Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 77

Θέμα: Τροχαίο

  1. #46
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    αδερφέ αν και φροντίζω πάγια να αποφεύγω τις αντιπαραθεσεις κι εδώ αλλα και γενικότερα στο δημόσιο βίο μου, δεν μπορώ στη συγκεκριμένη περίπτωση να συγκρατηθω και θα σου απαντήσω.
    Αν η κατάβαση της Αττικής οδού μέρα μεσημέρι ακράνοτος με σούζα πεντάλεπτη περνώντας ξυστά από διερχόμενα οχήματα που πάνε στο δρόμο τους και κοιτώντας προς την κάμερα και όχι μπροστά (και αναφέρω ένα από τα πολλά βίντεο) σημαίνει για εσένα ότι δεν ενοχλεί κανέναν τότε σίγουρα έχουμε πολύ διαφορετική θεώρηση και αντίληψη γύρω από τον υπεύθυνο μοτοσυκλετισμο.
    Δεν μπορεί μονίμως να τσουβαλιαζονται όλες οι συμπεριφορές σε μια συγκεκριμένη μερίδα ανθρώπων... Δλδ ότι όλοι όσοι καβαλανε μηχανή έχουν κάνει ή κάνουν τα ίδια..

    Είναι λυπηρό ότι έφυγαν οι άνθρωποι απ τη ζωή δεν διαφωνεί κάνεις.. Αλλά το να μην μας προβλημάτισει το αίτιο και το να μην μας βασανίζει το θέμα της παιδείας μας ως μοτοσυκλετιστες δεν καταλαβαινω πως βοηθά κυρίως τους νεότερους και τις γενιές που έρχονται.

    Ουτε κανενα βιντεο ειδα, ουτε μου αρεσει αυτο το ειδος "μοτοσυκλετισμου"...

    Τα παλικαρακια χαθηκαν στην συγκεκριμενη περιπτωση και τελειωσε...!

    Αφορμη ηταν το συγκεκριμενο ατυχημα και μιλαω για το συγκεκριμενο ατυχημα και μονο αυτο...!

    Εαν θες να γενικοποιησεις το θεμα ....Μαζι σου χ 5 αλλα δεν νομιζω οτι αφορα το παρον θρεντ...!

    Ας πουμε πχ ...Πιστευεις οτι ενοχλουν λιγοτερο η ....

    Ακουνε λιγωτερα οι περνωντας ξυστα στην αττικη οδο μερα μεσημερι με τα οσα...

    Με την μοτο στους δυο τροχους φορωντας το κρανος τους ...??

    Ολοι προβληματιζουν ... Σε ολες τις κατηγοριες μοτοσυκλετισμου....

    Για ολες εχω να σου πω τα οσα....!

    Αλλα ειναι κριμα επαναλαμβανω στο συγκεκριμενο θρεντ για το συγκεκριμενο ατυχημα να βγαινει τοση χολη....!

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.426
    Ποιος δεν έκανε μαλακίες στην μοτοσυκλετιστικη του ζωή;
    Δυστυχώς τα δύο παιδιά το πλήρωσαν.
    Εγώ το μόνο πλέον που σκέφτομαι και νιώθω πολύ άσχημα ,είναι τους γονείς τους.
    Τίποτα άλλο.

  3. #48
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.656
    Τι εχει γραφτει δεν λεγεται...κ ποσα ακομα κρατανε μεσα τους μερικοι.
    Πανε τα παιδια...αφηστε τα στην ησυχια τους τωρα.
    Σιγουρα λειπουν κ θα λειπουν σε καποιους ανεξαρτητως του τι κανανε.

    Μερικοι ψοφατε να βγαλετε χολη παντως... μοτοσυκλετιστικη παιδεια/αλληλεγγυη/πολιτικαλ κορεκτ κ κολοκυθια τουμπανα.
    Ride(s) the wind of change...

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    772
    Για την ιστορία του πράγματος κάποιοι μιλάνε για ατύχημα και όχι για "αποτυχημένο" stunt, όπως κυκλοφόρησε ευρέως.

    "Καθώς πήγαιναν ολοι μαζί στον περιφερειακο στο Αιγαλαιω, ο Antreas Rigo ακουσε κατι στην μηχανη πιθανοτατα απο τον κινητηρα σταματησε να δει τι ειναι, οι φιλοι του προχωρησαν πιο κατω αφου ειδαν οτι αργει ανησυχησαν και ειπαν στο παιδι με το tracer να γυρισει πισω να δει που ειναι ο Rigo, Το παιδι το γκαζωσε με την μια και πηγαινε αντιθετα στον περιφερειακο εκεινη την στιγμη εμφανιστηκε ο rigo να πηγαινει με 180 νομιζοντας οτι οι αλλοι ειχαν φυγει, και ετσι βρεθηκαν ο ενας μπροστα στον αλλον και οι δυο πλακωθηκαν στα φρενα ο Rigo εστριψε στα δεξια να τον αποφυγει το καταφερε αλλα εκεινη την στιγμη πανω στον πανικο του το εκανε και ο οδηγος του tracer συγκρουστηκαν με 100χλμ και σκοτωθηκαν ακαριαια και τα δυο παλικαρια..."
    από εδώ.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.337
    Ζωές στον βωμό των likes. Αυτό είναι το ρεζουμε. Τα υπόλοιπα είναι ναχαμε να λέγαμε
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Για την ιστορία του πράγματος κάποιοι μιλάνε για ατύχημα και όχι για "αποτυχημένο" stunt, όπως κυκλοφόρησε ευρέως.

    "Καθώς πήγαιναν ολοι μαζί στον περιφερειακο στο Αιγαλαιω, ο Antreas Rigo ακουσε κατι στην μηχανη πιθανοτατα απο τον κινητηρα σταματησε να δει τι ειναι, οι φιλοι του προχωρησαν πιο κατω αφου ειδαν οτι αργει ανησυχησαν και ειπαν στο παιδι με το tracer να γυρισει πισω να δει που ειναι ο Rigo, Το παιδι το γκαζωσε με την μια και πηγαινε αντιθετα στον περιφερειακο εκεινη την στιγμη εμφανιστηκε ο rigo να πηγαινει με 180 νομιζοντας οτι οι αλλοι ειχαν φυγει, και ετσι βρεθηκαν ο ενας μπροστα στον αλλον και οι δυο πλακωθηκαν στα φρενα ο Rigo εστριψε στα δεξια να τον αποφυγει το καταφερε αλλα εκεινη την στιγμη πανω στον πανικο του το εκανε και ο οδηγος του tracer συγκρουστηκαν με 100χλμ και σκοτωθηκαν ακαριαια και τα δυο παλικαρια..."
    από εδώ.
    Μου ακουγεται λογικο παντως ως σεναριο. Ο Rigo ειχε stunt bike, το οποιο συνηθως μεταφραζεται σε προβολεα συμβολικο που μπαινει ισα ισα για το τυπικο του πραγματος. Και στο βιντεο αν δει κανεις το φως θα προσεξει πως φεγγει κυριολεκτικα 5 μετρα μπροστα απο τη μηχανη ολο κι ολο. Αν προσθεσουμε σ'αυτο και τις υψηλες ταχυτητες οι οποιες μαλιστα εδρασαν αθροιστικα, μπορει κανεις να φανταστει ποσο μικρο θα ηταν το περιθωριο να αντιδρασουν οι δυο αναβατες.

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.943
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Το παιδι το γκαζωσε με την μια και πηγαινε αντιθετα στον περιφερειακο
    αυτό ειναι ανήκουστο πραγματικά...

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Μου ακουγεται λογικο παντως ως σεναριο. Ο Rigo ειχε stunt bike, το οποιο συνηθως μεταφραζεται σε προβολεα συμβολικο που μπαινει ισα ισα για το τυπικο του πραγματος. Και στο βιντεο αν δει κανεις το φως θα προσεξει πως φεγγει κυριολεκτικα 5 μετρα μπροστα απο τη μηχανη ολο κι ολο. Αν προσθεσουμε σ'αυτο και τις υψηλες ταχυτητες οι οποιες μαλιστα εδρασαν αθροιστικα, μπορει κανεις να φανταστει ποσο μικρο θα ηταν το περιθωριο να αντιδρασουν οι δυο αναβατες.
    Και μένα αληθοφανής εξήγησε μου φαίνεται.
    Οι σούζες είναι για τα κλικ ναι, αλλα τα παιδιά δεν σκοτώθηκαν από αυτό, και είχε απλά ο συγκεκριμένος τις ικανότητες να το κάνει.
    Για τα κλικ ήταν οι φήμες περί stunt που θα πέρναγε ξυστά ο ένας από τον άλλον και λοιπές μπούρδες.
    Σκοτώθηκαν από την ελληνική νοοτροπία του να μην σεβόμαστε απλούς κανόνες όπως αντίθετη κίνηση.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    597
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    .......μοτοσυκλετιστικη παιδεια/αλληλεγγυη/πολιτικαλ κορεκτ κ κολοκυθια τουμπανα.
    Φίλε μου να με συγχωρείς αλλά σε αυτόν που δείχνει αντικοινωνική συμπεριφορά σε δημόσιο δρόμο δεν είμαι ούτε και θέλω να είμαι αλληλέγγυος.

    Όλα τα βίντεο του θανοντα αυτό δείχνουν, επίδειξη ικανοτήτων σε δημόσιο δρόμο με κίνηση, προσπεράσεις φιλερ, κλπ
    Δεν είναι μοτοσυκλετισμος αυτό το πράγμα.
    Θα πλήρωνα ευχαρίστως να δω τέτοιο θέαμα σε κάποιον κλειστό ελεγχόμενο χώρο αλλά όχι στον δρόμο.

    ΥΓ. Επειδή έχω παιδι που τον έβλεπε και τον θαύμαζε τον Rigo, από εχθές προσπαθώ να του δείξω ποσο λάθος, ποσο απερίσκεπτο είναι να συμπεριφέρεσαι έτσι στον δρόμο...

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.718
    Αν μου επιτραπει μια παρενθεση, που νομιζω πως δεν ειναι ασχετη με το θεμα. Εχω φιλο stunter, σε επιπεδο πρωταθλητισμου πλεον (σχεδον καθημερινη προπονηση, δυο μηχανες stunt, κτλ). Δεν τον εχω δει να κανει ουτε μια σουζα στο δρομο, ΠΟΤΕ. Μπορει να ξεκιναμε στο φαναρι μαζι κι εγω να το σηκωσω για λιγα μετρα, αυτος ξεκιναει παντα κυρια. Λοιπον, το τι κυνηγι τρωει απο την αστυνομια ειναι εξοργιστικο πραγματικα. Παρενοχληση διαρκως στα σημεια οπου πηγαινει για προπονηση. Τα σημεια ειναι εκτος οδικου δικτυου, μιλαμε για το πισω παρκινγκ απο σουπερ μαρκετ οπου το πιο κοντινο παρκαρισμενο αυτοκινητο ειναι 5 λεπτα περπατημα και παντα οχι σε ωρες αιχμης. Τις προαλλες τον εγραψαν παλι Κυριακη σε αδειο παρκινγκ σουπερ μαρκετ (1000€ για επιδειξη και 300€ για ασκοπη μετακινηση). Και ρωταω εγω, στο δρομο δεν επιτρεπεται προφανως, σε παρκινγκ δεν επιτρεπεται, ειδικοι χωροι δεν υπαρχουν για αυτου του ειδους το μηχανοκινητο αθλητισμο (αντε για μας λεμε υπαρχουν και οι Σερρες να παμε να τρεξουμε). Τελικα πού ακριβως πρεπει αυτο το παιδι να παει για να κανει το χομπι του;

    Σιγουρα υπαρχουν ατομα που τη βρισκουν με το να κανουν τις ταρζανιες τους στο δρομο. Αλλα για πειτε μου, ακομα κι αν καποιος θελει να μην τα κανει στο δρομο τελικα ποιες λυσεις εχουν δωθει απο την πολιτεια;

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    712
    εγω μιά φορά ανεβασα ενα θέμα με τροχαίο ιχ με μοτο στην κρήτη με video ...
    και μου το διεγραψαν κ μου εστειλαν κ μηνυμα οτι δεν θελουμε αιματα στο site...

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    712
    οσο για το ανωτέρω post ,εγω λυπάμαι μόνο τους γονείς των θυμάτων

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.093
    Πόσες λωρίδες έχει ο δρόμος εκεί?
    Γιατί εμένα δεν με πείθει η εξήγηση αυτή, περισσότερο μου κάνει να θέλουν να το παρουσιάσουν σαν απλό ατύχημα και όχι σαν ατύχημα του ακροβατικού που ήθελαν να δοκιμάσουν

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Αν μου επιτραπει μια παρενθεση, που νομιζω πως δεν ειναι ασχετη με το θεμα. Εχω φιλο stunter, σε επιπεδο πρωταθλητισμου πλεον (σχεδον καθημερινη προπονηση, δυο μηχανες stunt, κτλ). Δεν τον εχω δει να κανει ουτε μια σουζα στο δρομο, ΠΟΤΕ. Μπορει να ξεκιναμε στο φαναρι μαζι κι εγω να το σηκωσω για λιγα μετρα, αυτος ξεκιναει παντα κυρια. Λοιπον, το τι κυνηγι τρωει απο την αστυνομια ειναι εξοργιστικο πραγματικα. Παρενοχληση διαρκως στα σημεια οπου πηγαινει για προπονηση. Τα σημεια ειναι εκτος οδικου δικτυου, μιλαμε για το πισω παρκινγκ απο σουπερ μαρκετ οπου το πιο κοντινο παρκαρισμενο αυτοκινητο ειναι 5 λεπτα περπατημα και παντα οχι σε ωρες αιχμης. Τις προαλλες τον εγραψαν παλι Κυριακη σε αδειο παρκινγκ σουπερ μαρκετ (1000€ για επιδειξη και 300€ για ασκοπη μετακινηση). Και ρωταω εγω, στο δρομο δεν επιτρεπεται προφανως, σε παρκινγκ δεν επιτρεπεται, ειδικοι χωροι δεν υπαρχουν για αυτου του ειδους το μηχανοκινητο αθλητισμο (αντε για μας λεμε υπαρχουν και οι Σερρες να παμε να τρεξουμε). Τελικα πού ακριβως πρεπει αυτο το παιδι να παει για να κανει το χομπι του;
    Έχει δικαίωμα η αστυνομία να κόψει κλήση σε ιδιωτικό χώρο? Ως τι?

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Έχει δικαίωμα η αστυνομία να κόψει κλήση σε ιδιωτικό χώρο? Ως τι?
    Καλη ερωτηση, το ιδιο τους ειπε κι αυτος. Η απαντηση που πηρε απο το οργανο ηταν "εδω ειναι δρομος κανονικα στο σχεδιο, αλλο αν φαινεται σαν παρκινγκ (?). Αν εχεις προβλημα να πας να κανεις ενσταση στο διοικητη." Προφανως μιλαμε για το χιλιαρικο τωρα, το 300αρι το καταπινουμε ετσι κι αλλιως αμασητο γιατι δεν ειναι ο Μητσοτακης, οποτε δεν εχει δικαιωμα να μετακινειται για αθλητισμο.
    Πηγε στο διοικητη του τμηματος: "Σε ξερουμε καλα ποιος εισαι και τι κανεις. Καλα κανανε και σε γραψανε. Αν θες να το πας δικαστικα, απο εμενα το προστιμο μενει".

    Τωρα για το αν οντως το μερος στο σχεδιο πολης φαινεται ως δρομος ή ηταν απλα μια παπαρια δεν μπορω να το ξερω. Μιλαμε παντως οντως για κλειστο παρκινγκ σουπερ μαρκετ (με διαγραμμιση για παραλληλο παρκαρισμα, κρασπεδα, κτλ).

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Θανατηφόρο Τροχαίο
    από Gema22 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 146
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2021, 13:51
  2. Τροχαίο και εγκατάλειψη
    από jarv στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2005, 11:22
  3. Κι άλλο τροχαίο...
    από jtoros στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2004, 03:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF