Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
Εμενα μου φάνηκαν περισσοτερο καφε(αντι μαυρα) απο οτι θα επρεπε.
Ομως σκέφτηκα οτι μπορει να εχει να κανει με τις χωματινες διελεύσεις.
Πανω σε αυτο για να εχεις καλυτερη φιλτρανση του αερα, φαντάζομαι φοραει χαρτινο φιλτρο, ψαξε καμια μετατροπή σε σφουγγαρενιο με προσθηκη λαδιου για offroad

Τα λάδια σε όλα τα NC βγαίνουν έτσι είτε μπαίνουν χώμα είτε οχι!Διάφοροι μηχανικοί μου έχουν πει οτι απλά αυτό το χαμηλόστροφο μοτέρ,σε συνδυασμό με τη δουλειά που έχει γίνει εσωτερικά για μείωση τριβών(επίστρωση μέχρι και στα πιστόνια),δεν τα ''σπάει'' τα λάδια και το χρώμα τους δείχνει οτι είναι πολύ καθαρό το μοτέρ εσωτερικά.

Το φίλτρο όσο και αν φαίνεται περίεργο δε γεμίζει χώμα εκεί που βρίσκεται ίσως επειδή συνήθως πάω μόνος μου και δεν τρώω σκόνη απο κάποιον μπροστά.Τη γνωρίζω την πατέντα που κάνουν οι χωμάτινοι αλλά βλέποντας το μαμα φίλτρο να βγαίνει άψογο δεν προβληματίστηκα να το αλλάξω με κάτι τέτοιο.Δυστυχώς δεν έχω φωτό δικιά μου απο το αλλαγμένο φίλτρο αέρα αλλά βγαίνει ακριβώς όπως αυτού του τύπου.


Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	air filter.JPG 
Προβολές:	104 
Μέγεθος:	46,1 KB 
ID:	426227


Λίγο μαυρίζει εκεί στο κέντρο πάντα.Νομίζω οτι είναι λίγο διακοσμητικό καθώς το συγκεκριμένο μοτέρ δεν πρέπει να έχει ανάγκη απο μεγάλη ροή αέρα για αυτό το έχουν και χωμένο μέσα και οχι εκτεθειμένο να ρουφάει αέρα, κάτι που συνέβαινε και στο Ninja 250.