Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 77

Θέμα: Τροχαίο

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    455

    Τροχαίο

    https://www.protothema.gr/greece/art...r-adreas-rigo/

    Ενα συγκλονιστικό τροχαίο. Το πιο συγκλονιστικό (και κατι που δεν εχουμε ακόμα συνηθίσει) ειναι ότι πλεόν βλέπεις μεσα απο τα social media, βίντεο ακόμα και λιγες ώρες πριν απο το συμβάν π.χ. instagram stories ktl.

    Εξαιρετικές ικανότητες άλλα επικίνδυνα πραγματα. Κρίμα και για τα δύο παιδιά

  2. #2
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.088
    Ξέρω, θα ακουστώ κυνικός, αλλά... Δεν θα λείψουν στους υπόλοιπους που κυκλοφορούν στον δρόμο.... Έλεος κάπου δηλαδή.
    Αυτό δεν ήταν τροχαίο, μια καθαρή μ@λ@κί@ και τίποτα άλλο
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της Sorath
    Εγγραφή
    15/11/2019
    Μηνύματα
    121
    Δυστηχώς αυτό που επιχειρήσανε ήταν το αποκορύφωμα της αφέλειάς τους (το γράφω όσο κομψά γίνεται)

    Το πιο απίστευτο; Το πλήθος κόσμου που μαζεύτηκε μετά για να αποδώσουν φόρο τιμής(!!!!)

  4. #4
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.088
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sorath Προβολή μηνύματος
    Δυστηχώς αυτό που επιχειρήσανε ήταν το αποκορύφωμα της αφέλειάς τους (το γράφω όσο κομψά γίνεται)

    Το πιο απίστευτο; Το πλήθος κόσμου που μαζεύτηκε μετά για να αποδώσουν φόρο τιμής(!!!!)
    Εγώ που δεν είμαι κομψός (σε τέτοιες περιπτώσεις) στις εκφράσεις μου, η αφέλεια είναι εντελώς άλλο πράγμα. αυτό ήταν καθαρή μ@λ@κί@ και μόνο!
    Αφού δεν πήραν στον λαιμό τους κανέναν φουκαρά που ίσως να περνούσε από εκεί....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #5
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.944
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sorath Προβολή μηνύματος
    Το πιο απίστευτο; Το πλήθος κόσμου που μαζεύτηκε μετά για να αποδώσουν φόρο τιμής(!!!!)

    Μικρές ψηφίδες επιβεβαίωσης ότι εδώ και χρόνια ζούμε σε μια χώρα που βασιλεύει η απύθμενη ηλιθιότητα, και συνεχίζει να υπάρχει από τύχη...

    Περίμενε να δεις που θα σκάσουν τα μηνύματα του στυλ "Παντέλο, πρόσεχε εκεί ψηλά τον Αντρίκο"...

  6. #6
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.119
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Μικρές ψηφίδες επιβεβαίωσης ότι εδώ και χρόνια ζούμε σε μια χώρα που βασιλεύει η απύθμενη ηλιθιότητα, και συνεχίζει να υπάρχει από τύχη...
    Επιβεβαίωση το πανηλίθιο άρθρο του πρώτου θέματος.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.718
    RIP, κριμα για τις οικογενειες τους. Τουλαχιστον τη μαλακια τους την πληρωσαν μονο οι ιδιοι.



    Παντως απ΄τα λιγα που ειδα ηταν καλο τιμονι αυτος ο Rigo.

  8. #8
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.944
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Επιβεβαίωση το πανηλίθιο άρθρο του πρώτου θέματος.
    Αυτό δεν μπήκα στον κόπο να το διαβάσω καν μόλις είδα Πρώτο Ψέμα...

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Εδώ και αρκετό καιρό τα κατορθώματα κάποιων εμφανίζονται φόρα παρτίδα στο YouTube στο Facebook παντού.
    Οι φάτσες τους κανονικά στην οθόνη. Τα λεφτά που ανταλλάσουν στις κόντρες τους κανονικά.
    Ο τρόπος ομιλίας τους γνωστός. Η μουσική που ακούν γνωστή. Δεκάδες χιλιάδες ευρώ σε τουρμπίνες ζαντολαστιχα κακογουστιά και κόντρες ξεκρανωτων στα 2 μέτρα από το φιλοθεάμον κοινό.
    Αλήθεια δεν είχατε δει ποτέ τίποτα έστω κατά τύχη?

    ΟΜΩΣ ΜΗΠΩΣ ΓΙΝΌΜΑΣΤΕ ΧΕΙΡΌΤΕΡΟΙ?

    Κάθε μέρα κάνω 25+25 χιλιόμετρα σπίτι δουλειά.
    Δυστυχώς κάθε μέρα κινδυνεύω περισσότερο από κυριουλες, υπερηλικες και άλλους που με ευκολία βρίζουν πίσω από την ανωνημια τους στα εμετικά πρώτα ψέμματα και λοιπές δωροδωκιμενες κωλοφυλλαδες

    Η οδηγική συμπεριφορά και ο σεβασμός στην ανθρώπινη ζωή ειναι μαθηματική εξίσωση με πολλές παραμέτρους και δεν λύνεται με υβριστικους αφορισμούς 15 το πολύ λέξεων.

    Ξανα επιμένω ότι κινδυνεύω κάθε μέρα από δεκάδες οικογένειαρχες ανίκανους οι οποίοι στο τέλος της διαδρομής τους θα παρκάρουν όπου τους καυλωσει στραγγαλιζοντας την κυκλοφορία και προσβαλλοντας όλους τους αλλού χρήστες του δρόμου.

    Την συγκεκριμένη συνομωταξια απλά την αποφεύγω.

  10. #10
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Εδώ και αρκετό καιρό τα κατορθώματα κάποιων εμφανίζονται φόρα παρτίδα στο YouTube στο Facebook παντού.
    Οι φάτσες τους κανονικά στην οθόνη. Τα λεφτά που ανταλλάσουν στις κόντρες τους κανονικά.
    Ο τρόπος ομιλίας τους γνωστός. Η μουσική που ακούν γνωστή. Δεκάδες χιλιάδες ευρώ σε τουρμπίνες ζαντολαστιχα κακογουστιά και κόντρες ξεκρανωτων στα 2 μέτρα από το φιλοθεάμον κοινό.
    Αλήθεια δεν είχατε δει ποτέ τίποτα έστω κατά τύχη?

    ΟΜΩΣ ΜΗΠΩΣ ΓΙΝΌΜΑΣΤΕ ΧΕΙΡΌΤΕΡΟΙ?

    Κάθε μέρα κάνω 25+25 χιλιόμετρα σπίτι δουλειά.
    Δυστυχώς κάθε μέρα κινδυνεύω περισσότερο από κυριουλες, υπερηλικες και άλλους που με ευκολία βρίζουν πίσω από την ανωνημια τους στα εμετικά πρώτα ψέμματα και λοιπές δωροδωκιμενες κωλοφυλλαδες

    Η οδηγική συμπεριφορά και ο σεβασμός στην ανθρώπινη ζωή ειναι μαθηματική εξίσωση με πολλές παραμέτρους και δεν λύνεται με υβριστικους αφορισμούς 15 το πολύ λέξεων.

    Ξανα επιμένω ότι κινδυνεύω κάθε μέρα από δεκάδες οικογένειαρχες ανίκανους οι οποίοι στο τέλος της διαδρομής τους θα παρκάρουν όπου τους καυλωσει στραγγαλιζοντας την κυκλοφορία και προσβαλλοντας όλους τους αλλού χρήστες του δρόμου.

    Την συγκεκριμένη συνομωταξια απλά την αποφεύγω.
    ο κίνδυνος έχει πολλές μορφές. δεν κοιτάει κοινωνική τάξη ούτε "νοοτροπίες".
    εσύ βλέπεις κίνδυνο από καθημερινούς νορμάλ να το πω οδηγούς. δεν διαφωνώ καθόλου.
    κανε μια βραδιά μια βόλτα από τα στέκια να δεις ότι και εκεί υπάρχει κίνδυνος και ίσως παραπάνω.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    ο κίνδυνος έχει πολλές μορφές. δεν κοιτάει κοινωνική τάξη ούτε "νοοτροπίες".
    εσύ βλέπεις κίνδυνο από καθημερινούς νορμάλ να το πω οδηγούς. δεν διαφωνώ καθόλου.
    κανε μια βραδιά μια βόλτα από τα στέκια να δεις ότι και εκεί υπάρχει κίνδυνος και ίσως παραπάνω.
    Λέμε ακριβώς το ίδιο πράγμα.
    ΔΕΝ ΠΑΩ με δαύτους γιατί είναι πραγματικά κακόγουστ-επικίνδυνο και εκτός λογικής αυτό που κάνουν.
    Σαφέστατα επηρεάζονται τα παιδιά μας και εκεί είναι ο σημαντικότερος κίνδυνος.

    Όταν όμως διαβάζεις εμετικά σχόλια και βλακείες ανίκανων τύπου " εγώ παράτησα τις μηχανές στα 30 μου γιατί είδα ότι είναι επικίνδυνες " αγανακτείς.
    Τόσοι και τόσοι σκοτώνονται με αυτοκίνητα-φορτηγά. Οι λαμαρίνες των SUV δε σε σώζουν από την ανικανότητα.

    Στην κρήτη πριν ένα μήνα με μία βδομάδα διαφορά γίναν 2 ακριβώς ίδια θανατηφόρα .
    Από αγροτικά και αυτοκίνητα που τα οδηγούσαν μπαμπάδες-μαμάδες-οικογενειάρχες-μεροκαματιάρηδες.
    Είναι δυνατόν να βγαίνει και να λέει κάποιος "καλά έπαθαν"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πόσο σκατοψυχία υπάρχει μαζεμένη?

  12. #12
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    το καλά έπαθαν είναι ίδιο με το "οποίος κάνει κάτι που εμπεριέχει κίνδυνο κάποια στιγμή θα την πάθει" ή το "πηγαίναν γυρεύοντας" ή το "όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα, τον τρώνε οι κότες"

    αν προσωπικά την βρίσκω με το να περπατάω στα κάγκελα της ταράτσας ,δεν περιμένω να που κάτι διαφορετικό αν πέσω,που θα πέσω κάποια στιγμή.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  13. #13
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    3.985
    ''οποιος την νυχτα περπατει λασπες και σκατα πατει''
    ''του φευγατου η μανα δεν εκλαψε ποτε''
    ''το κατω κεφαλι τρωει το πανω κεφαλι''
    ''πολλες φορες παει η σταμνα για νερο,αλλα μια παει και δεν ξαναγυρναει''
    ''καλλιο γιαδουροδενε παρα γαιδουρογυρευε''
    ''το συμπαν μετριεται,η ανθρωπινη βλακεια ειναι αμετρητη''
    ''ποτε δεν μπορεις να νικησεις εναν ηλιθιο''
    ''ας προσεχες''

    Και ποσα αλλα ακομη.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #14
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.153
    Στερνή μου γνώση, να σ' είχα πρώτα..........
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  15. #15
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    257
    Ρε Kas αληθεια εξισωνεις καποιον που ειναι ασχετος-χεστης-κακος οδηγοςμε καποιον που συνειδητα βαζει την ζωη του και των γυρω σε κινδυνο?

    Θα δικαστεις με τους ιδιους ορους αν προκαλεσεις ενα δυστυχημα απο λαθος και αν παρεις ενα πιστολι και σκοτωσεις εν ψυχρω?

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Θανατηφόρο Τροχαίο
    από Gema22 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 146
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2021, 13:51
  2. Τροχαίο και εγκατάλειψη
    από jarv στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2005, 11:22
  3. Κι άλλο τροχαίο...
    από jtoros στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2004, 03:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF