Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 77 από 77

Θέμα: Τροχαίο

  1. #76
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.585
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Ένας όρος τελείως παραπλανητικός αν μου επιτρέπεις, απλά δεν υπάρχει αντίληψη για το κόστος των ενεργειών όταν τα μέσα που χρησιμοποιούνται
    είναι απο ήδη υπάρχουσα χρηματοδότηση..

    Προσωπικά θεωρώ πολύ δίκαιο να "πληρώνεται" καλύτερα το advertorial του παθιασμένου ιδιώτη που η ειλικρίνεια και ο αντικομφορμισμός του επιβραβεύονται
    άμεσα και κρίνονται απο το κοινό.
    Το ψεύτικο μονοπώλιο της τηλεόρασης, που επιτρέπει τεράστιες κοστολογήσεις και ξέπλυμα χρήματος, επιβαρύνοντας τον τελικό χρήστη
    με ενοχλεί και με προσβάλει απο τότε που δεν υπήρχε το διαδίκτυο.

    Τα τελευταία 20 χρόνια πολλοί έχουν πάψει να χρησιμοποιούν τα κανάλια, ορμώμενοι πρωτίστως απο την άποψη τους να μην θέλουν μέσα στο σπίτι
    τους ανθρώπους και διδαχές αυτής της ποιότητας και συμφερόντων.
    Η "ανάγκη" στήριξης των τηλεοπτικών καναλιών που βλέπουμε τελευταία, εκφράζει πρωτίστως αυτή την (απο)στροφή του κοινού
    ενάντια στην υποκρισία και το πλασματικό "δικαίωμα" που χρησιμοποιούν λίγοι εργαζόμενοι σε αυτά για ζουν μέσα στον πλούτο
    επιβαρύνοντας ανεξέλεγκτα την κοινωνία.

    Η εμπλοκή των κυβερνήσεων ενάντια στην μετοχική κτήση των καναλιών από τους εργαζόμενους τους, δείχνει πρώτα τον τεράστιο χρηστικό
    χαρακτήρα κέρδους που έχουν και σε δεύτερο λόγο το κακό που κάνουν παραπλανώντας την κοινωνία κατα την γνώμη μου.
    Ρε μορτη,

    Αλλά βλέπεις που πάει αυτή η συζήτηση ναι;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    αυτο απο που προκυπτει?
    Νομίζω αν δεν μπορείς να δεις τι λέει από αυτό που γράφει, δεν έχει νόημα να ανοίξει η κουβέντα κι άλλο. Γιατί πάει αλλού.
    Ναι ξέρω, όλα οδηγούν εκεί.
    Δε θέλω, αλλα πρέπει να βάζω στοπ σε τέτοια καθώς κανείς δεν θα πείσει κανέναν και μόνο εντάσεις φέρνουν.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.337
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Ένας όρος τελείως παραπλανητικός αν μου επιτρέπεις, απλά δεν υπάρχει αντίληψη για το κόστος των ενεργειών όταν τα μέσα που χρησιμοποιούνται
    είναι απο ήδη υπάρχουσα χρηματοδότηση..

    Προσωπικά θεωρώ πολύ δίκαιο να "πληρώνεται" καλύτερα το advertorial του παθιασμένου ιδιώτη που η ειλικρίνεια και ο αντικομφορμισμός του επιβραβεύονται
    άμεσα και κρίνονται απο το κοινό.
    Το ψεύτικο μονοπώλιο της τηλεόρασης, που επιτρέπει τεράστιες κοστολογήσεις και ξέπλυμα χρήματος, επιβαρύνοντας τον τελικό χρήστη
    με ενοχλεί και με προσβάλει απο τότε που δεν υπήρχε το διαδίκτυο.

    Τα τελευταία 20 χρόνια πολλοί έχουν πάψει να χρησιμοποιούν τα κανάλια, ορμώμενοι πρωτίστως απο την άποψη τους να μην θέλουν μέσα στο σπίτι
    τους ανθρώπους και διδαχές αυτής της ποιότητας και συμφερόντων.
    Η "ανάγκη" στήριξης των τηλεοπτικών καναλιών που βλέπουμε τελευταία, εκφράζει πρωτίστως αυτή την (απο)στροφή του κοινού
    ενάντια στην υποκρισία και το πλασματικό "δικαίωμα" που χρησιμοποιούν λίγοι εργαζόμενοι σε αυτά για ζουν μέσα στον πλούτο
    επιβαρύνοντας ανεξέλεγκτα την κοινωνία.

    Η εμπλοκή των κυβερνήσεων ενάντια στην μετοχική κτήση των καναλιών από τους εργαζόμενους τους, δείχνει πρώτα τον τεράστιο χρηστικό
    χαρακτήρα κέρδους που έχουν και σε δεύτερο λόγο το κακό που κάνουν παραπλανώντας την κοινωνία κατα την γνώμη μου.
    Να μην σκοτωνόμαστε για το advertorial όμως.....
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Θανατηφόρο Τροχαίο
    από Gema22 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 146
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2021, 13:51
  2. Τροχαίο και εγκατάλειψη
    από jarv στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2005, 11:22
  3. Κι άλλο τροχαίο...
    από jtoros στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2004, 03:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF