ως τα 2 χιλιάρικα και μου διέφυγε; Ευχαριστώ
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    μτχ μοτοσυκλετάκι? Ειτε 125 ειτε 250.

    Μόνο και μόνο για την επαφή με κανονική μοτοσυκλέτα και όχι με παπι

  3. #3
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    μτχ μοτοσυκλετάκι? Ειτε 125 ειτε 250.

    Μόνο και μόνο για την επαφή με κανονική μοτοσυκλέτα και όχι με παπι
    Όχι μτχ. Αλλιώς πάει περίπατο ο σκοπός πώλησης του Πήγασου. Μόνο κούτα και μόνο παπί.
    Έχω αναφέρει στο άλλο θρεντ ότι ζητούμενο είναι η μείωση του κόστους (επί του παρόντος, τουλάχιστον...) Όσο το δυνατόν περισσότερο.
    Αργότερα, σε βάθος 3ετίας, βλέπουμε....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #4
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Εγω θα επελεγα μηχανη στα 250cc κι οχι παπι εκτος αν θες να πας σε κανα σκουτερ.Αλλα οχι παπι εκτος αν εχεις τους λογους σου.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    μερος να το φυλας εχεις;

  6. #6
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    μερος να το φυλας εχεις;
    Θα πάρω ότι μέτρα μπορώ και Άγιος ο Θεός... Καμιά πρόταση έχεις; Η πάω καρφωτός σε αυτό που είπα;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #7
    Daytona 125 με 1500 ευρώ κουτα κ τα 500 που θα περισεψουν είναι όλες οι βενζίνες κ τα σέρβις για τα επόμενα 3 χρόνια ανετα
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/07/2020
    Μηνύματα
    55
    Πάρε ένα daytona, όπως λέει ο George M, να κάνεις την δουλειά σου, δε χρειάζεται να φτάσεις τόσο ψηλά σε χρήματα.

  9. #9
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423

  10. #10
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Αν δε σε νοιάζει η εγγύηση του Γκοργκολή, το Daytona μπορείς να το βρεις μάλλον ακριβώς ίδιο και ως Dayang με 100-150€λιγότερα. Το Kawasaki αν και κακάσχημο είναι δελεαστική πρόταση, αλλά πρέπει να έχει ακριβότερα αναλώσιμα και ανταλλακτικά.

    Δεν ξέρω τι χρήση-χιλιόμετρα σκοπεύεις να κάνεις, αλλά μήπως σε καλύπτει ηλεκτρικό δίτροχο; Ειδικά με επιδότηση (ΑμεΑ έχουν επιπλέον, λέει, αλλά δεν ξέρω πόσο) ίσως μπορείς να πάρεις κάτι σχετικά αξιόλογο και η διαφορά οικονομίας σε "καύσιμο" και σέρβις πρέπει να είναι χαοτική ακόμα και σε σχέση με παπί.

  11. #11
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vforvendetta85 Προβολή μηνύματος
    Πάρε ένα daytona, όπως λέει ο George M, να κάνεις την δουλειά σου, δε χρειάζεται να φτάσεις τόσο ψηλά σε χρήματα.

    Με αυτά που έχω "ακούσει" για τις ζημιές που βγάζει αλλά και το ότι το έχει και ο πρώην μπατζανάκης μου και το τρέχει κάθε Τρίτη μάστορα χωρίς να είναι πορτοκαλί, προτιμώ να το προσπεράσω όσο και αν έχει δελεαστική τιμή.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Αν δε σε νοιάζει η εγγύηση του Γκοργκολή, το Daytona μπορείς να το βρεις μάλλον ακριβώς ίδιο και ως Dayang με 100-150€λιγότερα. Το Kawasaki αν και κακάσχημο είναι δελεαστική πρόταση, αλλά πρέπει να έχει ακριβότερα αναλώσιμα και ανταλλακτικά.



    Δεν ξέρω τι χρήση-χιλιόμετρα σκοπεύεις να κάνεις, αλλά μήπως σε καλύπτει ηλεκτρικό δίτροχο; Ειδικά με επιδότηση (ΑμεΑ έχουν επιπλέον, λέει, αλλά δεν ξέρω πόσο) ίσως μπορείς να πάρεις κάτι σχετικά αξιόλογο και η διαφορά οικονομίας σε "καύσιμο" και σέρβις πρέπει να είναι χαοτική ακόμα και σε σχέση με παπί.

    Το έιχα σοβαρά στα υπόψη αυτό, (δεν με απασχολεί και τόσο η εμφάνιση) αλλά όντως έχει (αρκετά...) ακριβότερα περιφερειακά και αναλώσιμα αφενός και αφετέρου, έχω καλομάθει 17 χρόνια στα tubeless ελαστικά, δεν με έχουν αφήσει ποτέ στην μέση του δρόμου. Μακαρόνι, φούσκωμα και φύγαμε!

    Άσε τα... πριζοειδή θέλω να μπορώ ρε αδερφέ να πεταχτώ μια Λούτσα για μπάνιο, ας πούμε.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    προσωπικη αποψη δεν εχω για την κατηγορια που ψαχνεις
    καποια στιγμη που χαζευα ειχα εστιασει σε keeway target
    ανασταλτικος παραγοντας για μενα ειναι η μεγαλη πιθανοτητα κλοπης στα παπια λογω ντελιβερυ
    μονο παπι και μονο κουτα ειναι λιγο ρισκο...χωρις να θελω να σε αγχωσω

  13. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Την καλησπέρα μου στην παρέα.
    Αφού δόθηκε ο Πήγασος στον συμφορουμίτη teo_g7
    Είμαι μια ανάσα να παραγγείλω την Δευτέρα το sym vf 125...
    Δεδομένου ότι τελικά ΔΕΝ θα χρησιμοποιηθεί για ντελίβερι (οι λόγοι δεν είναι του παρόντος) αλλά για απλές μετακινήσεις θεωρείται καλή κίνηση; Υπάρχει κάτι καλύτερο αυστηρώς ως τα 2 χιλιάρικα και μου διέφυγε; Ευχαριστώ
    Δες και το κρυπτόν s και το daytona dy125. Οποίο και να πάρεις χαμένος δε βγαίνεις. Το daytona είναι φουλ αξιόπιστο. Το έχει φίλος και έκανε 120.000χλμ με το καρμπυρατέρ και ξαναπήρε το injection μετά. Πάντως και το vf φαίνεται καλή επιλογη

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    Δες και το κρυπτόν s και το daytona dy125. Οποίο και να πάρεις χαμένος δε βγαίνεις. Το daytona είναι φουλ αξιόπιστο. Το έχει φίλος και έκανε 120.000χλμ με το καρμπυρατέρ και ξαναπήρε το injection μετά. Πάντως και το vf φαίνεται καλή επιλογη
    Και γω εχω το Daytona DV125 καρμπυρατερ μια χαρα ειναι,απλα αν ανεβεις σε Crypton S καταλαβαινεις την διαφορα στην ποιοτητα κατασκευης.Αν μπορεις να διαθεσεις παραπανω χρηματα πανε στο Crypton S.Απο αξιοπιστια δεν εχω παραπονο,απο 0-50.000χλμ εκανε μονο σκισιμο-ντελιβερι 120-150χλμ καθε μερα,συν τις δικες μου καθημερινες μετακινησεις στην πολη.Στα 45.000 περιπου αρχισε να καιει λαδακι,οπου λογω πιεσης χρονου,να ναι ετοιμο το μηχανακι δλδ γρηγορα,αντι να το επισκευασω πεταξα πανω ενα Lifan 110,αγορα μοτερ,λαδια,εργατικα 270 ευρω, το οποιο επισης εχει κανει αλλα 50.000-60.000 στην ιδια χρηση.Το Lifan το μονο που μου χει βγαλει ειναι οτι θελει πλεον αλλαγη δισκων συμπλεκτη λογω το οτι δεν το φερομουν και με το γαντι το μηχανακι,διασκεδαζα με σουζιτσες στην δουλεια με το κουτι της διανομης πισω .Πλεον δεν δουλευει ντελιβερι το μηχανακι και συνεχιζω να το χρησιμοποιω για τις καθημερινες μου μετακινησεις.Τι θελω να πω,για τα λεφτα του καλο ειναι,απο αξιοπιστια παλι μια χαρα μου βγηκε εμενα,το οτι εκαιγε λαδι με τετοιο δουλεμα στα 45.000 μια χαρα μου φαινεται αν αναλογιστειτε οτι το Honda(δεσπαειδεχαλαει) Innova 125 στα 50- 55.000χλμ κολλησε το μοτερ.

  15. #15
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Είχα τον γενάρχη των crypton, το 105 το μακρινό 1997 το κράτησα 2 χρόνια και έκανε 102.000 χλμ... Σκυλί μαύρο όντως.
    Το σημερινό όμως ξεφεύγει αρκετά στα λεφτά που λέω στο πρώτο ποστ. Επίσης, δεν έχει tubeless που είναι για εμένα τουλάχιστον, must....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Και τώρα τι κάνουμε... Στέλιο μου;;;;
    από alximistis στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 131
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2018, 20:18
  2. Και τώρα τι κάνουμε... Πανο μου?
    από zephyr1 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2007, 16:08
  3. Και τώρα τι κάνω ???
    από THEOD στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2005, 17:32
  4. Και Τωρα Τι??????
    από koursaros7 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 19:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF